Pasibaigęs šildymo sezonas vieniems – nepakeliamas, kitiems – normalus

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-05-08
Peržiūrėta
1971
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasibaigęs šildymo sezonas vieniems – nepakeliamas, kitiems – normalus

Pasibaigus šildymo sezonui dauguma gyventojų gali lengviau atsikvėpti. Šaltasis metų laikotarpis gerokai patuština kišenes, o šiemet šildymo sezonas dar buvo ir labai ilgas. Palangiškių teiravomės, koks, jų akimis, buvo šis šildymo sezonas – pigesnis ar vis dėlto brangesnis. UAB „Palangos šilumos tinklai“ vadovai tikina, kad šiemet šildymo laikotarpiu oras buvo vėsesnis nei pernai, todėl nebuvo pastebimas didelis kainų mažėjimas, tačiau kaina, anot jų, sumažėjo.

Šaltesnis sezonas
„Šiemet sulaukėme daug skambučių, žmonės klausė, kodėl jie šiemet mokėjo daugiau nei praėjusiais metais. Problema tame, jog šie metai buvo daug šaltesni, žvelgiant į dienolaipsnius, ir dėl to daugiau šildyta. Nors gyventojams atrodo ir kitaip, jie tvirtina, jog ši žiema buvo šiltesnė. Mes vadovaujamės statistika. Ką galime pasakyti, dar labai svarbu ir pačių daugiabučių namų priežiūra, jeigu norima gyventi šilčiau ir taupiau. Teikiame rekomendacijas gyventojams, kaip tai reiktų padaryti, tačiau ne visada jų paisoma, tuomet ir laukiamo rezultato nėra“, – balandžio pabaigoje UAB „Palangos šilumos tinklai“ viešėjusiems palangiškiams tuomet pasakojo direktorė Giedrė Juršėnė ir jos pavaduotojas technikos reikalams Tomas Auryla.
O daugumai gyventojų, kuriuos kalbinome, išties atrodė kitaip. Jie išties tikino, jog ši žiema buvo šiltesnė nei praėjusioji. Jie taip pat sakė nepastebėję, jog sąskaitos už šildymą būtų atėjusios mažesnės, priešingai, gal net didesnės, tačiau tie gyventojai, kurie jau gyvena renovuotuose namuose skirtumą pastebėjo ir papasakojo, kad išties mokėjo gerokai mažiau, o gyveno šilčiau. Tad ir palyginti tokiu atveju šių ir kitų metų sąskaitas sunkoka.
Tačiau tai, kad šildymo kainos kurorte mažėjo, informuota vos prasidėjus šildymo sezonui. Nors vos jam prasidėjus gyventojai piktinosi, jog sąskaitos atėjo kur kas didesnė nei tikėtasi. Tuometinis UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius aiškino, jog „atsižvelgiant į šaltesnę lauko oro temperatūrą bei į ilgesnę šildymo laikotarpio trukmę, vartotojams šilumos buvo patiekta 19 procentų daugiau ir tai turėjo įtakos padidėjusioms sąskaitoms už šildymą, palyginti su praėjusiais metais, nors mums pavyko 1 kWh kainą sumažinti nuo 0,0727 Eur (be PVM) pernai iki 0,0590 Eur (be PVM) šiemet“.

Nesiskundžia
„Dėl šildymo kainos sunku ką pasakyti. Mūsų namas jau renovuotas, tad gerokai mažiau teko mokėti už šildymą. Kiek teko kalbėti su kaimyninių daugiabučių gyventojais, mūsų sąskaitų už šildymą suma sumažėjo apie 60 procentų. Gyvenome šiltai ir mokėjome mažiau. Seniau, kai namas dar nebuvo renovuotas, mokėdavome apie 60-70 eurų“, – pasakojo Virbališkės-Medvalakio seniūnaitijos seniūnaitis Kęstutis Macijauskas.
Anot pašnekovo, ši žiema išties buvo šaltesnė. „Nors kitiems atrodo ir kitaip“, – paminėjo K. Macijauskas.
Pasibaigusį šildymo sezonu normaliu apibūdino ir palangiškis Pranciškus Gadliauskas. „Gal pigesnis ir nebuvo, bet nebuvo ir brangesnis“, – sakė jis, vėliau papasakojęs, jog jis gyvena renovuotame name ir už visus mokesčius iš viso tenka sumokėti iki 80 eurų.
„Dvi žiemas jau gyvename renovuotame name, tad jau dvejus metus mokame už šildymą ne tiek ir daug. Radiatoriai būna tik drungni, o namuose visai nešalta, gal todėl ir tos sąskaitos nėra didelės. O seniau, kai namas dar nebuvo renovuotas, mokėdavome po 400-500 litų už šildymą“, – papasakojo Pranciškus.

Nauda pasijautė iškart
Renovuojamame, dar nebaigtame daugiabutyje gyvenanti Laima Kasperavičienė, paklausta, kaip praėjo šis šildymo sezonas, tik numojo ranka: „Iš vienur gauni, iš kitur atima. Kai viena vaikus auginau, tuomet gaudavau ir kompensacijas, dabar jau negaunu, bet ir nesuku galvos. Džiaugiuosi, kad atėjo pavasaris. Visi pasidžiaukim“.
Kitame nebaigtame renovuoti daugiabutyje gyvena ir žinomas miesto aktyvistas Vitalius Litvaitis, kuris pasidžiaugė, jog nauda pasijautė iškart. „Seniau tekdavo sumokėti iki 1000 litų už šildymą, dabar sumokame apie 30 eurų ir svarbiausia, kad šiltai gyvename. Anksčiau, kai jau atjungdavo šildymą, tekdavo dar ir elektrinį pečiuką įsijungti, būdavo šalta namuose, dabar to nebereikia, užtenka, kad vos saulė pašildo ir užtenka, kad namie būtų jauku“, – kalbėjo pašnekovas, gyvenantis apie 60 kvadratinių metrų bute.
„Po renovacijos išties tapo namuose kur kas šilčiau. Dabar tik dar mums vis kyla neaiškumų dėl mokėjimų, tačiau tikiu, kad laikui bėgant viskas susireguliuos“, – kalbėjo palangiškė Dana Domarkienė.
Moteris prisipažino, kad anksčiau nemažai tekdavo mokėti už šildymą, tačiau pajudėjus renovacijai sąskaitose būdavo įrašytos 40-50 eurų sumos. „Man atrodo, jog šiemet žiema buvo šiltesnė nei pernai, tačiau labai jau ilgai ji užsitęsė, kitais metais daug anksčiau būdavo galima nutraukti šildymo sezoną“, – kalbėjo Dana.

Litais nebuvo brangiau
„Šildė visą balandį – labai ilgas šiemet šildymo sezonas, tad nemenkai ir kišenę teko patuštinti“, – prisipažino kalbinta kita palangiškė Rūta Kazimiera Paulauskienė. Moteris gyvena 43 kvadratinių metrų bute ir už jo šildymą su išleistu karšto vandens kubiniu metru bei „gyvatuko“ mokesčiu tekdavo atseikėti maždaug po 80 eurų. Palangiškė pripažino, jog tai nėra menka suma, tačiau pernelyg nedejuoja.
Kurorte taip pat gyvenanti Teodora Žukienė prisipažino, jog sunkiai išsiverstų su savo nedidele pensija, jeigu ne papildomai uždirbami pinigai vasaros metu. Palangoje dėl to ir paranku daugumai pensininkų gyventi, jeigu tik turi galimybę nuomoti kambarius atvykstantiems poilsiautojams.
„Dar nepaanalizavau, koks buvo šiemet tas šildymo sezonas, tačiau peržvelgus galiu pasakyti, kad buvo brangokas. Paskutinį mėnesį už šildymą teko sumokėti 68 eurus, tačiau kitais mėnesiais reikėjo ir plačiau piniginę atlapoti – ir po 100 eurų sumokėti vien už šildymą“, – pasakojo Teodora.
Moteris patikino, jog kai dar mūsuose buvo litai, mokėdavo už šildymą tiek pat. „Litais niekada nebuvo brangiau“, – sakė ji.
Paklausta, ar pajautė, jog šiemet žiema buvo šaltesnė, ji tik palingavo galva: „Tikrai nepajaučiau, kad būtų buvę šalčiau, galima sakyti, kad ir nebuvo tos žiemos“. Palangiškė gyvena 50 kvadratinių metrų bute.
„Gal šiek tiek ir pigiau šiemet teko mokėti už šildymą, bet ir žiema nebuvo šalta, išvis jos nebuvo. Bet, kaip man atrodo, mokėjome panašiai kaip ir pernai, gal pernai dar kiek ir mažiau“, – pasvarstė Vladas Eitavičius.
Jis su žmona gyvena dideliame – keturių kambarių – bute ir kas mėnesį tenka sumokėti nemenkas sumas už šildymą. Vyras atskleidė, jog šildymas jų bute atsieina apie 140-150 eurų. „O ką darysi, kur mes išeisime. Gyvename dviese tokiame dideliame bute, bet neturime kitos išeities. Jeigu parduosime, kiek už jį gausime, nieko kito nenupirksime“, – bėdojo palangiškis.
Kaip skelbia Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, 2016 m., palyginti su 2015 m., vidutinė svertinė metinė šilumos energijos kaina (be PVM) sumažėjo 10,5 proc., nuo 5,74 iki 5,14 ct/kWh, o palyginti su 2012 m. – 34,1 proc.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo antradienio Palangoje pradedamas naujas šildymo sezonas, gera žinia vartotojams – kurorto gyventojams bei įmonėms šiluma šį sezoną bus pigesnė.


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos prognozes, nuo spalio 17 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradedamas 2023–2024 metų šildymo sezonas.


Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinama gyventojų nuosavybės teise turimo turto vertė. 


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos orų prognozes Palangos miesto savivaldybėje nuo ketvirtadienio, balandžio 20 d., baigiamas 2022-2023 metų šildymo sezonas.


COVID-19 pandemija ir karantinas gerokai apsunkino mokinių pasiruošimą artėjantiems brandos egzaminams. Nors Palangos senosios gimnazijos mokytojai deda visas pastangas, kad abiturientai kuo geriau pasirengtų jiems, kai kurie abiturientai mokėsi papildomai – samdėsi korepetitorius.


Palangoje pradėtas šildymo sezonas  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 07 | Rubrika: Miestas

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymu bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, nuo spalio 7 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradėtas 2019–2020 metų šildymo sezonas.


Pasibaigus šildymo sezonui dauguma gyventojų gali lengviau atsikvėpti. Šaltasis metų laikotarpis gerokai patuština kišenes, o šiemet šildymo sezonas dar buvo ir labai ilgas. Palangiškių teiravomės, koks, jų akimis, buvo šis šildymo sezonas – pigesnis ar vis dėlto brangesnis. UAB „Palangos šilumos tinklai“...


Nors didžiuosiuose Lietuvos miestuose šildymo sezonas jau prasidėjo arba tuoj prasidės, Palangoje jo pradžios skelbti neskubama. Ir, sprendžiant pagal orų prognozes, artimiausiomis dienomis šiluma palangiškių butų dar nepasieks, nes vidutinė paros temperatūra pajūry ir toliau viršys 10 laipsnių.


„Maisto prekės“, „Gėrimai“ ir panašūs pavadinimai dažnai puošia daugiabučių namų sienas. Juose įrengtos parduotuvės dažnai erzina ir piktina šalia gyvenančius žmones. Mat tokias parduotuves ypač mėgsta nepilnamečiai, stikliuko mėgėjai ir benamiai. Ar Palanga – išimtis?


Daugelis viešbučių, vilų ar svečių namų džiaugėsi gerai prasidėjusia kambarių rezervacija Naujųjų metų nakčiai, deja, pranašaujami blogi orai daug svečių tiesiog atbaidė. „Žiniasklaida pranešė geriau pasilikti namuose, nevažiuoti į tolimesnes keliones ir panašiai. Tokios pranašystės mums buvo nenaudingos, nes net septynių kambarių numerių rezervacija buvo atšaukta. Žmonės motyvavo blogais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius