Po Baltijos valstybių parlamentų vadovių apsilankymo Palangos tiltas tapo Draugystės tiltu

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-05-11
Peržiūrėta
715
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po Baltijos valstybių parlamentų vadovių apsilankymo Palangos tiltas tapo Draugystės tiltu

Palangos tiltas - kaip iki šiol ar nuo šiol - Draugystės tiltas, simbolizuojantis trijų moterų –Latvijos, Lietuvos ir Estijos parlamentų vadovių - atvykimą į 2012-ųjų metų Palangos kurorto šventės „Myliu Palangą“ atidarymą?

Draugystės tilto atidarymu bei balandžių, paleistų iš Latvijos parlamento pirmininkės Solvitos Abotinos, jos kolegės Ene Ergma iš Estijos bei mūsų Irenos Degutienės rankų, skrydžiu Palanga pradėjo kurorto šventę „Myliu Palangą“.

Garbios moterys Palangoje dalyvauja Baltijos Asamblėjoje.

„Baltijos šalių asamblėjos data sutampa su kurortinio sezono atidarymu. Tai, kad ji vyksta Palangoje, rodo, kad Palanga - tarptautinis kurortas, visus kviečiantis iš įvairių šalių pailsėti mūsų pajūryje“, - sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

11 valandą Jūratės ir Kastyčio skvere, Palangos orkestrui atliekant Lietuvos, Latvijos bei Estijos himnus, buvo iškilmingai pakeltos trijų valstybių vėliavos.

Po šios ceremonijos garbingos svetės, lydimos Palangos mero, pasuko link jūros tilto, kuris nuo šiol, Palangos savivaldybės vadovų sumanymu, nuo šios taps Baltijos šalių draugystės simboliu.

E. Ergma sakė, kad vasaros Baltijos valstybėse yra labai trumpos, bet pabrėžė, kad jose yra daug šaunių lankytinų vietų.

„Palanga – tikras Baltijos perlas,“ –sakė Estijos parlamento pirmininkė. „Linkiu daug saulės ir kad visi čia patirtų vasaros romaną. Net tie, kuriems dėl solidaus amžiaus romano sąvoka kelia kitas jo suvokimo prasmes,“ – linkėjo E. Ergma.

 Jos žodžius palydėjo linksmas šurmulys.

Latvijos Seimo pirmininkė pažymėjo, kad Baltijos valstybės per šimtmečius yra labai susiję, o Baltija – didžiausia jungiančioji grandis.

„Baltija – mūsų didžiausia vertybė,“ – sakė S. Abotina. „Nors turime ir skirtybių, turime vienas kitą dar geriau pažinti tokiose puikiose vietose kaip Palanga,“ –ji pridūrė.

I.Degutienei moteriška kolegių draugija pasirodė panaši į „trijų Baltijos sesių“ draugystę“.

„Įspūdis, kad vėl stoviu Baltijos kelyje. Jaučiuosi, kad tarsi pratęsiame jį,“ –sakė Seimo pirmininkė.

Ji išreiškė viltį, kad Palanga bus ne tik lietuvių, bet ir visų Baltijos valstybių vienas mėgstamiausių kurortų.

„Tik kad saulės niekada kurorte netrūktų,“ – sakė I. Degutienė, žvelgdama į niūrų dangų.

Parlamento vadovės kartu su kurorto meru Š. Vaitkumi paleido po balandį– jų į dangų iš viso pakilo apie tris šimtus.

Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, Palanga siekia vienyti bei populiarinti Baltijos šalis.

Anot jo, Palangoje vykstanti Baltijos Asamblėja - reikšmingas ženklas, patvirtinantis, jog šios pastangos duoda rezultatų.

„Simboliška, kad trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės kurortinio sezono pradžią paskelbė nuo jūros tilto, tapsiančio Draugystės tiltu. Jis pasirinktas todėl, kad būtent jūra vienija Lietuvą, Latviją bei Estiją. Todėl simboliška, kad šventė prasidėjo čia, visam pasauliui paskelbiant, jog Palanga yra pasirengusi priimti svečius“, - sakė N. Stasiulis. 

Jūsų komentaras:

ne sitiems suskiams 2012-05-15 18:45 (IP: 86.100.62.110)
spresti koks tilto pavadinimas. Buvo jis ir liks Tiskeviciu tiltas, nes jie pastate ji o ne konservai. ne ju situ ubagu valioje keisti Palangos istorija, ne apsisikusiu partiju reikalas

ne sitiems suskiams 2012-05-15 18:44 (IP: 86.100.62.110)
spresti koks tilto pavadinimas. Buvo jis ir liks Tiskeviciu tiltas, nes jie pastate ji o ne konservai. ne ju situ ubagu valioje keisti Palangos istorija, ne apsisikusiu partiju reikalas

siūlymas 2012-05-15 15:02 (IP: 81.7.87.198)
Visais laikais vadino Jūros tiltu

nekoks pavadinimas 2012-05-15 15:01 (IP: 81.7.87.198)
man irgi asocijuojasi su družba narodov

Labai 2012-05-11 17:09 (IP: 78.61.104.50)
jau pakvipo tarybiniais laikais tas naujas pavadinimas - jis tikrai neprigis

Taip pat skaitykite

Gegužės 10 d. Palanga ir Simrishamnas (Švedija) mini miestų draugystės trisdešimtmetį. Ta proga surengtame nuotoliniame susitikime, kuriame dalyvavo abejų miestų atstovai, kalbėta apie šios miestų draugystės svarbą.


Ketvirtadienį, kovo 4 d., Palanga ir Bergeno miestas Riugene (Vokietija) paminėjo 10 metų draugystės sukaktį. Ta proga abiejų miestų vadovai bei Savivaldybės atstovai surengė virtualų susitikimą, kurio metu prisiminė miestų draugystės istoriją bei kalbėjo apie tolesnio bendradarbiavimo galimybes.


Švenčiant Baltų vienybės dieną buvo pristatyta tarptautinė vaikų piešinių paroda „Skriskit, balti balandžiai“. Pirmą kartą savo darbus šiam konkursui-parodai pateikė ne tik vietiniai vaikai, bet ir kaimyninės šalies jaunieji dailininkai. Kaip pasakojo viena iš konkurso organizatorių dailės mokytoja Ramunė Grikštaitė, piešiniai...


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


„Palangos tiltas“, kitam miesto laikraščiui nusprendus sumažinti periodiškumą, ne be konkurento pagalbos tapo pagrindiniu miesto laikraščiu – leidome, leidžiame ir leisime laikraštį kaip iki šiol – antradieniais ir penktadieniais.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Užsimezgusi graži draugystė tarp Palangos ir Švėkšnos kultūros skleidėjų tęsiasi iki šiol. Kaip to įrodymas buvo Palangos miesto viešojoje bibliotekoje vykusi Švėkšnos diena, pakvietusi prisijungti ir drauge smagiai praleisti laiką ne tik palangiškius, bet ir švėkšniškius.


Palangos tiltas – kaip iki šiol ar nuo šiol – Draugystės tiltas, simbolizuojantis Latvijos, Lietuvos ir Estijos tikrą ar menamą draugystę, nes ant jo penktadienį, pradedant kurorto sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“, lipo ir komplimentų Palangai pažėrė trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės? Vakar Palangos savivaldybės vicemeras S....


Palangos tiltas - kaip iki šiol ar nuo šiol - Draugystės tiltas, simbolizuojantis trijų moterų –Latvijos, Lietuvos ir Estijos parlamentų vadovių - atvykimą į 2012-ųjų metų Palangos kurorto šventės „Myliu Palangą“ atidarymą? Draugystės tilto atidarymu bei balandžių, paleistų iš Latvijos parlamento pirmininkės Solvitos Abotinos, jos kolegės Ene...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius