„Palangos butų ūkio“ padovanotame lobyje – ir seimūnų, įžymybių asmens duomenys

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-02-05
Peržiūrėta
2002
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Palangos butų ūkis“ per klaidą paviešino apie 250-300 butų savininkų
UAB „Palangos butų ūkis“ per klaidą paviešino apie 250-300 butų savininkų

Ar jums įdomu, kur Palangoje yra įsigijęs būstą ir kiek už jį mokesčių moka žymus krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius? Ar vienas bei kitas Seimo narys? Jeigu gyvenate UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamame daugiabutyje, prisijunkite prie savo paskyros butų ūkio motininės įmonės „Vitės valdos“ tinklapyje ir atidžiau joje pasižvalgykite. Nenustebkite joje radę visą asmens duomenų, griežtai saugomų įstatymo, lobį. Būtent taip praėjusį pirmadienį nutiko klaipėdietei Aldonai Petrauskienei: susiruošusi sumokėti komunalinius mokesčius už dukros butą Palangoje, savo mokėjimo paskyroje ji aptiko „sukrautas“ apie 250-300 sąskaitų failų su „Palangos butų ūkio“ administruojamuose daugiabučiuose nuosavybę turinčių savininkų asmeniniais duomenimis, jautria sąskaitų informacija.

Laukė netikėtumas
„Man pirmadienio vakarą prisijungus prie savo paskyros „Vitės valdų“ svetainėje, kur paprastai randu „Palangos butų ūkis“ patalpintas savo sąskaitas, pamačiau įprastą vaizdą - PDF byla 2014.12. Kaip visada, spustelėjau „pele“ failą, atsisiunčiau ir atsispausdinau. Dirbau ir kitus darbus, todėl iškart nė nepastebėjau, jog sąskaitoje buvo visai ne mano pavardė. Tai pastebėjau tik ruošdama bankinį pavedimą. Tada vėl prisijungiau prie svetainės „Palanga – Vitės valdos“ ir pradėjau ieškoti savo sąskaitos. Tada ir išvydau tuos kelis šimtus man atsiųstų sąskaitų. Apstulbau. Visų bylų, žinoma, neatidarinėjau. Kas turės tiek tam laiko? Pagaliau, ir tikslo tokio neturėjau. Tik supratau, kokia betvarkė, kalbant apie komunalinių mokesčių mokėtojų duomenų saugojimą, gali būti bendrovėje „Palangos butų ūkis“. Noriu žinoti, kam buvo perduoti duomenys apie mane? – sakė A. Petrauskienė. – Galbūt paprastam žmogui tai atrodo ne itin reikšmingas dalykas. Bet pagalvokite, konkrečių žmonių, tarp jų ir žinomų visoje šalyje, apie beveik 250-300 adresų, blogose rankose taptų lobiu“, – nuogąstavo A. Petrauskienė.
Absoliuti dauguma jai pakliuvusių svetimų sąskaitų yra skirta J. Biliūno ir Bangų gatvėse savo butus turintiems savininkams.

Nugalėjo smalsumas
UAB „Palangos butų ūkis“ savo paskyroje patalpino kelis šimtus sąskaitų už 2014 metų spalio ir gruodžio mėnesių komunalines paslaugas.
„Daugiau nei šimtą jų, vedama smalsumo, peržiūrėjau, prisipažinsiu, kad radau įdomių savininkų pavardžių. Pavyzdžiui, sužinojau, kur gyvena, kokio ploto butą turi ir kiek komunalinių mokesčių moka vienas iš krepšininkų Lavrinovičių, taip pat būrelis Seimo narių, nors pastarieji, beje, dedasi vargšeliais – išties tie jų butukai Palangoje nėra dideli... „Ačiū“ „Palangos butų ūkiui“, kad be žurnalistų išsiaiškinau, jog kai kurie jų kurorte turi kelis butelius... Ką man daryti su taip netikėtai gauta informacija? Gal mane supainiojo su kokiu nors politiku ir tikisi skandalo? Kam dar buvo be manęs perduoti duomenys apie šimtus žmonių? O gal ir apie mane? Labai nesmagiai jaučiuosi“, – sakė moteris, uostamiesty dirbanti finansų srityje.
Tarp jos susidomėjimo sulaukusių asmenų – ir jau buvusių parlamentarų, pavyzdžiui, Aldonos Staponkienės, sąskaita, taip pat žymių šalies gydytojų, kultūros veikėjų.

Darbuotoja buvo nemaloni
Išsaugojusi dalį sąskaitų failų, ji antradienio rytą telefonu 8460 49322 paskambino į „Palangos butų ūkį“ ir išdėstė, kas jai nutiko. „Atsiliepė tokia boba – pačia blogiausia to žodžio prasme, nors pati esu moteris. Nei prisistatė, nei ką, nei domėjosi. Išgirdau tik nemandagų burbtelėjimą: „Nieko nežinau, čia ne mūsų reikalas“, – sakė pašnekovė.
Vis tik butų ūkis antradienio rytą užblokavo savo klientės prisijungimą prie jos prieigos „Vitės valdų“ puslapyje. Prie jos A. Petrauskienė negalėjo prisijungti ir ketvirtadienį.
Ji elektroniniu laišku kreipėsi ir į UAB „Palangos butų ūkis“ direktorių Daną Palucką. Jame ji paprašė jo atsakyti, kodėl į jos paskyrą buvo patalpintos svetimos sąskaitos. Taip pat, nuogąstaudama, ar jos sąskaitos nebuvo per klaidą išsiųstos kitiems bendrovės klientams, teiravosi, ar taip neatsitiko.
Moteris D. Palucko prašė paaiškinti, kokių priemonių imsis butų ūkis, kad ateityje tokių klaidų nebūtų. Ją domino, ar „Palangos butų ūkis“ skiria lėšų asmens duomenų tvarkančių programų vystymui ir apsaugai.

D. Paluckui klientų duomenų apsauga – ne svarbiausias dalykas?
D. Paluckas atsakė (kalba netaisyta): „Laba diena, Ponia Aldona. Labai atsiprašome už įvykusį nesusipratimą. Pateikiu atsakymus į Jūsų užduotus klausimus: svetimos sąskaitos pateko dėl programinės įrangos, duomenų, kam buvo perduotos jūsų sąskaitos dar neturime, kad nesikartotų panašios klaidos, bus patikrinta buhalterinės apskaitos programa. Atsakymai į 4 ir 5 klausimus („Palangos butų ūkis“ ima nemažus administravimo mokesčius. Kiek skiriama lėšų duomenų apsaugos programų vystymui ir apsaugai? Kokios taikomos apsaugos priemonės? –aut.) sudaro bendrovės konfidencialią informaciją, todėl atsakyti į šiuos klausimus negaliu. „Palangos butų ūkis“ nepažeidinėja LR asmens duomenų apsaugos įstatymo“.
„Palangos tiltui“ D. Paluckas teatsakė: „Vyksta vidinis tyrimas, kai bus rezultatas, pranešiu“.
A. Petrauskienę piktina toks formalus direktoriaus atsakymas: „Toks įspūdis, kad D. Paluckui tai neatrodo, dėl ko reikėtų jaudintis. „Palangos butų ūkio“ daugiabučių administravimo mokesčiai yra tikrai dideli – įmonė dirba pelningai, bet nesirūpina, kad klientų asmens duomenys būtų apsaugoti. Šiek tiek „gaudausi“ tuose dalykuose – žinau, kaip dirba kai kurios įmonės su asmenų duomenimis: pasidarę „chaltūrines“ programas, neskiria saugių programų įsigijimui“.
 

Jūsų komentaras:

Gerb.Aldona Petrauskiene, 2015-02-06 07:08 (./ / IP: 86.100.63.40)
-nieko nėra blogiau, kaip tokiu, (ar pan.)atveju, kreiptis į tuos pačius vilkus, kurie išdraskė gerklę, vidurius... ir širdį, šiuo atveju, palangiškiams , kurie, jiems net nežinant,P.Žeimys "nurašė" į privatininkų "Klp Vitės valdos", nagus!... Plėšikavimas vyksta nuo pirmos dienos iki dabar.. Nevaldomai, niekas net nežada apginti žmonių, kuriuos šis "B. ūkis" padavė į teismą... Teismas net neprileido kalbėti apie šį plėšikavimą, net tyčiojosi ...ir ,žinoma, nekaltiems žmonėms, Teismas (?), priteisė apmokėti ir B.ūkiui nesąmones "Papildomi darbai(?), +teismo išlaidas, + jų advokatei ir +teisėja E.Žakevičiūtė dar padidino mokestį jų advokatei!.. Taigi,atsieit, žmonės drebėkit, neikit ieškoti teisybės ... net teismas padeda jiems plėšikauti!...

Taip pat skaitykite

Daugiau nei 170 namų prižiūrinčiam „Palangos butų ūkiui“ vadovauti ėmė Jurgita Trinskienė. 10-ies metų patirtį rinkoje turinti specialistė vardina artimiausius įmonės planus: gerinti paslaugų kokybę, plėsti jų spektrą, siūlyti vis patogesnį aptarnavimą bei nuolat kurti naudą gyventojams.


Ar jums įdomu, kur Palangoje yra įsigijęs būstą ir kiek už jį mokesčių moka žymus krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius? Ar vienas bei kitas Seimo narys? Jeigu gyvenate UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamame daugiabutyje, prisijunkite prie savo paskyros butų ūkio motininės įmonės „Vitės valdos“ tinklapyje ir atidžiau joje pasižvalgykite....


Gyventojų šauksmai ir kaltinimai vagyste ir savivale. Iškviestų policijos pareigūnų bandymas išsiaiškinti, kas nutiko. Sumišę „Palangos butų ūkio“ darbuotojai, kurių dalis pasipustė kulnis kilus sąmyšiui. Ir apie „kažkokį nesusipratimą“ murmantis įmonės direktorius Danas Paluckas. Tokia scena praėjusio antradienio rytmetį...


Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Iš savo rankų kurorto daugiabučių administravimo nenorintis paleisti, gyventojų pareikštos valios nepaisantis „Palangos butų ūkis“ pirmadienį ir trečiadienį išgirdo dar keturis jam nepalankius Palangos miesto apylinkės teismo sprendimus. Šįkart pirmosios instancijos teismas atmetė jų pretenzijas dėl daugiabučių Druskininkų g. 1, S. Nėries g. 3, J....


Palangiškiai atsidūrė butų ūkio interesų verpetuose

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 04 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Keli tūkstančiai Palangos gyventojų šiemet susidūrė su netikėtu rūpesčiu – dėl bendrovės „Palangos butų ūkis“ užsispyrimo jie priversti varstyti teismo duris.


Daugiabučiuose gyvenančių palangiškių apsisprendimą jų namų administratoriumi pasirinkti UAB „Palangos komunalinis ūkis“, teismams skundžiančiai ir prašančiai taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti vykdyti sprendimą dėl administratoriaus keitimo, – UAB „Palangos butų ūkis“ pačiai teks pajusti, kas yra laikinosios apsaugos...


Palangos miesto apylinkės teismas, antradienį išnagrinėjęs dar vieną UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo, kuriuo „Palangos komunalinis ūkis“ skiriamas vieno iš kurorto daugiabučių administratoriumi, antrą kartą konstatavo, jog privačios įmonės interesai negali daryti įtakos butų savininkų...


Palangos miesto apylinkės teismas sausio 10 d. atmetė UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį, kuriame ji prašė panaikinti Savivaldybės administracijos priimtus teisės aktus, o taip pat įpareigoti Savivaldybės administraciją, kad ši nustatytų „Palangos butų ūkiui“ teisę administruoti miesto daugiabučius iki 2018-ųjų metų.


Stumiamas iš Palangos UAB „Palangos butų ūkis“, kurio motininės bendrovės UAB „Vitės valdos“ vienas akcininkų yra D. Jacka, jau neišvengiamą pralaimėjimą prieš UAB „Palangos komunalinį ūkį“ dėl kurorto daugiabučių administravimo siekia atitolinti, varžovą iš savivaldybės murkdydama teismuose. Bet net ir teisėjai privatininkui...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius