Planas iškirsti medžius prie Vanagupės 13C sukėlė bendrijos narių nepasitenkinimą

"Palangos tilto" informacija, 2023-07-02
Peržiūrėta
3334
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Planas iškirsti medžius prie Vanagupės 13C sukėlė bendrijos narių nepasitenkinimą

Gyvenu Palangoje jau nuo 2006-ųjų. Palanga ir jos reikalai man tapo savi. Esu aktyvus bendrijos Vanagupės 13 narys. Šiuo metu einu bendrijos revizoriaus pareigas. Birželio 12-ąją dalyvavau Palangos m. savivaldybėje viešame statybų projekto Vanagupės g. 13C, Palangoje pristatyme.

Architektas p. Juška mus informavo, kad detalus Palangos m. planas, kuris buvo patvirtintas 2013 m, numato medžių iškirtimą Vanagupės g. 13C sklype. 

Planas iškirsti medžius mūsų kaimynystėje, Vanagupės g. 13C, sukėlė bendrijos narių nepasitenkinimą. Žmonės apklijavo brandžius medžius plakatais, papuošė balionais.

Atkreipus p. Juškos dėmesį, kad bus kertami brandūs medžiai, p. Juška atsakė, kad taip numatyta detaliajame plane, ir baigta.

Parašiau Palangos merui pareiškimą, kad Vanagupės g. 13C sklype numatoma kirsti brandžius medžius (penkis beržus ir keturis alksnius) ir prašiau patikslinti esamą detalųjį planą ir išgelbėti medžius. 

Labai tikiuosi, kad į mūsų prašymą bus atsižvelgta.

 

Leonas Grinius, Vilniaus universiteto profesorius emeritas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulėtas ruduo neleidžia pamiršti kelių ir takelių iki jūros. Poilsiautojai skuba į pajūrio kurortus pasidžiaugti šilto ir saulėto rugsėjo dienomis bei nepraleidžia suteiktų progų išsimaudyti, pasideginti ar tiesiog pasivaikščioti pajūriu. 


Planas iškirsti kelis medžius prie Vanagupės g. 13C sukėlė bendrijos narių nepasitenkinimą. Žmonės apklijavo brandžius medžius plakatais, papuošė balionais.  


Šių metų rugpjūčio 17 d. (trečiadienį), 14.00 val.,  Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos salėje (Maironio g. 8) vyks Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“ visuotinis susirinkimas.


Likus mažiau nei metams iki 2023 m. savivaldybių tarybų narių rinkimų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą. Joje matoma, kaip keitėsi 60-ties Lietuvos savivaldybių tarybų sudėtys nuo pastarųjų visuotinių savivaldybių tarybų rinkimų, vykusių 2019 m. kovo 3 d., iki š. m. kovo 31 d. 


Palangos miesto savivaldybės Taryba jau subūrė savo rinktinę rungtynėms su su Seimo narių rinktine šį penktadienį. Kaip „Palangos tiltui“ trečiadienį, spalio 6 dieną, sakė Saulius Simė, kurorto Tarybos narys, už Palangą sutiko žaisti Gediminas Gečas,  Andrius Bajoras, Bronius Vaitkus, Rokas Rojus, savivaldybės darbuotojas Vytautas Indreika. „Žaisiu ir aš pats,“ – sakė S. Simė, žinomas...


Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys, sukurpė išradingą idėją, kaip į Palangą atvilioti visą būrį Seimo narių, iš valdančios daugumos ir opozicijos. Ne tik Palangą ir Šventąją apžiūrėti, bet ir paprakaituoti kurorto universalioje sporto arenoje.


Mažosios bendrijos steigimas yra vis populiaresnis sprendimas, mažosios bendrijos steigiamos palyginti ne taip seniai. Mažoji bendrija (MB) yra tinkama verslo plėtrai šeimai ar vienam asmeniui, mažajai bendrijai gali priklausyti iki dešimties žmonių. Tai tobuliausias sprendimas smulkiam šeimos verslui. Profesionalūs specialistai pasirūpins mažosios bendrijos steigimu ir...


Palangos Vėžių gatvėje prie naujosios autobusų stoties buvo gerokai pamosuota kirviu ir pjūklu – iškirsta ir išpjauta gera dešimtis medžių. „Suprasčiau, kad būtų sunaikinti krūmai, bet kuo dabar „nusikalto“ seni, stori medžiai? Juk gyvename metu, kai bet koks medžių kirtimas – labai jautrus dalykas žmonėms. Tad kodėl prieš kertant...


Savivaldybė: Kęstutis Oginskas, Šventosios turizmo asociacijos (ŠTA) vadovas, dezinformuoja, leidimo iškirsti 25 brandžius medžius Savivaldybė neišdavė, pašalinti medžiai buvo sausi ir nudžiūvę. 


Šių metų vasario mėnesį, Šventojoje mįslingomis aplinkybėmis buvo iškirsti 72 saugotini medžiai – baltalksniai. Padaryta žala gamtai skaičiuojama tūkstančiais, tačiau atsakomybės už įvykį niekas nenori prisiimti. Kai kurie gyventojai baksnoja į Šventosios seniūno pusę – neva jis leidęs medžius iškirsti. Tačiau seniūnas Eugenijus Čilinskas purtosi bet kokios atsakomybės ir tikina tik leidęs...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius