Teismas: „Palangos butų ūkio“ norai šeimininkauti iki 2018-ųjų – nepagrįsti

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-01-13
Peržiūrėta
1082
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teismas: „Palangos butų ūkio“ norai šeimininkauti iki 2018-ųjų – nepagrįsti

Palangos miesto apylinkės teismas sausio 10 d. atmetė UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį, kuriame ji prašė panaikinti Savivaldybės administracijos priimtus teisės aktus, o taip pat įpareigoti Savivaldybės administraciją, kad ši nustatytų „Palangos butų ūkiui“ teisę administruoti miesto daugiabučius iki 2018-ųjų metų.
 
Pateikė ieškinį
Bendrovė „Palangos butų ūkis“, nenorinti iš po savo sparno paleisti jos paslaugų atsisakančių kurorto daugiabučių gyventojų ir užvertusi teismus ieškiniais, pirmosios instancijos teisme gavo atkirtį byloje dėl 2013-ųjų metų vasario 27 d. Palangos miesto savivaldybės administracijos sprendimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.
Savo ieškinyje „Palangos butų ūkis“ prašė teismo įpareigoti Palangos miesto savivaldybės administraciją panaikinti praėjusių metų vasarį priimtą Savivaldybės administracijos sprendimą bei įpareigoti pakeisti dar 2004-ųjų rugpjūčio 23 d. Savivaldybės administracijos direktoriaus priimtą įsakymą, nustatant teisę UAB „Palangos butų ūkis“ daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administravimo veiklą vykdyti iki 2017 m. gruodžio 31 d.
Ieškinyje bendrovė nurodė, kad 2004-aisiais priimtojo įsakymo „Dėl UAB „Palangos butų ūkis“ skyrimo kurorto daugiabučių ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administratoriumi“ pagrindu, bendrovė buvo daugiabučių namų, esančių Palangos miesto savivaldybės teritorijoje, bendrosios nuosavybės administratoriumi. Pernai vasario 13 d. bendrovė pateikė Savivaldybės administracijai prašymą pakeisti įsakymą bei siūlomą teisės akto pakeitimo projektą. Pateiktajame pasiūlyme buvo prašoma nustatyti „Palangos butų ūkiui“ teisę administruoti miesto daugiabučius iki pat 2018-ųjų metų.
Savivaldybės administracijos direktorė pernai vasario 27-ąją „Palangos butų ūkio“ prašymo netenkino, motyvuodama, jog atitinkamų Civilinio kodekso straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatyme pabrėžtinai nurodoma, jog iki šio įstatymo įsigaliojimo neterminuotam laikui paskirti bendrojo naudojimo objektų administratoriai savo veiklą vykdo iki šių metų liepos pirmosios.
Direktorės sprendimą netenkinti „Palangos butų ūkio“ pageidavimo administruoti daugiabučius iki 2017 m. gruodžio 31 d. bendrovė apskundė teismui prašydama, jog šis įpareigotų Savivaldybės administraciją pratęsti „Palangos butų ūkio“ veiklą dar trims su puse metų.
 
Savivaldybės
administracija nesutinka

Palangos miesto savivaldybės administracija kategoriškai nesutinka su „Palangos butų ūkio“ ieškiniu. Kaip ir atsakyme į aukščiau minėtą bendrovės 2013-ųjų vasario 13 d. prašymą, primenama, jog 2012-ųjų gegužę priimto įstatymo „Dėl civilinio kodekso pakeitimo ir papildymo“ atitinkamame punkte imperatyviai nustatyta, kad iki šio įstatymo įsigaliojimo neterminuotam laikui paskirti bendrojo naudojimo objektų administratoriai savo veiklą vykdo iki 2014 m. liepos 1 d.
Be to, vadovaujantis Bendrojo naudojimo objektų administratoriaus atrankos ir skyrimo tvarkos aprašu, bendrojo naudojimo objektų administratorių pasirenka daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai.
Be kitų išdėstytų argumentų, kodėl buvo netenkintas „Palangos butų ūkio“ prašymas, Savivaldybės administracija nurodo, jog ieškovės argumentai, kad siekiant išvengti teisinio neapibrėžtumo, keičiantis Lietuvos Respublikos civiliam kodeksui kitų miestų savivaldybėse buvo priimti administracijos direktorių įsakymai, kuriais nustatyta galimybė bendrosios nuosavybės administratoriams veiklą vykdyti iki 2017 m. gruodžio 31-osios ir tai esą atitinka įstatymu dėl Civilinio kodekso pakeitimo ir papildymo nustatytą penkerių metų administratoriaus skyrimo terminą, atmestini kaip nepagrįsti, kadangi to paties įstatymo 3 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad sprendimą dėl bendrojo naudojimo objektų administratoriaus pasirinkimo vėl gi priima butų ir kitų patalpų savininkai.
 
Ieškinį atmetė
Atsižvelgdama į visas aplinkybes bei teisinį reglamentavimą, Palangos miesto apylinkės teismo teisėja Liucija Paulauskaitė UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį atmetė.
Teismo sprendimas grindžiamas tuo, jog ieškovės ginčijamam praėjusių metų vasario 27-osios Palangos miesto savivaldybės sprendimui, kuriuo bendrovės prašymas nebuvo patenkintas ir administracija atsisakė nustatyti, kad UAB „Palangos butų ūkis“ turi teisę priskirtus namus administruoti iki pat 2018 metų, iš esmės yra teisėtas ir pagrįstas, todėl nėra pagrindo jį naikinti.
Kadangi netenkinamas pirmasis „Palangos butų ūkio“ reikalavimas panaikinti aukščiau minėtą Savivaldybės administracijos direktorės sprendimą, nėra pagrindo tenkinti ir kito ieškovės reikalavimo įpareigoti Palangos miesto savivaldybės administraciją pakeisti 2007-ųjų rugpjūčio 23 d. įsakymą ir nustatyti teisę „Palangos butų ūkiui“ daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administravimo veiklą vykdyti iki 2017 m. gruodžio 31 d.
Teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ne tik Medvalakio g. 21 daugiabučio gyventojai, bet ir dar keli šimtai palangiškių turi progą švęsti. Vakar, praėjus beveik lygiai metams nuo dienos, kai bendrovė „Palangos butų ūkis“ apskundė teismui šio namo gyventojų valią pakeisti blogai savo pareigas vykdžiusį administratorių ir pasirinkti juo UAB „Palangos komunalinis ūkis“...


Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Iš savo rankų kurorto daugiabučių administravimo nenorintis paleisti, gyventojų pareikštos valios nepaisantis „Palangos butų ūkis“ pirmadienį ir trečiadienį išgirdo dar keturis jam nepalankius Palangos miesto apylinkės teismo sprendimus. Šįkart pirmosios instancijos teismas atmetė jų pretenzijas dėl daugiabučių Druskininkų g. 1, S. Nėries g. 3, J....


Savivaldybė laimėjo dar vieną teismą prieš UAB „Palangos butų ūkis“ dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimo. „Palangos butų ūkis“ kreipėsi į teismą, ginčydamas Savivaldybės administracijos sprendimą, kad ji gali organizuoti gyventojų susirinkimus dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų. Butų ūkis...


Palangos miesto apylinkės teismas, antradienį išnagrinėjęs dar vieną UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo, kuriuo „Palangos komunalinis ūkis“ skiriamas vieno iš kurorto daugiabučių administratoriumi, antrą kartą konstatavo, jog privačios įmonės interesai negali daryti įtakos butų savininkų...


Konkurencijos taryba neliko kurčia UAB „Palangos butų ūkio“ skundams dėl prarandamų pozicijų kurorte – reikalauja Palangos savivaldybės paaiškinti, kodėl savivaldybės įmonei – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ leista perimti kurorto daugiabučių administravimą ir vykdyti jų renovaciją, taip pat būti renovacijos administratoriumi.


Palangos miesto apylinkės teismas sausio 10 d. atmetė UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį, kuriame ji prašė panaikinti Savivaldybės administracijos priimtus teisės aktus, o taip pat įpareigoti Savivaldybės administraciją, kad ši nustatytų „Palangos butų ūkiui“ teisę administruoti miesto daugiabučius iki 2018-ųjų metų.


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius