Trečiojo amžiaus universiteto senjorai pradėjo naujus mokslo metus neįprastai anksti

Palangos tiltas, 2021-09-09
Peržiūrėta
2092
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiojo amžiaus universiteto senjorai pradėjo naujus mokslo metus neįprastai anksti

Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.

Svari priežastis mokslo metus pradėti anksčiau

Dar 2012 metais įkurtas Palangos trečiojo amžiaus universitetas naujus mokslo metus visuomet pradėdavo spalį, tačiau šiemet padaryta išimtis – senjorai į užsiėmimus sukviesti šią savaitę. Pasak Palangos švietimo pagalbos tarnybos metodininkės, kuruojančios TAU veiklą, Ingos Vaitkienės, toks sprendimas priimtas, norint senjorus pakviesti pirmąjį rudens mėnesį pasimėgauti išvykomis į Molėtus bei Mažeikius.

Pradėjo lankyti 300 dalyvių

Anot jos, šiais mokslo metais Palangos trečiojo amžiaus universitetą pradėjo lankyti 300 dalyvių. 

„Dėl koronaviruso paskaitų tvarkaraštyje bus paskaitų, kurios vyks nuotoliniu būdu ZOOM platformoje. Pandemija pakoregavo studijų planus, senjorai galės veiklose ir edukacinėse išvykose dalyvauti tik su galimybių pasais. Laikysimės visų reikalavimų atsižvelgiant į rekomenduojamas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sąlygas,“ – sakė I. Vaitkienė.

TAU savo studentams pasiūlys ir naujų dalykų

Šiais mokslo metais TAU savo studentams pasiūlys ir naujų dalykų: prancūzų kalbą, floristikos pamokas, bandys rinkti teatro grupę. 

Universitete naujus mokslo metus pasitinka daug įdomių dėstytojų ir jų studentų.

Daug įdomių dėstytojų ir jų studentų

Pavyzdžiui, medžio skulptorius Virgilijus Vaičiūnas universitete veda paskaitas apie medžio drožybą, meną – ir kalba tik žemaitiškai.

„Jis yra labai įdomus ir charizmatiškas  žmogus,“ – sakė I. Vaitkienė.

O pavyzdžiui TAU studentė Jovita Brasienė labai linksmas istorijas pasakoja tik žemaičių kalba, puikius paveikslus siuvinėja kryželiu, dainuoja Palangos TAU moterų chore „Žara“.

Bus ir lektorių iš užsienio

Tarp nuotoliniu būdu paskaitas skaitančiųjų bus ir lektorių iš užsienio.

Pasak I. Vaitkienės, besimokančiųjų  skaičius mokslo metų eigoje paprastai auga.

 „Senjorai nori užimtumo, nori bendrauti, tad jau dabar sulaukiame labai daug skambučių – senjorai teiraujasi, kaip jie galėtų įsilieti į TAU studentų gretas“, – sakė I. Vaitkienė.

Trys paskaitos per mėnesį

Visi TAU senjorai mokosi pagal bendrą programą – jiems skaitomos 3 paskaitos per mėnesį. Taip pat jie kviečiami dalyvauti ir papildomose veiklose, kurias kiekvienas pasirenka pagal savo pomėgius.

Į papildomus užsiėmimus Palangos TAU senjorus kviečia šokių kolektyvas „Jūrė“ (vadovė – Janina Serapinienė), moterų choras „Žara“ (vadovė – Nijolė Pertauskienė),  norinčiųjų laukia sveikos gyvensenos ir judesio užsiėmimai (trenerė – Tatjana Sinkevičienė), anglų kalbos užsiėmimai (1 grupės mokytoja - Doris Katzenstein, 2 grupės mokytoja – Jolanta Beitnaraitė), prancūzų kalbos užsiėmimai (mokytoja – Živilė Vaičiūnienė) bei vokiečių kalbos užsiėmimai (mokytoja - Asta Brazaitienė).

Į TAU gretas kurorto senjorai gali įsilieti bet kada

Į Palangos TAU gretas kurorto senjorai gali įsilieti bet kada, net ir žiemą ar pavasarį – nebūtina laukti naujų mokslo metų. Norintieji tapti TAU studentais gali kreiptis tel. 8 620 96165 (Inga Vaitkienė). 

Daugiau informacijos apie Palangos trečiojo amžiaus universitetą galima rasti svetainėje: www.palangosspt.lt arba socialiniame tinkle Facebook, paskyra – Palangos trečiojo amžiaus universitetas. 

Palangos TAU kuratorę galima rasti adresu: Ganyklų g. 2, Palanga (šalia V. Jurgučio progimnazijos).

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) trečiadienį, spalio 4-ąją, paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Mokytis norinčių senjorų kurorte netrūksta, jų kasmet būna apie 500. Tai tik patvirtina, kad tokia veikla yra itin reikalinga ir laukiama. 


Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.


Šiandien, antradienį, birželio 15 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus susitiko su Palangos trečiojo amžiaus universiteto senjorais ir aprodė jiems medinę Kurhauzo dalį.


Nedidelis būrelis Palangos trečio amžiaus universiteto (TAU) tarybos narių dalyvavome Kretingos rajono Kultūros centro koncertų salėje vykusioje konferencijoje, skirtoje Kretingos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) 10 metų jubiliejui.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Spalio 1-ąją gražia atidarymo švente prasidėjo antrieji Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metai. Kupini pakilios nuotaikos studentai užpildė beveik visą Senosios gimnazijos didžiąją salę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius