Pradėti granitinio kolumbariumo montavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014-07-24
Peržiūrėta
264
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pradėti granitinio kolumbariumo montavimo darbai

Jau po keleto mėnesių palangiškiai savo artimuosius laidoti galės naujojoje miesto kapinių dalyje įrengtame kolumbariume. Dauguma granitinių įrenginių jau atgabenta į Palangą, pradėti jų montavimo darbai.

Pradėta montuoti

170 kriptų kolumbariumo įrengimo projektas, kurį Savivaldybės užsakymu įgyvendina UAB „Arsenalas“, bus baigtas iki Vėlinių. Palangos amžinojo poilsio vietoje bus įrengti penki 18-os kriptų bei du 40-ies kriptų kolumbariumai. Kiekvienoje kriptoje bus galima laidoti 4 urnas, tad iš viso kolumbariume amžiną poilsį ras beveik 700 velionių.

Penki mažesnieji, 2,7 metro aukščio 18-os kriptų tiesūs kolumbariumai, pagaminti iš  šviesiai pilkų poliruotų granito plokščių su juodo poliruoto granito durelėmis, jau atgabenti į Palangą. Du didieji, 2,2 metro aukščio apvalūs poliruoto granito kolumbariumai atgabenti bei montuojami bus kitos savaitės pradžioje.

Solidi išvaizda

Pasak UAB „Arsenalas“ projektų vadovės Linos Rutkauskienės, Palangos  kolumbariumas išsiskirs savo puikiu estetiniu vaizdu – poliruotas granitas puošia ne tik kolumbariumo išorę, bet ir kriptų vidų. „Tai – solidus, prabangus bei ilgaamžis akmuo“, – sakė L. Rutkauskienė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, jog gyventojų patogumui ties kiekviena kripta bus įrengtos lentynėlės, skirtos pastatyti žvakėms ar pamerkti gėlėms.

Sutvarkys aplinką

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ specialistai dar rudenį įrengė pamatus kolumbariumui. „Kai bus sumontuoti įrenginiai, baigsime tvarkyti aplinką – paklosime trinkeles, pastatysime suolus, įrengsime apšvietimą“,  – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus. Miesto tvarkytojų vadovo teigimu, šie darbai turėtų būtų baigti rugsėjį.

Kolumbariumas padės išspręsti ir laidojimo vietų stokos klausimą. Prieš keletą metų išplėtus miesto kapines, šiuo metu čia yra apie 500 laisvų vietų. Tokio skaičiaus, pasak K. Skieriaus, pakakti turėtų 6 – 7 metams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, balandžio 1-ąją, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorė Jūratė Mikutienė nuotoliniu būdu vykusiame Palangos miesto tarybos posėdyje pristatė praėjusių metų įstaigos veiklos ataskaitą, kuriai buvo vienbalsiai pritarta. Direktorė pažymėjo, kad pandemijos laikotarpiu įstaiga pasiekė puikius rezultatus. „Masinę Palangos miesto gyventojų vakcinaciją...


Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...


Palangoje pradedami kasmetinai asfaltbetonio gatvių remonto darbai – šią savaitę pradėtos frezuoti atokesnių miesto gatvių duobės, vėliau palaipsniui darbai kelsis link daugiabučių namų gyvenamųjų rajonų, tuomet – į centrines kurorto gatves bei Šventąją. Savivaldybė atsiprašo gyventojų už keletą savaičių truksiančius nepatogumus. 


Palangoje pradėti pėsčiųjų perėjų apšvietimo įrengimo darbai. Šiuo metu darbai verda Kretingos bei J. Janonio gatvėse, savo eilės laukia Vytauto g. ir Mokyklos g., o Medvalakio, Sodų bei Taikos gatvėse beliko sumontuoti tik šviestuvus.  


Pradėti granitinio kolumbariumo montavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 07 24 | Rubrika: Miestas

Jau po keleto mėnesių palangiškiai savo artimuosius laidoti galės naujojoje miesto kapinių dalyje įrengtame kolumbariume. Dauguma granitinių įrenginių jau atgabenta į Palangą, pradėti jų montavimo darbai.


Šiemet labai anksti į Lietuvą atkeliavo vėsoki orai. Toli gražu ne tris, o daugiau dienų vidutinė paros temperatūra – žemesnė nei 10 laipsnių, bet dienomis saulėti orai nepadeda valdžiai apsispręsti, skelbti Palangoje oficialią šildymo pradžią ar dar ne. Visgi darželiai ir mokyklos gali būti pradėti šildyti jau nuo pirmadienio.


Palangos Birutės parke tęsiami restauracijos darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Palangos Birutės parke pradėti projekto „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešosioms reikmėms, II etapas“ antrojo etapo darbai. Jie vienoje iš gražiausių kurorto erdvių užvirė praėjusią savaitę.


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Palangos Virbališkės take užvirė remonto darbai  11

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 14 | Rubrika: Miestas

Palangos Virbališkės take užvirė darbai – iki lapkričio vidurio miesto tvarkytojai pasirengę visiškai atnaujinti šią pėsčiųjų itin pamėgtą gatvę. Darbai Virbališkės pradėti šiandien, trečiadienį – specialistai įvertino čia augančių medžių būklę, imtasi juos genėti. Ketvirtadienį bus pradėti šaligatvio dangos tvarkymo darbai.


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius