YAMAHA mokykloje kelionė į muzikos šalį prasideda nuo kūdikystės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-13
Peržiūrėta
1190
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

YAMAHA mokykloje kelionė į muzikos šalį prasideda nuo kūdikystės

Muzika mus lydi visą gyvenimą. Nuo pat kūdikystės, kai vaikutis išgirsta pirmąsias melodijas ir mamos dainuojamas lopšines. Ir kuo anksčiau mažyliai įžengia į stebuklingąjį muzikos pasaulį, tuo turtingesnis ir spalvingesnis tampa jų gyvenimas. 61 metus Europoje, 21 metus Lietuvoje ir jau devintus metus Palangoje gyvuojanti YAMAHA muzikos mokykla padeda vaikučiams nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių įžengti į muzikos šalį ir ugdyti savuosius talentus ir gebėjimus.

 

Ugdo nuo kūdikystės

„Mūsų mokyklos klasės yra įkurtos beveik visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, – pasakoja ketvirti metai lopšelio-darželio „Pasaka“ patalpose įsikūrusios YAMAHA muzikos mokyklos Palangos klasėje per keturiasdešimt mažųjų palangiškių su muzikos pasauliu supažindinanti pedagogė Banga Gabriolaitė. – Muzikos mokyklos programos yra skirtos kūdikiams nuo 4 mėnesių, vaikams, paaugliams ir suaugusiems. Palangoje veikia trys grupės, kuriose pažinti muziką ir muzikuoti mokosi patys mažiausieji“.

YAMAHA muzikos mokyklos užsiėmimai, kaip sakė B. Gabriolaitė, vyksta trijose grupėse. Į grupės „Robis“ užsiėmimus mažyliai nuo ketverių mėnesių iki pusantrų metų atkeliauja ant mamyčių rankų. Vaikučiai nuo pusantrų iki ketverių metų kartu su vienu iš tėvelių renkasi į grupės „Mažyliai ir muzika“ užsiėmimus, vykstančius kartą per savaitę. Vaikai nuo ketverių iki šešerių metų mokosi pagal programą „Muzikos šalis“.

 

Kelionę pradeda su Robiu

„Pirmieji pačių mažiausiųjų žingsniai į muzikos pasaulį žengiami kartu su žaismingu personažu ruoniuku Robiu, kurio vardu ir pavadinta programa, – pasakoja B. Gabriolaitė. – Taikant „Robio“ programą, vaikų muzikiniai gebėjimai lavinami pasitelkus paprastas istorijas. Šioje programoje vadovaujamasi „laisvojo atradimo“ principu. Kiekvienas vaikas su pasauliu gali susipažinti taip, kaip nori jis. Kartu dainuodami, grodami, klausydamiesi muzikos ir judėdami mes tik padedame vaikui. Tėvai šioje programoje ne vadovauja, bet stebi“.

Maždaug vienerius metus vaikai kartu su Robiu keliauja po muzikos šalį: susipažįsta su juos

supančiu pasauliu, vis daugiau ir daugiau sužino.

„Kad keliauti būtų įdomiau, kartu su mamomis vaikučius įtraukiame į žaidimus, susipažįstame su mus supančios aplinkos daiktais ir muzikos instrumentais. Kiekvienas užsiėmimas turi savo temą: maudymasis, miegas, valgymas, judėjimas, dantukai, mokymasis kalbėti“, – vardijo mokytoja.

Kaip žinia, kūdikiai mokosi imituodami. 4-6 gyvenimo mėnesį jie jau, kaip ir suaugusieji, geba atskirti garsus. Maždaug 7-8 mėnesių amžiaus vaikai pradeda „guguoti“, tarti skiemenis, o maždaug vienerių metų amžiaus vaikams baigiasi garsų ir prasideda žodžių fazė.

„Mažyliai, klausydamiesi muzikos kūrinių ar pačių mamyčių dainuojamų dainelių, pamažu pradeda patys kartoti judesius pagal muzikos ritmą, augdami pradeda mėgdžioti, ką daro mokytoja, kartoti ne tik ritmingus judesius, bet ir niūniuoti melodijas, deklamuoti savąja kalba, o nuo metukų jau pradeda intonuoti“, – sakė B. Gabriolaitė.

Anot jos, dar vienas labai svarbus aspektas – kad mažieji tą valandą būna kartu su mama, kuri gali ir pati atsipalaiduoti, pasinėrusi į muzikos pasaulį.

 

Džiaugiasi pasiekimais

Savo mažylių pasiekimais nuoširdžiai džiaugiasi ir tėveliai. „Apie YAMAHA muzikos mokyklos „Robio“ programą buvau girdėjusi daug gerų atsiliepimų, – sakė Povilo mama Giulnara. – Sužinojusi, kad ir Palangoje yra ši mokykla, su šešerių mėnesių sūneliu pradėjau lankyti užsiėmimus“.

Pasak jos, muzikinė veikla, perpinta dainomis, šokiu, išraiškingu eilėraščių skaitymu, įvairiais vaikelių paglostymais, pasiūbavimais, supimais su masažu, paliko didelį įspūdį.

„Nuo tos dienos praėjo jau dveji metai. Per tą laiką turėjau daug progų pasidžiaugti savo sūnaus Poviliuko pasiekimais. Muzikavimas kartu leido mano mažyliui anksti pajusti ritmą, melodijų kaitą, supažindino su muzikos instrumentais. Džiaugėmės ir galimybe pabūti su bendraamžiais. Neturėdamas dviejų metukų sūnus jau kalbėjo ir be didelių problemų pradėjo lankyti darželį. Ir dabar auklėtojos džiaugiasi mano mažylio kūrybingumu, laisvu bendravimu su aplinkiniais, giria jo savarankiškumą, drąsą ir sąmojį. Negaliu nepasidžiaugti mokytojos Bangos kūrybišku darbu – ji išties puikiai išmananti savo darbą pedagogė, kūrybingai naudodama ankstyvojo muzikinio ugdymo metodus padarė didžiulę teigiamą įtaką ne tik muzikiniam, bet ir socialiniam mano sūnaus ugdymui. Ačiū jai už tai“, – kalbėjo Giulnara.

Jai paantrino Dominyko mama Martyna, į pirmuosius mokyklos užsiėmimus su sūnumi atėjusi kai jam buvo penki mėnesiai. „Ir man, ir vaikučiui čia patiko nuo pat primojo apsilankymo. Vaikas noriai domėjosi ir ruoniuku Robiu, ir jo žaislais. Tyrinėjo aplinką, bandė kalbinti kitus bendraamžius, buvo matyti, kad įsijaučia į muziką“, – pasidalijo pirmaisiais pastebėjimais Martyna. 

Mama Ieva į YAMAHOS mokyklą atėjo su dviem vienuolikos mėnesių mergytėmis. „Greitai išmokom pažinti muziką, ir ritmą. Pats mėgstamiausias mergaičių užsiėmimas yra groti įvairiais muzikos instrumentais, klausytis muzikos ir pagal ją atkartoti visus mokytojos judesius. Labai džiaugiamės, kad pradėjome lankyti šiuos užsiėmimus. Pastebėjome, kad vaikai, anksti susipažinę su muzika, yra gerokai muzikalesni. Įgavome daugiau drąsos, pasitikėjimo bei susiradome daug naujų draugų“, – kalbėjo Ieva.

Beje, pradėti žaismingą kelionę į muzikos pasaulį ir su Robiu, ir prisijungti prie kitų grupių galima bet kuriuo metu – vaikučiai ir jų tėveliai „Pasakoje“ įsikūrusioje klasėje laukiami ne tik nuo rugsėjo pirmosios, o visus metus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium.


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.Muzika mus lydi visą gyvenimą. Nuo pat kūdikystės, kai vaikutis išgirsta pirmąsias melodijas ir mamos dainuojamas lopšines. Ir kuo anksčiau mažyliai įžengia į stebuklingąjį muzikos pasaulį, tuo turtingesnis ir spalvingesnis tampa jų gyvenimas. 61 metus Europoje, 21 metus Lietuvoje ir jau devintus metus Palangoje gyvuojanti YAMAHA muzikos mokykla padeda vaikučiams nuo pat...


Nuostabi kelionė į lyvių šalį

Donatas ŽUOLYS, 2013 09 30 | Rubrika: Miestas

Pažintinėje kelionėje po Latvijos Respubliką, Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo entuziastai aplankė ne vieną įdomią vietovę, pasisėmė patirties ir siūlys Palangos valdžiai, kad mūsų pastebėjimai būtų pritaikyti mūsų kurorte.


Ar matėte, kaip muzikos klausosi ir bando pamėgdžioti girdimas melodijas kūdikiai? Ar matėte, kaip laisvai scenoje jaučiasi dar ketverių neturintys vaikučiai? Ar matėte, kaip blizga ikimokyklinukų akys, kai jie sugroja pirmą kūrinėlį? Jeigu nematėte – pažiūrėkite 60 metų Europoje, 20 metų Lietuvoje ir jau aštunti metai Palangoje gyvuojančios YAMAHA muzikos mokyklos...


Mano kelionė iš Anglijos, Bristolio, į Lietuvą, o man ir į Palangą, buvo įdomi ir stebint, ir pašnekinant bendrakeleivius, kurie Anglijoje tikisi geresnio gyvenimo.


Priejūrių dievai ir Baltijos Neptūnas šypsosi: „Tikro poeto, tikro menininko, asmenybės gyvenimas tik ir prasideda dialogais su duobkasiais. Baltieji sielos kūrybos šaltiniai į gyvuosius atiteka ir iš karsto“. Kad poetas Vytautas Brencius ruošiasi „išplaukti“ į Amžinąjį Vandenyną, ne tik aš savo „žuviška...


Tarybos narė prašovė pro šalį

Aistas MENDEIKA, 2009 10 31 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Sondra Kulikauskienė ryžosi apskųsti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) šių metų gegužės 11 dienos sprendimą, kuriame teigiama, jog ji nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos vengti interesų konflikto, ir... prašovė pro šalį. Spalio 19-ąją Vilniaus apygardos administracinis teismas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius