Populiariausi muzikos instrumentai Palangos meno mokykloje – fortepijonas, gitara ir saksofonas, bet šiemet dėmesys – skrabalams

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-09-04
Peržiūrėta
1298
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Populiariausi muzikos instrumentai Palangos meno mokykloje – fortepijonas, gitara ir saksofonas, bet šiemet dėmesys – skrabalams

Kaip sakė „Palangos tiltui“ Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorė Rasa Daukšienė, 2022-2023 mokslo metais Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje dailės ir muzikos mokysis 370 mokinių. 

„Skaičius bus tikslinamas rugsėjo pirmąją savaitę pasibaigus papildomam mokinių priėmimui. Šiuo metu mokytis muzikos klasėse (muzikuoti muzikos instrumentais, dainuoti) apsisprendė 47 mokiniai, o 33 mokiniai pasirinko pradines ir pagrindines dailės klases,“ – sakė direktorė.

Mokinių skaičius pernai – 365, užpernai – 376.

Anot jos, populiariausi muzikos instrumentai, kuriuos renkasi jaunieji muzikantai yra fortepijonas, gitara ir saksofonas. 

Patys mažiausieji – šešerių ir septynerių metų vaikai – mielai renkasi ankstyvąjį meninį ugdymą. 

„Jau skaičiuojame septynioliktus metus, kai Šventosios vaikai turi galimybę mokytis Šventosios pagrindinėje mokykloje veikiančiose Meno mokyklos dailės, fortepijono, gitaros, akordeono klasėse ir dainuoti folkloro ansamblyje,“ – sakė R. Daukšienė.

Rugsėjo 1-ąją mokyklos duris pravėrė ir 8 vaikai atvykę iš Ukrainos.

O kokios naujovės laukia meno mokyklos auklėtinių šiemet?

Šių metų didžiausia naujiena yra galimybė vaikams išmokti groti tradiciniu lietuvišku mušamuoju instrumentu – skrabalais. Skrabalais kviečiame mokytis muzikuoti kaip pagrindiniu ir kaip pasirenkamuoju antruoju instrumentu. Nuo šių mokslo metų balso lavinimo pamokas gali rinktis ne tik chorinio dainavimo, bet ir kitų klasių mokiniai,“ – sakė direktorė.

Vaikai Meno mokykloje mokomi pagal patvirtintas FŠPU rekomendacijas ir NVŠ programas. Kaip ir kasmet, pagal turimas galimybes stiprinama IT priemonių bazė. Kiekvienoje klasėje, bibliotekoje bei mokytojų metodiniame kabinete jau yra įrengtos interneto prieigos. 

Anot direktorės, mokyklą netrukus pasieks naujas kompiuteris ir mokinių poilsio bei bendravimo erdvės minkštasuoliai.  Atlikti būtini stogo dangos remonto darbai. Pakeista 460 kvadratinių metrų susidėvėjusios stogo dangos. Mokinių saugumui užtikrinti užbaigti trečiojo aukšto atviros balkono erdvės apsauginės tvorelės įrengimo darbai.

Kaip pasakojo R. Daukšienė, Meno mokykloje nuo rugsėjo 1-osios pradeda dirbi trys nauji mokytojai – vienas dailės dalykų ir  du muzikos teorijos ir chorinio dainavimo mokytojai. 

Ji teigia, kad meno mokykloje dirbantys 42 muzikos ir dailės dalykų pedagogai užtikrina kokybišką ir įvairiapusį meninį  muzikos ir dailė ugdymą Palangos vaikams ir jaunimui.

„Kviečiame mokinius atverti instrumentus, imti juos į rankas, juos prakalbinti, paruošti teptukus, pieštukus,  kitas dailės meno priemones ir drąsiai žengti į naujas patirtis, naujus atradimus, siekti naujų žinių ir įgūdžių,“ – ragina Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorė Rasa Daukšienė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Julijos Ritčik trio: Julija (vokalas, gitara), Justas Jasenka (vokalas, gitara), Rimantas Jasenka (vokalas, bosinė gitara)


Kaip sakė „Palangos tiltui“ Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorė Rasa Daukšienė, 2022-2023 mokslo metais Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje dailės ir muzikos mokysis 370 mokinių.  „Skaičius bus tikslinamas rugsėjo pirmąją savaitę pasibaigus papildomam mokinių priėmimui. Šiuo metu mokytis muzikos klasėse (muzikuoti muzikos instrumentais, dainuoti) apsisprendė 47 mokiniai...Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla naujuosius mokslo metus pradėjo sukviesdama visą mokyklos bendruomenę į spalvingą, skambią šventę. Prasidėjęs ruduo nepašykštėjo saulės, šilumos. Mažųjų rankose skleidėsi gėlių žiedai, susirinkusiųjų veiduose šypsenos.
Ar girdėjote, kaip skamba gintaras? Gruodžio 26 d. 19 val. „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35, Palanga) koncertuos „Amber“ kvartetas – vienintelis pasaulio kolektyvas, griežiantis specialiai jiems pagamintais gintariniais instrumentais. Grakščiais gintariniais smuikais gros Vytautas Mikeliūnas ir Tadas Dešukas, altu – Dovilė...


Muzika mus lydi visą gyvenimą. Nuo pat kūdikystės, kai vaikutis išgirsta pirmąsias melodijas ir mamos dainuojamas lopšines. Ir kuo anksčiau mažyliai įžengia į stebuklingąjį muzikos pasaulį, tuo turtingesnis ir spalvingesnis tampa jų gyvenimas. 61 metus Europoje, 21 metus Lietuvoje ir jau devintus metus Palangoje gyvuojanti YAMAHA muzikos mokykla padeda vaikučiams nuo pat...


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną į Gintaro muziejaus Židinio menę susirinkę palangiškiai ir miesto svečiai, tarp kurių buvo ir Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, Seimo narys Pranas Žeimys bei S. Vainiūno meno mokyklą baigę miesto meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, turėjo išskirtinę progą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius