Miesto poliklinika – interesų verpete

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-03-20
Peržiūrėta
2121
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Supainioti interesai

Kaip teigiama kreipimesi, įtariama, kad miesto Tarybos nariai S.Kulikauskienė ir R.A.Kirstukas galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus, inicijavę sprendimus dėl Palangos poliklinikos likvidavimo. Šių metų vasarį Palangos miesto savivaldybės Tarybos turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitete, svarstant klausimą dėl komiteto narės S.Kulikauskienės prašymo neatlygintinai perduoti VšĮ Palangos pirminės asmens sveikatos centro patalpas jos individualiai įmonei Bendrosios praktikos gydytojo centrui, nutarta, jog dviejų pirminės asmens sveikatos  paslaugas teikiančių įstaigų Palangai nereikia. Beje, minėtas prašymas bendrapartiečiui kurorto merui Vytautui Stalmokui buvo įteiktas tą pačią dieną, kurią vyko komiteto posėdis. Taip pat svarstytas klausimas dėl VšĮ Palangos asmens sveikatos centro  finansinio audito.

 

Neatsitiktinis sprendimas

Toks komiteto sprendimas akivaizdžiai rodo, kad komiteto nariai turi išankstinę nuostatą – likviduoti kurorto polikliniką. Kita vertus, manoma, jog toks sprendimas buvo priimtas neatsitiktinai, sąmoningai siekiant patenkinti ne viešuosius, bet privačius interesus.

Viešoji įstaiga, pasak politikų, pagal praėjusių metų finansinės veiklos rodiklius, dirba pelningai ir su S.Kulikauskienės individualia įmone konkuruoja. Komiteto nariai, tarp jų ir pati S.Kulikauskienė, naudodamiesi savo padėtimi, stengiasi likviduoti polikliniką, pagerinti kolegės individualios įmonės finansinę padėtį. Ir tai daroma nuosekliai, nes norima ne tik sunaikinti polikliniką, bet ir panaudai perimti šios gydymo įstaigos patalpas.

 

Turėjo nusišalinti

Atsižvelgiant į šiuos faktus, darytina išvadą, kad komiteto narė S.Kulikauskienė, svarstydama šį klausimą, negalėjo likti nešališka ir teisinga, nes šiuo sprendimu ji buvo suinteresuota siekti asmeninės naudos. Akivaizdu, kad politikė taip veikdama pažeidė Viešųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 11 straipsnyje numatytą reikalavimą nusišalinti, svarstant sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą.

Noras užvaldyti

Miesto Tarybos nario Šarūno Vaitkaus teigimu, kreiptasi į etikos sargus, nes situacija dėl poliklinikos darosi grėsminga. „Vilkinant įstaigos veiklos ataskaitos tvirtinimą, nes į artimiausio miesto Tarybos posėdžio darbotvarkę klausimas neįtrauktas, peršasi išvada, jog norima likviduoti polikliniką, patalpas perduodant  privačiam S.Kulikauskienės centrui, ir ateityje minėta įstaiga taps monopolininke. Kyla retorinis klausimas: ar meras perduotų savo pelningai dirbančią įmonę?  Tai, kas šiuo metu vyksta, galima įvardyti, jog partiečiai dalijasi miestelėnų turtu, o S.Kulikauskienės perbėgimas pas liberalcentristus, į jų vadovo R.A.Kirstuko glėbį, suprantamas. Matyt, tai noras  užvaldyti pastatą“, - apie valdančiųjų siekius kalbėjo politikas. Pasak Š.Vaitkaus, Tėvynės sąjungos frakcija pasiryžusi ginti viešąjį interesą.

 

Elgiamasi neteisėtai

Paprašius pakomentuoti susidariusią situaciją VšĮ Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadovo Egidijaus Rimkaus, pastarasis teigė, kad pirmiausia turėtų būti miesto Tarybos sprendimas dėl audito atlikimo, o jo kol kas nėra. Pasak pašnekovo,  kalbant apie įstaigos veiklos ataskaitos už 2007 metus patvirtinimą, susiklostė gana keista padėtis ir jis manąs, kad elgiamasi neteisėtai. „Įstaiga jau jau pateikė veiklos ataskaitą ir už 2008 metus. Dar 2006 metais pasikeitus Viešųjų įstaigų įstatymo nuostatoms, prašiau tuomečio mero R.A.Kirstuko, kad būtų patvirtinti nauji įstaigos įstatai, Gydytojų tarybos ir kitų struktūrų nuostatai, tačiau to nepadaryta iki šiol. Į kitos savaitės miesto Tarybos posėdžio darbotvarkę taip pat klausimas neįtrauktas. Kiek gali tokia padėtis tęstis, nežinia“, - sakė E.Rimkus

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės elgesio. VTEK aiškinosi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimo atstovauti. Šis teisės aktas draudžia valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar...


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 6 dieną neskundžiama nutartimi panaikino šių metų gegužės 8 dienos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad Aleksandras Jokūbauskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaudamas fiziniam asmeniui kaip advokatas, pažeidė iki 2019 metų pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo...


Palangos miesto savivaldybės Taryba jau subūrė savo rinktinę rungtynėms su su Seimo narių rinktine šį penktadienį. Kaip „Palangos tiltui“ trečiadienį, spalio 6 dieną, sakė Saulius Simė, kurorto Tarybos narys, už Palangą sutiko žaisti Gediminas Gečas,  Andrius Bajoras, Bronius Vaitkus, Rokas Rojus, savivaldybės darbuotojas Vytautas Indreika. „Žaisiu ir aš pats,“ – sakė S. Simė, žinomas...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Palangos savivaldybės Tarybos nario Tomo Juliaus Žulkaus troškimas patvirtinti bendrapartiečio, liberalsąjūdiečio Susisiekimo viceministro Arūno Štaro žmonai Nijolei priklausančio sklypų kvartalų detalųjį planą buvo toks stiprus, kad, nuo balsavimo nusišalinus net partijos bendražygiams E. Židanavičiui ir A. Dočkui, įžvelgusiems viešųjų ir privačių konfliktų...


Miesto poliklinika – interesų verpete

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 20 | Rubrika: Miestas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl kurorto Savivaldybės tarybos narių Sondros Kulikauskienės ir Remigijaus Alvydo Kirstuko veiksmų atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms. Tyrimas pradėtas gavus Tėvynės sąjungos frakcijos miesto Taryboje narių prašymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius