Politikui palangiškiams pasigerinti nepavyko

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013-11-28
Peržiūrėta
551
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas
Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Savo meilę ir atsidavimą Palangai nuolat deklaruojantis socialdemokratas Danas Paluckas geras miesto gyventojams išbuvo vos vieną dieną. Jau kitą rytą jis palangiškiams atsuko nugarą ir nuskuodė tarnauti naujiems šeimininkams, kurie politikui mokės algą.
Šią savaitę bendrovės „Palangos butų ūkis“ direktoriumi pradėjęs dirbti D. Paluckas antradienį susitiko su savivaldybės įmonės „Palangos komunalinis ūkis“ vadovais ir sutiko pasirašyti pavedimo sutartis, kuriomis miesto komunalininkams būtų leidžiama pradėti „Butų ūkio“ prižiūrimų Ganyklų 37-ojo ir 41-ojo daugiabučių namų modernizavimą.
Iki šiol komunalininkai negalėjo imtis kitos įmonės administruojamų namų atnaujinimo, nes ankstesnis „Palangos būtų ūkio“ vadovas Artūras Kaktavičius pavedimo sutartis siūlė pasirašyti tik tuomet, jei komunalininkai būtų sutikę su „drakoniškomis“ verslininkų sąlygomis.
Daugiabučių namų modernizavimo projektų įgyvendinimą vykdančiai įmonei valstybė per mėnesį skiria po 35 centus už namo kvadratinį metrą. Daugumos Palangos daugiabučių namų plotas siekia kiek daugiau nei tūkstantį kvadratinių metrų. Namo atnaujinimas trunka apie metus. Nesunku paskaičiuoti, kad už vieno namo atnaujinimą projekto administratoriui valstybė skiria apie 4 tūkst. litų.
Palangoje pirmajam etapui priskirtų 16 daugiabučių modernizavimo projektų įgyvendinimo administratoriumi miesto taryba paskyrė savivaldybės bendrovę „Palangos komunalinis ūkis“. Valstybės skiriami 35 centai už kvadratą ir yra šios įmonės uždarbis už modernizacijai reikalingų dokumentų paruošimą, rangovų paiešką, statybos darbų priežiūrą, projekto finansavimo administravimą, gyventojų kredito grąžinimo surinkimą.
Tačiau valstybės pinigai parūpo namų priežiūrą vykdančiam „Butų ūkiui“. Privati įmonė sutartyje įrašė sąlygą, kad 10 centų už kvadratą būtų skirta jai. Esą, už projekto įgyvendinimo kontrolę. Iš tiesų, tokia namo administratoriaus kontrolė numatyta ir Aplinkos ministerijos patvirtintoje pavyzdinėje sutartyje, tačiau apie kokį nors atlygį ten nėra kalbama.
Maža to, „Butų ūkis“ panoro ir gyventojų pinigų. Pasibaigus modernizavimo darbams už 10 metų iš gyventojų dalimis surenkamą kreditą projekto įgyvendintojui kas mėnesį mokama 0,075 proc. nuo išmokamo kredito likučio sumos. Pavyzdžiui, nuo mokamos 15 tūkst. litų kredito sumos gyventojai papildomai sumokėtų po 11 litų per mėnesį. Vėliau, mažinant įsiskolinimą, šis kredito sutarties aptarnavimo mokestis gyventojams mažėtų. „Butų ūkis“ panoro, kad 0,025 proc. šios sumos atitektų jam už verslininkų susigalvotą kredito aptarnavimo sutarties kontrolę.
Tai dar ne visi privačios įmonės norai. Sutartyje įrašytas punktas, kuriuo „Palangos komunalinis ūkis“ 16 metų įsipareigotų neperimti modernizuoto namo priežiūros. Pažeidus šį punktą grėstų 100 tūkst. litų bauda. Vadinasi, jei gyventojai kada ir norėtų pabėgti iš „Būtų ūkio“ vergovės, jų namo priežiūros komunalininkai negalėtų perimti, nes grėstų bauda.
Be to, jei „Butų ūkis“ nuspręs, kad sutarties įsipareigojimai vykdomi netinkamai, jis pasilieka sau teisę vienašališkai nutraukti pavedimo sutartį ir iš komunalininkų perimti modernizavimo projekto įgyvendinimą.
Su tokia sutartimi savivaldybės įmonę reketuojantį „Butų ūkį“ komunalininkų vadovas Konstantinas Skierus, aišku, pasiuntė velniop ir pasiūlė verslininkų prižiūrimų namų gyventojams pasirinkti komunalinio ūkio priežiūrą. Iš septynių pirmam modernizavimo etapui priskirtų ir „Butų ūkio“ administruotų namų „Palangos komunalinis ūkis“ perėmė jau penkis. Šių namų modernizavimui pradėti „Butų ūkio“ sutikimo jau nebereiks. Likusių dviejų namų gyventojų susirinkimuose nebuvo kvorumo, tačiau tikimasi, kad jie prie komunalinio ūkio prisijungs vėliau.
Esant tokiai situacijai „Palangos butų ūkiui“ vadovauti atėjęs didis miestiečių interesų gynėjas D. Paluckas maloniai nustebino komunalininkus, antradienį pareiškęs, kad ankstesni bendrovės reikalavimai esanti nesąmonė ir savo įmonės prižiūrimų namų modernizavimui pavedimą sutiko pasirašyti pagal pavyzdinę sutartį be jokių papildomų sąlygų.
Tačiau kitą dieną tokias sutartis paruošusių komunalininkų laukė šaltas dušas. Matyt, „Palangos butų ūkio“ savininkų nuvanotas D. Paluckas pabruko uodegą ir pareiškė, kad sutartis pasirašys tik su ankstesnėmis įmonės sąlygomis.
Ką tai reiškia šių namų gyventojams, nesunku nuspėti. Jei jie nesuskubs pereiti į komunalinio ūkio globą, nežinia kada rangovo konkursą teks skelbti tik šiems dviems namams. Tai reiškia, kad jų gyventojams modernizavimo darbai gali kainuoti gerokai brangiau nei likusiems. Ekonominė logika diktuoja, kad bet kuris darbas kainuoja mažiau, jei rangovui vienu metu pavedama atlikti keletą tokių pat darbų.
Štai, pirmųjų 8 namų modernizavimui konkursas jau yra paskelbtas, o nugalėtojas paaiškės jau gruodžio pradžioje. Nekyla abejonės, kad vieno šios grupės namo atnaujinimo kaina bus mažesnė nei likusių dviejų, kuriems bus skelbiamas atskiras konkursas.
„Butų ūkio“ už skvernų laikomiems namų gyventojams kyla dar viena grėsmė. Pirmojo etapo modernizavimas turi būti baigtas iki kitų metų lapkričio. Kuo vėliau prasidės atsilikusių namų atnaujinimas, tuo jis privalės būti spartesnis, tačiau tuo pačiu – brangesnis ir, tikėtina, prastesnės kokybės. Juk nuo seno žinoma, kad paskubomis gerai padaryti yra sunku.
Štai tokias minas palangiškiams kaišioja kurorte prie daugiabučių modernizavimo pyrago priėjimo negavusi privati bendrovė „Palangos butų ūkis“, kurios savininkams dabar tarnauja D. Paluckas. 

Jūsų komentaras:

kak 2013-11-28 21:50 (IP: 79.132.183.50)
anksciau sakiau, kad nelabai zinau palucko, todel sunkiai galiu vertinti, taciau isgirdes, kokia karijera jis pasirinko, supratau, kad is to nieko gero nebus. atrodo apie tai, apie ka galvojau, pildosi. paluckas isties joks ne politikas, tikraja prasme. atrodo, kad jis atitinka jau nusistovejusi iki kaulu smegenu siaurakaktes, netoliaregiskos, savanaudiskos palangos mentaliteta. o gaila... noretusi, sviesiu, lanksciu ir kartu ukisku politiku palangai.

Taip pat skaitykite

Birželio 12 d. buvo pasirašytos net 5 sutartys dėl Palangos miesto infrastruktūros sutvarkymo.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Tarptautinę vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, mažieji kurorto gyventojai kviečiami švęsti linksmai ir aktyviai – Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos vasaros parku, kitais partneriais ir rėmėjais miesto vaikams dovanoja įsimintiną šventę Palangos vasaros parke. Keletą valandų truksiančioje šventėje mažieji palangiškiai galės ne tik nemokamai...


Kai prieš kelerius metus Šventosios verslininkui Gintautui Rekašiui, labiausiai žinomam kaip restorano „Paršelio rojus“ savininkui, prireikė paskolos verslui diversifikuoti – vystyti apgyvendinimo paslaugų verslą – didieji bankai jam atsuko nugarą. „Nesmagiai pasijutau. Pagrindinę įmonės sąskaitą laikau viename dideliame banke jau...


Kas politikui parūpo labiau: lenktynės ar būsimi rinkimai?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 07 31 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Penkioliktą kartą Palangoje vykusios 1000 kilometrų lenktynės jau išdardėjo iki kitos vasaros, tačiau šio masinio renginio sukelti ratilai krantus pasiekia iki šiol.


Politikui palangiškiams pasigerinti nepavyko  1

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 11 28 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Savo meilę ir atsidavimą Palangai nuolat deklaruojantis socialdemokratas Danas Paluckas geras miesto gyventojams išbuvo vos vieną dieną. Jau kitą rytą jis palangiškiams atsuko nugarą ir nuskuodė tarnauti naujiems šeimininkams, kurie politikui mokės algą.


Miesto turgus politikui buvo virtęs asmenine melžiama karve  21

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 11 14 | Rubrika: Miestas

Palangos politiko darbo bare – turgavietės schemoje nepažymėtos vietos, prekyba be sutarčių, prekiautojams nustatyta juokingai maža oficiali rinkliava, ant valstybės žemės – neteisėtai pastatyti privatūs prekybos paviljonai, kasoje – nepajamuoti pinigai.


Sienoje - mero palinkėjimas palangiškiams ir miesto svečiams

"Palangos tilto" informacija, 2011 12 30 | Rubrika: Miestas

Palangoje atidaryta „Linkiu“ siena bei šviesos spektaklis ant kurhauzo sienų – šventiniai kurorto renginiai, kurie šiemet skiriami besikeičiančiam kurorto veidui.     Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, gruodžio 28 dieną, J.Basanavičiaus gatvėje įkurdintoje „Linkiu“ sienoje palangiškiams...


N.Marčėnaitė palangiškiams pristatė savo knygą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangos „Ramybės menų ir maisto kiemelis“ suviliojo maisto gaminimą mėgstančius, o ir meno nevengiančius palangiškius ir vis dar poilsiaujančius vasarotojus, kurie atvyko į menininkės bei žinomos televizijos vedėjos Nomedos Marčėnaitės knygos pristatymą „Virtuvės užrašai“. Diena anksčiau buvo pristatyta N.Marčėnaitės bei jos vyro Mariaus Jonučio tapybos darbų bei...


Jei alkanas žmogus iš kaimyno sandėliuko pavagia įvairių gėrybių, jam tenka kelerius metus kalėti. Jei darbe nusižengia darbuotojas, jam skiriama nuobauda ir sumažinamas atlyginimas. Jei nusikalsta vaikas, jam tėvai pagrūmoja pirštu arba pliaukšteli per užpakalį. Tačiau jei klysta valdžia, ji dar drįsta garsiai šaipytis iš gyventojų. Ne išimtis ir Palangos valdžiažmogiai. Tik savo interesų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius