Palangos trečiojo amžiaus universitetas driokstelėjo neeiliniu įvykiu

Palangos tiltas, 2016-06-02
Peržiūrėta
2193
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos trečiojo amžiaus universitetas driokstelėjo neeiliniu įvykiu

Palangos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų baigiamasis renginys šiemet driokstelėjo neeiliniu įvykiu – pajūrio zonos TAU konferencija „Kuo mums reikšmingas TAU: realijos ir perspektyvos“.


Sulaukėme svečių iš Klaipėdos, Neringos, Plungės, Gargždų ir Kretingos rajono Trečiojo amžiaus universitetų. Pagrindinius pranešimus skaitė svečiai – Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė dr. Zita Žebrauskienė ir Lietuvos neformaliojo suaugusiųjų švietimo tarybos pirmininkas, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorius Dangiras Kačinskas.
Konferenciją iškilmingai atidarė gracingos gimnazijos šokėjos su fakelais ir Palangos TAU moterų ansamblis „Žara”. Renginį vedė Švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė ir senjorų atstovė – Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanės pavaduotoja, visada jaunatviška Irena Galdikaitė. Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tarė miesto savivaldybės vicemeras Rimantas Mikalkėnas.
Savo veiklas įdomiai pristatė Neringos (stud. Rūta Žeinienė) ir Klaipėdos VšĮ „Trečiasis amžius” direktorė Birutė Petraitienė. Po puikaus vizualinio Klaipėdos rajono Gargždų TAU veiklos pristatymo (Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė) klausėmės vokalinės grupės „Viltis” (vadovė Regina Česnauskienė) atliekamų dainų ir linijinių šokių grupės (choreografė G. Malūnavičienė) pasirodymo.
Mūsų universiteto klausytojus ypač sudomino kaimyninės Kretingos trečiojo amžiaus universiteto, su kuriuo ne pirmą kartą bendraujame, veikla. Su ja supažindino Pedagogų švietimo centro metodininkė Aurelija Jedenkienė, o meninę programą nuotaikingai pristatė Kretingos TAU senjorų ansamblio „Svajonių sodas” dainininkės. Jos atliko savo vadovo palangiškiams gerai pažįstamo chorvedžio, kompozitoriaus Aloyzo Žilio pagal kretingiškių žodžius sukurtas dainas.
Plungės TAU veiklą apibūdino Pasaulio pažinimo fakulteto dekanas, puikus lektorius, paskaitą apie pasaulio religijas skaitęs ir mūsų universitete, geografas Stanislovas Tutlys. Šiltai nuteikė plungiškių TAU moterų ansamblio meninė programa su poezijos posmais ir dainomis.
Susirinkusius svečius supažindinome ir su mūsų universiteto veikla, įsimintinomis paskaitomis ir edukacinėmis išvykomis. Konferenciją vainikavo Palangos TAU šokėjų ansamblio „Jūrė” sušoktas ugningasis „Sirtakis”. Mūsų šokių kolektyvo atlikimo kokybė – judesio išraiška, lygiuotė, pasitempimas ryškiai išsiskyrė iš visų tądien dalyvavusių šokėjų. Tai suprantama vien žinant, kad „Jūrei” vadovauja neeilinė asmenybė kurorto kultūriniame gyvenime, reikli ir tik kokybiško rezultato savo darbe siekianti šokių vadovė choreografė Janina Serapinienė. Konferenciją papuošė svečiai iš Latvijos, Bauskės kultūros centro senjorų šokių grupė, vadovaujama Inesės Smilškalnės. Svečių retro rūbai, žavinga lyrinė muzika maloniai nuteikė susirinkusius.
Išklausėme charizmatiškosios lektorės Nacionalinės TAU asociacijos, vienijančios net 41 Lietuvos universitetą, tarybos pirmininkės, MČTAU rektorės, mokslų daktarės Zitos Žebrauskienės pranešimo „Kaip gyventi ir nesenti”.
Turėjome puikią galimybę išgirsti ir net pamatyti kaip gyvena kaimyninių universitetų senjorai, kokių įdomių lektorių ir paskaitų klauso, kokiose dalyvauja kelionėse ir edukacinėse išvykose, kaip švenčia šventes ir bendrauja tarpusavyje.
Už galimybę pabendrauti su aplinkinių TAU kolegomis, susipažinti su jų įdomiomis veiklomis ir meninėmis programomis esame dėkingi konferencijos iniciatorei ir pagrindinei organizatorei, Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorei V. Želvienei ir jos padėjėjoms Vilmai Varpiotienei ir Ingai Vaitkienei.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) trečiadienį, spalio 4-ąją, paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Mokytis norinčių senjorų kurorte netrūksta, jų kasmet būna apie 500. Tai tik patvirtina, kad tokia veikla yra itin reikalinga ir laukiama. 


Mykolo Romerio universitetas (MRU) kviečia savo alumnus iš Klaipėdos ir aplinkinių miestelių registruotis ir jau gegužės 8 dieną susitikti Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Menų edukacijos centre, Palangoje.


Balandžio 29-osios šeštadienio rytą Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ susirinko Birutės parke prie „Eglės žalčių karalienės“ skulptūros paminėti Tarptautinę šokio dieną.


Palangos miesto savivaldybė ir Klaipėdos universitetas plėtos abipusiai naudingą bendradarbiavimą. Tai patvirtinančią sutartį penktadienį pasirašė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Klaipėdos universiteto rektorius, prof. dr. Artūras Razbadauskas.


Šiandien, antradienį, birželio 15 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus susitiko su Palangos trečiojo amžiaus universiteto senjorais ir aprodė jiems medinę Kurhauzo dalį.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.


Palangos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų baigiamasis renginys šiemet driokstelėjo neeiliniu įvykiu – pajūrio zonos TAU konferencija „Kuo mums reikšmingas TAU: realijos ir perspektyvos“.


Spalio 1-ąją gražia atidarymo švente prasidėjo antrieji Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metai. Kupini pakilios nuotaikos studentai užpildė beveik visą Senosios gimnazijos didžiąją salę.


Duris atvėrė Palangos trečiojo amžiaus universitetas

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 01 | Rubrika: Miestas

Vakar trims šimtams Palangos senjorų buvo džiaugsminga diena – iškilmingai atidarytas Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) ir paskelbta du metus truksiančių studijų pradžia.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius