TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-10-06
Peržiūrėta
2354
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Renginį vedusi socialinė pedagogė I. Vaitkienė studentų teiravosi, kodėl jie renkasi TAU, taip pat tikrino jų žinias.
Renginį vedusi socialinė pedagogė I. Vaitkienė studentų teiravosi, kodėl jie renkasi TAU, taip pat tikrino jų žinias.

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų bei Sveikatos.
Naujų mokslo metų pradžios šventę vedusi Palangos švietimo pagalbos tarnybos, kuri ir kuruoja TAU, socialinė pedagogė Inga Vaitkienė pasveikino visus susirinkusius studentus, linkėdama jiems žengti žinių keliu neprarandant energijos. „Atėjo spalis, jūsų laukia naujos, dar neatrastos žinios, šviesūs ir nauji veidai. Telydi jus ieškojimai ir atradimai, išmintis, kūryba, pasiaukojimas, kantrybė, pagarba, idėjos. Su naujais mokslo metais, mieli senjorai“, – pasveikino renginio vedėja, priminusi, jog šeštadienį buvo minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, jos metu vyko daug įvairių renginių, sukvietusių vyresniuosius palangiškius. Už tai padėkota Palangos miesto savivaldybės vadovams, prisidėjusiems, kad ši diena senjorams išties būtų įspūdinga. Bendradarbiaujant su verslininkais, senjorai buvo nemokamai vaišinti kava, kino teatre „Naglis“ galėjo pasižiūrėti filmą ar sudalyvauti organizuotose ekskursijose.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus prisipažino, jog džiaugiasi širdis, matant pilną Kurhauzo salę. „Ko gero, kitąmet teks naujų mokslo metų pradžios šventę organizuoti Koncertų salėje, nes jau sunku čia betilpti. Laikas bėga labai labai greitai. Praėjo penkeri metai. Atrodo visai neseniai su kolegomis Tarybos nariais svarstėme, jog reiktų įsteigti Trečiojo amžiaus universitetą, kurį jau daugelis savivaldybių turėjo. Tikėjome, kad mūsų žmonėms tai bus naudinga. Kiek stebiu jūsų veiklą, galiu drąsiai teigti, kad projektas pavyko šimtu procentų. Jūsų vadovė tobulins užsiėmimus, tam numatytas finansavimas. Mano nuomone, svarbiausia šio universiteto misija yra ta, kad jūs atėję į užsiėmimus turite galimybę pabendrauti vienas su kitu, nesėdite vieni namuose. Tai labai svarbu“, – pasveikinęs aktyviuosius studentus kalbėjo Š. Vaitkus.
Šventėje dalyvavęs premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas sveikatos klausimais Antanas Vinkus pasidžiaugė aktyviais senjorais ir juose įžvelgė tik jaunatviškumą. Kaip teigė A. Vinkus, nuo 60 iki 80 metų žmonės – jaunimas, nuo 80 iki 90 – pagyvenę, o nuo 90 metų – seni. „Žiūrėdamas ų jūsų auditoriją, pats jaučiuosi jaunas, energingas. Kaip yra sakoma, ne nuo manęs priklauso, kiek aš gyvensiu, bet kol aš gyvensiu, aš gyvensiu. Ir jums linkiu: gyvenkite, džiaukitės ir būkite laimingi“, – emocionalus buvo šventės svečias.
Palangos miesto tarybos narys Vaidotas Bacevičius pastebėjo, kad senjorai uoliai kimba į mokslus, pabaigę vieną fakultetą, jie pradeda mokytis kitame, o tai parodo, kad Trečiojo amžiaus universitetas yra labai reikalingas.
Visų studentų vardu kalbėjusi Palangos TAU tarybos pirmininkė, Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Nijolė Steponavičiūtė priminė, jog Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimą įsiūbavo būtent TAU taryba, inicijavusi verslininkus suteikti galimybę senjorams pasivaišinti puodeliu kavos. Už tai, kad šią dieną jau galima ne tik kava pasivaišinti, bet ir pramogauti įvairiuose renginiuose, ji dėkojo visiems prie to prisidėjusiems. Taip pat padėkojo už Trečiojo amžiaus universiteto rėmimą Palangos miesto merui.
O Tarptautinės mokytojų dienos proga pasveikintos senjorų veiklą kuruojančios pedagogės.
Tai, kad senjorai drąsūs, aktyvūs, įrodė surengta renginio vedėjos I. Vaitkienės nedidelė apklausa salėje. Senjorai atsakinėjo į klausimus, kas paskatino mokytis Trečiojo amžiaus universitete, koks mokytojas buvo pats šmaikščiausias, o koks fakultetas – populiariausias. Viena senjorė patikino, jog atėjo mokytis vien dėl to, kad nesijaustų sena ir nieko nežinanti.
Vedėja patikrino ir žinias, pavyzdžiui, ką reikia daryti, jei pradeda skaudėti nugarą. Tai, jog studentams paskaitos patinka, atskleidė vieno senjoro atsakymas į klausimą, kiek paskaitų praleidęs be pateisinamos priežasties. Ogi nei vienos.
Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė pabrėžė, kad TAU lanko itin aktyvūs, kūrybingi žmonės, kurių iniciatyvos atveria daugiau galimybių ką nuveikti, pamatyti ar išgirsti. Paklausta, su kokiais sunkumais direktorė susiduria vadovaudama Trečiojo amžiaus universitetui, ji atsakė, kad sunkumais tai nelabai galėtų pavadinti. Pasak jos, tai labiau iššūkiai, kurie verčia tobulėti. „Bet kadangi mūsų šventėje lankosi valdžios atstovai, tai truputį pasiguosiu: pati opiausia problema yra patalpos. Mes neturime savo patalpų, einame į mokyklas, derinamės prie jų tvarkaraščio. Tai kelia šiek tiek įtampos mūsų veikloje. Bet turint tokią auditoriją, sunkumai nėra sunkumai, o tik malonūs iššūkiai“, – kalbėjo V. Želvienė.
Senjorus paklajoti po ankstesnius laikus pakvietė arfos ir smuiko duetas – Dailė Docienė ir Ramunė Bučniūtė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) trečiadienį, spalio 4-ąją, paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Mokytis norinčių senjorų kurorte netrūksta, jų kasmet būna apie 500. Tai tik patvirtina, kad tokia veikla yra itin reikalinga ir laukiama. 


Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.


Besikeičiantis ir naujo modelio „marškinėlius“ besimatuojantis Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) 2017–2018 metais turėjo nemažai iššūkių.


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Gegužės 17 dieną Šventosios lopšelio-darželio „Sigutė“ jaukioje salytėje vyko popietė-koncertas, skirtas mokslo metams užbaigti. Susirinko ne tik vaikai ir pedagogai, tačiau ir tėveliai. Palangos moksleivių klubo vaikų liaudiškų šokių būrelio mokinukai mažiesiems l/d „Sigutės“ auklėtiniams šoko lietuvių liaudies šokius, žaidė...


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Spalio 1-ąją gražia atidarymo švente prasidėjo antrieji Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metai. Kupini pakilios nuotaikos studentai užpildė beveik visą Senosios gimnazijos didžiąją salę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius