Palangoje – legendinio Olandijos futbolo klubo vasaros stovykla

Palangos tiltas, 2016-08-01
Peržiūrėta
2393
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje – legendinio Olandijos futbolo klubo vasaros stovykla

Modestas GALDIKAS
FK „Palanga“

Liepos 20-24 dienomis Palangoje įvyko FK „Palangos“ ir Roterdamo „Feyenoord“ futbolo klubų organizuota vasaros futbolo stovykla, kurioje sudalyvavo 145 vaikai nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Taip pat stovyklos metu buvo surengti trenerių kursai, kuriuose dalyvavo 20 trenerių iš Lietuvos. Jie visi siekė patobulinti savo sugebėjimus ir įgyti daugiau žinių apie trenerio darbą.
Futbolo klubas „Palanga“, bendradarbiaudamas su legendinio klubo Roterdamo „Feyenoord“ atstovais iš Olandijos, Palangos mieste surengė vasaros futbolo stovyklą, kuri buvo pirmoji tokio pobūdžio stovykla Baltijos šalyse. Į Lietuvą iš Olandijos atvyko trys treneriai – Melvinas Boelis, Harriesas Nugterenas ir Marchannosas Schultzas, kurie kartu su „Palangos“ komandos vyriausiuoju treneriu Valdu Trakiu buvo pagrindiniai stovyklos vykdytojai. Taip pat jiems daug padėjo ir Palangos klube rungtyniaujantys Donatas Navikas, Gvidas Juška bei trenerio asistentu dirbantis Kęstutis Ivaškevičius, taip pat treneris iš Klaipėdos Andrius Pancerovas. Prie šios trenerių kompanijos prisijungė ir nacionalinės Lietuvos vyrų rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, kuris dvi dienas dalino patarimus jauniesiems talentams ir bandė perteikti sukauptą patirtį bei sugebėjimus į stovyklą susirinkusiam jaunimui. E. Jankauskas yra tapęs UEFA Čempionų lygos bei Europos lygos nugalėtoju su FC „Porto“ klubu, taip pat daug metų rungtyniavo aukščiausiame lygyje garsiuose Europos klubuose, todėl papasakoti jaunajai kartai nacionalinės rinktinės treneris tikrai turėjo ką.
E. Jankauskas buvo ne vienintelis garbingas svečias Palangos stadione. Stovyklos metu į ją atvyko ir Lietuvos A lygos prezidentas bei buvęs ilgametis rinktinės žaidėjas Deividas Šemberas ir taip pat ne vieną įvartį žaidžiant už Lietuvos rinktinę įmušęs Tomas Danilevičius.
Sėkmingai praėjusioje stovykloje patenkinti buvo visi, tiek stovyklos organizatoriai, tiek jos dalyviai, tiek vaikų tėveliai ir visi bent truputį prie stovyklos vykdymo prisidėję dalyviai. Tokio masto ir aukšto lygio stovyklos Lietuvoje jau seniai nebuvo, todėl Roterdamo „Feyenoord“ klubo vasaros stovyklą galima įvertinti aukščiausiu balu. Patys Olandijos atstovai liko labai patenkinti šiuo projektu. „Mes pirmieji užmezgėme kontaktus su Palangos klubo atstovais iš visų Europos klubų bei likome labai patenkinti tuo, kas liepos 20-24 dienomis vyko Palangos miesto stadione. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo klubo trenerių atliktu darbu bei tuo, kad pavyko labai greitai rasti bendrą kalbą su palangiškiais. Viskas buvo puiku ir tikrai pasistengsime, kad kitą vasarą mes ir vėl sugrįžtumėme į Palangą“, – kalbėjo Roterdamo „Feyenoord“ tarptautinių ryšių vadovas Gido Vaderis.
Tuo tarpu vienas iš pagrindinių stovyklos iniciatorių V. Trakys teigė: „Seniai turėjau tokių minčių, kad kažką panašaus reikėtų sukurti Palangoje, nes Vakarų regione Lietuva nėra turėjusi nieko panašaus. Turint Palangoje puikią aikštę, jūrą, būtų nuodėmė to neišnaudoti. Neabejojau, kad projektas tūrėtų būti sėkmingas. Kad stovykla taptų realybe, su „Feyenoord“ dirbome keturis mėnesius, labai norėjome olandiškos mokyklos, nes ji dažnai žaidėjus paruošia geriau nei „pinigų maišai“. Svarbiausia, kad turėjome ne šou, o realią olandišką mokyklą. Pas mus buvo atvykę trys treneriai, kurie „Feyenoord“ akademijoje turi savo vaikų grupes, todėl ir su lietuviais dirbo pagal tą patį principą. Po stovyklos sutarėme, kad sudarysime mainų programą, mūsų treneriai turės galimybę stažuotis Olandijoje. Vaikams daug džiaugsmo sukėlė mūsų žvaigždžių E. Jankausko, D. Šembero ir T. Danilevičiaus pasirodymas“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Legendinė Vlado Jurgučio progimnazijos futbolo aikštelė, kurioje trenerio Marselio Balasanovo yra išugdytas ne vienas talentas, žaidžiantis įvairaus amžiaus Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolo rinktinėse, atgimė. Padengta šiuolaikiška danga, sutvarkyta aplinka. Ji – jauki ir saugi.


Paklaustas, ar žinąs be Palangos kitą maždaug 16 tūkstančių miestuką, kurio vaikų futbolo klube dirbtų net trys užsieniečiai treneriai, Ricardo Casalero,  Palangos vaikų futbolo akademijos „Gintaras“ vyriausiasis treneris iš Portugalijos, juokėsi: „Oi, ne. Tai, ko gero, retenybė.“
Liepos 4-5 dienomis Kaune esantis Nacionalinės futbolo akademijos manieže vyko vaikų futbolo turnyras „Hegelmann Cup 2020“, kuris sukvietė per 300 jaunųjų futbolo talentų iš Lietuvos.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Ant "Palangos" futbolo klubo krenta įtarimų šešėlis

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 12 | Rubrika: Sportas

Vienas A lygos autsaiderių "Palangos" klubas sulaukė įtarimų dėl galimai sulaužytų sąžiningo žaidimo principų, o tyrimo ėmėsi Lietuvos futbolo federacija.  


Atleistas Palangos futbolo klubo "Palanga" treneris

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 24 | Rubrika: Sportas

FK „Palanga“ išsiskyrė su vyriausiuoju klubotreneriu iš Baltarusijos, Viačeslavu Geraščenka. Iki sezono pabaigos komandai vadovaus buvęs trenerio asistentas Algimantas Briaunys. „Nesutapo požiūriai į komandos vystymą“, – išsiskyrimo priežastis nurodė klubo direktorius T.Laucius. Specialistas iš Baltarusijos į Palangą atvyko...


Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos...


Liepos 20-24 dienomis Palangoje įvyko FK „Palangos“ ir Roterdamo „Feyenoord“ futbolo klubų organizuota vasaros futbolo stovykla, kurioje sudalyvavo 145 vaikai nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Taip pat stovyklos metu buvo surengti trenerių kursai, kuriuose dalyvavo 20 trenerių iš Lietuvos. Jie visi siekė patobulinti savo sugebėjimus ir įgyti daugiau žinių apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius