„Palangos butų ūkio“ stuburas traška – jau kitąmet tikimasi varžovą patiesti ant menčių

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-12-05
Peržiūrėta
2023
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangos butų ūkio“ stuburas traška – jau kitąmet tikimasi varžovą patiesti ant menčių

Kaip paskutinio gelbėjimosi šiaudo – teismų pagalbos griebęsi privatininkai nieko nepeša

Stumiamas iš Palangos UAB „Palangos butų ūkis“, kurio motininės bendrovės UAB „Vitės valdos“ vienas akcininkų yra D. Jacka, jau neišvengiamą pralaimėjimą prieš UAB „Palangos komunalinį ūkį“ dėl kurorto daugiabučių administravimo siekia atitolinti, varžovą iš savivaldybės murkdydama teismuose. Bet net ir teisėjai privatininkui atsuko nugarą, vieningai nusprendę, kad daugiabučių gyventojai turi teisę pasirinkti savo namo administratorių.
„Iki kitų metų vidurio tikimės jau administruoti apie 100 – tai yra apie pusę – „Palangos butų ūkio“ administruojamų daugiabučių. Tai, kad mūsų bendrovė yra renovacijos, kuriai pagalius į ratus kaišiojo, administratorius, labai paspartino procesą. Be to, gyventojai įsitikino, kad mes namų administravimo paslaugą atliekame pigiau, skaidriau ir kokybiškai“, – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

– Ko gero, palangiškiams jau sunku ir susigaudyti, keliuose frontuose „kariaujate“ su „Palangos butų ūkiu“?
– Išties, galime kalbėti, ko gero, apie keturis frontus.
Pirmiausia, dėl „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėmimo. Antra, dėl renovacijos „Palangos butų ūkio“ dar administruojamų daugiabučių namų. Trečia, dėl „Palangos butų ūkio“ bandymo perimti į savo rankas visų šilumos mazgų priežiūrą, kurią dabar dar vykdo UAB „Palangos šilumos tinklai“. Mes į šiuos dalykus taip pat esame įpainioti, nors ir ne pagrindiniame vaidmenyje.
Ir ketvirtas „karo“ su „Palangos butų ūkiu“ fronto laukas – jau teismuose. Jie skundžia visus savivaldybės ar mūsų įmonės sprendimus, susijusius su jų dar administruojamų daugiabučių renovacija ar administratoriaus pakeitimu.
– Kiek šiuo metu turite prieš jus privatininkų nukreiptų ieškinių?
– Šiuo metu jie yra padavę mus į teismą dėl administratoriaus pakeitimo šiuose namuose:
Sodų g. 61, Vytauto g. 81, Medvalakio g. 23, Sodų g. 8, Biliūno g. 3, Valančiaus g. 6, Druskininkų g. 10, Medvalakio g. 21, Jūratės g. 28, S. Nėries g.  25.
Taigi, iš viso dėl dešimt namų. Jie siekia per teismus, kad teismas panaikintų gyventojų valią, parinkti kitą daugiabučio administratorių.
– Kiek teismų prieš „Palangos butų ūkį“ jau esate laimėję?
– Visus tris. Tiek jų jau ir įvyko. Svarbu, kad jau yra taip suformuota tam tikra teisminė praktika.
– Kokiais motyvais teismai netenkina „Palangos butų ūkio“ ieškinių?
– Pavyzdžiui, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas aiškiai pasakė: daugiabučio namo gyventojai turi teisę pasirinkti savo namo administratorių, ir tokia jų valia turi būti vykdoma.
Tai – šventa, nepaisant, kad įvykę teismai užfiksavo kai kuriuos smulkius procedūrinius pažeidimus vykdant administratoriaus pakeitimo procedūrą.
Būtent dėl smulkių dalykų, pavyzdžiui, neteisingai užpildyto protokolo, iki šiol „Palangos butų ūkis“ dažniausiai ir eidavo į teismą.
– Bet pralošdamas teismuose, butų ūkis eina kitu keliu: delsia jums perduoti anksčiau jo administruotų namų dokumentaciją, dėl to kaišiojami pagaliai į ratus ir kai kurių tokių namų renovacijai.
– Išties, neturėdami jokių teisinių argumentų, „Palangos butų ūkis“ ėmė elgtis gan keistai, vaikiškai – blokuodami tokios dokumentacijos perdavimą mums. Bet esmė, kad juridiškai jau būtent „Palangos komunalinis ūkis“ yra mano išvardintų ir kitų namų, dėl kurių perėmimo vyksta ginčai su „Palangos butų ūkiu“,  administratorius, nes mes jau gyventojų valią – įpareigoti mus perimti tokią funkciją – esame užregistravę Registrų centre.
„Palangos butų ūkio“ įžūlumą parodo ir dar vienas faktas. Nors teismas pasisakė, kad jo pretenzijos dėl to, kad mes perėmėme administravimą, yra nepagrįstos, „Palangos butų ūkis“ iki šiol renka iš tų namų gyventojų administravimo ir eksploatavimo mokestį.
Žinoma, pagal įstatymą, jie tai jau daro neteisėtai. Dėl to vakar (kalbėjomės ketvirtadienį – aut.) naujajam „Butų ūkis” direktoriui pateikiau savivaldybės administracijos raštus, taip pat Registrų centro duomenų bazės išrašą, kad mes esame tokių namų administratoriai.
Reikalaujame, kad iki gruodžio 16-osios „Palangos butų ūkis“ mums perduotų perimtų iš jo namų dokumentaciją.
– Žinau, kad miesto savivaldybės administracija dėl tokio galimo „Palangos butų ūkis“ savavaldžiavimo kreipėsi į Palangos miesto apylinkės prokuratūrą, tačiau prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Kodėl?
– Atsakymą geriau žino savivaldybės administracija. Nežinau prokuratūros motyvų.
Jeigu iki gruodžio 16 dienos jie neperduos mums perimtų namų inventorinių bylų, buhalterinių popierių apie sukauptas namo gyventojų lėšas, tuomet „Palangos komunalinis ūkis” eis pats į teismą.
Žinoma, teismai kainuos – ir ne vieną ar du tūkstančius – bet mes neabejotinai tokius teismus laimėsime. Žinoma, butų ūkiui teks atlyginti mūsų bylinėjimosi išvadas. Pasižiūrėsime, kiek jie ištvers.
– Bet gal jie („Palangos butų ūkis“) būtent to ir siekia: teismuose kuo ilgiau klampinti savivaldybės įmonę, taip užvilkinant namų administravimo perėmimą, renovaciją, viliantis, kad kas nors nutiks tokio, pavyzdžiui, Palangoje po rinkimų...
– Renovacijos „Butų ūkis” neturi svertų sustabdyti, administratoriaus pasikeitimą per teismus – taip. Bet tai – laikina. Jiems pralaimėjus vieną ar antrą bylą, spėju, atsiims savo ieškininius reikalavimus ir dėl kitų.
– Kalbant apie renovaciją, esminė kliūtis dar neseniai buvo, kaip jūs sakėte, ta, kad „Palangos butų ūkis“ su jumis, renovacijos Palangoje administratoriumi, nepasirašinėjo pavedimo sutarties – būtino dokumento pradėti renovaciją jo administruojamuose daugiabučiuose. Jūs radote efektyvų vaistą „Butų ūkio” užsispyrimui – užuot įsivėlę į teismus, tiesiog perimate „Palangos butų ūkis“ namų administravimą...
– Taip, išties, mes nuėjome tokiu keliu, kurį mums įstatymai leidžia. Ką jūs sakote, buvo rimta problema imantis „Palangos butų ūkio“ administruojamų namų renovacijos, bet ji buvo išspręsta minėtu būdu. Liko tik du namai – Ganyklų g. 37 ir Ganyklų 41, – dėl kurių (jie administruojami „Butų ūkio”) yra pakibęs „klaustukas“, t. y. gyventojų susirinkimai dėl kvorumo nebuvimo dėl naujojo administratoriaus parinkimo neįvyko. Bet jiems savivaldybės administracija išsiuntė laiškus dėl naujo susirinkimo parenkant administratorių.
Dėl kitų  septynių namų, kuriems „Palangos butų ūkis“ nesirašė pavedimo sutarčių, pasinaudojome įstatymų galimybėmis, ir jas pasirašė savivaldybės administracijos direktorė.
Žinoma, prieš tai padarėme kitą svarbų ėjimą žirgu: prieš tai kalbėjomės su tų namų gyventojais, padėjome surengti gyventojų susirinkimus, laikytis procedūrų keičiant namo administratorių.
„Butų ūkis” buvo mums, kaip renovacijos administratoriui, iškėlęs išties drastiškas sąlygas, kad leistų mums imtis jų administruojamų namų renovacijos: sutartyje buvo įrašę sąlygą, kad 10 centų už kvadratą būtų skirta jam; panoro, kad 0,025 proc. gyventojų renovacijai skirto kredito sumos atitektų jam už susigalvotą kredito aptarnavimo sutarties kontrolę. Be to, savo pavedimo sutartyje buvo įrašę punktą, kuriuo „Palangos komunalinis ūkis“ 16 metų įsipareigotų neperimti modernizuoto namo priežiūros. Pažeidus šį punktą būtų grėsus 100 tūkst. litų bauda. Nesąmonė.
– Bet „Butų ūkis” turi galimybę apskųsti šių namų administravimo perėmimą?
– Galbūt ir turi, bet akivaizdu, kad teismuose jie nieko nepeštų, nes jau yra suformuota tam tikra teisminė praktika tuo klausimu. Jiems – nepalanki.
– Kiek iš viso daugiabučių jau esate perėmę iš „Palangos butų ūkio“?
– 43. Bet artimiausiu metu vyks nauji gyventojų susirinkimai, tikimės prie šių dar 8 pridėti.
– Panašu, kad namų administratoriaus keitimosi procesas pasiekė lemiamą akimirką. Jeigu anksčiau po vieną ar du pereidavo į jūsų įmonę, dabar jau dešimtimis?
– Galiu drąsiai sakyti, kad būtent taip ir yra.
Noriu pasakyti dar štai ką: iki šiol mes šio proceso dirbtinai ar specialiai nespartinome – leidome patiems gyventojams nuspręsti, kokio administratoriaus jie nori.
Bet dabar imamės iniciatyvos ir procesą spartinsime. „Palangos butų ūkio“ nesiskaitymas su mumis jau viršijo mūsų kantrybės taurę. Jau turime beveik dešimties žmonių komandą, kurią sudaro ir administracijos darbuotojai, ir komunalinio ūkio, ir net kai kurie politikai, kurie būtent ir aiškins dar mūsų konkurento administruojamų namų gyventojams miesto komunalinio įmonės, kaip namų administratoriaus, privalumus.
Mūsų tikslas, kad iki kitų metų vidurio „Palangos butų ūkiui“ iš turėtų beveik 200 namų teliktų vos pusė, ar dar mažiau.
– Akivaizdu, kad „Palangos komunaliniam ūkiui“ reikės daugiau žmogiškųjų resursų papildomai administruojant dešimtis naujų namų.
– Taip. Mes ketiname artimiausiu metu priimti keturis naujus darbuotojus, tarp jų – dar vieną mano pavaduotoją, kuris pirmiausia bus atsakingas už renovacijos ir namų administravimo reikalus. Bet įmonės biudžetui jie papildomai nekainuos – pakaks lėšų, surenkamų už perimtų namų administravimą, iš lėšų, mokamų valstybės už namų renovaciją.
Ypač sieksiu, kad nauji vadybininkai dėmesį telktų į renovaciją. Neabejoju, bus daug problemų problemėlių, daug gyventojų klausimų. Į juos būtina atsakyti.
Esame paskaičiavę, kad administruojant apie šimtą daugiabučių galėsime ne tik išlaikyti papildomus darbuotojus, bet dar apie 3-4 procentus nuo surinktų mokesčių liks įmonei.
Jų atlyginimai tikrai nebus dideli.
– Ar turite potencialą ir visus kurorto daugiabučius renovuoti?
– Taip, nes struktūra tam yra sukurta. Bet tokiu atveju, perėmus visus namus, reikėtų dar vieno ar dviejų papildomų etatų.
Naujiems darbuotojams teks rūpintis namais kompleksiškai – ne tik administravimu, bet ir teritorijos priežiūra, pavyzdžiui.
– O paprastų darbininkų dėl didėjančio perimamų administruoti namų skaičiaus neketiname daugiau priimti?
– Šiuo metu – ne. Turime dabar keturis darbininkus, kurie rūpinasi kanalizacija, inžineriniais tinklais ir panašiai.
Turime ir žmogų, kuris rūpinasi daugiabučiuose elektros instaliacijos dalykais, bet, atvirai sakau, nesu patenkintas jo darbo kokybe. Spręsiu jo likimą artimiausioje ateityje.
Užtikrinu gyventojus, kad namų administravimo ir eksploatavimo paslaugas „Palangos komunalinis ūkis“ teiks tik kokybiškas ir pigiau nei „Palangos butų ūkis“.
– Kiek iš tų 100 namų, kuriuos tikitės administruoti iki liepos 1 dienos, dalyvaus renovacijoje?
– Apie 70. Tai reiškia, kad tų namų stogai, laiptinės, inžinerinės sistemos bus renovuotos, vadinasi, mažės juose defektų, gedimų. Tokiu būdu reikės mažiau vėliau ir mūsų specialistų pagalbos.
– Kada paaiškės I-ojo renovacijos etapo darbų rangovas?
– Jis paaiškės pirmadienį. Konkursas yra vykdomas per Aplinkos ministeriją. Dalyvauja apie šešias įmones, tikimės, kad nugalėtoju taps labai solidi įmonė.
Kad konkursas vykdomas ministerijos, yra labai gerai – minimaliai sumažės konkurso apskundimo tikimybė.
Tikiuosi, kad pirmus 8 renovuotus namus Palangoje turėsime jau iki kitų metų lapkričio 1 dienos, nors jų renovacijos pabaigos numatytas terminas įstatymo yra iki 2015-ųjų lapkričio 1-osios.
– Kada bus pradėtas II-asis renovacijos etapas Palangoje?
– Iškart po Naujųjų metų pradėsime kalbėtis apie renovacijos dalykus su antrajam etapui atrinktų 58 namų gyventojais.
II-ojo renovacijos etapo darbai taip pat turėtų būti baigti 2015-aisiais. Sieksime, kad namų renovacija būtų vykdoma ne po vieną ar kelis, o grupėmis.
– Kodėl taip darysite?
– Kuo didesnę namų grupę renovacijai turėsime, tuo didesnė tikimybė, kad konkurse jų renovacijai atlikti dalyvaus kvalifikuotas, žinomas ir savo reputaciją puoselėjantis rangovas.
Rimta firma niekada nenorės – atsiprašau už netinkamą išsireiškimą – „šūdinėtis“, gadinti savo markės.
Kita vertus, iš mano patirties, tokie rangovai yra labai gudrūs, „pasikaustę“ teisiškai ir kitaip, bet geriau tokie nei smulkmė.
– Kokią nuomonę jau susidarėte apie naująjį UAB „Palangos butų ūkis“ direktorių Daną Palucką?
– Jau minėjau, kad aš, pats kaip šioks toks politikas (K. Skierus yra Kretingos rajono savivaldybės Tarybos narys – aut.), jau spėjau pasakyti D. Paluckui, taip pat Tarybos nariui, kad niekada nebūčiau sutikęs užimti direktoriaus pareigų įmonėje, kurios geriausios dienos Palangoje jau yra praeityje.
Mano nuomonė ir po dviejų savaičių susitikimų ir pokalbių su juo liko ta pati – D. Paluckas ne į tą vežimą įšoko. Kol kas akivaizdu, kad jis nesigaudo situacijoje, nežino elementarių dalykų, namų administravimo ir eksploatacijos abėcėlės.
Kol kas jis su namų gyventojais, regis, noriau kalba apie politiką, nei namo administravimą.
Vieną pasako ryte, o visai ką kitą – vakare. Pakėlęs antakius, aš jo vakar paklausiau, ar jis pats pasirašė ant vieno keisto popieriaus.
Jis dėbtelėjo, sako, kad jis pats. „Atsiuntė iš Vilniaus, tai kas beliko“, – paaiškino. Įspėjau, kad jį gali sužlugdyti kaip jauną politiką, jis tik pečiais patraukė.
– Regis, „Palangos butų ūkis“ suskato griebtis dar vieno ginklo savivaldybei erzinti – perimti savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“ teikiamą daugiabučių namų šilumos mazgų priežiūros funkciją. Ar čia neįžvelgiate kokių nors bendrų „Litesko“ ir „Palangos butų ūkio“ interesų prieš savivaldybę? Kaip jie gali pasireikšti?
– Man akivaizdu, kad „Palangos butų ūkis“ pasinaudojo kai kuriomis „Palangos šilumos tinklai“ silpnomis vietomis.
Buvęs įmonės vadovas (R. Gliožeris – aut.) nelabai gerai suvokė, kad jis yra savivaldybės įmonės direktorius, kad pro akis praleido kai kuriuos šilumos mazgų eksploatacijos, labai susijusios su gyventojų sąskaitomis už šilumą, niuansus.
Gerai, kad savivaldybės administracija laiku pastebėjo šiuos dalykus, ir siekia, kad prie „Palangos šilumos tinklų“ ūkininko stotų „ūkininko“ tipo vadovas, kurio jie negalėtų lengvai palenkti.
– Jūs, man atrodo, irgi tokio tipo vadovas?
– (Juokiasi) Nežinau, bet priimdamas sprendimus, visada matau Palangos gyventojus ir savo darbdavius – Palangos miesto savivaldybę.

Jūsų komentaras:

palongeskis 2013-12-26 06:39 (IP: 78.61.176.26)
Ar komunalinis ukis jau euro remonta pasidare ,uz namu eksplotavimo lesas

hmmm 2013-12-25 20:00 (IP: 78.61.104.50)
nori patekti i sovietmecio dvasia, tai uzsukite i butu uki- cia viskas like is tarybiniu laiku - nedaryta jokio remonto.O kam privatininkams stengtis ka nors kontoroje atnaujinti?!? Juk jiems svarbiausia - savo asmeninis pelnas...

..."kaip" - ne kaip!... 2013-12-08 18:17 (. / IP: 86.100.63.40)
-ir iki šiol, ir dabar, ir po to, - nuomonę gali išsakyti kiekvienas ir išsako, bet...privati milžiniškų pelnų siekianti"Vitės valdos" ( City servisas)dukterinė įst Plg B.ūkis -gyventojų nematė ir negirdėjo... tik reikalavo bet kokia forma - pinigus... pinigus... pinigus!.. lupikaudami ir priėjo liepto galą!..Kaip tas drakoniukas, -apsirijo ir pripampo tiek šokolado, kad įkrito ir nuskendo šokolado katile!... Štai ir viskas!...O žmonės liko!,- nors apiplėšti, nuvarginti, bet tikrai mąstantys ir tikrai pereis į padorią civilizuotą sistemą; Reikalas patikrintas: -perėję į Komunalinio ūkio priežiūrą-džiaugiasi!Visai kitas bendravimas... Susirinkimai su gyventojais vyksta civilizuotai,įstatymiškai! (Nerašinėkit nesąmonių ,nes tai tušti pliurpalai...jums patiems reikalingi);

Kaip ? 2013-12-08 16:04 (aš / IP: 84.15.188.83)
Tai čia kaip supratome prasidėjo varžytuvės ? Iš vienos pusės valstybinis komunalinis ( dažnai vadinamas sustabarėjusiu dariniu )iš kitos pusės privati kompanija , kurios vadovas nesenai paskirtas jaunas energingas vaikinas, dar ir tarybos narys , kuris pastoviai neleido ir iki šiol valdantiesiems ramiai užmigti savo postuose ? Na palangiškiams ta kova turėtų būti tik į naudą , nes jei nebūtų konkurencijos tai ,,senoji gvardija,, visai uzurpuotų visą butų ūkį ir gyventojai net savo nuomonės negalėtų išsakyti ,kaip dabar per susirinkimus . Gal dėl to komunalininkai ir pyksta , kad šiuo metu žmonės gali pasikalbėti , pasvarstyti ,patys rinktis kur ir kaip tvarkyti savo namų ūkį ? Gal komunalininkai konkurentus savo planuose buvo jau palaidoję ? O čia jie vėl atgimė , ir paskyrus naują energingą vadovą pasidarė rimti konkurentai tam pačiam komunaliniam ūkiui , kuris negalės kaip monopolistas besąlygiškai tvarkytis Palangoje ? O tai Palangos gyventojams, kaip žinia , bus tik į naudą . Galėtų dar ir trečias , ketvirtas ar net dešimtas konkurentas atsirasti. Nuo to mums ir mūsų namams būtų tik į naudą . Sėmės visiems darbuose ir parodykite ką galite nuveikti savo darbais .

Algis 2013-12-06 18:31 (IP: 78.61.51.119)
Ponai, Skierui nėra reikalo dėkoti už gerą darbą, tai jo pareiga...Nereikėtų šiam ponui kritikuoti kitus , per daug sau leidžia.

na na 2013-12-06 09:06 (IP: 79.132.183.50)
na nereiketu skubeti nugrimzti i euforija, galvojant, kad savivaldybes imone bus geresne nei bet kuri kita, ypac, jei nebeliktu jokios didesnes konkurecijos.. tai rodo praktika visoje lieuvoje, o palanga cia visiskai ne isimtis... kita vertus, kiek as zinau, tame paciame "komunaliniame ukyje" yra prislepti savi "skeletai" spintose.. zodziu, ne zodziais, o darbais reiktu palanga myleti ir ne 1 metus , o visada... p.s. o palucko karijeros posukis atrodo- tai tikras "pravalas"..

..."Pasviręs plėšikų laivas- tuoj apvirs ir nugrims su visu 2013-12-06 07:55 (. / IP: 86.100.63.40)
Tik neprotaujantis ar visai nesiorientuojantis DIREKTORIUS Paluckas, šitaip gali teikti, kad "sumažins" mokesčius10-15% ..Na, jei už sklepe paprastą el. jungiklį šie B.Ū.plėšikai ėmė 100 Lt- tai dabar ( - 10,15%)? t.y. 90-85 Lt? -Ar tik netodėl kiekvieną šeštadienį vyksta susirinkimai prie namų gyventojų ir baisu girdėti ką išsako žmonės, ir drąsiai pereina į Kom. ūkio administravimą, kur atvirai gyventojams rodomi jų namo rodikliai, surinktos lėšos ir kalbamasi žmogiška kalba! -Jūs, "Vitės valdų" Plg Butų ūkis- jau velkatės kaip "šudina purvina virvė"..

krūmas 2013-12-06 06:53 (IP: 88.119.157.228)
,,Pažiūrėkime, kiek jie ištvers..." arba ,,Pakėlęs antakius, aš jo pakausiau..." - čia tai bent. Įdomu tik, kuris čia toks pasikėlęs: rašytojas ar viršininkas.

Palangiškis 2013-12-05 21:36 ([email protected] / IP: 78.61.215.231)
Miestas blizga ir tai akivaizdu. Ačiū komunalinio darbuotojams ir p. Skierui.

Lina 2013-12-05 20:35 (IP: 78.61.175.229)
Gerb. K. Skierus ir jo kolektyvas jau užsitarnavo daugelio palangiškių pagarbą. Sėkmės visiems nelengvame darbe.

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Ar jums įdomu, kur Palangoje yra įsigijęs būstą ir kiek už jį mokesčių moka žymus krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius? Ar vienas bei kitas Seimo narys? Jeigu gyvenate UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamame daugiabutyje, prisijunkite prie savo paskyros butų ūkio motininės įmonės „Vitės valdos“ tinklapyje ir atidžiau joje pasižvalgykite....


Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Savivaldybė laimėjo dar vieną teismą prieš UAB „Palangos butų ūkis“ dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimo. „Palangos butų ūkis“ kreipėsi į teismą, ginčydamas Savivaldybės administracijos sprendimą, kad ji gali organizuoti gyventojų susirinkimus dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų. Butų ūkis...


Palangos miesto apylinkės teismas, antradienį išnagrinėjęs dar vieną UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo, kuriuo „Palangos komunalinis ūkis“ skiriamas vieno iš kurorto daugiabučių administratoriumi, antrą kartą konstatavo, jog privačios įmonės interesai negali daryti įtakos butų savininkų...


Gyventojų valia svarbiau, nei "Palangos butų ūkio" reikalavimai  1

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2014 01 21 | Rubrika: Miestas

Šiandien Palangos daugiabučių gyventojai, kurių valios pakeisti namo administratorių ir pereiti UAB „Palangos komunalinis ūkis“ žinion nepaisydama UAB „Palangos butų ūkis“ skundžia jų sprendimus teismuose, švenčia pirmąją pergalę: Palangos miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė iš savo glėbio gyventojų nenorinčios paleisti...


Stumiamas iš Palangos UAB „Palangos butų ūkis“, kurio motininės bendrovės UAB „Vitės valdos“ vienas akcininkų yra D. Jacka, jau neišvengiamą pralaimėjimą prieš UAB „Palangos komunalinį ūkį“ dėl kurorto daugiabučių administravimo siekia atitolinti, varžovą iš savivaldybės murkdydama teismuose. Bet net ir teisėjai privatininkui...


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su bendrovės „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Artūru Kaktavičiumi bei užduoti jam aktualius klausimus, kurių pagrindinis – būsimoji daugiabučių renovacija.


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius