Policija įspėja – pastarosiomis dienomis pagausėjo pranešimų dėl galimų telefoninių sukčių atakų

Palangos tiltas, 2022-12-01
Peržiūrėta
1496
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Policija įspėja – pastarosiomis dienomis pagausėjo pranešimų dėl galimų telefoninių sukčių atakų

Klaipėdos apskrities pareigūnai gyventojus ragina neprarasti budrumo – pastebima, kad pastaruoju metu pagausėjo pranešimų apie galimas telefoninių sukčių atakas. Vos per dvi šios savaitės dienas pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo arba neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo – uostamiestyje, Kretingos ir Plungės rajonuose gyvenantys nukentėjusieji nurodė praradę nuo kelių iki daugiau nei 24 000 eurų. Policija taip pat sulaukia nemažai informacinio pobūdžio pranešimų, kai finansiškai nenukentėję asmenys praneša sulaukę įtartinų skambučių ir įtaria bandymus sukčiauti.

Klaipėdos apskrities pareigūnai atkreipia dėmesį, kad sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių ar žinučių būtina elgtis labai apdairiai. Pastaruoju metu skambinantieji dažnai prisistato  policijos arba bankų darbuotojais, aiškina, kad neva yra vykdomas tyrimas dėl sukčiavimo –  esą kyla įtarimų dėl bankų klientų sąskaitų saugumo, ar kad neva kažkas bankų klientų vardu bando paimti kreditus. Tokiais teiginiais patikėję žmonės atskleidžia savo asmeninius ir el. bankininkystės prisijungimo duomenis, o po to pastebi, kad iš jų sąskaitų dingo pinigai.

Dar vienas šiuo metu gana populiarus sukčiavimo būdas yra, kai skambinantys ir policijos pareigūnais prisistatantys asmenys gyventojus įtikina, kad namuose laikomi pinigai gali būti netikri ir žmonės patys atiduoda savo santaupas neva jų patikrinti atėjusiems sukčiams. Vis dar pavyksta žmones apgauti aiškinant, kad artimas giminaitis neva pateko į bėdą – sukėlė eismo įvykį, padarė nusikaltimą, ar įvyko nelaimingas atsitikimas, per kurį nukentėjo žmonės, todėl reikia skubiai pervesti reikalingą pinigų sumą į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti.

Sukčiai, pasak pareigūnų, pasižymi itin gerais sugebėjimais psichologiškai paveikti savo auką, todėl, sulaukus bent menkiausią įtarimą keliančio skambučio, patariama niekada neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo anketinių ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, visada tikslinti peršamą informaciją. Patariama neatlikinėti jokių nurodymų, prieš tai neįsitikinus, kad tai – ne sukčių pinklės. Ypač reikėtų suklusti, jei skambinantieji neva bankų ar kitų įstaigų darbuotojai kalba ne lietuvių kalba – Lietuvoje veikiančių bankų, ar kitų įstaigų darbuotojai su klientais kalba tik valstybine kalba. Be to, bankų, ar kitų įstaigų darbuotojai niekada neprašo atskleisti asmeninių duomenų – prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodų, mokėjimo kortelės numerio, asmens kodo ir kt.

Pareigūnai taip pat primena, kad į namus nereikėtų įsileisti nepažįstamų asmenų – sulaukiama pranešimų, kad, pavyzdžiui, socialiniais darbuotojais prisistatantys asmenys, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, siūlo atlikti masažą, sutvarkyti dokumentus elektros ar kitų komunalinių paslaugų permokoms kompensuoti, o jiems išėjus, pasigendama pinigų ar kitų vertingų daiktų.
Nukentėjus nuo sukčių, ar įtariant ketinimus sukčiauti – visada nedelsdami praneškite policijai per www.epolicija.lt, arba telefonu 112.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities pareigūnai gyventojus ragina neprarasti budrumo – pastebima, kad pastaruoju metu pagausėjo pranešimų apie galimas telefoninių sukčių atakas.


Telefoninių sukčių pinklės nuolat keičiasi ir tobulėja, tad sulaukę netikėto skambučio pasimesti gali net ir budriausi. Ekspertai atkreipia dėmesį į svarbiausias taisykles, kurios kritiniu metu padės išlikti budriems ir vėjais nepaleisti didžiulių pinigų sumų. Linas Marcinkevičius, „Tele2“ kredito ir rizikos kontrolės vadovas, dalinasi patarimais, kaip nepakliūti į telefonines apgaules.


Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorai kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnais, bendradarbiaudami su Vilniaus apskrities VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos, KP Nusikalstamų veikų registravimo skyriaus ir Tauragės apskrities VPK, bei Kalėjimų departamento pareigūnais...


Klaipėdos apskrities pareigūnai dar kartą ragina neprarasti budrumo – sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu. Paguodos žinia telefoninių sukčių apgautiems palangiškiams – vyksta ikiteisminiai tyrimai. Vadinasi, yra įtariamieji.


Kovo 17 d., apie 70 metų amžiaus Palangos miesto gyventojai paskambino nepažįstamas asmuo, kuris siūlė ištirti dėl koronaviruso. Laimei, senjorė suprato, kad tai gali būti sukčių užmačios ir nutraukė pokalbį.


Vasario 28 d. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje, Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian iniciatyva, įvyko diskusija kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių.


Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vis dažniau pranešama apie atvejus, kai sukčiai apgaulės būdu išvilioja Palangos senjorų santaupas.


Naudodamiesi mobiliojo ar fiksuotojo ryšio telefonais, sukčiai aktyviai ieško patiklių asmenų, iš kurių išvilioja nemažas pinigų sumas. Nusikaltėlių aukomis dažnai tampa vaikai ir senyvo amžiaus asmenys. Telefoninių sukčių užvaldomos materialinės vertybės siekia ne vieną tūkstantį eurų. Tai dažniausiai priklauso nuo to, kaip sukčius sugeba psichologiškai...


Kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių

Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 04 29 | Rubrika: Kriminalai

Kad apgautų žmones, sukčiai imasi vis naujų gudravimo būdų. Sulaukiama telefoninių skambučių iš tariamos Lietuvos ambasados užsienyje dėl giminaičio susižalojimo užsienyje, apie tariamą mobiliojo telefono, piniginio ar daiktinio prizo laimėjimą ar apie vykdomą FNTT tyrimą. Apsimetę banko darbuotojais arba įvairių teisėsaugos institucijų pareigūnais, telefonu prašo sutikrinti...


Kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių  1

Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Kad apgautų žmones, sukčiai imasi vis naujų gudravimo būdų. Sulaukiama telefoninių skambučių iš tariamos Lietuvos ambasados užsienyje dėl giminaičio susižalojimo užsienyje, apie tariamą mobiliojo telefono, piniginio ar daiktinio prizo laimėjimą ar apie vykdomą FNTT tyrimą. Apsimetę banko darbuotojais arba įvairių teisėsaugos institucijų pareigūnais, telefonu prašo sutikrinti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius