Trečiojo amžiaus universiteto studentai pradėjo naujus mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-10-04
Peržiūrėta
2196
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiojo amžiaus universiteto studentai pradėjo naujus mokslo metus

Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.

Svarbiausia – bendrauti tarpusavyje
Naujųjų mokslo metų pradžią nuotaikingu šokiu pradėjo Palangos Trečiojo amžiaus universiteto kolektyvas „Jūrė“, o paskui visus susirinkusius pasveikino ir Palangos Trečiojo amžiaus universiteto viena iš kuratorių Inga Vaitkienė. „Pradėjome nuo čekiškos polkutės, gal pabaigsime kelione į Čekiją. Lai ši svajonė virsta realybe“, – smagiai visus nuteikė šventinio renginio vedėja.
Palangos miesto meras ir Trečiojo amžiaus universiteto garbės rektorius Šarūnas Vaitkus oficialiai paskelbė naujų mokslo metų pradžią.
„Labai džiugu, jog jau ne vienerius metus veikia šis universitetas. Manau, kad jūsų gyvenime esama užimtumo, bendravimo, o kas svarbiausia šiame gyvenime – svarbiausia bendrauti tarpusavyje, pažinti vienas kitą, mylėti, vienas kitam padėti. Ir taip kiekviena diena tampa vis gražesnė, kai mes turime gerus kaimynus, kai yra šalia artimi ir geri žmonės“, – teigė meras, pasveikinęs ir su diena anksčiau buvusia Tarptautine pagyvenusių žmonių diena.
Meras atkreipė dėmesį, jog kurorto gyventojai yra tarsi apdovanoti, kadangi juos supa graži gamta, jūra. „Pirmiausia esame dėkingi jums, čia gimusiems, gyvenantiems, puoselėjantiems miestą. Lenkiu galvą prieš jus. Man labai įsiminė pas mus viešėjusio Popiežiaus Pranciškaus žodžiai: „Atmesdami vaikus ir pagyvenusius žmones, atmetame žmonių praeitį, nes jaunimas smarkiai trauks mus į priekį, o pagyvenę žmonės suteiks mums begalinės išminties“. Ačiū jums už jūsų išmintį“, – kalbėjo meras Š. Vaitkus.

Veiklų įvairovė kelia pavydą
Seimo narys Antanas Vinkus atkreipė dėmesį, jog šie metai Lietuvai išties buvo išskirtiniai, kadangi šalį aplankė Popiežius Pranciškus. „Kada manęs paklausė, koks jausmas lydėjo po šventų mišių, tiesiai atsakiau: tai dvasios ramybė ir pasididžiavimas savo tėvyne. Kai paklausė manęs, ko meldžiau Dievo, atsakiau, kad prašiau, jog manęs dar nesustabdytų ir leistų eiti tuo keliu, kad galėčiau daryti tuos gailestingumo darbus, kurie reikalingi kenčiančiam žmogui. Teisingai sakoma, kad gyvenimas yra trumpas. Todėl dažnai kartojame: kokia graži tavo kūrinija, koks gražus pasaulis, tad leisk dar pagyventi. Kiekviena diena mums, vyresnio amžiaus žmonėms, yra dovana“, – sakė Seimo narys, pasveikinęs visus susirinkusius ir pasidžiaugęs ne tik palangiškių aktyvumu, bet ir jų sugebėjimu puoselėti miestą.
Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė džiaugėsi, jog naujuosius mokslo metus pradeda gausus būrys senjorų. „Prieš jūsų šventę pagalvojau, kad turiu du diplomus, bet niekad tokių paskaitų, tokių įdomių veiklų ir tiek įdomių galimybių nesu turėjusi. Ar gali bet kokia mokymosi įstaiga pasigirti tokiais lektoriais, kaip profesorius Alfredas Bumblauskas, televizijos veidas Virginijus Savukynas, visi žolinčiai, gydytojai. Kokios asmenybės pas jus atvažiuoja ir dalinasi patirtimi, toks didžiulis spektras įvairių veiklų, kiek apvažiuota, apkeliauta. Tikrai nuoširdus pavydas jums. Pati laukiu to amžiaus, kai galėsiu eiti į jūsų universitetą“, – šypsojosi direktorė.

Mažmožiai kuria didelius džiaugsmus
Palangos Trečiojo amžiaus universiteto tarybos pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė papasakojo, jog paskutinėmis rugsėjo dienomis tiesiog pasipylė į namus senjorų skambučiai, kada gi pagaliau bus atidarytas universitetas. „Viena senjora netgi kategoriškai pasakė, kad jai jau atsibodo laukt, kada pagaliau rinksimės į paskaitas. Tai yra nuostabu. Vadinasi, universitetas, jo paskaitos, bendravimas tarpusavyje yra reikalingas, svarbus, laukiamas ir yra įkurtas neveltui. Mes tuo didžiuojamės. Todėl kiekviena proga dėkojame Palangos miesto savivaldybei, merui, universiteto garbės rektoriui Š. Vaitkui už materialinę paramą, dėmesį mūsų universitetui, dėkojame už kvietimus dalyvauti šventiniame minėjime Vasario 16-osios proga, dėkojame mero patarėjui P. Žeimiui, kuris, nežiūrint to, kad mes savo mokslo metus pradedame tik spalio mėnesį, mums skyrė kvietimus į rugsėjo mėnesį buvusį nuostabų renginį – roko operą „Eglė“. Ir taip pat noriu paminėti, jog mes, kaip Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos paminėjimo Palangoje iniciatoriai, labai džiaugiamės, kad ši šventė Savivaldybės pastangų dėka įgauna vis didesnį pagreitį“, – kalbėjo N. Steponavičiūtė.
Ji paminėjo, jog kasmet Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena pasipildo vis naujais renginiais, suteikiančiais galimybę kurorto senjorams jų dieną praleisti kuo spalvingiau.
„Skanios kavos ar arbatos mes visi čia esantys salėje puikiai galime pasigaminti savo namuose, bet ką reiškia išėjimas, paslaugus ir mandagus kavinių darbuotojų aptarnavimas, jų šypsenos, sveikinimai su švente. Tai yra mažmožiai, bet tie mažmožiai sudaro ir didesnius gyvenimo džiaugsmus. O dar bibliotekoje vykęs Protų mūšis, sujudinęs mūsų smegenėles, nuostabus tautinis „Grubiojo“ teatro spektaklis. Tai yra tikra, nuostabi šventė“, – atkreipė dėmesį į praėjusią išskirtinę šventę Trečiojo amžiaus universiteto tarybos pirmininkė. Ji taip pat nepamiršo pasveikinti ir visų mokytojų, artėjančios Tarptautinės mokytojų dienos proga.
Tarybos nariai gėlių puokštėmis prasidėjusios mokslo pradžios proga apdovanojo savo kuratores – Švietimo skyriaus vedėją Laimą Valužienę, Švietimo pagalbos tarnybos direktorę V. Želvienę, vyriausiąją metodininkę I. Vaitkienę.

Kasmet vis daugiau studentų
„Jūsų su kiekvienu rudeniu vis gausėja. Ruduo išties yra derliaus metas. Šiais mokslo metais papildomai į universitetą yra priimtas 31 studentas. Iš viso Trečiojo amžiaus universitete turime 471 studentą“, – pristatė I. Vaitkienė, padėkojusi Palangos senosios gimnazijos direktoriui Leonui Šidlauskui ir kolektyvui už galimybę paminėti naujus mokslo metus gimnazijos salėje.
Padėkota miesto šventės „Palanga dūzgia“ metu vykusio tarptautinio festivalio „Palangos miestely“ savanorėms Reginai Lelienei, Irenai Šaltmerienei, Adelei Endzinienei, Elenai Čepulevičienei, Reginai Matevičienei, Zitai Barkauskienei, Aldonai Martinkutei ir Janinai Turskienei.
Visus susirinkusius pasveikino ir aktorė Virginija Kochanskytė, nukėlusi į teatro pasaulį ir pristačiusi projektą „Gyvenimas – kaip graži kelionė“.
„Ne aš taip sugalvojau, taip sako senovės išmintis: kai žmogus nustoja norėti mokytis, jis pradeda atmirti. Visi kalbėjusieji citavo garbų mūsų svečią – Popiežių Pranciškų. Aš, kaip ir jūs, abi dienas buvau prilipusi prie radijo aparato kelyje, nes vykau į renginius, negalėjau nuvykti į susitikimą. Ir turiu pasakyti, kas mane iki šiol jaudina ir skamba galvoje: Popiežiaus pokalbis, dialogas, kalbėjimasis su savo broliais ir seserimis Kauno katedroje. Jo pasakymas, kad kiekvienas iš jūsų esate Tėvo atspindys ir vietininkas, kiekviena iš jūsų esate Motinos – Švenčiausios Mergelės Marijos – atspindys ir vietininkas. Aš galvoju, kad palangiškiai turi džiaugtis, kad turi tokį žmogų kaip jūsų meras, kuris prisiėmė tėvo vaidmenį ir šia bendruomene rūpinasi kaip savo šeima. Kaip nuostabu, kad yra tokių moterų, kurios drąsiai eina į politiką, valdžią, prisiimdamos motinų vaidmenis. Mes, kiekvienas nuėjęs tam tikrą gyvenimo kelionę, turime prisiimti tėvų ir motinų vaidmenis. Na, o tada Lietuva tikrai neišsivaikščios, nes jeigu bus besirūpinantys tėvai, nėra kur iškeliauti, nes geresnių niekur nerasi. Tad džiaugiuosi, kad esu tarp tokių žmonių, kurie nenori atmirti, kaip nenoriu atmirti ir aš“, – nuotaikingai ir itin prasmingai pasveikino visus aktorė V. Kochanskytė, įteikusi puikią dovaną visiems susirinkusiems.

 

Jūsų komentaras:

nedo normanto grozio paslaptys 2018-10-09 15:56 ([email protected] / IP: 78.57.245.0)
jei atvirai as paliekneju ir pastambeju svarbiausia norint buti sveikam reikia reguliuoti maista taipat butina daug vaikscioti gryname ore sakikyt kaip dabar sveikata aciu dievui viskas tiesiog labai gera spaudimas yra idelus kokie dabar reikalai su muzika labai geri pradejau dainuoti tv sou musu dienos kaip svente koks jusu sukis gyvenk sia diena o kas bus negalvok

Taip pat skaitykite

Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) trečiadienį, spalio 4-ąją, paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Mokytis norinčių senjorų kurorte netrūksta, jų kasmet būna apie 500. Tai tik patvirtina, kad tokia veikla yra itin reikalinga ir laukiama. 


Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.


Šiandien, antradienį, birželio 15 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus susitiko su Palangos trečiojo amžiaus universiteto senjorais ir aprodė jiems medinę Kurhauzo dalį.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.


Besikeičiantis ir naujo modelio „marškinėlius“ besimatuojantis Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) 2017–2018 metais turėjo nemažai iššūkių.


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Spalio 1-ąją gražia atidarymo švente prasidėjo antrieji Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metai. Kupini pakilios nuotaikos studentai užpildė beveik visą Senosios gimnazijos didžiąją salę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius