Palangos „valstiečio“ Dariaus Kubiliaus „išgamos“ atsirūgo: siūloma Tarybai svarstyti klausimą dėl jo atšaukimo iš Etikos komisijos pirmininko pareigų

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-07-20
Peržiūrėta
1926
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki šiol D. Kubiliaus nevertino ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)
Iki šiol D. Kubiliaus nevertino ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nesiėmė svarstyti Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pareiškimo dėl Palangos miesto Tarybos nario ir Tarybos Etikos komisijos pirmininko Dariaus Kubiliaus spjaudimosi purvu viešoje erdvėje.

 „Palangos tiltas“ primena, kad į Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Seimo frakcijos paramą Seime partnerystės įstatymui, „valstietis“ Darius Kubilius (jis yra LVŽS Palangos skyriaus pirmininkas – aut.) socialiniame tinkle „Facebook“, po partijos pirmininko Ramūno Karbauskio įrašu, smerkiančiu dėl to TS-LKD, paliko tokį komentarą: „Išgamos TS-LKD (TSRS) + liberastai…” 

VTEK paaiškino, kad tokio politikų elgesio netiria – tai daro savivaldybių Tarybų Etikos komisijos. 

Gavusi skundą, Palangos miesto savivaldybės Tarybos Etikos komisija D. Kubilių nušalino nuo pareigų ir, išnagrinėjusi skundą, septyniais balsais, nusprendė, kad Palangos „valstietis“, viešoje erdvėje paskelbęs menkinantį ir žeminantį pasisakymą kitokią nuomonę turinčių asmenų ir asmenų grupės atžvilgiu, pažeidė Lietuvos respublikos valstybės politikų elgesio kodekso 4 straipsnio 1,2, 5 ir 6 punktuose įtvirtintus valstybės politiko elgesio principus.

Tarybos Etikos komisija pasiūlė miesto Tarybai ir jos opozcijai svarstyti klausimą dėl Dariaus Kubiliaus atšaukimo iš Etikos komisijos narių ir pirmininko pareigų bei naujojo pirmininko skyrimo.

„Palangos tiltas“ primena, kad  D. Kubilius, paprašytas paaiškinti, kodėl viešame komentare vartojo įžeidžiančius ir tikrovės neatitinkančius žodžius, sakė: „Nežinau, kuris konkrečiai žodis jums pasirodė netinkamas: išgamos, TS-LKD ar liberastai. Žodžio „išgama“ prasmė gerai paaiškinama čia,“ – D. Kubilius nurodė į Valstybės saugumo departamento (VSD) akiratį pakliuvusį tinklapį www.lietuviais.lt

Šio tinklapio įkūrėjas ir administratorius yra dėl niekinančių straipsnių apie tragiškus 1991 metų sausio 13-osios įvykius ir pokario partizanų kovas, 10 mėnesių laisvės apribojimo bausme nuteistas Giedrius Šarkanas.

Dariaus Kubiliaus poelgis neliko nepastebėtas ir birželyje vykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje.

Prisipažinęs, kad yra „tos kartos, kuri dar skaito laikraščius“ atstovas, Dainius Želvys, TS-LKD Palangos skyriaus narys, dirbantis miesto Taryboje jau šeštą kadenciją, sakė: „Tai, va, aš tikriausiai esu vienas iš tų „išgamų“, o be manęs dar 14 tokių yra miesto Taryboje. Jūs per du metus, „a la“ dirbdamas miesto Taryboje, išstenėjote tik keletą žodžių,“ – D. Želvys kreipėsi į D. Kubilių per nuotolinį Taybos posėdį. 

„Bet jūsų „didelis aktyvumas“ Taryboje jums netrukdo dangstytis lietuvių poetu Maironiu. Panašų į jus personažą rašytojas Michailas Bulgakovas buvo „įveiklinęs“ viename savo personaže knygoje „Šuns širdis“...Aš manau, kad tokio „švonderiško“ sukirpimo ir mąstymo žmogus kaip jūs negali mokyti nei literatūros, nei etikos,“ – rėžė D. Želvys.

D. Kubilius yra ir miesto Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys.

Iki šiol D. Kubiliaus nevertino ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Praėjusių metų liepą LVŽS taryba kandidatu Seimo rinkimuose Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje patvirtino ne D. Kubilių, o Klaipėdos viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ vadovą Romandą Žiubrį.

 Nors anksčiau, kalbėdamas su „Palangos tiltu“, Darius Kubilius buvo įsitkinęs, kad bus patvirtinta jo kandidatūra.

Beje, Romandas Žiubrys yra nepartinis.

„Neslėpsiu: man toks sprendimas yra kaip šlapiu skuduru per veidą. Bet yra kaip yra. Gyvenimas eina toliau. Va, kai man paskambinote, keičiu automobilio kaladėles, važiuosiu į gamtą,“ –  „Palangos tiltui“ sakė D. Kubilius.

Jis neatmetė, kad sulaukęs tokio nepasitikėjimo, atsisakysiąs ir „valstiečių“ mandato, iškovoto savivaldybių tarybų rinkimuose prieš daugiau kaip metus, tačiau to nepadarė.

„Kitą savaitę šauksiu partijos skyriaus tarybos posėdį, tarsimės, diskutuosime,“ – sakė D. Kubilius.

Balsuojant LVŽS Tarybai dėl kandidato Seimo rinkimuose, už D.Kubilių pasisakė 3 partijos tarybos nariai, už R.Žiubrį – 49. Pastarajam palaikymą išreiškė partijos Gargždų bei Kretingos skyriai. 

Manyta, kad partijos vadovybės netenkino ir tai, kad „valstiečiai“ 2019 metais savivaldos rinkimuose Palangoje iškovojo vos vieną mandatą.

 

Jūsų komentaras:

Nu panašus toks 2021-07-20 19:41 (IP: 162.158.222.131)
Iš nuotraukos labai panašus į tą kuo kitus vadina.

Taip pat skaitykite

Visuomenės informavimo etikos komisija rugsėjo 13 d. išnagrinėjo Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Dariaus Kubiliaus, kuris dėl netinkamo elgesio buvo atstatydintas iš Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų, skundą dėl laikraščio „Palangos tiltas“ redaktoriausLino Jegelevičiaus publikacijos „Atsipiskit* nuo Palangos mero ir eikite nachui – jūs...


Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nesiėmė svarstyti Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pareiškimo dėl Palangos miesto Tarybos nario ir Tarybos Etikos komisijos pirmininko Dariaus Kubiliaus spjaudimosi purvu viešoje erdvėje. ivaldybių Tarybų Etikos komisijos. VTEK paaiškino, kad tokio politikų elgesio netiria – tai daro savivaldybių Tarybų Etikos...


Į Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Seimo frakcijos paramą Seime lyčiai neutraliam partnerystės įstatymui (tam, kad įstatymas būtų pradėtas svarstyti, jo iniciatoriai pritrūko dvejų balsų – L. J.), Darius Kubilius, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tarybos Etikos komisijos pirmininkas, švelniai tariant, reagavo ne itin etiškai. Po Lietuvos Valstiečių ir...


Lapkričio 18–21 d. Seime vyko Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai, kuriems pirmininkavo parlamentaras Antanas Vinkus, kuris yra komisijos pirmininkas Seime.


Klausimas dėl Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko atidėtas

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Miesto savivaldybės Taryba ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., nepaskyrė Tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininko, nors mero Šarūno Vaitkaus teikimu, į pareigas buvo siūlomas socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius.


Kitą savaitę Vyriausioji rinkimų komisija spręs, ar Palangos politiką Daną Palucką atleisti iš tarybos kaip nuslėpusį teistumą, ar leisti atsistatydinti pačiam.


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Į Rimanto Buivydo kvietimą – jungtis buvusiems miesto tarybos nariams į organizaciją, kuri miesto tarybai padėtų spręsti problemas, atsiliepė 5 palangiškiai. „Idėja sukurti naują organizaciją sudarytą iš buvusių miesto tarybos narių gimė seniai. Mūsų tikslas – papulti į miesto tarybą bei būti jai tarsi patariamasis žodis“, - akcentavo R. Buivydas.


Valdantiesiems nepatinka pirmininko kandidatūra

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 12 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto valdžia antrą kartą nepritarė siūlomai Etikos komisijos pirmininko kandidatūrai. Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir patvirtintu Savivaldybės tarybos reglamentu, šis postas priklauso pasiskelbusiai Tarybos politinei mažumai. Pastaroji vėl siūlė komisijai vadovauti Tarybos narę Salomėją Slaboševičienę, kurios kandidatūra valdančiajai daugumai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius