Palangos universalioji sporto arena – pavyzdys ir užsienio partneriams

Palangos tiltas, 2014-12-18
Peržiūrėta
1718
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bendradarbiavimo tarp Palangos ir Svetlogorsko dėka balandį atidaryta universalioji sporto arena mūsų mieste.
Bendradarbiavimo tarp Palangos ir Svetlogorsko dėka balandį atidaryta universalioji sporto arena mūsų mieste.

Šių metų balandį duris atvėrusi universalioji Palangos sporto arena tapo ne tik svarbiu objektu, pritraukiančiu sporto varžybų ir net kultūros renginių organizatorius: čia ir šalia esančiame stadione treniravosi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, Lietuvos vyrų futbolo bei Lietuvos jaunimo U-19 futbolo rinktinės, vyko festivalis „Sportas visiems“ bei Turistų olimpinės žaidynės, festivalis „Laumės juosta“, kiekvieną savaitgalį vyksta Nacionalinės krepšinio lygos, kurioje kaunasi kurorto komanda „Palanga“, rungtynės. 2007–2013 m. Lietuvos, Lenkijos, Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programos paramos dėka kurorte iškilusi universali sporto arena, kaip puikus tokio bendradarbiavimo pavyzdys, lapkričio pabaigoje buvo pristatyta Kaliningrade vykusioje tarptautinėje konferencijoje.
 

Iškilo per pusantrų metų
Universalaus sporto komplekso statybos Palangoje pradėtos 2012 m. pabaigoje. Tąkart simbolinę kapsulę kartu su miesto meru Šarūnu Vaitkumi bei rangovais – UAB „Rūdupis“ atstovais – įkasė ir LKF prezidentas Arvydas Sabonis. Būtent A. Sabonio, taip pat – ir kitų sporto profesionalų patarimų prašyta rengiant komplekso patalpas bei renkantis sportinę įrangą. Taip siekta, kad Palangoje besitreniruojantiems bei rungtyniaujantiems sportininkams būtų pasiūlytos itin geros sąlygos.
Puikios sąlygos
Naujuoju infrastruktūros objektu ne kartą džiaugėsi tiek miesto vadovai, tiek patys sportininkai.
„Ne tik Palangos, bet ir visos Lietuvos ir net kitų šalių sportininkai laukė, kad mūsų kurorte iškiltų toks sporto kompleksas. Būsimų renginių tvarkaraštis užsipildė labai sparčiai: pas mus vyko Lietuvos masto bei tarptautinės varžybos ir turnyrai, į treniruočių stovyklas buvo atvažiavusios komandos bei nacionalinės rinktinės“, – sakė Palangos sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas.
Ir šalia universaliosios arenos esančiame stadione treniravosi, ir sporto komplekso infrastruktūra naudojosi Lietuvos vyrų futbolo bei Lietuvos jaunimo U-19 futbolo rinktinės, čia vyko festivalio „Sportas visiems“ bei Turistų olimpinių žaidynių renginiai, Linijinių šokių festivalio pasirodymai. Vasarą komplekse treniravosi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kurios vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas visiškai rimtai sakė, jog, pasitreniravę Palangos arenoje, rinktinės vyrai mielai liktų čia visoms treniruotėms.
„Manau, kad mūsų rinktinė pagrindine savo stovyklų baze pasirinks Palangą. Čia yra viskas, ko mums reikia: ir sąlygos gyventi, ir puiki sporto arena, o kai bus baigtas rekonstruoti stadionas, sąlygos bus nuostabios“, – sakė J. Kazlauskas.
 

Pristatė Kaliningrade
Universalioji Palangos sporto arena jau sulaukė ir tarptautinio pripažinimo. Lapkričio 25 d. Palangos miesto savivaldybės administracijai buvo suteikta galimybė pristatyti projekto „Baltijos turistų žaidynės – turizmo potencialo plėtrai Baltijos regione“ rezultatus Kaliningrade vykusioje baigiamojoje 2007-2013 m. Lietuvos, Lenkijos, Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programos konferencijoje. Konferencijoje, kurioje gerąja patirtimi dalijosi Lenkijos bei Rusijos atstovai, Palanga buvo vienintelė iš Lietuvos savivaldybių, galėjusi pristatyti savo projekto rezultatus.
Tarptautinei publikai pristatyta išskirtinės architektūros Palangos universalioji sporto arena, kuri iškilo bendradarbiavimo per sieną programos dėka.
Konferencijos dalyviai domėjosi, kaip buvo įgyvendinama programa, negailėta gerų žodžių pačiai sporto salei, talpinančiai daugiau nei 1100 žiūrovų, bei visai pagalbinei infrastruktūrai – nuo persirengimo kambarių iki treniruoklių salių, kurioms, beje, gali naudotis ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir visi norintieji.
Projektą ir jo įgyvendinimo etapus pristačiusi projekto koordinatorė Renata Bertužytė konferencijos dalyviams paminėjo, jog šiuo metu sporto salėje montuojama skiriamoji pakeliama/nuleidžiama pertvara, kuri sudarys galimybę vienu metu vykti skirtingų sporto šakų varžyboms, o prieš Kalėdas iš Vokietijos bus pristatyta apsauginė sporto salės grindų danga, kuri leis sporto salėje organizuoti ne tik sporto, bet ir kitokio pobūdžio renginius. Taip pat baigiama kurti sporto salės interneto svetainė (www.sporthall.palanga.lt), kuri informuos apie renginius, galimybę sportuoti, paslaugų įkainius.
„Konferencijos dalyviai akcentavo, jog Palanga gali būti puikiu pavyzdžiu, kaip, bendradarbiaujant su užsienio partneriais, o šiuo atveju tai buvo ilgamečiai mūsų kurorto partneriai Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Svetlogorsko miestas, galima labai operatyviai įgyvendinti projektą. Nes puikiai žinoma, jog toks bendradarbiavimas nėra lengvas – atsitinka, kad projektai žlunga“, – sakė R. Bertužytė.
 

Dirba ir partneriai
Konferencijos metu pristatyta ir Palangos miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamo projekto partnerio Svetlogorsko miesto savivaldybės administracijos projekto rezultatai. Birželį Palangoje vykusių Turistų olimpinių žaidynių, o šis renginys yra viena iš projekto „Baltijos turistų žaidynės – turizmo potencialo plėtrai Baltijos regione“ veiklų, metu Svetlogorsko miesto tarybos pirmininko pirmasis pavaduotojas Andrejus Kožemiakinas ir projekto „Baltijos turistų žaidynės – turizmo potencialo plėtrai Baltijos regione“ koordinatorius iš Rusijos pusės Andrejus Jermakas pasidžiaugė, jog Palanga jau turi puikų bendradarbiavimo per sienas programos rezultatą – universalią sporto areną. „Labiausiai džiugina, kad šis mūsų bendras projektas jau davė apčiuopiamų rezultatų – turiu omeny šią nuostabią universalią sporto salę. Tikimės, kad ir Svetlogorske neužilgo turėsime rezultatą – naują stadioną“, – vasarą sakė A. Kožemiakinas.
Šiuo metu partneriai iš Svetlogorsko yra parengę techninę dokumentaciją futbolo aikštei su 500 sėdimų vietų įrengti. Be to, iki metų pabaigos rekreacinėse miesto vietose bus įrengtos 3 aikštelės su sporto įrengimais (25 vnt.) miesto gyventojams ir turistams. Viena iš aikštelių bus skirta neįgaliesiems.
Projektas, pagerinsiantis Palangos ir Svetlogorsko kurortų patrauklumą bei priviliosiantis daugiau turistų, finansuojamas Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos 2007–2013 lėšomis. Bendra projekto vertė – 2.853.500 eurų.
 

Tvarko ir stadioną
Palanga gi ir toliau gerina sporto infrastruktūrą: pastačius naująją universaliąją areną svarbu buvo iš pagrindų atnaujinti tiek morališkai, tiek fiziškai susidėvėjusį šalia esantį stadioną, kad ir jame galėtų tiek treniruotis, tiek varžybas rengti sportininkai profesionalai bei mėgėjai ir iš mūsų miesto, ir iš visos Lietuvos bei užsienio.
Todėl Savivaldybės specialistai sparčiai parengė stadiono lengvosios atletikos infrastruktūros atnaujinimo techninį projektą, kuris buvo įtrauktas į Sporto departamento Valstybės investicijų programą. Balandžio 2-ąją šiam projektui buvo skirtas finansavimas, o jau gegužės 22 dieną pasirašyta sutartis su rangovais – UAB „Kauno keliai“, kurie iki šios dienos yra atlikę apie 80 proc. numatytų darbų.
„Jau sutvarkyti šuolių į tolį, trišuolio, rutulio stūmimo bei šuolių į aukštį sektoriai, naujai įrengti disko bei ieties metimų sektoriai, – sakė Palangos sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas. – Pabaigti darbus iki galo sutrukdė orai, tad likusi jų dalis – dar reikia nauja danga padengti devynis stadiono bėgimo takus – bus baigta pavasarį“.
Tačiau tuo kompleksiškas sporto bazės sutvarkymas nesibaigs: ateityje numatoma atnaujinti stadiono veją, greta stadiono esančiose laisvose erdvėse įrengti pagalbinę futbolo aikštę su dirbtine danga bei keturis atvirus teniso kortus.


Palangos miesto savivaldybės inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Apie tai, kad Palangoje, Vytauto gatvėje, įsikūrusi sena vaistinė, žino bemaž kiekvienas. Tačiau ar žinote, kokius laikus ji mena? Kodėl įėjus virš galvos kabo didžiulis krokodilas? Galiausiai, dėl kokių dviejų produktų čia kreipiasi žmonės ne tik iš visos Lietuvos, bet ir užsienio svečiai?


Praėjusį penktadienį Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Ministrė ir ją lydintys asmenys lankėsi „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje, Vlado Jurgučio progimnazijoje, Palangos baseine, susitiko su mokyklų vadovais. Švietimo ir mokslo ministrė lankėsi ir Palangos senojoje gimnazijoje. Apie vizitą ir aktualius švietimo...


Šiuo metu (sekmadienį, kovo 29 d.) Palangos miesto savivaldybės komanda rūpinasi 21 palangiškiu grįžusiu iš užsienio ir kurie save izoliavo savivaldybės suteiktose patalpose.


Šių metų balandį duris atvėrusi universalioji Palangos sporto arena tapo ne tik svarbiu objektu, pritraukiančiu sporto varžybų ir net kultūros renginių organizatorius: čia ir šalia esančiame stadione treniravosi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, Lietuvos vyrų futbolo bei Lietuvos jaunimo U-19 futbolo rinktinės, vyko festivalis „Sportas visiems“ bei Turistų...


Pastatyta universali sporto salė, kurioje Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynes ketina žaisti reprezentacinė miesto krepšinio komanda „Palanga“, o 46-erių metų verslininkas iš Vilniaus Arūnas Vaitulionis, perėmęs krepšinio klubo vairą, neslepia, būtent tai ir nulėmė jo pasiryžimą investuoti į krepšinį kurorte. „Tikiuosi, kad į...


Šių metų pradžioje Kultūros vertybių registras pasipildė trimis objektais, esančiais Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje. Vienas jų – pastatas, pažymėtas 21 numeriu, kuris, anot istorinės pažymos, istoriniu požiūriu vertingas kaip XIX a. antrosios pusės nutiestos J. Basanavičiaus gatvės pietų pusės senojo apstatymo fragmentas, XX a. ketvirtojo dešimtmečio nedidelio tūrio kurortinių statinių...


Šių metų pradžioje Kultūros vertybių registras pasipildė keturiais objektais, esančiais Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje. Vienas jų – pastatas, pažymėtas 21 numeriu, kuris, anot istorinės pažymos, istoriniu požiūriu vertingas kaip XIX a. antrosios pusės nutiestos J. Basanavičiaus gatvės pietų pusės senojo apstatymo fragmentas, XX a. ketvirtojo dešimtmečio nedidelio...


„Jeigu išties būtų galima įgyvendinti tai, ką siūlo investuotojai, Palanga tikrai nušluostytų nosį Druskininkams“, – juokavo Palangos miesto tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos vadovai, trečiadienio vakarą besirinkdami į sporto ir rekreacijos centro Palangoje, sąlyginiu adresu Klaipėdos pl. 34, detaliojo plano koncepcijos pristatymą.


Palangoje žinias tobulino užsienio šalių lituanistai

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangoje savąsias lietuvių kalbos žinias tobulino užsienio šalių lituanistikos bei baltistikos centruose dirbantys dėstytojai. Nemaža dalis jų, patys savo laiku išmokę archajiškiausias indoeuropiečių prokalbės formas išlaikiusios mūsų kalbos, dabar jos moko kitus studentus.


Trečiadienį Palangoje posėdžiavo Tarpžinybinė darbo grupė vizų išdavimo turistams procedūrų tobulinimo klausimams nagrinėti, vadovaujama užsienio reikalų viceministrės A. Skaisgirytės-Liaukšienės. Dvi valandas trukusio posėdžio metu tartasi, kokius žingsnius reikia žengti, kad užsienio turistams Lietuva taptų dar patrauklesnė valstybė.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius