Pėsčiųjų žygio Palanga – Šventoji dalyviams šeštadienį šypsosis saulė

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-03-27
Peržiūrėta
2017
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pėsčiųjų žygio Palanga – Šventoji dalyviams šeštadienį šypsosis saulė

Svarbus istorinis įvykis – Palangos krašto prijungimas prie Lietuvos – šeštadienį kurorte jau trečius metus iš eilės bus minimas pėsčiųjų žygiu „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2014“. Renginio organizatoriai džiaugiasi, jog norinčiųjų išmėginti jėgas netrūksta, o ir sinoptikų prognozės džiugina – žadama, jog žygio dieną pajūryje bus maždaug 9 laipsniai šilumos, pūs vos 3 metrų per sekundę vėjas.

Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos metinėms skirtas žygis domina ne tik pajūrio gyventojus – renginio organizatoriai kasdien sulaukia būsimųjų žygeivių skambučių iš įvairių šalies miestų. „Registracija vyksta intensyviai, ir tai nestebina – šis renginys, organizuojamas trečius metus iš eilės, jau spėjo išpopuliarėti. Kartą sudalyvavę žygyje, daugelis žmonių kitąmet atvyksta jau su gausesniu bendraminčių būriu“, – džiaugėsi viena iš organizatorių Karolina Kubeldzienė.

Bendraminčių būryje smagiai ir turiningai praleisti laiką kasmet norą pareiškia tiek pavieniai asmenys, tiek kariškiai, ugdymo įstaigų atstovai. Žygeivių amžius yra labai įvairus – šeštadienį vyksiančiam žygiui užsiregistravęs jauniausias dalyvis yra 10 metų, vyriausia moteris yra gimusi 1934 m.

Šiemetinis „Gintaro kelias“, pasak K. Kubeldzienės, bus išskirtinis – skirtas paminėti ne tik Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., bet ir mūsų šalies įstojimo į NATO 10-ąsias metines. Kartu tai taps puiki proga pasimėgauti žygeiviams rengiamomis atrakcijomis: Jūratės ir Kastyčio skvere Krašto apsaugos savanorių pajėgos pristatys ginklų parodą, žygeiviams sėkmės linkės jaunieji Palangos sveikuoliai, dainininkai bei skaitovai.

Žygeiviai šeštadienį įveiks maždaug 14 kilometrų atstumą pajūriu – 11 val. startavę Palangos Jūratės ir Kastyčio skvere, jie, nesivaržydami tarpusavyje, per maždaug dvi ar tris valandas pasieks Šventąją. Maršrutas nusidrieks Baltijos jūros pakrante nuo Palangos tilto iki Šventosios uostelio.

Šventojoje žygeivius pasitiks Šventosios seniūnijos bendruomenės nariai, liaudiškos muzikos kapela „Eldija“, atrakcija taps pasieniečių kinologų pasirodymas su šunimis. Visi dalyviai bus vaišinami kareiviška koše ir arbata.

 „Pastebėjome, kad kasmet vis daugiau palangiškių ir miesto svečių propaguoja šiaurietišką ėjimą pajūriu. Todėl žygio dieną vyks ir šiaurietiško ėjimo mokymai dalyviams, turintiems savo lazdas“, – sakė K. Kubeldzienė.

Norintieji žygio dalyviai galės dalyvauti ir ekologinėje akcijoje – renginio organizatoriai visiems pageidaujantiems išdalins maišus, skirtus pajūryje rastoms šiukšlėms.

Žygį „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2014“ jau trečius metus organizuoja Palangos miesto savivaldybė bei Palangos kultūros centras. Savo jėgas jame išbandyti norintys žygeiviai kviečiami registruotis starto dieną, kovo 29 d., likus valandai iki žygio.

Pėsčiųjų žygis „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2014“ yra sudedamoji kultūrinių renginių savaitės „Palangos dienos“ dalis. Sekmadienį, kovo 30 d., Kurhauze pirmą kartą bus rengiama Palangiškių sueiga, kurios metu kiekvienas, norintis pasidalinti savo idėjomis ir pozityviomis mintimis apie Palangą, galės trumpai išsakyti savo idėjas, kurias įgyvendinus pagerėtų palangiškių ir kurorto svečių gyvenimas. Palangiškių sueigos metu taip pat bus įteikta ir 30 miesto vėliavų kurorto švietimo bei kultūros įstaigų atstovams ir meno kolektyvams, atstovausiantiems Palangai šiemet vyksiančioje Dainų šventėje.

Balandžio 4 d. palangiškiai ir svečiai kviečiami į minėjimą, skirtą Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklos įtraukimui į Lietuvos kultūros paveldo sąrašą ir pastato autoriaus architekto Albino Čepio 25-osioms mirties metinėms paminėti.

Balandžio 5 d., šeštadienį, Palangos viešosios bibliotekos abonentiniame skyriuje bus pristatoma palangiškio fotomenininko Ado Sendrausko paroda „Palanga leidiniuose, dokumentuose, nuotraukose“. 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, lapkričio 17 d., Palangoje pėsčiųjų perėjoje partrenktas 16-metis paauglys.


Kastyčio gatvėje jau nustojo burgzti sunkioji technika ir zuiti darbininkai – gatvės rekonstrukcija jau baigta. 970 metrų gatvė tapo gerokai gražesnė bei patogesnė visiems eismo dalyviams.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Palangiškė gimnazistė Mūza Svetickaitė padarė, ko dar iki šio nepavyko nė vienam kitam LRT TV žaidimo "Lietuvos tūkstantmečio vaikai" dalyviams - ji laimėjo ne tik devintokų finalą (Mūza - devintokė), tačiau taip pat ir dešimtokų bei vienuoliktokų.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Palangoje baigti pėsčiųjų perėjų apšvietimo montavimo darbai – nuo šiol mieste tamsiu paros metu 24 perėjos bus ne tik geriau apšviestos, bet ir išryškintos baltesne, nei bendras gatvių apšvietimas, spalva. Dar vienas sprendimas, atkreipsiantis vairuotojų dėmesį į tai, kad artėjama prie pėsčiųjų perėjos – beveik prie visų šių...


Svarbus istorinis įvykis – Palangos krašto prijungimas prie Lietuvos – šeštadienį kurorte jau trečius metus iš eilės bus minimas pėsčiųjų žygiu „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2014“. Renginio organizatoriai džiaugiasi, jog norinčiųjų išmėginti jėgas netrūksta, o ir sinoptikų prognozės džiugina – žadama, jog...


Norintieji turiningai ir prasmingai praleisti pirmąjį balandžio šeštadienį, balandžio 6 d. kviečiami dalyvauti pėsčiųjų žygyje „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2013“. Šis renginys skirtas paminėti istorinį įvykį – 1921 m. kovo 30 d. įvykusį Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos. Šį pėsčiųjų žygį jau antrus metus...


Šeštadienį per dešimtį Palangos miesto tarybos narių dalyvavo gražioje akcijoje – neseniai rekonstruotame Virbališkės take jie sodino medelius. Tačiau nuotaiką akcijos dalyviams apkartino žinia, kad sekmadienio naktį barbarai sugebėjo du pasodintuosius medelius nulaužti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius