Bažnyčia atsuko kitą skruostą – dėl skandalingo įvykio Palangos bažnyčioje į prokuratūrą nebuvo kreiptasi

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-10-30
Peržiūrėta
1979
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų klebonas Kęstutis Balčiūnas
Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų klebonas Kęstutis Balčiūnas

Po to, kai spalio pradžioje populiarumo siekianti viena menkai žinoma muzikinė grupė Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje nufilmavo skandalingą video siužetą, jos klebonas Kęstutis Balčiūnas sakė „Palangos tiltui“, kad parapijos bendruomenė „renka dokumentus ir kreipsis“ dėl įvykio į prokuratūrą. Tačiau, regis, Bažnyčia atsuko kitą skruostą – Telšių vyskupija penktadienį, spalio 28 d., atsakyme raštu teigė redakcijai, kad į prokuratūrą nebuvo kreiptasi.

„Įvykis Palangos bažnyčioje paskatino Telšių vyskupijos dvasininkus bei pasauliečius spalio 18 d. diskutuoti apie bažnyčios pastato sakralumą dar kartą aptariant tai reglamentuojančias gaires,“ – sako Vyskupijos atsakymas.

Vyskupija skelbia savo tinklapy, kad tądien Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius kalbėjo apie Dievo namų sakralinę apsaugą. 

Jis apžvelgė vėlyvojo postmodernizmo menininkų tendencijas per sukurtą konfliktą šokiruoti visuomenę ir taip siekti išgarsėti. 

„Gaila, kad šiam puikybės proveržiui pasitelkiama ir tikintiesiems brangi erdvė – sakralūs pastatai, kurie sukurti Dievo garbei bei tikinčiųjų maldingam sambūriui,“ – sakė Vyskupas.

Vyskupas priminė, kad bažnyčios erdvė nėra tinkama parodoms ar kitiems renginiams ir atkreipė dėmesį į Lietuvos vyskupų konferencijos instrukciją „Koncertai ir kiti renginiai bažnyčiose bei koplyčiose šalia liturginių apeigų“. 

„Kunigų pareiga yra užtikrinti, kad sakrali erdvė nebūtų naudojama Bažnyčios misijai priešingiems tikslams,“ – pabrėžė vyskupas.

Kalbėdamas su „Palangos tiltu“ spalio viduryje, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas apie daug aistrų sukėlusio video nufilmavimą Palangos bažnyčioje sakė: „„Išties – tai labai nemalonus įvykis, dėl kurio aš ir visa mūsų parapijos bendruomenė skaudžiai išgyvena. Įvertinę visas aplinkybes, ruošiame raštą prokuratūrai – jos prašysime įvykį  įvertinti. Manau, kad tai padarysime kitą savaitę.“

„Pasitarę parapijos bendruomenėje ir komitete, nusprendėme, kad pagal galimybes bažnyčioje budės mūsų budintieji – prižiūrės tvarką. Labai apmaudu, kad dėl pasitikėjimo kitais žmonėmis ir geros širdies teko papulti į tokią situaciją, bet remiuosi žodžiais „Dievo meilė – begalinė,“ –  „Palangos tiltui“ sakė K. Balčiūnas.

Neilgai trukus po klipo pasirodymo internete paaiškėjo, kad muzikinė grupė iki galo nesusikalbėjo su maldos namų klebonu dėl įrašo turinio – ypač dėl jame vaizduojamos „žolės“ ir atvirai apsirengusių merginų. 

Spalio 6 d., portalas Žmonės.lt gavo Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos laišką, kuriame jos atstovai neslėpė nusivylimo.

 „Internetinėje erdvėje pasirodė kontroversiško turinio vaizdo klipas, kuriame veiksmas vyksta mūsų miesto bažnyčioje. Ne tik mūsų bendruomenės nariai, bet ir kitų miestų tikintieji pasijuto nuvilti ir įskaudinti pamatę, kad maldos bei susikaupimo vieta buvo panaudota šventovės sakralumui nederamame kontekste. Turime pastebėti, kad šio vaizdo klipo autoriai pasielgė negarbingai, nes prieš gaudami geranorišką sutikimą filmuoti mūsų bažnyčioje, užtikrino atsakingus asmenis, kad filmavimo metu bus išlaikyta derama pagarba šventovės erdvei. Deja, tai nebuvo padaryta. Nei parapijos klebonas, nei jo atstovai su klipo scenarijumi, turiniu ir galutiniu rezultatu nebuvo supažindinti. Meldžiame, kad Viešpats atleistų visiems šio incidento dalyviams. Tegul klaidos tampa proga taisytis“, – rašoma parapijos žinutėje. 

Portalui susisiekus su parapijos klebonu Kęstučiu Balčiūnu, šis sakė, kad išvykęs klipą liko šokiruotas.

 „Mums parekomendavo draugas juos, sakė, pafilmuos keletą scenų ir viskas. Mes nei turinio, nieko nežinojome – pafilmuos, tai pafilmuos. Jie nei parodė, nei pasakė, ką ten filmuos, mus „išdūrė“. Va, imk ir pasitikėk jaunimu...Taip ir gavosi toks negerumas. Šoką pats patyriau. Bet turime gerą pamoką, kad jei nori pas mus filmuoti, turi konkrečiai pasakyti, ką filmuos, ką darys“, – kalbėjo dvasininkas. 

Grupės „Flying Saucer Gang“ lyderis Remigijus Daškevičius Remis aiškino, kad religijos ir tikinčiųjų jausmų įžeisti nenorėjo. 

„Tai, ką perteikėme klipe, nebuvo nukreipta prieš religiją, o atvirkščiai – mes vienijame tai, kas įprasta ir įsišakniję mūsų kultūroje, su tuo, kas nauja. Šiuo atveju – džiaugiamės, jog pluoštinės CBD kanapės pagaliau legalios Lietuvoje. Juk kanapės – taip pat Dievo kūrinys“, – teigė žiniasklaidai R.Daškevičius. 

Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo Facebook įraše tikino nesąs prieš jaunimo saviraišką, norą kiek paprovokuoti ar išsiskirti iš daugumos, tačiau, anot jo, šįkart klipo kūrėjai ir grupės nariai peržengė įžūlumo ribas, demonstruodami nepagarbą tam, kas didžiajai daliai žmonių yra šventa – Dievo namams. 

„Net tik per didžiąsias šventes ateinančiam į bažnyčią žmogui, pamačius Palangos bažnyčioje nufilmuotą dainos vaizdo klipą, į galvą ateiną žodis – šventvagystė!“ – sakė Š. Vaitkus.

Anot jo, klipe pamatytas vaizdas Palangos bendruomenę tiesiog šokiravo. 

„Suprantu, kad turime ugdyti mąstančią visuomenę, ir saviraiškos laisvė turi būti palaikoma bei skatinama, taip pat akivaizdu, kad saviraiškos laisvės ribos yra didelės, tačiau vis dėlto tos ribos egzistuoja. Leisdami reikštis savo kartais abejotinam kūrybingumui, pirmiausia turime įvertinti, ar neužgausime kitų žmonių jausmų, ar nenusivalysime kojų į tai, kas daugumai yra šventa. O gal tokiu skandalingu būdu grupė siekė tiesiog pigiai išgarsėti?“ – teigė mero įrašas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien Palangos miesto bendruomenė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Konkurencijos tarybos veiksmų, reikalaujant perduoti už viešąsias lėšas pastatytą kurorto baseiną valdyti į privačias rankas ir grasinant didžiulėmis baudomis. 


Po to, kai spalio pradžioje populiarumo siekianti viena menkai žinoma muzikinė grupė Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje nufilmavo skandalingą video siužetą, jos klebonas Kęstutis Balčiūnas sakė „Palangos tiltui“, kad parapijos bendruomenė „renka dokumentus ir kreipsis“ dėl įvykio į prokuratūrą. Tačiau, regis, Bažnyčia atsuko kitą skruostą – Telšių vyskupija...


Dar nenuslūgus emocijų bangai dėl įžūlaus incidento Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, paaiškėjo, kad šią savaitę nukentėjo ir Šventosios bažnyčia – joje buvo pavogta aukų dėžutė.


Po to, kai Palangos Šv. Mergelės Ėmimo į Dangų bažnyčioje buvo nufotografuotas daug kam skandalingas vaizdo su garsiniu įrašu klipas, kuris jau papiktino ne vieną tikintįjį, Palangos meras Šarūnas Vaitkus reagavo į jį stipriu įrašu Facebook (Meta). „Švelnu būtų teigti, kad Palangos bendruomenę supurtęs naujausias vienos jaunimo grupės dainos klipas mane nemaloniai nustebino, o Palanga bei...


Policija prašo pagalbos nustatant eismo įvykio aplinkybes

"Palangos tilto" redakcija, 2021 01 18 | Rubrika: Miestas

2020–12–21 apie 15.30 val., Klaipėdos r., Glaudėnų kaimo ribose, kelyje A13 (Palangos plente), 9,3 kilometre, įtariama, „VW Touran“ modelio automobilis, vairuojamas nenustatyto vairuotojo, lenkdamas kliudė pirmąja eismo juosta važiavusį automobilį „Skoda“, kuris po susidūrimo nuvažiavo į griovį ir vertėsi. Įtariamas automobilis „VW Touran“...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus, reaguodamas į dienraštyje „Lietuvos rytas“ pasirodžiusią publikaciją „Skandalingos dušinės ant apgaulės pamatų“, į šiame straipsnyje galimų liudytojų pateiktą naują informaciją dėl statinio rekonstrukcijos teisėtumo, dėl pastato, esančio Meilės al. 26, Palangoje (vadinamųjų dušinių), kreipėsi į...


Būtingės liuteronų bažnyčioje lankėsi Seimo pirmininkas

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 16 | Rubrika: Miestas

Būtingės liuteronų bažnyčia švenčia195-ąjį jubiliejų. Penktadienį, lapkričio 15 d., bažnyčią aplankė ir pasveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.


Kretingos rajone esančiuose Kūlupėnuose stūkso visai jaunutė bažnyčia, į ją parapijiečiai pirmą kartą rinkosi vos kiek daugiau nei prieš trejus metus. O šios bažnyčios nė nebūtų, jeigu ne susitelkusi bendruomenė, troškusi savos bažnyčios ir tie, kurie padėjo įgyvendinti viziją. Ne visi galbūt žino, kad prie šios bažnyčios gerokai prisidėjo ir palangiškiai:...


Kai prieš kelerius metus Šventosios verslininkui Gintautui Rekašiui, labiausiai žinomam kaip restorano „Paršelio rojus“ savininkui, prireikė paskolos verslui diversifikuoti – vystyti apgyvendinimo paslaugų verslą – didieji bankai jam atsuko nugarą. „Nesmagiai pasijutau. Pagrindinę įmonės sąskaitą laikau viename dideliame banke jau...


Palangiškiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 18 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę 120 Palangos miesto daugiabučių namų kvartalo gyventojų raštu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisiją prašydami apginti viešąjį interesą. Gyventojai prokurorų prašo ištirti aukšto Palangos valdininko veiksmus.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius