Po atvejo su Jonu Valančiūnu aiškiai įvardijo, kas gali statyti automobilius prie pat jūros: privilegijos – ne kiekvienam

Palangos tiltas, 2021-08-14
Peržiūrėta
2424
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

lrytas.lt fotomontažas
lrytas.lt fotomontažas

Palangos gelbėjimo stotis Žvejų gatvėje tapo apkalbama ne vieno poilsiautojo. Jos vadas Jonas Pirožnikas ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus dar kartą aiškiai įvardijo, kas turi privilegiją važiuoti į šios stoties esančią stovėjimo aikštelę, rašo lrytas.lt

Liepos pabaigoje skaitytoja Erika kreipėsi į „Vakarinės Palangos“ naujienų portalą ir pranešė, kad į gelbėjimo stoties Žvejų gatvėje esančią aikštelę, nors stovi atitinkamas tai daryti draudžiantis kelio ženklas, važiuoja ir krepšininkas Jonas Valančiūnas. 

„Rolls-Royce“ visureigį, pažymėtą vardiniu numeriu „WOLF“, moteris užfiksavo pastatytą gelbėtojų valdose. Aikštelėje, kuris skirta Palangos centrinės gelbėtojų stoties reikmėms, savo mašinas palieka ir daugiau prabangių automobilių vairuotojų. 

Kai bankrutavusio laikraščio „Vakarinė Palanga“ portalas pasiteiravo Jono Pirožniko, ką J.Valančiūno automobilis darė jų gelbėjimo stoties stovėjimo aikštelėje. Jis atsakė: „Jonas Valančiūnas? Taip, jis buvo atvažiavęs ir atvežė mums liemenių“.

J.Pirožnikas teigė, jog Palangos miesto vandens motociklų klubas vykdo gelbėjimo darbus, todėl Palangos miesto savivaldybė davė panaudą gelbėjimo stočiai ir aikštelei: „Mes laimėjome konkursą ir vykdome funkciją – gelbėti žmones vandenyje“. 

Anot pašnekovo, į šią aikštelę turi teisę atvažiuoti greitoji pagalba, gaisrinė, komunalinis ūkis, Palangos miesto vandens motociklų klubo nariai, gelbėjimo tarnybos darbuotojai. Be to, papildomai įleidžia įvažiuoti neįgaliuosius asmenis, kurie to paprašo. 

Palangos gelbėtojų vadas atskleidė, kad būna asmenų, kurie įsmunka į aikštelę, kai yra pakeltas užkardas, tačiau tokiu atveju kviečia policiją arba paprašo jų išvažiuoti. 

Pašnekovas dėstė, kad taryba nustatė laiką, kada galima važiuoti į paplūdimį. Pavyzdžiui, Palangos miesto vandens motociklų klubo atsakingi asmenys į gelbėjimo stotį važiuoja tik anksti iš ryto. 

„Visi žmonės įsivaizduoja, kad Žvejų gatvė yra pėsčiųjų takas, tačiau tai gatvė“, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo J.Pirožnikas. 

Pats Palangos gelbėtojų vadas stengiasi nieko neįleisti piko valandomis, kad neerzintų poilsiautojų: „Jei gelbėtojas atvažiuoja, kai būna didelis srautas žmonių, tai gauna iš manęs pylos“. 

Naujienų portalui lrytas.lt pasiteiravus, tai kaip ten buvo su J.Valančiūnu, atsakyta, kad ir jam pasakė, jog galėjo nevažiuoti iki pat stoties, nes esą gelbėtojai galėjo atsinešti patys liemenes. 

Tačiau Palangos meras pabrėžė, kad į šią aikštelę gali įvažiuoti tik gelbėjimo stoties tarnybos – greitoji, priešgaisrinė pagalba, kitos tarnybos, kurios prižiūri paplūdimius, gelbėtojai ir neįgalieji. Jis akcentavo, jog kitų išimčių negali būti.

 „Visus kitus atvejus aš netoleruoju ir gelbėtojams buvo pasakytas griežtas reikalavimas, kad jei ateityje kartosis panašūs atvejai, bus imtasi griežtesnių priemonių. Jei įvažiuoja ne gelbėtojų ir specialių tarnybų automobilis, gelbėjimo stotis turi iš karto kviesti policiją. Aš pats niekada nesu ten privažiavęs, nors galėčiau, nes esu kaip aptarnaujantis žmogus“, – naujienų portalui lrytas.lt paaiškino Š.Vaitkus. 

 Pasak Palangos miesto pareigūnų, prie automobilių aikštelės esančios Žvejų g. stovi kelio ženklas „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“, kuris nurodo, kad draudžiamas motorinių transporto priemonių, traktorių ir savaeigių mašinų eismas, išskyrus mopedus, motociklus be priekabų, maršrutinį, aptarnaujantįjį transportą ir skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones. 

Pranešimų dėl galimų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų šioje vietoje policija gauna labai mažai – 2021 m. birželio ir liepos mėn. čia užfiksuoti keturi KET pažeidimai, pernai per tą patį laikotarpį nebuvo užfiksuota nė vieno KET pažeidimo. Kelio ženklo reikalavimus pažeidusiems vairuotojams gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Lrytas.lt žurnalistė Evelina Katinaitė

Jūsų komentaras:

Ekonomistas 2021-08-17 06:42 (londoncyti@eu / IP: 162.158.202.244)
Kažin ar tas vandens motociklų klubas ne per dažnai laimi konkursą gelbėjimo paslaugoms pirkti? Kažkas negerai!

Taip pat skaitykite

Pamiškėje šalia kelio tarp Klaipėdos ir Palangos norima statyti restoraną. Neįvardijamas statinio užsakovas maitinimo įstaigą planuoja statyti privačiame sklype, maždaug 300 metrų nuo kelio, Bruzdeilyno kaimo ribose, Krūmų gatvėje.


Pirmadienį, kovo 25-ąja, Palangos savivaldybės administracija išdavė statybos leidimą naujam prekybos paskirties pastatui Kretingos g. 56 statyti.


Miegoti traukinyje ir nubusti prie pat jūros? Laisvai. O ir atsieis vos keliolika eurų.


Palanga – miestas prie jūros, turintis ypatingą aurą. Prancūzų rašytojas Alber'as Camus yra pastebėjęs, kad „kai kurios išskirtinės vietovės, pavyzdžiui, pajūrio miestai, atsiveria dangui“.


Remiantis mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ didžiaisiais duomenimis, paskutinį birželio savaitgalį į Palangą vyko 73 proc. daugiau poilsiautojų.


Neįgaliesiems privažiuoti prie jūros Palangoje tapo patogiau – paplūdimyje ties neįgaliesiems draugišku Lino taku įrengtas iki pat vandens vedantis plastiko takas su nuolydžiu į jūrą.


2021-aisiais stebėjome vis aukštyn kopiančias nekilnojamojo turto (NT) kainas, tačiau tai žmonėms nė motais – paskolų būstui prašo vis daugiau gyventojų. Ekspertai sako, dėl biurokratinių pinklių ir situacijos užsienyje pokyčių 2022 m. daug neišvysime: statybos vėluos, būstų trūks ir jie toliau brangs. Vis dėlto vienoje Lietuvos vietoje noras įsigyti būstą gali sumažėti.


Palangos gelbėjimo stotis Žvejų gatvėje tapo apkalbama ne vieno poilsiautojo. Jos vadas Jonas Pirožnikas ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus dar kartą aiškiai įvardijo, kas turi privilegiją važiuoti į šios stoties esančią stovėjimo aikštelę, rašo lrytas.lt


Pirmąkart Palangoje neužregistruota nė vieno COVID-19 atvejo

"Palangos tilto" redakcija, 2021 01 11 | Rubrika: Miestas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo, kad sausio 10-ąją dėl „kovido“ buvo izoliuoti 1758 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 98194 žmonės. Tačiau Palanga gali džiaugtis – sausio 10-ąją nebuvo užregistruota nė vieno naujo koronaviruso atvejo. Šiuo metu Palangoje juo serga...


Apartamentai prie jūros - nuo 30 Eur! Kambarių rezervacija: ▪️internetu – booking.apartamentaitenisas.lt ▪️el. paštu – [email protected] ▪️telefonu – (8 460) 58033


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius