Pradinėje mokykloje paminėta Teatro savaitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-04-17
Peržiūrėta
1880
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pradinėje mokykloje paminėta Teatro savaitė

Visą besibaigiančią savaitę Palangos pradinėje mokykloje šurmuliavo itin pakiliai nusiteikę vaikai, mat buvo minima jau tradicine tapusi Teatro savaitė. Šiom dienom ypatingai pasireiškia ir vaikų, ir pedagogų kūrybiškumas. O ir dienos tampa kur kas linksmesnės, kai kiekvieną dieną laukia staigmena – naujas spektaklis.

 

Spektaklius paruošė ne tik patys Pradinės mokyklos mokiniai, bet ir kitų mokyklų vaikai, panorę pasidalinti savo kūryba. Ko tik nebuvo parodyta šią aktyvią savaitę – „Bremeno muzikantai“ pasirodė scenoje, sukurti mokykloje-darželyje „Pasaka“, padedant auklėtojai S.Mažeikytei, ir atkeliavę į svečius, Pradinės mokyklos pirmokai taip pat pasistengė, jų repertuare – keletas smagių spektaklių. Juos paruošė mokytojos A.Beniušienė ir G.Radžiuvienė.

Trečiadienį savo spektaklius parodė vyresnieji, kuriems padėjo mokytojos K.Jocienė, L.Krapikienė ir A.Dzimidienė. Jie papasakojo apie Šaltuką, piešiantį spalvomis, šoko hip-hopo ritmu, o ir atskleidė, kokia išties gali būti „Nebloga pamoka“. Tądien būtent šie trys spektakliai džiugino ne tik mokyklos šeimininkus, bet ir svečius.

Kitą dieną savąjį spektaklį pristatė V.Jurgučio pagrindinės mokyklos penktokai, virtę „Trimis paršeliais“. Šį spektaklį paruošti padėjo mokytojos I.Mazrimienė ir T.Moždžer. Prie pasirodymų prisijungė ir Pradinės mokyklos ketvirtokai, vadovaujami mokytojos R.Kontrimaitės. Šie parengė spektaklį „Baidyklė po krėslu“.

Turbūt didžiausio dėmesio susilaukė pačių pedagogių sukurtas spektaklis „Pasaka apie Princesę“. Pamokanti istorija įtraukė ir vaikus, kurie vaidinimo metu pasikartojo „stebuklingus“ žodžius, tokius kaip „ačiū“, „prašau“, galinčius išpildyti visus norus.

„Vaikai, kokie jūs šiandien pasipuošę, jus sunku atpažinti“, - kreipėsi į mokinukus direktorės pavaduotoja Loreta Dumčienė, žvelgdama į išradingiausiomis skrybėlėmis pasipuošusius vaikus. Jie su šiuo grožiu dalyvavo „Teatrinių skrybėlių“ parade-konkurse ir varžėsi dėl geriausių įvertinimų. Kitas iššūkis laukė ir muilo burbulų pūtimo konkurse, kas gi pademonstruos didžiausią.

Išsipuošę teatrine atributika mokiniai nepraleido progos ir įsiamžinti, tad sukurtose mini studijose – foto kampeliuose nufotografuotos akimirkos paliks prisiminimą apie taip smagiai pralėkusią savaitę.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos pradinėje mokykloje stengiamasi sukurti mokyklos erdves bei organizuoti ugdomąsias veiklas taip, kad mokiniai kuo daugiau galėtų įsitraukti į ugdymąsi patys, patirti bei išgyventi realią situaciją.


Emocinės paramos tarnybos VŠĮ   „Vaikų linija“ iniciatyva kovo mėnuo paskelbtas Sąmoningumo didinimo mėnesiu „Be patyčių“. Palangos sanatorinėje mokykloje tradicinės vertybės – pagarba, pakantumas, supratingumas, empatija, pagalba puoselėjamos nuolat. Mokytojai kiekvieną dieną kalba su vaikais apie žmonių skirtybes, skatina ugdytinių sąmoningumą inicijuodami socialinio-emocinio ugdymo...


Lapkričio 13, 20 ir 21 dienomis kurhauzo teatro salę vėl užplūs teatro gerbėjai. Šiomis dienomis „Grubusis“ teatras rodys daug laurų respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ pelniusį spektaklį „Tanato viešbutis”. 


Rugsėjo-spalio mėnesiais Palangos pradinėje mokykloje vyko prevencinio projekto „Jausmų spalvos“ veiklos, kurias sumanė ir įgyvendino švietimo pagalbos specialistės psichologė Monika Kalinina ir socialinė pedagogė Josana Viržintienė.


Rugpjūčio 21 d. 18 val. Palangos Kurhauzo teatro salėje skambės muzikinis operetės spektaklis „Išsipildžiusios svajonės istorija“. Šis spektaklis liepos mėnesį skambėjo renovuotos Palangos Kurhauzo teatro salės atidaryme. Spektaklio atlikėjai – Vokalinis duetas „Bella Vita“ Gražina Skinderytė – Kurnickienė (sopranas) ir Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro emeritas Vytautas...


Palangos „Grubiojo“ teatro spektaklis „Tanato viešbutis“ (pagal A. Morua novelę Mirties pensionas", režisierius Virginijus Milinis) respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ nominuotas net keturiose kategorijose.


Spalio 9 d. rytą Palangos pradinės mokyklos mokiniai ir mokytojai pradėjo sveikais avižinės košės pusryčiais. Akcija skirta Pasaulinei košės dienai paminėti. Į ją įsijungė net 56 tūkstančiai Lietuvos pradinukų. Paskanavę kvapnios avižinės košės su persikais, obuoliais, miško uogomis, mokiniai susipažino su knygelės „Košės diena“ veikėjais...


Palangos pradinėje mokykloje – vėl nauji mokslo metai. Pailgintos dienos grupėse „Kleveliai“ ir „Banga“ susirinko būrys naujokų. Jau keletą metų gyvuoja tradicija pakrikštyti naujai atėjusius mokinius į pailgintos dienos grupės tikruosius narius.


Palangos mokyklose vasarą nutilus mokinių šurmuliui, mokinius pakeitė vyresni, taip pat triukšmą keliantys žmonės – darbininkai. Kiekviena mokykla skirtingai ruošiasi naujajam mokslo metų sezonui. Vieni perdažo koridorius, kiti klases, treti – kaip „Baltijos“ pagrindinė mokykla – visą mokyklą, vykdydama renovacijos darbus.


Pradinėje mokykloje paminėta Teatro savaitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 17 | Rubrika: Miestas

Visą besibaigiančią savaitę Palangos pradinėje mokykloje šurmuliavo itin pakiliai nusiteikę vaikai, mat buvo minima jau tradicine tapusi Teatro savaitė. Šiom dienom ypatingai pasireiškia ir vaikų, ir pedagogų kūrybiškumas. O ir dienos tampa kur kas linksmesnės, kai kiekvieną dieną laukia staigmena – naujas spektaklis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius