Pinigų skirta, bet skrydžių į Londoną teks palaukti

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-04-25
Peržiūrėta
1141
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

pigiausiskrydziai.lt nuotr.
pigiausiskrydziai.lt nuotr.

Tarptautinis Palangos oro uostas informuoja, kad vasarą čia vėl bus vykdomi reguliarūs skrydžiai į Maskvą. Į Rygą ir Oslą lėktuvai kils dažniau nei žiemos metu. Tačiau paaiškėjo, kad ilgai laukto reiso į Londoną šiemet nebus, nors pajūrio savivaldybės pernai metų pabaigoje buvo nutarusios šiam skrydžiui populiarinti skirti 400 tūkstančių litų. Iš jų 150 tūkst. Lt – Palangos savivaldybės dalis.

Vasarą skrydžių padažnės
Žiniasklaidoje šią savaitę buvo išplatinta informacija, jog vasaros sezono metu skrydžių iš Tarptautinio Palangos oro uosto, kaip ir kasmet, padažnės.
Rusijos aviakompanija „RusLine“ skrydžius maršrutu Maskva–Palanga–Maskva pradės birželio 16-tąją. Penkiasdešimt keleivių galintys skraidinti lėktuvai skris vienąkart per savaitę, sekmadieniais. Nuo liepos vidurio bus vykdoma po du reisus. Pasak Palangos oro uosto direktorės Jolantos Jucevičiūtės, skrydžiai iš Maskvos bus vykdomi jau trečią vasarą iš eilės. Kasmet jie tampa vis populiaresni.
Vasarą padažnės skrydžiai iš Palangos į Rygą – vyks kasdien, o į Oslą – triskart per savaitę. Į Kopenhagą lėktuvai kils kaip ir dabar – 13 kartų per savaitę.
Tačiau paaiškėjo, kad ilgai vykusios derybos su viena iš pigių skrydžių bendrove dėl naujos krypties – į Londoną – šiemet nėra sėkmingos. Planuota, kad 180 vietų lėktuvai, vieną-du kartus per savaitę į Londoną pradės kilti jau šį pavasarį.

Kalbėta nuo rugsėjo, apsispręsta per vėlai
Pernai rugsėjį vykusiame Klaipėdos regiono savivaldybių Regioninės plėtros tarybos posėdyje jau nebe pirmą kartą septynių Klaipėdos apskrities savivaldybių merai sprendė: ar bus sudarytos galimybės keleiviams ateinantį pavasarį norint nuskristi į Londoną ir Hamburgą, nebevažiuoti į Vilnių ar Rygą, o pasiekti šiuos Didžiosios Britanijos ir Vokietijos miestus iš Palangos oro uosto?
Skrydžių naujomis kryptimis pritraukimo galimybes analizavo VĮ „Tarptautinis Palangos oro uostas“ Pardavimų ir rinkodaros skyriaus viršininkė Vaida Gendrolytė. Ji informavo, jog šiuo metu intensyviai vedamos derybos dėl skrydžių iš Palangos į Londoną ir iš Palangos į Hamburgą. Planuojama, jog iš Palangos į Londoną 180 vietų orlaivis „Airbus 320“ keleivius skraidintų du kartus per savaitę, o į Hamburgą tris kartus per savaitę kursuotų 70-ies vietų lėktuvas.
Palangos oro uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė informavo, jog skrydžiams į Londoną palaikyti reikėtų nuo 375 iki 501 tūkstančių litų per metus. Tokių pinigų oro uostas neturi.
„Būtų gerai, jei savivaldybės iki spalio pabaigos galėtų pasakyti, ar skirtų pinigų naujoms kryptims iš Palangos oro uosto. Mes patys taip pat ieškosime resursų, tad papildomai vienai krypčiai per metus prašytume 400-500 tūkst. litų“, – teigė TPOU direktorė J. Jucevičiūtė.
Pajūrio savivaldybės pernai metų pabaigoje buvo nutarusios skrydžiui į Londoną populiarinti skirti 400 tūkstančių litų, tačiau sprendimas, pasak oro uosto direktorės, priimtas per vėlai. Derybos esą tęsiamos dėl kitų metų. Kalbamasi su keliomis oro bendrovėmis ir ne tik dėl Londono, bet ir dėl Hamburgo krypties.

Informacijos neturi
Palangos savivaldybė praėjusių metų pabaigoje buvo numačiusi 150 tūkst. Lt, reikalingų planuojamo tiesioginio skrydžio Palanga – Londonas rinkodarai, skirti iš į kurorto biudžetą pervestosios daugiau nei pusę milijono litų siekusios rinkliavos už naudojimąsi kurorto infrastruktūra – vadinamojo „pagalvės“ mokesčio – sumos.
„Palangos tiltas“ pasiteiravo kurorto mero Šarūno Vaitkaus: jeigu skrydžio į Londoną nebus, kam ketinama panaudoti jo rinkodarai numatytas lėšas?
Mero teigimu, oficialios informacijos apie tai, kad skrydžio iš Palangos į Londoną šiais metais nebus, Savivaldybė nėra gavusi.
„Tačiau jei pasitvirtintų ši informacija, apsispręstume, ką daryti su skrydžio rinkodarai numatytomis lėšomis, – sakė Š. Vaitkus. – Kasmet metų viduryje yra peržiūrimas miesto biudžetas, tuomet ir nuspręstume, kaip geriausiai panaudoti minėtas lėšas. Šie Savivaldybės biudžeto pinigai niekur nedingtų – jie arba būtų perskirstyti kitoms reikmėms, arba perkelti į ateinančius metus“.

Jūsų komentaras:

2013-04-27 08:42 (IP: 78.61.18.188)
Ziauru, pinigu skirta, o del nauju skrydziu "nepakankamai" padirbeta... Bet atsizvelgiant i tai, kad agronomas, tai ne aviacijos specialistas, viskas suprantama...

Taip pat skaitykite

Prieš savaitę startavo aviacijos vasaros sezonas, kurio metu keliautojai iš Lietuvos galės rinktis iš 80 tiesioginių skrydžių krypčių. Sąraše – jau žinomos ir atnaujintos kryptys, tačiau galima rasti ir nemažai naujų maršrutų. Pasak Lietuvos oro uostų, keleiviai nesibaido nei karo Ukrainoje, nei augančių bilietų kainų, mat jų skaičius nuolat auga.


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


Net ir atlaisvinant karantiną, iki pusės miesto poliklinikos paslaugų – ir kai kurios gydytojo konsultacijos – bus ir toliau teikiamos tik nuotoliniu būdu. Miesto poliklinikoje nuo šiol jus sustabdys prie registratūros – joje bus reguliuojami pacientų srautai pas gydytojus. Po kiekvieno paciento apsilankymo bus dezinfekuojamos ir vėdinamos patalpos. Prie gydytojo...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Liepos 12-ąja Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos priemonių projektų atrankos komiteto posėdyje nuspręsta Palangos miesto administracijos projektui „Žvejybos infrastruktūros plėtra Šventosios jūrų uoste“ skirti 1,7 milijono eurų paramą. Tačiau pinigai nebuvo skirti lengva ranka – anot PT šaltinio, vienas posėdžio dalyvis...


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Tarptautinis Palangos oro uostas informuoja, kad vasarą čia vėl bus vykdomi reguliarūs skrydžiai į Maskvą. Į Rygą ir Oslą lėktuvai kils dažniau nei žiemos metu. Tačiau paaiškėjo, kad ilgai laukto reiso į Londoną šiemet nebus, nors pajūrio savivaldybės pernai metų pabaigoje buvo nutarusios šiam skrydžiui populiarinti skirti 400 tūkstančių litų. Iš jų 150 tūkst. Lt...


Nuo vasaros sezono pradžios įsivedusi naują rinkliavą už naudojimąsi kurorto infrastruktūra – vadinamąjį „pagalvės” mokestį – Palanga jau rugsėjį buvo surinkusi planuotąjį pusę milijono litų į miesto biudžetą. Rugsėjo mėnesio pabaigoje sudaryta mero Šarūno Vaitkaus vadovaujama darbo grupė, dėliojusi, kam šie pinigai bus panaudoti, jau prakalbo, kaip...


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius