Teismas atmetė dar keturias „Palangos butų ūkio“ pretenzijas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-05-29
Peržiūrėta
2091
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teismas atmetė dar keturias „Palangos butų ūkio“ pretenzijas

Iš savo rankų kurorto daugiabučių administravimo nenorintis paleisti, gyventojų pareikštos valios nepaisantis „Palangos butų ūkis“ pirmadienį ir trečiadienį išgirdo dar keturis jam nepalankius Palangos miesto apylinkės teismo sprendimus. Šįkart pirmosios instancijos teismas atmetė jų pretenzijas dėl daugiabučių Druskininkų g. 1, S. Nėries g. 3, J. Biliūno g. 3 ir Kretingos g. 27.

 

Prašo naikinti įsakymus

Eiliniuose savo ieškiniuose bendrovė „Palangos butų ūkis“ teismo prašė pripažinti neteisėtais ir panaikinti pernai lapkritį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės pasirašytus įsakymus dėl UAB „Palangos komunalinis ūkis“ skyrimo daugiabučių gyvenamųjų namų Druskininkų g. 1, S. Nėries g. 3, J. Biliūno g. 3 ir Kretingos g. 27 administratoriumi ir juos panaikinti, o taip pat teismo sprendimu atkurti šių daugiabučių namų, butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administratoriui UAB „Palangos butų ūkis“ paskirtų administruoti namų sąrašo atitinkamų punktų galiojimą, kad minėtieji daugiabučiai grįžtų po šios bendrovės sparnu.

„Palangos butų ūkio“ teigimu, ginčijami įsakymai esą neteisėti, nes, be kita ko, atsakovas esą neturėjęs teisės šaukti daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimų, o pats įsakymas neva priimtas tinkamai neinformavus ieškovo. Be to, priimtasis įsakymas pažeidžiąs „Palangos butų ūkio“ teises ir teisėtus lūkesčius.

Bendrovės teigimu, butų ir kitų savininkų prašymas bei surengtas susirinkimas neva nepatikrinus balsavusiųjų tapatybės, kaip esą vyko Druskininkų g. 1 atveju, neatitinka skaidrumo principų ir tuo pačiu neva nepatvirtina savininkų daugumos balsų valios. Be to, šio daugiabučio gyventojų balsavimas raštu neatitinka šiai procedūrai keliamų reikalavimų, todėl namo administratorius negalėjo būti pakeistas.

Pirmadienį vykusiame teismo posėdyje kitose panašiose bylose dalyvavusią advokatę pakeitęs kolega T. Perveneckas teigė, jog nors ir nekvestionuoja gyventojų valios, tačiau kadangi ginčijamas įsakymas priimtas nesilaikant teisės aktų reikalavimų, jį reikia panaikinti.

 

Valią išreiškė dauguma

„Palangos butų ūkio“ valia į teismų karuselę kaip atsakovė įsukta Palangos miesto savivaldybės administracija nurodė su ieškiniais nesutinkanti. Kalbant apie Druskininkų g. 1, butų savininkai patys raštu, pasirašytu daugumos name esančių butų savininkų, kreipėsi į Savivaldybės administraciją prašydami pakeisti namo administratorių. Tokio gyventojų prašymo nebuvo galima nepaisyti: konkretų administratorių pasirenka savininkai, kurių valia yra svarbiausia, ir tik jie turi išimtinę teisę spręsti, kas administruos jų turtą.

Savivaldybės administracijai atstovavęs Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas pabrėžė, jog minėtojo daugiabučio butų ir kitų patalpų savininkai išreiškė valią pakeisti administratorių, pateikdami prašymą su daugumos gyventojų parašais, todėl ir buvo priimtas įsakymas dėl namo administratoriaus pakeitimo. Jo nuomone, pažeidimų gyventojams balsuojant padaryta nebuvo, be to, įvykusiame susirinkime gyventojai balsavimu savo sprendimą patvirtino. Ir ne „Palangos butų ūkis“, o gyventojai, jeigu nesutiktų su įsakymu, galėtų jį skųsti.

 

Ieškiniai atmesti

Teismas, išnagrinėjęs rašytinę bylos medžiagą bei išklausęs posėdyje dalyvavusių asmenų paaiškinimų, nustatė, jog Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės pernai lapkričio 28 d. pasirašytas įsakymas dėl UAB „Palangos komunalinis ūkis“ skyrimo daugiabučio namo Druskininkų g. 1 administratoriumi priimtas vadovaujantis atitinkamu Civilinio kodekso straipsniu bei atsižvelgiant į minėtojo daugiabučio butų ir kitų patalpų savininkų 2013 m. lapkričio 4 d. prašymą bei to paties mėnesio 23 d. vykusio susirinkimo protokolą. Susirinkime savo valią keisti namo administratorių raštu išreiškė dauguma – 12 iš 20 – teisę balsuoti turinčių savininkų. Tai patvirtino ir teismo posėdyje dalyvavę Druskininkų g. 1 daugiabučio gyventojai.

Teismas padarė išvadą, jog, nors namo butų savininkų sprendimas dėl administratoriaus pakeitimo, įformintas praėjusių metų lapkričio 5-osios prašymu ir butų savininkų susirinkime lapkričio 23 d. balsavimo raštu ne visiškai atitiko teisės aktų reikalavimus, vien formaliu pagrindu daugumos valia negali būti paneigta, kaip vien tuo pagrindu negali būti panaikintas ir ginčijamas įsakymas dėl administratoriaus pakeitimo. O ieškovo – „Palangos butų ūkio – interesai jokiu būdu negali turėti įtakos butų savininkų daugumos sprendimui pasirinkti kitą jų turto administratorių.

Akcentuota, jog turto administratoriaus parinkimas ir jo paskyrimas, sutinkamai su atitinkamomis Civilinio kodekso nuostatomis, yra turto savininkų teisė ir savivaldybės vykdomosios institucijos pareiga, o teisme gali būti ginčijamas tik tinkamas šios pareigos nevykdymas.

Teismas atmetė „Palangos butų ūkio“ reikalavimus panaikinti Palangos miesto savivaldybės administracijos pernai lapkritį pasirašytus įsakymus dėl UAB „Palangos komunalinis ūkis“ skyrimo daugiabučių gyvenamųjų namų Druskininkų g. 1, S. Nėries g. 3, J. Biliūno g. 3 ir Kretingos g. 27.

 

Sprendimus skundžia

Palangos miesto apylinkės teismo sprendimai per 30 dienų nuo jų paskelbimo dienos gali būti apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Bendrovė „Palangos butų ūkis“ aukštesnei instancijai jau yra apskundusi du analogiškus jai nepalankius teismo sprendimus, priimtus dėl daugiabučių Medvalakio g. 21 ir M. Valančiaus g. 6.

Iš viso Palangos miesto apylinkės teisme susikaupė per 30 „Palangos butų ūkio“ ieškinių, kuriais jie stengiasi nuginčyti gyventojų valią.

Tiesa, pastaruoju metu nepatenkintus jų darbu palangiškius po teismus tampanti bendrovė atsisakė praktikos prašyti teismo nušalinti teisėjus, kurie jau buvo priėmę jai nepalankius sprendimus. Nušalinimai buvo pareikšti abiems tuo metu Palangos teisme dirbusioms teisėjoms.

Paklaustas, ar užsitęsę teismų procesai netaps kliūtimi prasidedančiai daugiabučių namų renovacijai, nes dalies jų gyventojų valia administratoriumi paskirtas „Palangos komunalinis ūkis“, V. Korsakas „Palangos tiltui“ sakė, jog renovacija vyks kaip vykusi.

„Savivaldybės administracijos direktorei pasirašius įsakymą, Registrų centre daugiabučių administratoriumi yra įregistruota UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Įsakymai galioja“, – sakė V. Korsakas.

Jūsų komentaras:

Ko ieško ?.. 2014-05-31 09:32 (. / IP: 86.100.63.40)
Aiškiai,- šis liūdnai pagarsėjęs plėšikautojas "Vitės valdos, Palangos b.ū."-tęsia sąmoningai laiką po Teismus, kad kuo ilgiau žmonės privalėtų (teismų laikotarpiu)mokėti mokesčius į šitų nasrus..Nesuprantama viena- kodėl teismai priima tokius ieškinius? jie neatitinka jokių įstatyminių normų gyventojų atžvilgiu..Dar teismuose -kelios dešimtys namų bendrijų , nubalsavusių prieš Palangos b.ū.administravimą! Kiek dar teismai žais "katę- pelę"?

Taip pat skaitykite

Ar jums įdomu, kur Palangoje yra įsigijęs būstą ir kiek už jį mokesčių moka žymus krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius? Ar vienas bei kitas Seimo narys? Jeigu gyvenate UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamame daugiabutyje, prisijunkite prie savo paskyros butų ūkio motininės įmonės „Vitės valdos“ tinklapyje ir atidžiau joje pasižvalgykite....


Gyventojų šauksmai ir kaltinimai vagyste ir savivale. Iškviestų policijos pareigūnų bandymas išsiaiškinti, kas nutiko. Sumišę „Palangos butų ūkio“ darbuotojai, kurių dalis pasipustė kulnis kilus sąmyšiui. Ir apie „kažkokį nesusipratimą“ murmantis įmonės direktorius Danas Paluckas. Tokia scena praėjusio antradienio rytmetį...


Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Iš savo rankų kurorto daugiabučių administravimo nenorintis paleisti, gyventojų pareikštos valios nepaisantis „Palangos butų ūkis“ pirmadienį ir trečiadienį išgirdo dar keturis jam nepalankius Palangos miesto apylinkės teismo sprendimus. Šįkart pirmosios instancijos teismas atmetė jų pretenzijas dėl daugiabučių Druskininkų g. 1, S. Nėries g. 3, J....


Daugiabučiuose gyvenančių palangiškių apsisprendimą jų namų administratoriumi pasirinkti UAB „Palangos komunalinis ūkis“, teismams skundžiančiai ir prašančiai taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti vykdyti sprendimą dėl administratoriaus keitimo, – UAB „Palangos butų ūkis“ pačiai teks pajusti, kas yra laikinosios apsaugos...


Palangos miesto apylinkės teismas, antradienį išnagrinėjęs dar vieną UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo, kuriuo „Palangos komunalinis ūkis“ skiriamas vieno iš kurorto daugiabučių administratoriumi, antrą kartą konstatavo, jog privačios įmonės interesai negali daryti įtakos butų savininkų...


Gyventojų valia svarbiau, nei "Palangos butų ūkio" reikalavimai  1

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2014 01 21 | Rubrika: Miestas

Šiandien Palangos daugiabučių gyventojai, kurių valios pakeisti namo administratorių ir pereiti UAB „Palangos komunalinis ūkis“ žinion nepaisydama UAB „Palangos butų ūkis“ skundžia jų sprendimus teismuose, švenčia pirmąją pergalę: Palangos miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė iš savo glėbio gyventojų nenorinčios paleisti...


Palangos miesto apylinkės teismas sausio 10 d. atmetė UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį, kuriame ji prašė panaikinti Savivaldybės administracijos priimtus teisės aktus, o taip pat įpareigoti Savivaldybės administraciją, kad ši nustatytų „Palangos butų ūkiui“ teisę administruoti miesto daugiabučius iki 2018-ųjų metų.


Teismas atmetė Jackų šeimos pretenzijas dėl Kurhauzo sklypo

„Palangos tilto” informacija, 2013 06 20 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos administracinio teismo kolegija birželio 11 d. priėmė sprendimą byloje dėl žemės sklypo prie Kurhauzo plano suderinimo ir įsakymo panaikinimo bei įpareigojimo atlikti veiksmus. Nuspręsta administracinę bylą dalyje dėl Jackų šeimos reikalavimo panaikinti 2011 m. birželio 1 d. Kultūros paveldo departamento (KPD) prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritorinio...


Prokuratūros prašymą dėl „Elijos“ teismas atmetė

"Palangos tilto" informacija, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

„Pasiekta pirma, tegul ir nedidelė, pergalė tiek metų besitęsiančioje istorijoje“, - šitaip verslininkas Vaidas Šimaitis trumpai pakomentavo gruodžio 21-ąją Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegijos priimtą nutartį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius