Po karantino atgijusi Palanga: poilsiautojų minios, vietiniai neslepia nerimo dėl patikrų

"Delfi", 2021-03-21
Peržiūrėta
1578
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laimono Tamošiūno nuotr.
Laimono Tamošiūno nuotr.

Jūros ir smėlio išsiilgę žmonės sugužėjo į Palangą. Apsilankiusieji dalijasi, kad iki pajūrio važiavo ir iš Šiaulių, ir iš Telšių, ir iš netolimų Gargždų. Lankytojų išsiilgę prekybininkai jau atvėrė ir dalį kioskų, tačiau jų nuotaiką temdo suskubę tikrintojai.

Šeštadienį, kovo  20 d., į Palangą sugužėjo gausybė žmonių. Pajūrio išsiilgę neslepia, kad ilgesniam laikui pasilikti dar neketina, mat dar nėra galimybės pavalgyti norimoje kavinėje, ar pasimėgauti SPA malonumais. Iš Šiaulių su šeima atvykusi moteris „Delfi“ sakė, kad išgirdusi apie leidimą vykti prie jūros iškart ėmė planuoti kelionę.

„Pagaliau – tokia buvo pirma reakcija išgirdus. Nebuvo nuo spalio pradžios, o važiuodavome labai dažnai, nors vasarą renkamės užsienį dėl kainų. Per karantiną mes atradome pažintinius takus Šiaulių rajone, nebuvo ką daryti“, – sako Raimonda. „Jūros ilgai nematėme, o žiemą čia kasmet važiavome, vaikai labai myli jūrą, pasivaikščiot važiuojam“, – nusišypsojo Rasa. „Kai atidarė, buvome Pakruojy, šviesų parke. Vaikšto ir Pakruojy žmonės, bet kiek tuose parkuose galima. Dabar paskutinį kartą prie jūros buvome vasarą. Atvažiavome trumpam, nėra kur pasilikt, pavalgyt“, – atvirauja Inga.

Dar vieni šiauliečiai atvirauja, kad atvažiuoti su šeima sumanė pusryčiaudami ryte. „Labai pamėgta, pasiilgta vieta. Iš anksčiau važiuoti neplanavome, sugalvojom spontaniškai ir atvažiavome“, – šypsosi su sutuoktiniu ir vaikais atvykusi Jolanta. Iš Gargždų atvykusi pora sako, kad jų viešnagė taip pat ilgai laukta. Mat esant netoli iki pajūrio vis tiek nebuvo galima apsilankyti.

„Kantriai laukėme, reikia pakeisti pagaliau aplinką. Gargžduose gali eit aplink namus, yra karjerai, labai norėjosi jau žmonių, gyvybės“, – atvirauja Tadas ir Greta. Suvaldyti pasiilgusius pajūrio išties nėra lengva – net prie kavinės užsukus tikrintojams žmonės nekreipė į juos dėmesio. Kai kurie drąsiai reiškė nepasitenkinimą, kad vos tik valdžia leido atvykti – iš paskos prisistato baudėjai, kurie tik ir laukia, kada bus padarytas pažeidimas. Nepabūgę atverti durų „Žuvinės“ vadovai šeštadienį kaip mat sulaukė ne tik lankytojų, bet ir tikrintojų.

„Skundžia konkurentai, kurie patys nedirba“, – svarstė tikrintojų sulaukęs vyras ir paaiškino, kad jokių staliukų lauke jis nė neketina statyti. O tikrintojų dėmesį patraukę žmonių būriai – maistą užsisakę ir kur prisėsti neturintys žmonės. Vyras tikrintojams mielai aprodė patalpas, kad tikrai viduje žmonės laikosi taisyklių. O išėję į lauką, net ir perspėti, kad šalia nesibūriuotų ir netrukdytų kitiems – tiesiog neklauso. Viešosios tvarkos pareigūnės užsuko su policija, tačiau netrukus policijos pareigūnai pajudėjo toliau stebėti, ar žmonės nepažeidinėja taisyklių.

Kiek anksčiau Palangos meras Šarūnas Vaitkus „Delfi“ sakė, kad pareigūnai tikrai nepaliks žmonių be priežiūros ir žiūrės, kad žmonės nesibūriuotų.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įdomiausia yra tai, kad nors ir buvo teigiama, kad Lietuvos kurortuose nėra kur apsistoti, tačiau statistika rodo, kad turistų juose ir toliau mažėja. Taip lyginant su 2020 metais Birštone turistų sumažėjo 27 proc., Druskininkuose – 13 proc., Anykščiuose – 14 proc., Neringoje – 2 proc., ir tik Palangoje pastebimas turistų augimas – plius 9 proc.


Jūros ir smėlio išsiilgę žmonės sugužėjo į Palangą. Apsilankiusieji dalijasi, kad iki pajūrio važiavo ir iš Šiaulių, ir iš Telšių, ir iš netolimų Gargždų. Lankytojų išsiilgę prekybininkai jau atvėrė ir dalį kioskų, tačiau jų nuotaiką temdo suskubę tikrintojai. Šeštadienį, kovo 20 d., į Palangą sugužėjo gausybė žmonių. Pajūrio...


Psichiatrui Olegui Dutovui palikus Palangos miesto polikliniką, jos vadovybė suka galvą: „Kaip jį pakeisti?“ PT žiniomis, O. Dutovas paliko kurorto polikliniką dėl geriau apmokamo darbo uostamiestyje. Kalbama, kad žinomas specialistas raukėsi ir dėl vis didėjančio darbo krūvio. Palangoje, Klaipėdoje ir Kretingoje dirbantys psichiatrai neslėpė kalbėdami su „Palangos...


Įtemptas gyvenimo būdas, didelis informacijos srautas, augantis atsakomybės jausmas ir poilsio trūkumas iki šiol buvo pagrindinės lėtinio nerimo priežastys. Šiais metais prie jų prisidėjo ir neapibrėžtumas dėl COVID-19 pandemijos – rūpestis savo ir artimųjų sveikata, įvairūs ribojimai, nežinomybė dėl ateities. Psichologė Algina Šamonskienė sako, kad nepadeda ir tai, jog, rūpindamiesi fizine...


Penktadienį, rugpjūčio 21 dieną, žurnalistams paklausus Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos, ar Palanga dėl tūkstantinės poilsiautojų minios, netaps koronaviruso židiniu, ministras atsakė: "Taip tikriausiai nenutiks."


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Ar galima suderinti griežtas dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino taisykles, įsigaliojančią naują laisvesnę tvarką ir... pavasario malonumus? Visi būsime saugūs ir galėsime mėgautis atnaujinta ar nauja veikla, jeigu laikysimės karantino laikotarpiu nustatytų taisyklių ar dėl karantino lengvinimo įsigaliojančios naujos tvarkos – teigia Palangos visuomenės sveikatos specialistės.


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, praėjusį savaitgalį Palangoje vykdytos prevencinės priemonės viešose miesto erdvėse, prie didžiųjų prekybos vietų, dėl karantino sąlygų laikymosi, priemonių metu surašyti 6 administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 45 str., numatantį atsakomybę už karantino reikalavimų...


Palangos miesto savivaldybėje interesantai aptarnaujami el. paštu [email protected] arba telefonu 8 460 48705. Tiesiogiai galima kreiptis tik į Socialinės rūpybos skyrių dėl vienkartinių laidojimo išmokų (Vytauto g. 112, įėjimas iš kiemo pusės).


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius