Tarybos narė prašovė pro šalį

Aistas MENDEIKA, 2009-10-31
Peržiūrėta
1994
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Sondra Kulikauskienė ryžosi apskųsti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) šių metų gegužės 11 dienos sprendimą, kuriame teigiama, jog ji nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos vengti interesų konflikto, ir... prašovė pro šalį. Spalio 19-ąją Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė palangiškės skundą atmesti kaip nepagrįstą.

 

Tarybos narė S.Kulikauskienė „pasižymėjo“ šių metų pavasarį, kai pradėta kalbėti apie Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PSPC) bėdas. Tada Tarybos narė, kartu su savo kolega Remigijumi Alvydu Kirstuku, dalyvavo Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdyje, kuriame buvo kalbama apie Palangos PSPC tolimesnį likimą. Opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos nariai įtarė, kad taip ir S.Kulikauskienė, ir R.A.Kirstukas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, pagal kurio nuostatas jie privalėjo nusišalinti ir svarstyme nedalyvauti. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos buvo paprašyta išsiaiškinti, ar tokie įtarimai pagrįsti.

Netrukus opozicija sulaukė VTEK atsakymo, kuris įtarimus patvirtino. Be to, komisija įpareigojo S.Kulikauskienę bei R.A.Kirstuką ne tik nebedalyvauti tokiuose posėdžiuose, bet ir vengti apskritai bet kokių susirinkimų, kuriuose būtų svarstomi su Palangos PSPC susiję klausimai.

Neseniai paaiškėjo, kad Tarybos nariui liberalcentristui R.A.Kirstukui visiškai nerūpi VTEK sprendimai. Prieš keletą dienų, jis vėl „susikirto“ su Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymu bei lyg nieko nevertą šiukšlę pamynė VTEK sprendimą, mėgindamas inicijuoti Palangos PSPC išorinio audito išvadų svarstymą Ekonomikos ir finansų komitete.

Tarybos narė S.Kulikauskienė atkreipė dėmesį į VTEK sprendimą, bet jis jai, matyt, pasirodė neteisingas. Tačiau gali būti ir taip, kad individualios įmonės „Bendrosios praktikos gydytojo centras“ savininkė pabandė apginti savo munduro garbę, tikėdamasi apvynioti aplink pirštą Administracinio teismo teisėjus.

Savo skunde Vilniaus apygardos administraciniam teismui S.Kulikauskienė teigė, esą VTEK sprendime „nenurodytas konkretus pagrindas, kuriuo grindžiamas tariamas interesų konfliktas, t. y. neatskleistas privačių turtinių interesų turinys“. Matyt, Tarybos narės nuomone, tai, kas visiškai akivaizdu, turėjo būti parašyta didelėmis ir aiškiomis raidėmis, lyg pirmokėlių lentoje. Negi visai savivaldybei, joje gyvenantiems žmonėms svarbius klausimus sprendžiant dalyvaujanti S.Kulikauskienė nežinojo, kad VTEK nėra teismas, kuriam reikalingi konkretūs, neginčijami įrodymai? Be to, tame pačiame Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme parašyta, jog privaloma ne tik teisės aktų nustatyta tvarka ir priemonėmis vengti interesų konflikto, bet ir elgtis taip, kad nekiltų net abejonių, kad toks konfliktas yra. Na, tai parašyta paprastomis raidėmis, ne itin didelėmis. Matyt, ne visi jas sugeba perskaityti...

Įdomu, ar daug atsirastų palangiškių, abejojančių S.Kulikauskienės individualios įmonės „Bendrosios praktikos gydytojo centras“ savininkės suinteresuotumu panaikinti Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą. Kiekvienam aišku, kad likus vienai tokias medicinos paslaugas teikiančiai įstaigai visi pacientai nukeliaus į ją. Vadinasi, ir pinigėliai nubyrės ne kur nors kitur, bet į tos pačios įstaigos piniginę. Dabar, kol dar tebėra Palangos PSPC, ir pacientus, ir paskui juos byrančius pinigėlius tenka dalintis.

Atrodo, kad ir tai, kas paminėta, ir tai, kad prieš pat pradedant politikams kalbėti apie ketinimus uždaryti Palangos PSPC, peržengiant elementarias etikos normų ribas, S.Kulikauskienė nesidrovėdama pateikė prašymą dėl poliklinikos patalpų išnuomojimo jos įmonei, Tarybos narei nesukėlė jokių įtarimų, jog gali būti prasilenkta su įstatymu.

Tačiau taip tik atrodo. Labiau tikėtina, kad ir S.Kulikauskienė, ir R.A.Kirstukas puikiai supranta, ką daro.

Beje, galima padaryti išvadą, kad „Bendrosios praktikos gydytojo centrui“ trūksta patalpų. O kur jos būtų geresnės, jei ne dabartinėje poliklinikoje?..

Tarybos narei S.Kulikauskienei nepalankus Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas priimtas spalio 19-ąją. Per 14 dienų nuo jo priėmimo dienos jis gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Terminas baigiasi kitą savaitę.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės elgesio. VTEK aiškinosi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimo atstovauti. Šis teisės aktas draudžia valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar...


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 6 dieną neskundžiama nutartimi panaikino šių metų gegužės 8 dienos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad Aleksandras Jokūbauskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaudamas fiziniam asmeniui kaip advokatas, pažeidė iki 2019 metų pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Elena Kuznecova pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Palangos savivaldybės Tarybos nario Tomo Juliaus Žulkaus troškimas patvirtinti bendrapartiečio, liberalsąjūdiečio Susisiekimo viceministro Arūno Štaro žmonai Nijolei priklausančio sklypų kvartalų detalųjį planą buvo toks stiprus, kad, nuo balsavimo nusišalinus net partijos bendražygiams E. Židanavičiui ir A. Dočkui, įžvelgusiems viešųjų ir privačių konfliktų...


Tarybos narė prašovė pro šalį

Aistas MENDEIKA, 2009 10 31 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Sondra Kulikauskienė ryžosi apskųsti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) šių metų gegužės 11 dienos sprendimą, kuriame teigiama, jog ji nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos vengti interesų konflikto, ir... prašovė pro šalį. Spalio 19-ąją Vilniaus apygardos administracinis teismas...


Miesto poliklinika – interesų verpete

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 20 | Rubrika: Miestas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl kurorto Savivaldybės tarybos narių Sondros Kulikauskienės ir Remigijaus Alvydo Kirstuko veiksmų atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms. Tyrimas pradėtas gavus Tėvynės sąjungos frakcijos miesto Taryboje narių prašymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius