Po „Palangos tilto“ straipsnio policija pradėjo tarnybinį patikrinimą

Palangos tiltas, 2016-05-09
Peržiūrėta
1042
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po „Palangos tilto“ straipsnio policija pradėjo tarnybinį patikrinimą

Po „Palangos tilto“ straipsnio apie tai, kaip jauni mažeikiškiai tėvai – Rūta ir Auris Vaišvilos – buvo jėga atplėšti nuo staiga automobilyje mirusios dukrytės Saulės, o tėvas buvo sulaikytas ir apkaltintas pasipriešinimu pareigūnams, kilus visuomenės pasipiktinimui, Telšių policija pradėjo tarnybinį patikrinimą, per kurį žada atidžiau pažvelgti į įvykusį incidentą, kurį pirmiausia aprašė „Palangos tiltas“, o vėliau ir kita šalies žiniasklaida.
Kaip rašoma Telšių apskrities VPK pranešime, vasario 22 dieną į Mažeikių r. Bugenių kaimą buvo iškviestas greitosios medicinos pagalbos ekipažas dėl tėvų automobilyje galimai uždususio kūdikio. Atvykę medikai konstatavo vaiko mirtį, o į įvykio vietą iškviesti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.
Balandžio 29 dieną, viešojoje erdvėje pasklidus informacijai dėl neva netinkamų pareigūnų veiksmų vasario 22-ąją, Telšių apskrities VPK vidaus tyrimų grupėje pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl pareigūnų veiksmų įvertinimo įvykio vietoje.
Bus siekiama patikslinti paskelbtas aplinkybes, pareigūnų veiksmus, jėgos ir specialiųjų priemonių panaudojimą.
Taip pat bus aiškinamasi, ar buvo pagrindas pradėti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną dėl teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymo ir pasipriešinimo jiems minėto įvykio metu. Jei administracinės teisenos metu paaiškės aplinkybės, darančios administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną negalimą, vadovaujantis LR ATPK 250 str. nuostatomis, administracinio teisės pažeidimo byla bus nutraukta.
Kaip jau skelbė „Palangos tiltas“, automobilyje netikėtai sunegalavus R. ir A. Vaišvilų dukrai, ją kurį laiką bandė gaivinti patys tėvai ir greitosios pagalbos medikai. Šie po kiek laiko konstatavo vaiko mirtį.
„Pareigūnai įsiveržė į greitosios automobilį, buvo agresyviai nusiteikę, vyrą ištempė iš greitosios pagalbos automobilio, net trenkė jam, o man uždėjo antrankius. Aš maldavau, kad mane leistų atgal prie stingstančios dukros, tačiau kaip didžiausi nusikaltėliai buvome atplėšti nuo vaiko“, – yra sakiusi R.Vaišvilienė.
Vėliau į Palangą pas vyro mamą dėl ramybės paskubėjusią persikelti jauną šeimą pasivijo Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjų surašyti Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pažeidimai – dėl tyčinio policijos pareigūno teisėtų reikalavimų nevykdymo ir įžeidimo.
Policija iki šiol viešai tvirtino, kad pareigūnai elgėsi teisėtai ir neturėjo kitos išeities. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis yra sakęs: „Gali susidaryti įspūdis, kad pareigūnai yra beširdžiai. Tačiau pasiaiškinus situaciją matome, kad viskas vyko šiek tiek kitaip. Pareigūnai maždaug pusvalandį bandė įkalbėti tėvus išlipti iš automobilio ir atiduoti vaiką, tačiau tėvai buvo šoko būsenos, purtė vaiko kūną, draskėsi, tad pareigūnams neliko nieko kita, kaip tik ištraukti juos iš automobilio.

Vyras elgėsi agresyviai, stumdė pareigūnus, todėl jie buvo priversti imtis griežtesnių priemonių, uždėti antrankius, įsodinti į automobilį ir kartu su motina pristatyti į policijos komisariatą.“
„Palangos tiltui“ paskelbus straipsnį apie Vaišvilų tragediją ir jų susidūrimą su policijos pareigūnais, su redakcija susisiekė Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokurorė A. Kudrauskienė.
Anot prokurorės, ikiteisminis tyrimas dėl Vaišvilų mergaitės mirties priežasčių dar nebaigtas, nes negauta specialistų išvada.
„Kadangi jau šeimos gydytojai (vaiko) dar iki nelaimingo atsitikimo buvo kilę įtarimų dėl vaiko sveikatos, mes irgi turime įvairių mirties priežasčių versijų, todėl skyrėme sudėtingesnį tyrimą, jo išvadas planuojame gauti gegužės mėnesio pabaigoje“, – sakė A. Kudrauskienė.
Priminsime, jog rašėme, kad Vaišvilos yra prieš vaikų skiepijimą, mergaitės sveikata besirūpinančiai gydytojai primygtinai reikalaujant Saulę skiepyti, tėvai pakeitė jos gydytoją.
Prokurorė A. Kudrauskienė užsiminė, kad šeimos gydytojai dėl to buvo kilę abejonių dėl mergytės tinkamos priežiūros.
Prokurorė taip pat redakciją informavo, kad A. Vaišvila 2013-ųjų gruodžio pradžioje buvo teistas Klaipėdos apygardos teismo už neteisėtą psichotropinių medžiagų įgijimą, laikymą, siuntimą. Žiniasklaida skelbė, kad omeny turima kanapių įsigijimas, laikymas ir siuntimas.
Šiuo metu Vaišvilos gyvena Palangoje.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos policijos pareigūnai atlieka administracinio nusižengimo tyrimą dėl 2020-03-07 apie 06.05 val. nulaužtos LR vėliavos, kuri buvo pritvirtinta ant Palangos jūros tilto. Vaizdo medžiagoje užfiksuoti asmenys gali turėti tyrimui naudingos informacijos, todėl, galinčius padėti nustatyti jų tapatybes, prašome kreiptis į tyrėją Vitaliją Budrę telefonu 8 700 64716, arba el....


Po straipsnio pajūriui skirtame žurnale "Lietuvos pajūris" apie palangiškį Adrijų Beniušį - vaikinui dėl agresyvios vėžio formos buvo amputuota koja - Palangos moterų LIONS klubas vaikinui turi gerą žinią - skirs neatlygintiną piniginę paramą vaikino svajonėms įgyvendinti.


Dėl Kretingos rajone pakarto šuns policija pradėjo ikiteisminį

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 16 | Rubrika: Miestas

Kretingos rajone, Kumpikų kaime, antradienį rastas pakartas šuo, pradėtas ikiteisminis tyrimas, pranešė Klaipėdos policija. 1973 metais gimusiam vyrui priklausančiame ūkiniame pastate, smaugvirvės kilpoje rasta nenustatytos veislės šuns gaišena irimo stadijoje. Įvykio aplinkybės tikslinamos, įtariamieji nustatinėjami. Pradėtas tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu....


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


„Palangos tilto“ iniciatyva ieškoti idėjų Palangai, kad kurortas būtų dar gyvesnis ir įdomesnis, pasiekė kulminaciją: redakcija praėjusį antradienį į „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijų naujojo partnerio „Fotokava“ to paties pavadinimo kavinę sukvietė net 14 veiklių, žinomų palangiškių, kurie, mėgaudamiesi skania kava, sutelkė smegenis...


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Po „Palangos tilto“ straipsnio apie tai, kaip jauni mažeikiškiai tėvai – Rūta ir Auris Vaišvilos – buvo jėga atplėšti nuo staiga automobilyje mirusios dukrytės Saulės, o tėvas buvo sulaikytas ir apkaltintas pasipriešinimu pareigūnams, kilus visuomenės pasipiktinimui, Telšių policija pradėjo tarnybinį patikrinimą, per kurį žada...


Spalio 7 d. laikraštyje „Palangos tiltas“ buvo išspausdintas straipsnis apie įvykusį nesusipratimą dėl p. Ingridos Mok bandymo įsidarbinti UAB „Palink“ prekybos tinklo parduotuvėje Šventojoje. Bendrovės vardu nuoširdžiai atsiprašome p. Ingridos Mok dėl šio įvykio. 


STT pradėjo ikiteisminį tyrimą nustatyti, ar Šventosios tiltas buvo galimai nusikalstamai registruotas kaip „Energetiko“ nuosavybė, nors „Energetiko“ prašymo teismas netenkino. STT gali pareikšti įtarimus registrų centro darbuotojams bei kreipsis į prokuratūrą, kad registracija būtų panaikinta. Uosto direkcija irgi gali dalyvauti byloje, nes per...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius