Paminėjo Lietuvos laisvės armijos jubiliejų

Palangos tiltas, 2016-08-18
Peržiūrėta
1534
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paminėjo Lietuvos laisvės armijos jubiliejų

Praėjusį šeštadienį pirmą kartą organizuotas pėsčiųjų žygis aplink Platelių ežerą dviračių takais, aplankant Antrojo pasaulinio karo įvykių istorines vietas Platelių apylinkėse, siekiant paminėti Lietuvos laisvės armijos (LLA) 75-metį. Šiame žygyje dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos nariai.
Kaip pasakojo Palangos šaulių 6-osios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas, į žygį leidosi beveik 80 žmonių. Vieni pasiryžo įveikti ilgesnę kelio atkarpą – 32 km pėsčiomis aplink Platelių ežerą, kiti trumpesnę – 12 km. „Anuomet Lietuvos laisvės armija buvo pagrindinė organizacija, kovojanti už laisvę. Svarbiausias uždavinys buvo patriotiškumo išsaugojimas. Tokių pačių tikslų siekia ir šauliai“, – teigė A. Sendrauskas.
Po žygio minėjimo dalyviai buvo pakviesti į bažnyčią, kur dalyvavo aukojamose šv. Mišiose už kovojusius ir žuvusius dėl Lietuvos nepriklausomybės, o vėliau visi būriu patraukė prie paminklo LLA Plateliuose.
„Minėjime dalyvavo Telšių senieji karininkai, trimis paleistomis salvėmis už Lietuvą, laisvę ir nepriklausomybę pažymėję šią sukaktį“, – paminėjo Palangos šaulių kuopos vadas.
Po oficialiosios minėjimo dalies dalyviai buvo pakviesti paragauti kareiviškos košės ir pabendrauti vieni su kitais.
„Nuo šiol toks minėjimas bus organizuojamas kasmet. Pirmoji šventė praėjo puikiai, dalyviams labai patiko, tad į Platelius važiuosime ir kitąmet“, – apie buvusio Plungės mero, verslininko Albino Klimo organizuotą šventę gražiai atsiliepė A. Sendrauskas. Visiems dalyviams, kad minėjimas išliktų atminty ilgiau, už dalyvavimą įteikti diplomai.
Lietuvos laisvės armija – slapta lietuvių tautinė, karinė ir politinė organizacija, siekusi atgauti Lietuvos nepriklausomybę ne tik politinėmis, diplomatinėmis priemonėmis, bet ir ginkluotomis karinėmis pajėgomis. LLA įkurta 1941 m. gruodžio mėnesį Vilniuje. Steigėjas – Kazys Veverskis, 28 metų Vilniaus universiteto teisės studentas, anksčiau mokęsis Lietuvos karo mokykloje.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga – vienas iš seniausių Lietuvos miestų – švenčia 770 metų jubiliejų.


Šiaulių apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė nuosprendį Palangos kredito unijos byloje.


Mielieji, kokie svarbūs ir prasmingi mūsų 32-eji laisvės metai! Tą gerai matome, stebėdami Ukrainos kovą už savo teisę į laisvę. Per tuos metus daug pasiekėme ir patyrėme.


Mielieji, Vasario 16-oji – valstybės atkūrimo diena – primena mums, kad laisvės kūrimas – tęstinis procesas, sujungiantis praeitį, dabartį, ateitį.


Klaipėdos apygardos teismas dešimt kartų teistam, prieš du mėnesius iš laisvės atėmimo vietos išleistam ir naują nusikaltimą padariusiam jaunam vyrui paskyrė didesnę nei įstatymo sankcijoje numatytas bausmės vidurkis.


Palangos šauliai savaitgalį Plateliuose kartu su atvykusiais iš visos Lietuvos minėjo Lietuvos karininko, Lietuvos laisvės armijos Žemaičių legiono vado Jono Semaškos – Liepos 70-mečio žūties metines.


Lietuvos laisvės armijai – 75 metai. 1941 m. gruodžio 13 d. ankstyvą rytą, kai Vilniaus miestą dar gaubė nakties šešėliai, dvylika patriotiškai nusiteikusių jaunų karininkų su atsargos vyr. leitenantu Kaziu Veverskiu prisiekė tardami rūsčius priesaikos žodžius. Tai liko Gedimino pilyje Vilniuje. Tai buvo Lietuvos laisvės armijos (LLA) įkūrimo pradžia.


Praėjusį šeštadienį pirmą kartą organizuotas pėsčiųjų žygis aplink Platelių ežerą dviračių takais, aplankant Antrojo pasaulinio karo įvykių istorines vietas Platelių apylinkėse, siekiant paminėti Lietuvos laisvės armijos (LLA) 75-metį. Šiame žygyje dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės...


Sausio 16-17 dienomis Palangoje V. Jurgučio pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko tinklinio turnyras, skirtas Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti. Turnyre dalyvavo vaikinų komandos iš Kauno, Kretingos r. Darbėnų ir Palangos. Atidarant turnyrą , tinklinio trenerė ir varžybų vyr. sekretorė Irena Švanienė dalyviams priminė apie tai, ką Lietuvos Respublikai reiškia...


Palangos šauliai Vėlinių dieną tradiciškai pagerbė už Lietuvos laisvę žuvusius partizanus, visus laisvės kovų dalyvius. Šauliai šiemet žygį pradėjo nuo paminklo Jonui Žemaičiui, prie kurio pirmiausia padėjo gėlių, uždegė žvakutes ir pagerbė generolo atminimą tylos minute.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius