Paroda „Kinija nuostabi“ atvėrė langą į šią tolimą šalį

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-07-07
Peržiūrėta
550
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Parodos „Kinija nuostabi“ atidarymo akimirka.
Parodos „Kinija nuostabi“ atidarymo akimirka.

Ketvirtadienio pavakare į Vasaros parodų paviljoną - šį sezoną atgimusią kultūros erdvę, pavadintą „Kabliu“ – gausiai rinkosi ir jauni, ir vyresni palangiškiai bei į kurortą atvykę svečiai iš kitų miestų. Čia asociacijos „Fotobienalė LT“ iniciatyva ir padedant neformaliam Palangos jaunimo judėjimui „Aš esu kultūra“ bei jo bičiuliams surengta Kinijos fotomenininkų paroda „Kinija nuostabi“, kurios atidarymą savo dalyvavimu pagerbė Kinijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Liu Zengvenas su žmona ir Kinijos ambasados Lietuvoje kultūros atašė Deng Na.

„Išties labai džiaugiuosi, kad turiu galimybę šiandien kartu su žmona dalyvauti šios parodos atidaryme, - kreipėsi į susirinkusiuosius ponas Liu Zengvenas – Palanga – labai gražus, tiesiog nuostabus miestas, kuriame gyvena išties puikūs žmonės. O mūsų paroda pavadinta „Kinija nuostabi“ – tad esama sąsajų tarp nuostabios mūsų šalies ir nuostabaus jūsų miesto“.

Ambasadorius padėkojo „Fotobienalei LT“, jos prezidentui Adui Sendrauskui bei jo kolegoms, sumaniusiems surengti parodą ir suorganizavusiems jos pristatymą.

„Aš jau ketvirtą kartą lankausi Palangoje ir išties nuoširdžiai sakau: man patinka jūsų miestas, man patinka čia gyvenantys žmonės. O iš nuotraukų, kurių šioje parodoje yra apie 60, jūs turėsite galimybę susidaryti įspūdį apie mūsų žmones, jų buitį, jų gyvenimą, įspūdį apie mūsų gamtą ir kraštovaizdžius, miestus bei kaimus. Ši paroda – lyg langas, atsiveriantis į Kiniją. Tačiau, žinoma, langas nelabai didelis, tad per jį išvysite nedidelę mūsų šalies dalį. Vis dėlto tikiuosi, kad mūsų draugams Palangoje paroda patiks, jie ją priims palankiai, ir viliuosi, jog parodų ir bendrų renginių bus daugiau“, - kalbėjo ponas Liu Zengvenas, gražiai lietuviškai atręs „ačiū“ parodos organizatoriams ir į jos atidarymą atvykusiems svečiams.

Palangos miesto vadovų vardu garbius svečius sveikino mero pavaduotojas Saulius Simė, padėkojęs ir Kinijos ambasadai, ir „Fotobienalei LT“ už puikią parodą bei galimybę pasigrožėti Kinijos vaizdais. Kartu su Palangos miesto savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene, jos pavaduotoju Broniumi Martinkumi ir mero patarėja Karolina Kubeldziene  pasveikinęs į Palangą atvykusį ambasadorių vicemeras įteikė jam dovanų – gintaro, kuriuo taip didžiuojasi Palanga.

„Fotobienalės LT“ prezidentas A. Sendrauskas savo ruožtu dėkojo visiems, padėjusiems rengti ir pristatyti parodą. Padėkota ir Vitaliui Litvaičiui, dar gegužę padėjusiam naujam gyvenimui prikelti Vasaros parodų paviljoną, ir Žydrei Gedrimaitei, šiuo metu besirūpinančiai, kad naujoji Palangos kultūros erdvė „Kablys“ pritrauktų kuo daugiau parodų bei pačių įvairiausių renginių. Beje, pati Ž. Gedrimaitė, pasidžiaugusi, jog ši paroda – jau trečioji, o kitą savaitę laukiama korėjiečių menininkų parodos, padėkojusi A. Sendrauskui, kuris pirmas atsiliepė į kvietimą prisijungti prie renginių „Kablyje“, priminė, jog artėja M. K. Čiurlionio festivalis su daugybe muzikos ir profesoriaus V. Landsbergio paskaita, ir akcentavo, jog visi renginiai šioje erdvėje – nemokami.

Ir paroda, ir Palanga džiaugėsi Kinijos naujienų agentūros Vilniaus biuro vadovas Peng Bu, palinkėjęs, kad kultūrinis bendradarbiavimas tęstųsi.

Po oficialiosios parodos atidarymo dalies svečiai buvo pakviesti į Vasaros parodų paviljono kiemelį. Čia, tęsiant gražias pagrindinių Palangos švenčių tradicijas, Palangos balandininkų klubo Reinoldo Liaudansko vadovaujami svečiai į dangų paleido baltasparnių paukščių pulkelį.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naktį iš antradienio (gegužės 18 d.)į trečiadienį į garsiąją prezidentinę vilą „Auska“ skubėjo greitoji medicinos pagalba bei policija – buvo gautas pranešimas, kad pro langą iškrito mergina, rašo Eglė Jūraitė, laikraščio „Vakarinė Palanga“ korespondentė.


Šiandien, balandžio 21 dieną Lietuvos paštas Palangoje duris atvėrė naujame pagal modernią koncepciją įkurtame skyriuje. Nuo šiol palangiškiai aptarnaujami adresu Malūno g. 10, prekybos centre „Rimi“. Naujose patalpose didelis dėmesys skirtas klientų patogumui, skyrius dirbs ilgiau.


„Palangos tiltas“ jau rašė, kad Palangos meras Šarūnas Vaitkus šimtmetį sulaukusią Adelę Čižauskienę praėjusią savaitę pasveikino labai originaliai – pro jubiliatės langą antrajame daugiabučio namo aukšte. Tačiau kiek ir kam toks pasikėlimas kainavo? Meras Š. Vaitkus sakė „Palangos tiltui" pirmadienio vakarą, kad sumokėjo 21 eurą...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, antradienio naktį vyras išdaužė kavinės langą ir pasipriešino policijos pareigūnams. Kaip pranešė Klaipėdos policija, 1994 metais gimęs vaikinas konfliktavo su kavinės darbuotojomis ir metė alaus bokalą į langą, po to pasišalino iš įvykio vietos. Sulaikymo metu pažeidėjas pasipriešino policininkams ir...


Ketvirtadienio pavakare į Vasaros parodų paviljoną - šį sezoną atgimusią kultūros erdvę, pavadintą „Kabliu“ – gausiai rinkosi ir jauni, ir vyresni palangiškiai bei į kurortą atvykę svečiai iš kitų miestų. Čia asociacijos „Fotobienalė LT“ iniciatyva ir padedant neformaliam Palangos jaunimo judėjimui „Aš esu kultūra“ bei jo...


Iškūlė miesto aktyvistės langą

Alfredas PUMPULIS, 2011 12 01 | Rubrika: Kriminalai

Chuligano išpuolis, nesirenkant į kurį langą sviesti akmenį? Ar apgalvota ataka prieš žinomą miesto aktyvistę Rūtą Ruzgutę? Ponia Rūta neabejoja, kad praėjusio penktadienio naktį jos langas buvo iškultas jai keršijant už jos aktyvią veiklą.


Penktadienį vaikų bibliotekoje šurmuliavo miesto darželinukai. Čia buvo surengtas projekto „Penki žingsneliai į kūrybos šalį“ vienas baigiamųjų etapų – vaikų piešinių paroda. Visą praėjusią savaitę miesto darželiuose „Pasaka“, „Ąžuoliukas“, „Nykštukas“, „Gintarėlis“ vykęs projektas mažiesiems...


Gelbėjimo stoties tualetai atvėrė duris poilsiautojams

„Palangos tilto“ informacija, 2011 07 08 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimyje, Gelbėjimo stotyje, įrengti, bet iki šiol buvę uždaryti viešieji tualetai  pagaliau poilsiautojams atvėrė  duris.


Tarybos narė prašovė pro šalį

Aistas MENDEIKA, 2009 11 01 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Sondra Kulikauskienė ryžosi apskųsti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) šių metų gegužės 11 dienos sprendimą, kuriame teigiama, jog ji nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos vengti interesų konflikto, ir... prašovė pro šalį. Spalio 19-ąją Vilniaus apygardos administracinis teismas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius