Pasirūpinkite saugumu – nepamirškite atšvaitų

Palangos tiltas, 2014-10-27
Peržiūrėta
1891
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotrauka iš www.delfi.lt
Nuotrauka iš www.delfi.lt

Įsibėgėjus rudeniui ir pasikeitus eismo sąlygoms, kurioms įtaką daro tamsusis paros metas, blogas matomumas, Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus pasirūpinti savo, savo vaikų, kitų artimųjų saugumu – naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus rūbus su šviesą atspindinčiais elementais einant gatve, važiuojant dviračiu ar vadeliojant.
Policija primena, kad vadovaujantis 2000-10-12 Saugaus eismo automobilių įstatymu Nr. VIII-2043, pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Atšvaitas turi būti prisegtas taisyklingai – matomas iš visų pusių, jei turite tik vieną, prisekite prie rūbų dešinėje pusėje.
Vadovaujantis 2014-07-01 Saugaus eismo automobilių įstatymo redakcija, šviesios paros metu važiuodamas važiuojamąja kelio dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale – raudonas šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba kai blogas matomumas, dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale – raudonas šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, o iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmus.
Vadeliojamų vežimo ar rogių priekyje turi būti balti, iš šonų oranžiniai, gale raudoni šviesos atšvaitai, pritvirtinti gerai matomose vietose ir pažymintys kraštinius vežimo ar rogių gabaritus.
Policijos pareigūnai, vykdydami prevencines priemones, tikrins kaip eismo dalyviai laikosi minėtų reikalavimų, nustačius pažeidimus bus traukiami administracinėn atsakomybėn pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 131 str. 1 d., kuriame už reikalavimų nevykdymą numatyta bauda nuo 80 iki 140 Lt.

„Palangos tilto“, Palangos PK inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informuoja: 2023 m. veiklos teritorijoje kilo 1112 gaisrų, jų metu žuvo 12 žmonių. Apie 30 proc. gaisrų kilo gyvenamajame sektoriuje. Didžioji dalis šių gaisrų kilo dėl netvarkingų krosnių ir kitų šildymo įrenginių.


Artėja Joninių savaitgalis, pajūrio kurortai ruošiasi poilsiautojų antplūdžiui, o Mokesčių inspekcija kviečia gyventojus laiku pasirūpinti verslo liudijimais patalpų nuomai ir apgyvendinimui, prekybai bei kitoms veikloms. 


Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.


Šią savaitę meteorologai prognozuoja gausų sniegą. Kilus gaisrui ugniagesiams gelbėtojams gali būti sudėtinga privažiuoti, todėl prašome gyventojų pasirūpinti saugumu.


Laiko iki Kalėdų liko nedaug, tad visi jau pradeda dairytis kalėdinių dovanų savo artimiesiems.


Rytoj minėsime vieną iš svarbiausių mūsų valstybei dienų – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Kviečiame aktyviai dalyvauti šia proga vyksiančiuose miesto renginiuose, taip pat – Vasario 16-ąją nepamiršti iškelti Lietuvos Trispalvių.


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ragina savo privačius ir verslo klientus reikalingas prekes ir paslaugas užsisakyti elektroninėje parduotuvėje www.tele2.lt. Čia tai galėsite padaryti saugiai, greitai ir paprastai. „Rūpindamiesi savo klientų saugumu, rekomenduojame kuo daugiau kasdienių reikalų ir darbų atlikti nuotoliniu būdu. Patogiai planuotis savo pirkinius ir...


Šiais metais Palangos miesto savivaldybė rūpindamasi žmonių saugumu skyrė lėšų ir nupirko 18 autonominių dūmų detektorių su ilgo veikimo – 10 metų laikotarpio maitinimo elementais. Detektoriai yra naudojami gyvenamojo sektoriaus patalpose. Tai būtinas įrenginys kiekvieno piliečio namuose. Dauguma gaisrų kyla naktimis, žmogui miegant. Dūmų detektorius sureaguoja net ir...


Įsibėgėjus rudeniui ir pasikeitus eismo sąlygoms, kurioms įtaką daro tamsusis paros metas, blogas matomumas, Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus pasirūpinti savo, savo vaikų, kitų artimųjų saugumu – naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus rūbus su šviesą atspindinčiais elementais einant gatve...


Įsibėgėjus rudeniui ir pasikeitus eismo sąlygoms, kurioms įtakos turi tamsusis paros metas, blogas matomumas, Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus pasirūpinti savo, savo vaikų, kitų artimųjų saugumu – naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus rūbus su šviesą atspindinčiais elementais einant gatve...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius