Paplūdimiai net sunkmečiu neliks apleisti

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-05-06
Peržiūrėta
648
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Saulės pliūpsniais besilepinantis pajūrio ruožas net ir sunkmečiu sulauks ne ką prastesnės priežiūros. Kurorto vardą besistengiantys puoselėti komunalininkai žada tvarkytis iš peties. Į paplūdimius jau keliauja persirengimo kabinos, šiukšliadėžės, tvarkomi takai.

 

Ar bus poilsiautojų?

Ilgieji savaitgaliai, šiltos dienos – žmonių paplūdimyje daugėja kasdien. Palanga įsisiūbuoja vasaros ritmu, su nerimu spėliojanti – sulauks poilsiautojų ar ne. Turizmo sektoriaus atstovai tikina, jog poilsiautojų bus, o gal net daugiau nei pernai – verslininkai „muša“ kainas, egzotiškos kelionės į šiltus kraštus tapo ne dažnam prieinama galimybe, tad Palanga turėtų tapti viena iš tų vietų, kur tiek lietuviai, tiek turistai iš kaimyninių šalių leis savo laisvalaikį, atostogas, savaitgalius.

 

Dirbs visus būtinus darbus

Į paplūdimius jau atkeliavo dalis persirengimo kabinų, šiukšliadėžių. Dėl jų niokojimo kasmet nuostolių patiriantys komunalininkai sako, jog dėl to neturėtų nukentėti kiti poilsiautojai. „Sunkmetis ar kitokie įvykiai negali mūsų kamuoti – dirbsime kaip dirbę, kurortas yra kurortas, jis turi pateisinti savo vardą“, - įsitikinęs pasakojo „Palangos komunalinio ūkio“ vadovas Konstantinas Skierus. Jo nuomone, tiesiog privalu tilpti į tą rūbą, kurį Palanga matuojasi jau daug metų – kurortas net finansiškai sunkiu laikotarpiu turi išlikti ta vieta, kur žmonės ilsisi, nejausdami nepatogumų, negalvodami, kad kažkas ne taip, kažko trūksta. Be to, vasara visai Palangai ir palangiškiams – galimybė atsigauti, užsidirbti, pateisinti savo, kurorto vardą. K.Skieraus teigimu, net ir labiau „spaudžiantis“, labiau taupant, bus dedamos visos pastangos, kad būtų atlikti visi būtini darbai – paplūdimys ir pats miestas nebūtų užverstas šiukšlėmis, sutvarkyti suaižėję ir nefunkcionalūs takeliai per kopas, apleisti gėlynai.

 

Atnaujino takus per kopas

Smalsiausius poilsiautojus stebino faktas, jog naujieji takai per kopas tiesiami tiesiog ant senųjų. Tačiau K.Skierus logiškai aiškino: „Jau kelerius metus praktikuojame tokį būdą. Senasis takas taip užpustytas, taip „paskendęs“ smėlyje, jog jo beveik neįmanoma išardyti. Todėl naujos lentos kalamos tiesiog ant senųjų“. Tokie „nauji takai“ jau švyti kopose, sudarydami kone magistralinių kelių vaizdą. Poilsiautoja iš Kauno šyptelėjo, kad tetrūksta tik šviesoforo. K.Skierus teigė, jog takų kopose tvarkymas iš tiesų nėra jų tiesioginė pareiga, tačiau „kol sulauksime pagalbos, ir ruduo ateis, ėmėmės tvarkytis patys“.

 

Keturračiai šturmuoja kopas

Su „Palangos komunalinio ūkio“ direktoriumi „Palangos tiltas“ kalbėjo ir apie problemas. Viena jų – kopas ir paplūdimius itin pamėgę keturračių vairuotojai. K.Skieraus nuomone, kol jie važinėja pajūriu – nėra tragedija, tačiau kai imamasi savo keturių ratų „monstrus“ išbandyti pirmyn atgal per kopas, jautrią miško paklotę, tai mažų mažiausiai nusikaltimas. „Tokia bėda yra ties Kunigiškėmis, Monciškėmis. Nuvažinėtos kopos, išdarkyta velėna, kopų sutvirtinimai – baisu žiūrėti. Mano nuomone, šiuo klausimu turėtų pasirūpinti ir policija – pasiųsti vieną ekipažą palei pajūrį. Bent savaitgaliais ar vakarais – tada jie aktyviausiai važinėjasi. Tai juk mūsų visų reikalas – turėtį švarų ir gražų pajūrį“, - teigė K.Skierus. Jis pritaria ir pasipiktinusių poilsiautojų nuomonei, jog šias transporto priemones, zvimbiančias pro šalį ir paliekančias degalų smarvės šleifą, žmonės mažiausiai nori matyti besiilsėdami pajūryje. „Normalus žmogus, atėjęs į paplūdimį pirmiausia nori ramybės, poilsio ir gryno oro, jūros kvapo, o ne išmetamųjų dujų tvaiko“, - tvirtino vadovas.

 

Šunų mylėtojai augintiniams leidžia per daug

Ne ką mažiau opus klausimas ir su savo augintiniais į paplūdimius keliaujantys žmonės. Jie ne tik teršia pajūrio smėlį, bet ir dažnai nevaldomi, nesulaikomi, be antsnukių bėginėja tarp kitų žmonių. „Norėtųsi, kad žmonių kultūros lygis būtų kitoks, kad atsirastų suvokimas, kas dera, o kas ne. Man nesuvokiama, kaip žmonės vedasi šunis į centrinę, dažniausiai lankomą pajūrio dalį, o po to patys ten ateina pailsėti, pabūti, atsiveda vaikus. Kapinės, miesto parkai, pajūrio ruožas – nemanau, kad šunų vedžiojimas tokiose vietose yra moralus, kultūringas veiksmas“, - teigė „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius. Anot jo, tai negerbimas nei savęs, nei kitų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino 12 kandidatų į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje. Kaip įsitikino šių eilučių autorius, beveik visi jie mielai postringauja apie rūpinimąsi žmonėmis, meilę Tėvynei ir Palangai. Tačiau dauguma ilgai krapštė galvas ir klupo ties paprasčiausiu klausimu: „Kiek kilometrų Palangos miesto savivaldybės teritorijoje driekiasi...


Palangoje šią savaitę duris jau atvėrė trečdalis viešbučių. Nors kurorto valdžios sprendimu gali veikti visi viešbučiai, dalis jų svečių dar nelaukia – mat kol kas negali pasiūlyti nieko kito, išskyrus lovą ir pusryčius, nes populiarias sveikatos procedūras sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vis dar draudžia.


Nors karantinas šalyje tęsiasi, pasirengimo artėjančiai vasarai darbai Palangoje nestoja – kurorto komunalininkai, kaip ir kiekvieną pavasarį, aktyviai triūsia gražindami viešąsias erdves bei tvarkydami paplūdimius.


Krizės metu neapskaičiuotos ir neišmokėtos darbo užmokesčio dalies pageidauja ne tik Lietuvos teisėjai ar Seimo kontrolieriai. Palangos miesto savivaldybės administracijoje gauti du buvusių tarnautojų prašymai paskaičiuoti, kokia atlyginimo dalis prarasta, kai 2009-ųjų balandį bei liepą buvo priimti įstatymai sumažinti valstybės tarnautojų bei teisėjų atlyginimus. Tai...


1988-1996 metai ilgam išliks ne tik istorikų atmintyje. Tai buvo labai pakilus „Poetų – idealistų amžius“, o poezija svaigo, poetiškai mąstė, svajonėmis, debesėliais ir padebesiais skraidėme... mes, visi lietuviai. Ir ne tik „Baltijos kelyje“.


Virto persirengimo kabinos, bet viesulas paplūdimio paviljonų neįveikė

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Po sekmadienį pajūryje praūžusios audros, vakar rytą Palangos paplūdimiai poilsiautojus pasitiko sutvarkyti. „Žmonės pajūryje ilsisi, paplūdimiai tvarkingi. Atrodo, jog škvalo nebūta“, – sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.   Užklupo staiga Škvalas bei smėlio audra sekmadienį pajūrį užklupo staiga, tad pasirengti jam laiko beveik...


Nuogalių paplūdimiai – kurorto valdžiai tabu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 16 | Rubrika: Miestas

Kurorto pajūris –  tai ne tik  lepinimasis saulės voniomis, maudynėmis, bet ir vieta, kuriame verda prekyba. Jau ne vienerius metus kurorto verslininkai, siekdami užsidirbti, kaunasi konkursuose dėl paklausiausių  nustatytų  viešųjų vietų, kainuojančių tūkstantines sumas. Tačiau pajūryje yra vienas išskirtinis paplūdimys – moterų, kuriame jau daugiau nei keturis...


„Banguolis“ aktyviai garsina kurorto vardą

Lina Žukauskienė, tautinių šokių kolektyvo „Banguolis“ narė, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros centro vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“, kuriam vadovauja Janina Serapinienė, aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, garsina Palangos vardą ir patys pasisemia naujų jėgų bei idėjų drąsiai žengti toliau. Vykę į Salantus, o neseniai sugrįžę iš Žiežmarių, jie iki šiol gyvena patirtais įspūdžiais.


Darbo vaikams yra ir sunkmečiu

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009 07 11 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Emilija Lapėnienė džiaugėsi ir reiškė padėką darbdaviams, ekonominiu sunkmečiu teikiantiems darbo vietų nepilnamečiams, tačiau įspėjo, kad įdarbinat pilnametystės nesulaukusį asmenį, būtina susipažinti su nepilnamečių darbą reglamentuojančiais dokumentais.


Paplūdimiai net sunkmečiu neliks apleisti

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 06 | Rubrika: Miestas

Saulės pliūpsniais besilepinantis pajūrio ruožas net ir sunkmečiu sulauks ne ką prastesnės priežiūros. Kurorto vardą besistengiantys puoselėti komunalininkai žada tvarkytis iš peties. Į paplūdimius jau keliauja persirengimo kabinos, šiukšliadėžės, tvarkomi takai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius