Palangos trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujuosius mokslo metus

Palangos tiltas, 2023-10-05
Peržiūrėta
1147
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujuosius mokslo metus

Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) trečiadienį, spalio 4-ąją, paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Mokytis norinčių senjorų kurorte netrūksta, jų kasmet būna apie 500. Tai tik patvirtina, kad tokia veikla yra itin reikalinga ir laukiama. 

TAU – populiarus

Palangos trečiojo amžiaus universitetas – tai ne tik vieta, kur galima pasisemti naujų žinių ar jas pagilinti, bet ir vieta, kur bendraujama, atskleidžiamos saviraiškos galimybės, tobulėjama socialiniu, politiniu ir asmeniniu aspektu.

„Šiandien, prasidedant naujiems TAU mokslo metams, sąraše turime 456 dalyvius. Manau, kad tai yra tikrai didelis norinčių mokytis senjorų skaičius. Prieš pandemiją buvo šiek tiek daugiau žmonių. TAU studentų skaičius keičiasi – vieni išvažiuoja, suserga ar kitos priežastys nulemia pokytį. Sulaukiame ir naujų, į Palangą atvykusių senjorų. Per praeitus mokslo metus pasirašėme 84 sutartis su naujais dalyviais“, – apie senjorų dalyvavimą TAU veiklose pasakojo šio universiteto kuratorė Inga Vaitkienė.

Kaip atskleidė pašnekovė, ji kiekvieną dieną nuo metų pradžios sulaukia norinčiųjų beldimo į duris: „Palangos senjorai yra aktyvūs, tai mes ir pastebime. Prisimenu vieno senjoro žodžius, kuris į Palangą atvyko gyventi iš Vilniaus. Jis pasakė, jog nenori tiesiog žiūrėti per langą – reikia kažkokios veiklos“.

Gausu įvairių veiklų

Senjorams, pasiryžusiems dalyvauti TAU veiklose, išties yra, ką veikti. Organizuojamos įvairios veiklos: rengiamos paskaitos aktualiomis temomis, pavyzdžiui, apie geopolitinę padėtį buvo galima padiskutuoti su politologu Linu Kojala, taip pat kviečiami lektoriai, galintys skaityti paskaitas apie gamtą, sveikatą, istoriją ir pan.

Visi TAU senjorai mokosi pagal bendrą programą. Paskaitas jiems skaito įvairių sričių mokslininkai, andragogai, sveikatos priežiūros specialistai, politologai, archeologai, dailininkai, rašytojai ir kt. Paskaitos skaitomos kontaktiniu, o nuo 2020 m. – ir nuotoliniu būdu.

„Šiemet vyks paskaita apie miego sutrikimus. Organizuosime paskaitas ir apie gamtos saugojimą, tvarumą. Visada pasitelkiame apklausą, norėdami išsiaiškinti, kokių užsiėmimų senjorai labiau pageidautų. Taip būna paprasčiau, planuojant paskaitas“, – kalbėjo I. Vaitkienė.

Be paskaitų, senjorams siūloma ir kitokių veiklų. Jie gali mokytis anglų, vokiečių ir prancūzų kalbų, lankyti sporto ir šokių, teatro ir choro užsiėmimus. 

Anglų kalbos moko lektorės Doris Katzenstein, Jolanta Beitnaraitė, vokiečių – Asta Brazaitienė, prancūzų – Živilė Vaičiūnienė, veikia šokių kolektyvas „Jūrė“, kuriam vadovauja Janina Serapinienė (beje, šis kolektyvas vasario mėnesį minės dešimtmečio jubiliejų), ta pati vadovė kviečia pajudėti ir savo malonumui, Tomas Žilys moko linijinių šokių, teatro subtilybes atskleidžia Rimtautė Radzevičienė, moterų chorui „Žara“ vadovauja Rasa Andersen, sporto užsiėmimus veda Dalia Rakauskienė.

Ir šiuolaikinės technologijos, ir kelionės

Senjorai yra mokomi ir itin aktualių šiuolaikinių dalykų, pavyzdžiui, kaip naudotis „Zoom“ programa, kad galėtų klausyti ir nuotolinių paskaitų. „Žinoma, mokslo metai dar tik prasideda, kai kurių nespėsime taip greit apmokyti, tad tokius senjorus pakviesime nuotolines paskaitas stebėti ir pas mus. Galėsime pakviesti iki 70 senjorų“, – atkreipė dėmesį TAU kuratorė I. Vaitkienė.

Žinių semiasi TAU dalyviai ir keliaudami. Pirmoji kelionė šiemet numatyta į Klaipėdą, kur senjorai turės galimybę į uostamiestį pažvelgti kitu žvilgsniu, lapkričio mėnesį jie keliaus į Klaipėdos dramos teatrą, kur mėgausis spektakliu „Mūsų klasė“.

Prisijungti – bet kada

Į Palangos TAU gretas kurorto senjorai gali įsilieti bet kada, net ir žiemą ar pavasarį – nebūtina laukti naujų mokslo metų. Norintieji tapti TAU studentais gali kreiptis tel. 8 620 96165 (Inga Vaitkienė). 

Daugiau informacijos apie Palangos trečiojo amžiaus universitetą galima rasti interneto svetainėje www.palangosspt.lt arba socialiniame tinkle Facebook, paskyra – Palangos trečiojo amžiaus universitetas. 

Palangos TAU kuratorę galima rasti adresu Jūratės g. 11, (208 kab.), Palanga.

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

koks 2023-10-09 06:21 (IP: 172.69.52.131)
senjoro amzius nuo kiek metu skaitaisi senjoru atsakykit

Taip pat skaitykite

Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) trečiadienį, spalio 4-ąją, paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Mokytis norinčių senjorų kurorte netrūksta, jų kasmet būna apie 500. Tai tik patvirtina, kad tokia veikla yra itin reikalinga ir laukiama. 


Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Palangos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų baigiamasis renginys šiemet driokstelėjo neeiliniu įvykiu – pajūrio zonos TAU konferencija „Kuo mums reikšmingas TAU: realijos ir perspektyvos“.


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Spalio 1-ąją gražia atidarymo švente prasidėjo antrieji Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metai. Kupini pakilios nuotaikos studentai užpildė beveik visą Senosios gimnazijos didžiąją salę.


Duris atvėrė Palangos trečiojo amžiaus universitetas

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 01 | Rubrika: Miestas

Vakar trims šimtams Palangos senjorų buvo džiaugsminga diena – iškilmingai atidarytas Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) ir paskelbta du metus truksiančių studijų pradžia.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius