Mįslė su nežinomaisiais: įsipainiojo T. J. Žulkus į privačių ir viešųjų interesų konfliktą ar ne?

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-07-02
Peržiūrėta
1895
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mįslė su nežinomaisiais: įsipainiojo T. J. Žulkus į privačių ir viešųjų interesų konfliktą ar ne?

 Palangos savivaldybės Tarybos nario Tomo Juliaus Žulkaus troškimas patvirtinti bendrapartiečio, liberalsąjūdiečio Susisiekimo viceministro Arūno Štaro žmonai Nijolei priklausančio sklypų kvartalų detalųjį planą buvo toks stiprus, kad, nuo balsavimo nusišalinus net partijos bendražygiams E. Židanavičiui ir A. Dočkui, įžvelgusiems viešųjų ir privačių konfliktų interesų konfliktą, buvęs liberalsąjūdiečių skyriaus pirmininkas aukštyn kėlė ranką.

„Nežinojau, kad sklypas priklauso bendrapartiečiui viceministrui“, – trauko pečius politikas. „Netiesa! Aš dar prieš posėdį jo klausiau, kaip jis balsuos“, – sako opozicionierius Aleksandras Jokūbauskas.


 

Kaip opozicionierius A. Jokūbauskas „gelbėjo“ T. J. Žulkų

Partijos skyriaus pirmininkas A. Dočkus įsitikinęs, kad buvęs pirmininkas neišvengė viešųjų ir privačių interesų derinimo konflikto. T. J. Žulkus tikina esąs „vienas iš šešių tūkstančio“ partijos narių, o VTEK „Palangos tiltui“ teigė, kad turi būti aiškesni „naudos ir interesų“ motyvai, kad politiko veiksmai būtų laikomi pažeidimu. „Tokie motyvai kaip savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo B. Martinkaus ir T. J. Žulkaus atveju“, – sakė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos narys Deivydas Rimkevičius.

Ar galimai buvo tokių motyvų?

„O kas paneigs, kad taip ponas J. T. Žulkus siekia „atidirbti“ bendrapartiečių vadovaujamai Susisiekimo ministerijai už aplinkkelio statybai skirtus papildomus 300 tūkstančius litų – vietoje numatyto 1 milijono litų Palangai buvo skirta 1,3 milijono litų?“ – retoriškai klausia Tarybos narys A. Jokūbauskas.

N. Štarienės sklypas yra maždaug pusantro kilometro nuo būsimo kurorto aplinkkelio.

A. Jokūbauskas sako dar prieš posėdį klausęs T. J. Žulkaus, ar jis balsuosiąs už detalaus plano patvirtinimą.

„O jis man sako: „Balsuosiu! O kas čia tokio?“ – išgirdo A. Jokūbauskas.

Kad per posėdį jis pirmasis prakalbo apie galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą ir dėl to balsuojant už sprendimą, nedalyvaujant balsavime kitiems dviems liberalsąjūdiečiams, pritrūko vieno balso, kad jis būtų priimtas, A. Jokūbauskas mano taip išgelbėjęs T. J. Žulkų nuo nemalonių pasekmių.

„Išgelbėjau jį nuo akivaizdaus pažeidimo ir nuo visų bėdų dėl to“, – sako „tvarkietis“.


 

Viskas vyko rekordiškai greitai

A.Jokūbauskas atkreipia dėmesį, kad sklypas, kuriame žemės ūkio paskirtis buvo pakeista į gyvenamųjų namų paskirtį, yra šalia planuojamo pradėti tiesti Palangos aplinkkelio, kuriuo rūpinasi taip pat pati Susisiekimo ministerija.

„Atidžiau perskaičius 2011-ųjų birželio 11-osios teikimą matyti, jog sąvadas šiam detaliajam planui rengti Architektūros skyriuje patvirtintas tik 2012 m. vasario 6 dieną, o detalusis planas  teikiamas Tarybai tvirtinti jau 2012 metų birželio 28 dieną, praėjus vos 4 mėnesiams ir 22 dienoms. Per tą laiką buvo atliktos visos detalaus planavimo, taip pat ir visuomenės supažindinimo, procedūros. Gerai žinau, kiek tenka užtrukti paprastam asmeniui, kol praeinamos visos detalaus planavimo procedūros“, – sako A. Jokūbauskas.

Jį stebina ir tai, kad, pritrūkus Statybos komitete, kuriam vadovauja T. J. Žulkus, kvorumo, klausimas kitam komiteto posėdžiui buvo pateiktas rekordiškai greitai – per savaitę.

„Po savaitės tas pats J. T. Žulkus balsuoja „už“, o septyni valdančiosios koalicijos nariai skuba teikti prašymą merui, kuris ir pats pasirašo prašyme, kad klausimas dėl detalaus plano tvirtinimo būtų įtrauktas į birželio 26-osios Tarybos posėdžio darbotvarkę. O kas vyko Taryboje, matėme: gelbstint balsavimą, už plano patvirtinimą ranką kelia ta pati septyniukė. Ačiū tiems, kurie pritarė mano siūlymui klausimą atidėti“, – sako opozicijos lyderis. Jis neketina skųsti T. J. Žulkaus VTEK.

„Už“ detalųjį planą balsavo 7 Tarybos nariai, prieš – 8, sprendimas buvo nepriimtas.

Įdomiausia, kad savivaldybės internetinėje svetainėje skelbiama priešingai – priimtas.

Kas kaltas dėl klaidinančios informacijos? Ar neiškils dėl to vėliau keblumų?


 

T. J. Žulkus – vienas iš 6000

„Koks gali būti viešųjų ir privačiųjų interesų pažeidimas, jeigu aš esu vienas iš šešių tūkstančių partijos narių?“ – stebisi T. J. Žulkus jam metamais kaltinimais.

Jis teigia, kad bendrapartiečiai A. Dočkus ir E. Židanavičius, skirtingai nei jie teigia, taip pat nenusišalino balsuojant.

„Jie nebalsavo – ištraukė korteles balsuojant, o tai – du skirtingi dalykai“, – sakė T. J. Žulkus.

Anot jo, prieš posėdį įvykusiame partijos frakcijos posėdyje klausimas dėl balsavimo taip pat nebuvo keliamas.

Politikas prisipažįsta balsuodamas net nežinojęs, kad sklypas priklauso liberalsąjūdiečio viceministro šeimai.

„Daug to sklypo kvartalo bendrasavininkų, nė vienos pavardės neišskyriau. O kad kolegos iš partijos nebalsuoja, pradžioje net neatkreipiau dėmesio“, – teisinosi Palangos miesto vandens motociklų klubo direktorius. „Apie jokią asmeninę naudą, kad balsavau „už“, negalima nė kalbėti“, – pridūrė jis.


 

Įsitikinęs, kad interesų konfliktas buvo

Bet Liberalsąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas A. Dočkus įsitikinęs, kad buvęs pirmininkas neišvengė interesų konflikto.

„Gal geriausiai būtų buvę prieš balsuojant pasikonsultuoti su VTEK (Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija, – aut.). Tiesą pasakius, klausimo net neaptarėme frakcijos posėdyje – leidome laisvai kiekvienam balsuoti. Balsuojant aš nusprendžiau ištraukti kortelę – nedalyvauti balsavime“, – sakė „Palangos tiltui“ A. Dočkus.


 

Kokios aplinkybės, kad balsavo „už“?

„Palangos tiltas“ paprašė VTEK vyriausiojo specialisto Tomo Čaplinsko komentaro.

„Pats partiškumas šiuo atveju galbūt ir nekelia viešųjų ir privačių interesų derinimo konflikto. T. J. Žulkaus balsavimas „už“ tvirtinant sklypo, priklausiančio bendrapartiečiui viceministrui, detalųjį planą nėra identiškas Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo B. Martinkaus atvejui“, – sakė T. Čaplinskas.

Skaitytojams priminsime, jog VTEK 2011 m. lapkričio 8 d. sprendimu nustatė, kad B. Martinkus yra Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojas ir eidamas valstybės tarnautojo – Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo – pareigas, jis vadovavo viešiesiems Savivaldybės konkursams, skelbtiems daugiau nei dviejų milijonų litų vertės paslaugoms pirkti. Šiuose konkursuose dalyvavo, pasiūlymus teikė ir du kartus jų laimėtoja pripažinta tuomečio partijos Palangos skyriaus pirmininko Tomo Žulkaus vadovaujama viešoji įstaiga Palangos vandens motociklininkų klubas. B. Martinkus nuo minėtojo asmens verslo pasiūlymo vertinimo ir sprendimo priėmimo procedūrų nenusišalino.

VTEK tokį B. Martinkaus elgesį įvertino kaip Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų – pareigos vengti interesų konflikto ir prievolės jam esant nusišalinti – pažeidimą. Pirmos instancijos teismas atmetė B. Martinkaus skundą, dabar jis guli Aukčiausiame teisme. B. Martinkus neatmetė galimybės atsistatydinti, jeigu teismai netenkins jo skundo.

Anot T. Čaplinsko, „turėtų būti kažkas daugiau“, kad T. J. Žulkaus balsavimas „už“ būtų laikomas pažeidimu.

„Kokios aplinkybės nulėmė, kad jis balsavo „už“? Kokia nauda kam ir kokia buvo? Tik tai paaiškėjus, būtų galima kalbėti apie įstatymo pažeidimus“, – sakė T. Čaplinskas.

Jūsų komentaras:

Supainiojo 2012-07-10 09:20 (IP: 81.7.78.217)
Na ir kas, kad supainiojo jis gi Žulkus jam galima supainioti. Bet vat ar išsipainios čia tai klausimas.

Leopoldas 2012-07-07 21:40 ([email protected] / IP: 78.61.197.9)
Labai teisingai rašo apie Tomą Žulkų, nešvarus jis žmogus, jau tai, kad buvo 2011 metais pajūrio prekybines vietas išpirkęs su B. Martinkaus pagalba.Reikia jį šalinti iš statybos komiteto pirmininko pareigų ir turėtų paskirti A.Dočkų, sąžiningą ir dorą tarybos narį, kuris ir yra liberalų sąjūdžio pirmininkas.Manau ne vieta T. Žulkui tarybije ir turėtų rinkėjai prisiminti jo tokį savanaudišką požiūrį ir nerinkti liberalsąjūdžio narių į seimą.

nijole 2012-07-07 21:25 (IP: 78.61.197.9)
O gal kas galit pasakyti kas dabar turgaus direktorius?gal kartais kitas reketinikas Mazeika?

Vietinis 2012-07-06 15:05 (IP: 78.61.245.244)
Koks skirtumas kas ką užsakė ar ne, kalba eina apie tai, kad Žulkus yra žulikas čia jau ir taip aišku. Dar aiškina, kad nežinojo, viska gerai žinojo ir visi gerai žino, kad Žulkus turi atidirbti :)

pastabusis 2012-07-04 08:11 (IP: 88.119.253.63)
Tai kad jau pavardėje užkoduota - Ž U L I K A S .......ir viskas aišku pasidaro

Loreta 2012-07-04 08:08 (loretai / IP: 88.119.253.63)
Na jo, šita roža senai plytos prašosi. O jaučiasi jis tokiu ereliu, todėl kad merui šikną laižo ir girdėjau, kad netgi pas konservus į partiją (jei dar neįstojo) žada stoti. Gėda turėtų būti Šarūnui, kad tokius pašlemėkus pas save nori priimti.

klaidas 2012-07-04 04:01 (IP: 78.61.56.16)
nu ir snukelis ir ka veikia spec tarnybos palangoje o gal ju cia visai nera

Mokytojas 2012-07-03 18:39 (IP: 78.61.214.75)
Kaip igriso visa šita trijulė. Žulkus, Židanavičius ir Martinkus net koktu darosi.

partietis 2012-07-03 18:35 (IP: 78.61.214.75)
Ponas Zidanavicius ne tik uzsakineje reklama šitame laikraštyje. Ir ne tik yra atlikęs bausme už turto prievartavima. Taip PAT pries rinkimus jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo balsu papirkinėjimo. Aisku kad tokie veikejai moka dirbti kad nepagautu. Aisku teisėsauga neirode bet zmogus kuris samoningai yra prievartaves turtą is zmoniu vargu ar gali pasikeisti.

senas palangiskis 2012-07-03 18:30 (IP: 78.61.214.75)
O ką padarė Zidanavicius gero miestui? Gal kas įvardinti galit! O gero tikrai nieko jis nepadarė nes dar visai nesenai sėdėjo už grotų ir ziurejo pro narvas į dangų. O sėdėjo tikrai ne už geri o už zmoniu turto prievartavima. Ar jau jus Palangiskiai esate tokie umarsus kad buvusius nusikaltėlius renkate į valdzia.

dede Vytas 2012-07-03 14:56 (IP: 78.61.224.46)
Kur tik Žulkus prisiliečia, ten aferos prasideda. mano supratimu, juo jau senai turėjo susidomėti spec.tarnybos.

Algis 2 2012-07-03 14:17 (a.k / IP: 78.61.51.119)
Bet kas per galia to Žulkaus......Iš partijos valdžios išpirdino, o savivaldybės taryboje atstovauja partiją, Liberalsąjūdiečiai, nesusitvarkote su Žulkum, Martinkum, NENORMALU !!!

nuomonė 2012-07-03 14:00 (IP: 78.61.56.200)
Žulkus,Martinkus...dar ir Garolis - tai "juodo prūdo varlinai".Jau jie nusibodo, nes jiems tik "projektų dividentai" terūpi...

Palanga 2012-07-03 13:56 (IP: 78.61.56.200)
Prie ko čia E.,Židanavičiaus,kuris pasielgė teisingai? Kalbant apie E.Židanavičių("turgaus buhalterį"), tai tik jūs tiek padarykite,kiek Židanavičius,tai dėl to Palanga tapo tik gražesnė...O ką Palangai gero "padarė" Žulkus, Martinkus? - tai visi mato...po jų "veiklos" Palanga panašėja į Darbėnus...

to algis 2012-07-03 13:46 (IP: 84.15.168.143)
Tu Algi tikrai nezinai, kaip kas palangos straipsnius uzsakinejo ir i palangos tilta bego, taip, kad ir buhalteris cia prie ko :D

algis 2012-07-03 11:25 (IP: 82.135.197.57)
o kuo cia deti kurorto visi buhalteriai, jei Zulkus galimai supainiojo interesus? kazkodel labai itakingas tas zmogus Palangoje tapo ir be postu..

Laura 2012-07-03 11:03 (IP: 82.135.210.125)
Žulkau baik komentarus rašyti!

:) 2012-07-03 07:25 (IP: 84.15.170.174)
"Buhalteris" dirba stipriai :D Ar tik nereiktu turgaus pakratyt siek tiek? kas ir už kiek state visokias medines konstrukcijas, patikrint vykdytas apklausas pirkimams, manau apvalus skaičiai pazibetu :D

Larisa 2012-07-02 21:10 ([email protected] / IP: 78.61.175.229)
Abu labu - tokie.

Palangiskis 2012-07-02 19:42 (IP: 78.61.214.75)
Taigi aiskiai VTEK komisijos narys išaiškino, kad Žulkus nesupainiojo viešų ir privačių interesų. Tik Aleksandrui dar vis vaidenasi, kad aplinkui visur blaogai, negerai ir kad jis vienas yra skaidruolis, teisuolis ir aplamai jo Pr fui lygiu nera o aplinkui visur k........paziurekit tiesiogine posėdžių tranclecija www.Palanga. Lt ypač paskutinio. Pažiūrėkite kaip Jokubauskas elgiasi per posėdį ir įvertinkite jo pasisakymus bei veiksmus. Man jie neatrodo adekvatus.

2012-07-02 19:32 (IP: 78.61.214.75)
Ne Tomas Žulkus čia yra kaltas, o pries ji bendrapartiečiu sugalvotas kerštas. Bronius tarpu ją Zidanavicius dabar ir Toma. Bet man keista kad šie du tyli ir apsileidzia su nusikalteliu, kuris niekam nepaslaptis buvo teistas už zmoniu turto prievartavima. Kalėjimas negydo. Kalejimas

Klaidas 2012-07-02 19:27 (IP: 78.61.251.251)
Nu ir melagis tas valdziazmogis, nezinojau uz ka balsuoju cha cha cha

Žinantis 2012-07-02 19:21 ([email protected] / IP: 78.61.214.75)
Kažin kas šitą straipsniuką užsakė? Ar tik kartais nebus bendrapartietis Eimutis Židanavičius Palangos turgaus buchalteris padirbėjęs? O yra žinių, kad jis mėgsta užsakyti turgaus reklamą kai tik tiltas valdžią kritikuoja. Jei neklystu paskutine reklama Židanavičiui 600 kainavo. Tai kiek kainavo šis straipsnis pries Žulkų?

Taip pat skaitykite

Viešumoje kilus diskusijoms dėl Konkurencijos tarybos (KT) pradėto tyrimo ir ketinimo įpareigoti Palangos miesto savivaldybę atiduoti joje veikiančio baseino valdymą privačiam verslui, Seimo Ekonomikos komiteto nariai įžvelgia galimą Tarybos atstovavimą verslo interesams.


Regionų partijai plečiantis vakarinėje Lietuvos dalyje, jos Palangos skyriaus vadovu ir partijos tarybos nariu tapo Eimutis Židanavičius – buvęs Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, praeityje teistas už reketą ir figūravęs ikiteisminiuose tyrimuose dėl turto iššvaistymo.


Trečiadienio, gegužės 12 d., vakarą Palangoje per kilusį konfliktą neblaivi moteris peiliu sužalojo vyrą.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


To niekas ir sapnuoti negalėjo: Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas šį šeštadienį įvyksiančiame partijos Tarybos (jai be jo priklauso ir palangiškis Aleksandras Jokūbauskas) posėdyje balsuos už dešimties partijos bičiulių – tarp jų ir Antano Vinkaus, Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje –...


Palangos savivaldybės Tarybos nario Tomo Juliaus Žulkaus troškimas patvirtinti bendrapartiečio, liberalsąjūdiečio Susisiekimo viceministro Arūno Štaro žmonai Nijolei priklausančio sklypų kvartalų detalųjį planą buvo toks stiprus, kad, nuo balsavimo nusišalinus net partijos bendražygiams E. Židanavičiui ir A. Dočkui, įžvelgusiems viešųjų ir privačių konfliktų...


 Buvęs Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas Vygantas Žylė, mėginęs pirkti buvusio lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatą, savivaldybės aukciono komisijai nutarus privatizuojamą objektą laikyti neparduotu, apskundė tokį sprendimą Klaipėdos apygardos teismui, kuris vyro ieškinį atmetė. V. Žylė tuomet šio teismo sprendimą apskundė Lietuvos Apeliaciniam Teismui. Bet V. Žylė liko...


Miesto poliklinika – interesų verpete

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 20 | Rubrika: Miestas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl kurorto Savivaldybės tarybos narių Sondros Kulikauskienės ir Remigijaus Alvydo Kirstuko veiksmų atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms. Tyrimas pradėtas gavus Tėvynės sąjungos frakcijos miesto Taryboje narių prašymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius