Pirmasis Palangoje bendradarbystės erdvės įkūrėjas Martynas Rimavičius nusitaikė į itin dabar didelį taikinį – darbo turistus

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-11-09
Peržiūrėta
3022
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Martynas Rimavičius
Martynas Rimavičius

Jau spėjęs Palangoje sukurti kelis legendinius produktus – gigantiškus Honkongo vaflius, burbulinę arbatą ir priklausomybę sukeliančias saldžiąsias kukurūzų burbuoles, taip pat kurorte pirmasis atidaręs bendradarbystės erdvę „3o – Out of Office“ kultūros bare „Kablys“, Martynas Rimavičius nusitaikė į itin dabar didelį taikinį – darbo turistus. 

Martynas save Palangoje jau įrodė

„Taip ir turėtų būti. Juk tai, apie ką aš kalbu – tik pagreitį įgaunantis trendas (tendencija), šiuolaikiško verslo ateitis – artima,“ – teigė pašnekovas.

Martynas save Palangoje jau įrodė ne tik kaip neįtikėtino populiarumo desertais prekiaujantis verslininkas – jis yra ir kovorkingo, kalbant lietuviškai, bendradarbystės erdvės dalijimosi pradininkas Palangoje.

„Prieš kelis metus bendradarbystės erdvės idėja skambėjo kaip mistika – vieni gūžčiojo pečiais, kiti šaipėsi, dar treti tiesiog netikėjo ja,“ – dabar sako bendradarbystės erdvės „3O – Out Of Office“ „Kablyje“ įkūrėjas Martynas Rimavičius.

„Dabar jau matau, kad mano idėja pavyko: mūsų bendradarbystės mini ofisiukais mielai naudojasi ne tik palangiškiai, lietuviai, bet ir užsieniečiai. Kai kurie derina darbą su poilsiu čia,“ – sakė M. Rimavičius.

Į kurortą su šeima atsikraustė prieš dešimtmetį

Bendradarbystės erdvę sudaro ne tik dvi salės su stalais, bet ir poilsio, kavos pertraukėlių zonos, įvairiausi susitikimų kambariai, o į vieną iš jų galima įžengti tiesiog atidarius spintos duris. Visą vasarą, iki vėlyvo rudens, prie kompiuterių neskubėdami darbavosi iš įvairių Lietuvos įmonių čia susirinkę ar sau dirbantys žmonės, dauguma jų dėvėjo neįpareigojančią aprangą ir pajūrio šlepetes.

Bendradarbystės erdvė Palangoje buvo įkurta prieš pat pandemiją.

Į kurortą gyventi su šeima prieš dešimtmetį atsikraustęs M.Rimavičius čia įkūrė ne vieną verslą – jis yra įmonių „Kukuruku “, „Pajūrio arbatos“ ir „Šaltas pienas“ įmonių direktorius, o neseniai jo šeima įsigijo ir restoraną „Onorė“, tačiau vyras tikina mieste visuomet pasigedęs biurų, kuriuose būtų galima išsinuomoti darbo vietą.

„Palangoje jų tiesiog nebuvo. Galvojau, kad reikia kažkaip padėti laikinai kurorte norintiems dirbti draugams, kitiems žmonėms. Tokiu būdu šią mintį rutuliojant pradėjome ieškoti žmonių, kurti komandą. Gavome patalpas gražioje vietoje. Iš pradžių čia turėjome vieną salę, bet tuomet pradėjome sparčiai augti“, – pasakojo verslininkas.

Augančią sėkmę sustabdė koronavirusas

Prieš pat pandemiją 2020 metų pavasarį bendradarbystės erdvės Out of Office augančią sėkmę sustabdė koronavirusas.

„Tačiau jau buvau pajutęs, kad verslo idėja bus sėkminga. Taip ir atsitiko,“ – linkteli verslininkas.

M.Rimavičius bendradarbystės erdvę mato kaip būtiną reiškinį kurortui, siekiant, kad jis nebūtų tik sezoninis traukos objektas. Jis skaičiuoja, kad lyginant pirmuosius darbo metus ir antruosius, kuomet jau prasidėjo pandemija, atvykstančių į bendradarbystės erdvę padirbėti asmenų skaičius išaugo maždaug dešimt kartų.

O šią vasarą jis dar padvigubėjo.

Solidūs klientai

Tarp besidarbavusių praėjusią vasarą Palangoje – labai solidūs klientai: ir Telia, ir Elektrum Lietuva, ir Vinted, Trinity ir netgi vietinis Palangos fintechas.

Jaunas vyras yra paskaičiavęs, tam, kad bendradarbystės erdvė būtų pelninga, ji turi ne tik funkcionuoti visus metus, bet ir būti bent  1000 kvadratinių metrų (dabar yra apie 500),o jos užimtumą būtina palaikyti apie 80 procentų.

M.Rimavičius bendradarbystės erdvę mato kaip būtiną reiškinį kurortui, siekiant, kad jis nebūtų tik sezoninis traukos objektas.

Pasirinkusiems pas jį bendradarbystės erdvę, verslininkas siūlo kurorte ir praleisti ilgiau laiko.

Siūlo Palangoje praleisti daugiau laiko

„Turime galimybę pasiūlyti nakvynę savo viloje Jūratės gatvėje, kurioje yra 16 lovų. Tad visus kviečiu atvažiuoti ne tik su savo kolegomis, bet ir šeimos nariais – dieną padirbi, o vakare grįžus namo pasėdėti prie židinio lauke. Daugeliui toks konceptas labai patinka,“ – sakė Martynas.

M.Rimavičius sako, kad pagrindinis jo tikslas – kurorte auginti bendruomeniškumo jausmą, suteikti erdvę žmonėms augti, dalintis savo idėjomis. Dėl šios priežasties čia organizuojami ir įvairūs renginiai, kur suvažiavę profesionalai sprendžia įvairiausias problemas, kai kurie jų būna ir tarptautiniai.

Verslininkas vis dar jaučia kad bendradarbystė yra naujas reiškinys, ypač Palangai, todėl jis su savo komanda nemažai skiria laiko aiškindamas, kokie yra bendradarbystės tikrieji tikslai, kad tai yra būtinas reiškinys miestui ilginant sezoną, kviečiant protus dirbti, kažką palikti miestui.

„Aišku, reikia, kad priimtų ir miestas, kuris, regis, ne iš karto suprato mūsų tikslus, bet dabar, kai mus mato, palaiko“, – sakė jis. „Aš covorkingą (bendradarbystę) matau ir kaip kultūrinį fenomeną – atvyksta žmonės iš įvairių šalių, padirba, bendrauja išėję į lauką. Nuotolinis darbas tapo itin populiarus, ypač po koronaviruso pandemijos,“ – pastebėjo Martynas.

Kitų savivaldybių sektinas pavyzdys

Anot Martyno Rimavičiaus, kai kuriuose Europos miestuose pačios savivaldybės noriai įsitraukia į privačius-viešus verslo projektus – imasi bendradarbystės erdvių administravimo ar/ir padeda tai darantiems verslininkas.

„Tiesiog yra suvokimas, kad bendradarbystė – naujas, augantis, populiarėjantis trendas, jis sukuria ne tik naujas darbo vietas, bet ir skatina vadinamąjį covorkingo (bendradarbystės) turizmą. Juk viskas paprasta: sėdai į lėktuvą į Palangą, nusileidi rekonstruotame oro uoste ir derini darbą – vienas ar su kolegomis – nuostabiame mūsų kurorte,“ – šypsojosi M. Rimavičius. „Ypač mūsų paslauga patinka lietuviams emigrantams.“

Vėlyvą rudenį ir žiemą nebedirba

Medinėse patalpose įsikūrę ofisiukai vėlyvą rudenį ir žiemą nebedirba – patalpos nekūrenamos, nepritaikytos dirbti visus metus.

„Kai kuriems ir tokia egzotika tinka ir patinka, bet kai termometro stulpelis nukrenta žemiau 10 laipsnių šilumos, pernelyg žvarbu. Tačiau esu įsitikinęs, kad, jeigu būtume atviri ir žiemą, lankytojų būtų. Tam poreikis aiškiai yra,“ – sakė Martynas.

Anot jo, būtų idealu būtų turėti modernų, visus metus funkcionuojantį pastatą. Žinoma, jo bet kur nepastatysi – tam reikia sklypo, nemažų investicijų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos Vlado Jurgučio progimnazijoje, vykdant Tūkstantmečio mokyklų programą, ypatingas dėmesys buvo skirtas bibliotekai. Atnaujintos šiuolaikiškai, bibliotekos ir skaityklos erdvės dabar vilioja jaunuosius skaitytojus bei mokinius, norinčius čia ruošti pamokas ar renginius.


NT investavimo ir valdymo įmonė „Wodlux“ artimiausiu metu baigs įgyvendinti projektą „Palangos technologijų slėnis“ bei visuomenei pristatys verslo centrą, kuriame, planuojama, bus komercinės paskirties erdvės bei įsikurs vienintelė Palangos mieste visus metus veikianti bendradarbystės erdvė (angl. coworking). 


Jau spėjęs Palangoje sukurti kelis legendinius produktus – gigantiškus Honkongo vaflius, burbulinę arbatą ir priklausomybę sukeliančias saldžiąsias kukurūzų burbuoles, taip pat kurorte pirmasis atidaręs bendradarbystės erdvę „3o – Out of Office“ kultūros bare „Kablys“, Martynas Rimavičius nusitaikė į itin dabar didelį taikinį – darbo turistus. 


Anykščių rajono ūkininkai Rūta ir Rolandas Lančickai „Vitaminų ūkį“ pradėjo kurti prieš aštuonerius metus. Rūtos mamos dovanotoje žemėje jie augina šilauoges, gervuoges, avietes, trešnes, slyvas, vyšnias ir kitokias uogas. Orientuojasi į didelį asortimentą, nes kasmet gamtos sąlygos yra labai permainingos, tad jei vienoms uogoms orai nėra...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Atstačiusi Kurhauzą, visuomenei atidavusi Koncertų salę ir universalią sporto areną, Palanga užsimojo dar vienam dideliam iššūkiui: vietos žvejams įrengti ir atiduoti naudoti Šventosios uostą. Ne vienas, matyt, dar mena penkerių metų istoriją, kai Šventosios kanalo gilinimo projektas žlugo, nes tokį konkursą laimėjusi bendrovė tokiems darbams atlikti neturėjo...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Palangoje plečiamos sporto erdvės – įrengiami lauko treniruokliai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 12 18 | Rubrika: Miestas

Pasimankštinti norintiems Palangos daugiabučių gyventojams pasiūlyta naujovė – tankiausiai gyvenamose miesto teritorijose įrengtos naujos sporto erdvės su moderniais lauko treniruokliais. Dalis jų pritaikyti vaikams.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius