Palangos bendruomenė dėl baseino kreipėsi į Generalinę prokuratūrą – pasirašė 1650 gyventojų

Palangos tiltas, 2022-12-19
Peržiūrėta
1391
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Palangos bendruomenė dėl baseino kreipėsi į Generalinę prokuratūrą  – pasirašė 1650 gyventojų

Šiandien Palangos miesto bendruomenė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Konkurencijos tarybos veiksmų, reikalaujant perduoti už viešąsias lėšas pastatytą kurorto baseiną valdyti į privačias rankas ir grasinant didžiulėmis baudomis. 

Kreipimąsi Generalinei prokuratūrai vos per kelias dienas pasirašė 1650 žmonių. 

Kreipimesi Generalinei prokuratūrai prašoma:  

1. Detaliai ištirti, ar Konkurencijos tarybos veiksmai, reikalaujant perduoti Savivaldybės turtą privatiems subjektams, nepažeidžia viešojo intereso, nedaro žalos  Savivaldybei ir valstybei. 

2. Ištirti, ar Konkurencijos taryba savo veiksmais neprisideda prie rinkos monopolizavimo.

3. Ištirti Konkurencijos tarybos valstybės tarnautojų galimus ryšius su verslo subjektais, dalyvaujančiais koncesijose ar siekiančiais jose dalyvauti. 

4. Ištirti, ar nėra pasisavinamos didelės vertės savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšos, prisidengiant koncesijų sutartyse numatyto atlygio mokėjimu koncesininkams. 

Palangos miesto vadovai, Savivaldybės administracija ir Palangos bendruomenė aktyviai gina poziciją, jog savivalda turi teisę pati spręsti, kaip jai geriau valdyti pačios pastatytą turtą. 

Gruodžio 5 d., palangiškiai ir kurorto svečiai gausiai dalyvavo pikete „STOP! Palangos baseino neatiduosime!“, kurį organizavo bendruomenė „Palangos santarvė“. 

Parėjusios savaitės pabaigoje Palangos meras Šarūnas Vaitkus su šios bendruomenės pirmininke Daina Eimanavičiene lankėsi Vilniuje, Prezidentūroje, ir įteikė „Palangos santarvės“ kreipimąsi į Prezidentą, prašant apsaugoti miesto baseiną nuo Konkurencijos tarybos ketinimų atimti šį kurorto Savivaldybės pastatytą bendruomenei svarbų socialinį objektą iš Palangos miesto gyventojų ir perduoti jį valdyti privatininkams. Kartu su kreipimusi perduota palangiškių bei kitų šalies vietovių gyventojų pasirašyta peticija. Palaikydami iniciatyvą savo valią išreiškė net 5480 asmenų – palangiškių bei visos mūsų šalies piliečių, iš jų popierinį peticijos variantą pasirašė 2426, elektroniniu būdu – 3054 asmenys. 

„Jei Konkurencijos tarybai pavyks pasiekti savo ir nusavinti Palangos baseiną, tai reikš didžiulę sniego laviną – į privačias rankas savo pastatytus objektus, reikalingus viešajam interesui tenkinti, analogiškai bus priverstos perduoti ir kitos šalies savivaldybės. Iškyla natūralus klausimas – kokia prasmė savivaldybėms pačioms statyti baseinus, sporto arenas, imti ilgalaikes paskolas, mokėti nemenkas palūkanas vien tam, kad vėliau privatininkai čia darytų savo biznį, o savivaldybės iš jų dar ir pirktų paslaugas“, – komentuoja Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus. 

Palangos baseinas atidarytas 2019 m. kovą, jis pastatytas Palangos savivaldybės iniciatyva, tam panaudotos kurorto Savivaldybės biudžeto ir valstybės lėšos. Pagrindinė šio socialinio projekto paskirtis – išmokyti kurorto vaikus, gyvenančius prie jūros, plaukti, kad jie nebijotų vandens ir jame būtų saugūs. Taip pat sudaryti galimybes Palangos sporto centro ugdytiniams čia nemokamai treniruotis, o Palangos ir visos Lietuvos senjorams – sveikatintis už jiems priimtiną, neišpūstą kainą. 

Nuo 2019 m. kovo mėnesio, kai buvo atidarytas baseinas, Palangos moksleiviai jame nemokamai apsilankė apie 76 tūkstančius kartų. Nemokamai lankosi ne tik antrokai, kuriems visoje Lietuvoje valstybė ir savivaldybės skiria lėšų įgyvendinant mokymo plaukti programą. Palangos baseine nemokamai plaukimo pamokas lanko beveik visų amžiaus grupių moksleiviai. Palangos miesto savivaldybė  neperka šių paslaugų už šimtus tūkstančių eurų per metus, kaip yra priverstos daryti kitos savivaldybės, perdavusios savo baseinus valdyti koncesininkams.   

Be to, vien nuo šių metų sausio iki lapkričio labai ženkli senjoro nuolaida Palangos baseine pritaikyta apie 4 tūkstančius kartų.  

Palangos savivaldybė ne kartą siūlė privataus kapitalo verslui kurorte pastatyti baseiną, investuotojai būtų penkerius merus atleisti nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių. Tačiau norinčiųjų investuoti savo lėšas į baseino Palangoje statybas neatsirado. Todėl Savivaldybė 2017 m. pati ėmėsi iniciatyvos užtikrinti viešąsias paslaugas ir pastatyti baseiną moksleiviams mokytis plaukti, Sporto centro ugdytiniams sportuoti, senjorams sveikatintis. Kai 2019 metais baseinas buvo atidarytas, iškart, vos po kelių mėnesių, sulaukta Konkurencijos tarybos dėmesio ir tyrimo. 

Konkurencijos taryba prieš mėnesį informavos Palangos miesto savivaldybę, kad bus sprendžiama, jog Palangos miesto baseinas per 12 mėnesių nuo Konkurencijos tarybos nutarimo paskelbimo datos būtų perduotas privačiam verslui. Neįvykdžius šio nutarimo, bus skaičiuojama bauda – po 600 eurų už kiekvieną dieną iki Konkurencijos tarybos reikalavimo įvykdymo. 

Plačiau apie tai: 

Palangos mero patarėja Jurgita Vanagė, tel. 8 686 30410, [email protected] 

Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovė spaudai Tamara Zaiceva, tel.8 690 90597, [email protected] 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šis incidentas, apie kurį šiandien rašau, iš tikrųjų yra sukrečiantis, brutalus ir nesuvokiamas – nelegaliai, neturint leidimo, net nebandant imtis įstatymų numatytų veiksmų, kai norima teisėtai ir turint tam priežastį nukirsti medį, ryžtasi savavališkai pakelti ranką prieš didžiulį plotą saugotinų želdynų.


Praėjusią savaitę, gegužės 26 d., Palangos miesto Savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su skundu ir prašydami panaikinti balandžio 26 dienos Konkurencijos tarybos nutarimą, kurio pagrindinis reikalavimas – Palangos savivaldybė įpareigota per dvylika mėnesių surengti konkurencingą procedūrą naujam mūsų baseino valdymo operatoriui parinkti. 


Šiandien Palangos miesto bendruomenė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Konkurencijos tarybos veiksmų, reikalaujant perduoti už viešąsias lėšas pastatytą kurorto baseiną valdyti į privačias rankas ir grasinant didžiulėmis baudomis. 


Ginti Palangos baseiną nuo Konkurencijos Tarybos, kuri rekomendavo Palangos miesto savivaldybės administracijai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian nusprendė inicijuodama peticiją, kurią peticijų puslapy www.peticijos.lt gali pasirašyti visi.


Po to, kai spalio pradžioje populiarumo siekianti viena menkai žinoma muzikinė grupė Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje nufilmavo skandalingą video siužetą, jos klebonas Kęstutis Balčiūnas sakė „Palangos tiltui“, kad parapijos bendruomenė „renka dokumentus ir kreipsis“ dėl įvykio į prokuratūrą. Tačiau, regis, Bažnyčia atsuko kitą skruostą – Telšių vyskupija...


Pradedamas įgyvendinti Dviračių saugyklų/stoginių įrengimo prie Palangos miesto viešųjų įstaigų projektas – sutartis su rangovais jau pasirašyta, darbai prasidės artimiausiu metu.


Vila „Auska“ buvo perduota Palangos savivaldybei, jai jau dviems metams rastas nuomininkas, kuris sumokės, be PVM, 144 tūkstančių eurų nuomos per metus, tačiau Palangos meras Šarūnas Vaiktus tikina, kad vila suniokota, o turtas neaiškiai išparduotas, nors jis buvo patikėtas Turto Bankui. Mero teigimu, perimtame pastatų komplekse pasigesta daugybės daiktų. Daug...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus, reaguodamas į dienraštyje „Lietuvos rytas“ pasirodžiusią publikaciją „Skandalingos dušinės ant apgaulės pamatų“, į šiame straipsnyje galimų liudytojų pateiktą naują informaciją dėl statinio rekonstrukcijos teisėtumo, dėl pastato, esančio Meilės al. 26, Palangoje (vadinamųjų dušinių), kreipėsi į...


Palangos miesto policijos komisariatas apylinkės prokuratūros pavedimu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Bernardo Skersio pareiškimo. Jame nurodoma, kad pernai gruodį savivaldybės Administracijai B.Skersys pateikė savo kasmetinę veiklos ataskaitą, tačiau  gavęs vertinimo išvadą...


Palangiškiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 18 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę 120 Palangos miesto daugiabučių namų kvartalo gyventojų raštu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisiją prašydami apginti viešąjį interesą. Gyventojai prokurorų prašo ištirti aukšto Palangos valdininko veiksmus.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius