Palangiškiai atsidūrė butų ūkio interesų verpetuose

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014-04-10
Peržiūrėta
2037
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai atsidūrė butų ūkio interesų verpetuose

Keli tūkstančiai Palangos gyventojų šiemet susidūrė su netikėtu rūpesčiu – dėl bendrovės „Palangos butų ūkis“ užsispyrimo jie priversti varstyti teismo duris.

Teisme vykstančiuose šios įmonės ieškinių nagrinėjimuose jau teko dalyvauti keleto kurorto namų gyventojams, tačiau priverstinių „ekskursijų“ į teismą šiemet sulauks dešimtkart daugiau palangiškių. Palangos apylinkės teisme susikaupė jau per 30 „Palangos butų ūkio“ ieškinių. Daugiabučius namus prižiūrinti įmonė teismo prašo naikinti Savivaldybės administracijos direktorės įsakymus, kurie patvirtino gyventojų sprendimą pakeisti namų administratorių.

Neapsikentę per daugelį metų įgrisusio „Palangos butų ūkio“ valdymo vis daugiau palangiškių nori, kad jų namus prižiūrėtų Savivaldybei priklausanti bendrovė „Palangos komunalinis ūkis“. Toks noras yra puikiai suprantamas. Kurorto komunalininkų bendrovės veikla yra aiškiai skaidresnė už komercinėmis paslaptimis užsidangsčiusios privačios įmonės darbą.

Komunalininkų prižiūrimų namų gyventojai jau sulaukė ataskaitos, kiek kiekvienas daugiabutis yra sukaupęs namo eksploatacijai skirtų lėšų ir kiek jų buvo panaudota per metus. Ant komunalininkams priskirtų namų jau kabinamos naujos didelės adresų lentelės. Pagaliau, jei „Palangos komunalinio ūkio“ priežiūra palangiškių netenkintų, gyventojai gali pasiskųsti miesto savivaldybės vadovams. Kam dėl blogo darbo gali priekaištauti „Palangos butų ūkio“ administruojamų namų gyventojai?

Visi šie objektyvūs skirtumai lemia, kad komunalininkų prižiūrimų namų Palangoje nuolat daugėja. Pavyzdžiui, šių metų pradžioje „Palangos komunalinis ūkis“ administravo kiek daugiau nei 40 namų, o dabar – 61 daugiabutį. Jei tokia tendencija šiemet išliks, metų pabaigoje abi konkuruojančios įmonės administruojamų namų skaičiumi turėtų susilyginti.

Tačiau tokia situacija netenkina „Palangos butų ūkio“, kuris į teismo procesus tampo visų administratorių pakeitusių daugiabučių gyventojus. Privačią įmonę valdantiems verslininkams turėtų būti aišku, kad gyventojų pasirinkimas, kas prižiūrės jų namus, yra lemiamas. Jo nepakeis jokie „Palangos butų ūkio“ advokatų mėginami surasti menkiausių procedūrinių pažeidimų.

Tai jau patvirtino Palangos apylinkės teismas, kuris šios įmonės ieškinius dėl Medvalakio g. 21 ir Valančiaus g. 6 namo yra atmetęs. Tačiau „Palangos butų ūkis“ toliau bando gyventojų kantrybę ir teismo sprendimus apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Ko į „pabėgusius“ daugiabučius namus nagais įsikibusi ir laiką tempianti privati bendrovė siekia? Tikslas aiškus – kuo didesnis pelnas. Taip tyčiodamasis iš teismo ir palangiškių „Palangos butų ūkis“ siekia išlaikyti gaunamas pajamas.

Ginčijamais Savivaldybės įsakymais namų priežiūrą perėmę kurorto komunalininkai dar negali juose vykdyti veiklos, nes privati bendrovė naujiems prižiūrėtojams atsisako perduoti namų dokumentus ir iš gyventojų toliau ima daugiabučių administravimo mokesčius.

Nelygu koks daugiabučio plotas, kiekvieno perimto namo gyventojai per mėnesį sumoka apie 140 litų, kurie iki šiol patenka „Palangos butų ūkiui“. Iš visų namų, dėl kurių vyksta teismų procesai, kas mėnesį neteisėtai surenkama beveik 4 tūkst. litų. „Palangos komunalinis ūkis“ dėl vieno daugiabučio namo neteisėtai renkamų mokesčių jau padavė ieškinį teismui, tačiau jo nagrinėjimas atidėtas, kol nebus išnagrinėtas bent pirmasis butų ūkio apeliacinis skundas.

Jau tada sausio mėnesį komunalininkams priklausantys šio namo gyventojų surinkti ir privačios įmonės pasisavinti mokesčiai siekė apie 2 tūkst. litų. Šiai dienai ši suma yra dar labiau išaugusi. Kas bus kai, kažkada pasibaigus teismų procesams, „Palangos butų ūkiui“ iš gyventojų surinktus pinigus teks grąžinti komunalininkams? Juk tuomet bus kalbama apie kelias dešimtis tūkstančių litų. Ar neatsitiks taip, kad tie pinigai bus grąžinami kitų namų surenkamų mokesčių sąskaita, o juos remontuoti įmonė pritrūks lėšų?

Įdomu ir kitkas. Ieškinių lavina, teismuose atstovaujančių iš kitų miestų atvykstančių advokatų paslaugos „Palangos butų ūkiui“ kainuoja nemažai. Net nekyla abejonių, kad jos apmokamos iš gyventojų surenkamų mokesčių. Ar palangiškiai sulauks paaiškinimų, kiek išleista teismų procesams, kurių į teismą tampomi gyventojai nepageidauja?

Dar keisčiau žinant, kad už šių teismų kyšo „Palangos butų ūkiui“ vadovaujančio miesto tarybos nario socialdemokrato Dano Palucko ausys. Būtent jis pasirašo ieškinius teismams ir klusniai vykdo bendrovės savininkų įgeidžius. Kaip kurorto socialdemokratai gali tikėtis sėkmės kitais metais vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, jei kurorto skyriaus lyderis taip tyčiojasi iš žmonių?

Šansą palankiai išnaudoti šią situaciją politiko karjeros siekiantis D. Paluckas jau praleido. Socialdemokratui būtų užtekę garsiai trinktelėti „Palangos butų ūkio“ direktoriaus durimis visuomenei garsiai pareiškiant, kad jis prieš gyventojų valią neis ir iš privačios įmonės vadovo posto atsistatydina. Šio politiko reitingai būtų šovę į viršų, kaip kadaise tuomečio premjero Rolando Pakso, kuris triukšmingai atsisakė pasirašyti abejotiną sutartį dėl „Mažeikių naftos“ įmonės su amerikiečių kompanija „Wiliams“.

Tačiau tarp įmonės savininkų ir netrukus rinkėjais tapsiančių palangiškių išlaviruoti mėginantis D. Paluckas pasirinko šiltą kėdę ir stabilų atlyginimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daugiau nei 170 namų prižiūrinčiam „Palangos butų ūkiui“ vadovauti ėmė Jurgita Trinskienė. 10-ies metų patirtį rinkoje turinti specialistė vardina artimiausius įmonės planus: gerinti paslaugų kokybę, plėsti jų spektrą, siūlyti vis patogesnį aptarnavimą bei nuolat kurti naudą gyventojams.


Ar jums įdomu, kur Palangoje yra įsigijęs būstą ir kiek už jį mokesčių moka žymus krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius? Ar vienas bei kitas Seimo narys? Jeigu gyvenate UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamame daugiabutyje, prisijunkite prie savo paskyros butų ūkio motininės įmonės „Vitės valdos“ tinklapyje ir atidžiau joje pasižvalgykite....


Gyventojų šauksmai ir kaltinimai vagyste ir savivale. Iškviestų policijos pareigūnų bandymas išsiaiškinti, kas nutiko. Sumišę „Palangos butų ūkio“ darbuotojai, kurių dalis pasipustė kulnis kilus sąmyšiui. Ir apie „kažkokį nesusipratimą“ murmantis įmonės direktorius Danas Paluckas. Tokia scena praėjusio antradienio rytmetį...


Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Iš savo rankų kurorto daugiabučių administravimo nenorintis paleisti, gyventojų pareikštos valios nepaisantis „Palangos butų ūkis“ pirmadienį ir trečiadienį išgirdo dar keturis jam nepalankius Palangos miesto apylinkės teismo sprendimus. Šįkart pirmosios instancijos teismas atmetė jų pretenzijas dėl daugiabučių Druskininkų g. 1, S. Nėries g. 3, J....


Palangiškiai atsidūrė butų ūkio interesų verpetuose

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 04 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Keli tūkstančiai Palangos gyventojų šiemet susidūrė su netikėtu rūpesčiu – dėl bendrovės „Palangos butų ūkis“ užsispyrimo jie priversti varstyti teismo duris.


Daugiabučiuose gyvenančių palangiškių apsisprendimą jų namų administratoriumi pasirinkti UAB „Palangos komunalinis ūkis“, teismams skundžiančiai ir prašančiai taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti vykdyti sprendimą dėl administratoriaus keitimo, – UAB „Palangos butų ūkis“ pačiai teks pajusti, kas yra laikinosios apsaugos...


Palangos miesto apylinkės teismas, antradienį išnagrinėjęs dar vieną UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo, kuriuo „Palangos komunalinis ūkis“ skiriamas vieno iš kurorto daugiabučių administratoriumi, antrą kartą konstatavo, jog privačios įmonės interesai negali daryti įtakos butų savininkų...


Palangos miesto apylinkės teismas sausio 10 d. atmetė UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį, kuriame ji prašė panaikinti Savivaldybės administracijos priimtus teisės aktus, o taip pat įpareigoti Savivaldybės administraciją, kad ši nustatytų „Palangos butų ūkiui“ teisę administruoti miesto daugiabučius iki 2018-ųjų metų.


Stumiamas iš Palangos UAB „Palangos butų ūkis“, kurio motininės bendrovės UAB „Vitės valdos“ vienas akcininkų yra D. Jacka, jau neišvengiamą pralaimėjimą prieš UAB „Palangos komunalinį ūkį“ dėl kurorto daugiabučių administravimo siekia atitolinti, varžovą iš savivaldybės murkdydama teismuose. Bet net ir teisėjai privatininkui...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius