Pirmąsias Lietuvos ir Lenkijos ponias, Dianą ir Agatą, sužavėjo Palangos Kunigiškių vaikų stovykla (FOTO GALERIJA)

"Palangos tilto" informacija, 2023-07-07
Peržiūrėta
1004
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmąsias Lietuvos ir Lenkijos ponias, Dianą ir Agatą, sužavėjo Palangos Kunigiškių vaikų stovykla (FOTO GALERIJA)

Liepos 7-ąją, penktadienį, Palangos meras Šarūnas Vaitkus Palangoje pasitiko dviejų valstybių vadovus – mūsų šalies Prezidentą Gitaną Nausėdą bei Lenkijos Prezidentą Andrzejų Dudą bei pirmąsias ponias: Dianą Nausėdienę ir Agatą Agata Kornhauser-Duda.

„Labai džiaugiuosi, kad į ponių Dianos ir Agatos vizito mūsų pajūryje planus buvo įtraukta Palangos Kunigiškiuose veikianti Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos vaikų stovykla,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidžiaugė savo įraše Facebook.

Pirmosios ponios apžiūrėjo talentingų Lietuvos vaikų poilsio ir muzikavimo Kunigiškiuose sąlygas. Joms buvo parodyta, kaip vaikai gyvena mūsų pajūryje, kokios yra repeticijų ar dailės užsiėmimų salės. Abi ponios net apsilankė vaikų kambariuose bei valgykloje, kur maistas, anot mero, ruošiamas vos ne individualiai kiekvienam mokyklos auklėtiniui.

„Ir žinoma, buvo nusileista laipteliais link jūros, kurios užburiantis ošimas ir baltas šilkinis smėlis tik patvirtino, kokiomis unikaliomis sąlygomis Palangoje ilsisi ir tuo pačiu užsiima mėgiama menine veikla talentingi Lietuvos vaikai,“ – skelbia mero įrašas.

Viešnios buvo pakviestos ir į Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos ugdytinių simfoninio orkestro koncertą, surengtą į atvirą erdvę galinčioje transformuotis salėje. 

Pasak Palangos vadovo, Lenkijos pirmoji ponia buvo itin sužavėta, kad specialiai jos garbei vaikų orkestras parengė ir atliko vieną iš žymiausių visų laikų Lenkijos kompozitorių Frederiko Šopeno kūrinį.

„Labai simboliška buvo šiandien girdėti čia, Palangoje, Šopeną. Šis kompozitorius yra tam tikra prasme susijęs su rūmais, kuriuose dabar yra įsikūrusi Prezidentūra. Būtent šiuose rūmuose Šopenas pirmą kartą viešai koncertavo“,  – jauniesiems muzikantams pasakojo p. Agata ir dėkojo už įspūdingą pasirodymą bei daugybę teigiamų emocijų. Ji gyrė ir vaikų talentą, ir itin džiaugėsi, kad jiems skirta stovykla veikia išskirtinės gamtos apsuptyje ant jūros kranto. „Tai labai įspūdinga vieta“, – susižavėjusi kalbėjo p. Agata.

Už puikų renginį vaikams dėkojo ir ponia Diana Nausėdienė. Ji jaunuosius muzikantus pavadino labai svarbiais meno ambasadoriais, galinčiais taip įtikinamai dalyvauti vystant kultūrinius santykius tarp valstybių.

Žinoma, buvo daug šiltų plojimų, pokalbių, dovanų vaikams (Lenkijos pirmoji ponia jų atvežė visą skrynią) ir begalės prašymų nusifotografuoti su pirmosiomis poniomis. 

„Labai pasidžiaugiau, kad mūsų vaikai yra ne tik neišpasakytai talentingi, bet ir labai betarpiškai bendraujantys  – reikėjo pamatyti, kaip jie apspito viešnias ir nuoširdžiai pasakojo joms apie savo atostogas pajūryje bei kūrybinę veiklą,“ – sako Š. Vaitkus.

„Šiandien darsyk labai pasidžiaugiau, kad mums pavyko apginti viešąjį interesą ir išsaugoti vaikams  stovyklą ant jūros kranto neleidžiant jos privatizuoti, kuri, ko gero, dabar jau yra vienintelė tokia visoje mūsų pakrantėje. Labai didžiuojuosi, kad Palanga gali priimti paties aukščiausio rango svečius ir parodyti jiems tai, kaip vertiname mūsų talentingus vaikus, kurie, neabejoju, ateityje garsins ir Palangą, ir Lietuvą,“ – priminė Š. Vaitkus.

PT info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį Palangoje prasidėjo savaitę truksianti „Krepšinio Laboratorijos“ vaikų krepšinio stovykla, kurią remia Vilniaus „Wolves“ klubas, o tarp stovyklos trenerių – buvę krepšininkai Renaldas Seibutis, Rimantas Kaukėnas, Tomas Delininkaitis, Tanja Kostič ir kiti žymūs veidai iš krepšinio pasaulio.


Liepos 7-ąją, penktadienį, Palangos meras Šarūnas Vaitkus Palangoje pasitiko dviejų valstybių vadovus – mūsų šalies Prezidentą Gitaną Nausėdą bei Lenkijos Prezidentą Andrzejų Dudą bei pirmąsias ponias: Dianą Nausėdienę ir Agatą Agata Kornhauser-Duda. „Labai džiaugiuosi, kad į ponių Dianos ir Agatos vizito mūsų pajūryje planus buvo įtraukta Palangos Kunigiškiuose veikianti Nacionalinės...


Palangoje, Monciškėse, pirmadienį dvyliktą kartą atidaroma stovykla akliems ir silpnaregiams vaikams iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Ukrainos, pranešė organizatoriai.


„Tikriausiai suprantate, kaip aš, trijų vaikų tėvas, jaučiuosi šiandien (liepos 5 d.), kai Kunigiškių vaikų stovykloje ant jūros kranto vėl krykštauja vaikų balsai. Čia, ant paties jūros kranto, greta balto kaip sniegas Palangos paplūdimio smėlio, išdygo ne prabangūs kotedžai visuomenės išrinktiesiems, ne vilos, kurių savininkai puikuotųsi savo išskirtine nuosavybe, o iš pagrindų rekonstruota...


Palanga – abejingų nepaliekantis kurortas, o iš Baltarusijos, Minsko, į šį Lietuvos miestą gyventi persikėlęs odontologas Dmitrijus Valadkevičius įvardijo, kas didžiausią įspūdį paliko jam. Užsienietį labiausiai sužavėjo čionykščių žmonių būdas, kurorto žiemos ramybė ir nepakartojama gamta.


Buvusi Kunigiškių vaikų poilsio stovykla pradėjo kilti naujam gyvenimui – rekonstruojamas Švietimo ir mokslo ministerijai priklausantis ir pagal panaudos sutartį nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos valdomas turtas. Tad netrukus šiame poilsio pastatų komplekse, skirtame edukacijai, ir vėl bus priimami vaikai.


Palangoje esanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.


Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos...


Liepos 20-24 dienomis Palangoje įvyko FK „Palangos“ ir Roterdamo „Feyenoord“ futbolo klubų organizuota vasaros futbolo stovykla, kurioje sudalyvavo 145 vaikai nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Taip pat stovyklos metu buvo surengti trenerių kursai, kuriuose dalyvavo 20 trenerių iš Lietuvos. Jie visi siekė patobulinti savo sugebėjimus ir įgyti daugiau žinių apie...


Kvies mados stovykla po atviru dangumi

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 18 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį, Palangos skulptūrų parko (Vytauto g.) pievoje pirmą kartą iškils didžiulė palapinė, kurioje įsikurs mados mylėtojų stovykla „Fashion Camp“. Jaukiame kurorto kampelyje laukiami visi, kurie neabejingi lietuviškai madai – čia dvi dienas šurmuliuos Lietuvos ir už jos ribų žinomų prekių ženklų kūrėjai bei populiarūs butikai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius