Autentiško folkloro puoselėtojus į Palangą kviečia vasaros kūrybinė stovykla ,,Tradicija“

Palangos tiltas, 2017-06-15
Peržiūrėta
2100
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Autentiško folkloro puoselėtojus į Palangą kviečia  vasaros kūrybinė stovykla ,,Tradicija“

Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos bei užsienio.
Kasmet šis renginys sulaukia daugybės teigiamų atsiliepimų. Auga ir skaičius norinčių ne tik pasimėgauti Baltijos jūra, bet ir praturtinti žinias, pasidalinti įspūdžiais ir patirtimi.
Šiemet stovyklos dalyvių laukia įdomi ir intensyvi programa – praktiniai folkloro kursai tautinių mažumų vaikams ir jaunimui, kuriuos ves garsiausi pedagogai bei folkloro specialistai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Meistriškumo kursuose bus pristatytos pažangiausios darbo su folkloro kolektyvais metodikos. Dalyvių taip pat laukia seminaras „Darbo su tautinių mažumų vaikų ir jaunimo folkloro ansambliais metodika“ bei apskrito stalo diskusijos.
„Tradicijos“ programoje kūrybinis darbas neatsiejamas nuo pramogų – stovyklos metu vyks unikalių dokumentinių filmų iš įvairių folkloro ekspedicijų peržiūros, tautinių šokių vakarai bei folkloro ansamblių koncertai Palangos gyventojams ir svečiams. Jų metu bus galima susipažinti su skirtingų kultūros atstovais, pažinti jų papročius bei tradicijas.
Numatytos ir kūrybinės laboratorijos, kurias ves garsiausi, visame pasaulyje pripažinti folkloro specialistai. Jų metu vyks teoriniai ir praktiniai rusų, ukrainiečių, lenkų, baltarusių tradicinio dainavimo, instrumentinio muzikavimo, tautinės choreografijos ir teatro užsiėmimai, įvairios dekoratyvinio, taikomojo meno ir amatų pamokos (bus vejamos juostos, rankomis gaminamos liaudies kostiumo detalės, papuošalai, muzikos instrumentai ir kt.).
„Tradicijos“ vadovai Irena ir Nikolajus Zacharovai tiki, kad ugdant jaunąją kartą būtina saugoti brangiausią tautos turtą – tradicijas, papročius bei apeigas.
Vasaros kūrybinę stovyklą „Tradicija“ inicijuoja ir remia Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Tautinių mažumų politikos analizės ir informacijos skyrius, tel. (8 5) 219 4837; 8 672 62 420, [email protected]

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2022 m. rugpjūčio 2‒4 dienomis Palangoje vyks nacionalinių instrumentų pedagogų ir kolektyvų vadovų kūrybinė laboratorija. 


„Kaip iš kino filmo. Fainai, gražu ir netikėta. Nieko panašaus nesu girdėjusi“, – sušunka Gabrielė, apibūdindama susitikimą su savo būsimu vyru prieš ketverius metus Palangoje. 


Palanga šurmuliuoja – nors orai karščiais nelepina, didžiausias šalies kurortas džiugiai pasitinka vasarą bei kviečia pasinerti į šiandien prasidėjusio ir visą savaitgalį truksiančio festivalio „Myliu Palangą“ linksmybes.Spalio 28 d. Rietave Palangos miesto savivaldybės projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinė komanda dalyvavo Nacionalinės švietimo agentūros ir VšĮ Mokyklų tobulinimo centro ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto organizuotame savivaldybių kūrybinių komandų mokymosi bendradarbiaujant renginyje „LL3 projekto įtakoti ugdymo praktikos pokyčiai savivaldybėse“....


Visą šį savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidėjo tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“. Festivalio kermošius jau kviečia nuo penktadienio ryto.


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos...


Šį savaitgalį į Palangą visi plūsta pasitikti vasaros – prasideda Kurorto šventė. Jos metu dėmesys bus skiriamas kurorto kūrimosi pradžiai ir jo pirmajam kūrėjui grafui Juozapui Tiškevičiui II. Šventės ašimi taps penktadienį 12 val. vyksiantis Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas, o po šio renginio seks daug kitų renginių, skirtų visų...


Liepos 20-24 dienomis Palangoje įvyko FK „Palangos“ ir Roterdamo „Feyenoord“ futbolo klubų organizuota vasaros futbolo stovykla, kurioje sudalyvavo 145 vaikai nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Taip pat stovyklos metu buvo surengti trenerių kursai, kuriuose dalyvavo 20 trenerių iš Lietuvos. Jie visi siekė patobulinti savo sugebėjimus ir įgyti daugiau žinių apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius