„Ką daryti, kad mokykla taptų įdomesnė“ (Šviesūs mokslo metų akcentai Palangos pradinėje mokykloje)

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012-05-22
Peržiūrėta
2118
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ką daryti, kad mokykla taptų įdomesnė“ (Šviesūs mokslo metų akcentai Palangos pradinėje mokykloje)

Kada daugelis diskutuoja, kaip turėtų atrodyti prestižiniai – pagrindiniai Lietuvos valstybės kurortinės vasaros sostinės Palangos miesto vartai, galima atsakyti: jie jau 20 metų yra, tai – Pradinės mokyklos rūmai, kuriuos projektavo neeilinio talento architektas, šviesaus atminimo vyras Gintautas Likšas. Yra ir observatorijos bokštas, apie kurio naują atgimimą entuziastingai ir viešai nuo pat kadencijos pradžios miesto taryboje kalba Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Kelias į žvaigždes“ visada prasideda nuo pirmosios klasės Abėcėlės. Miesto vartai teprasideda ten, kur jau yra Šviesos namai. Mokykla. Tereikia juos ir jų prieigas sąžiningai sutvarkyti, Mes, palangiškiai, tikime savo išrinktųjų tarybos narių geranoriškumu. Tam pritaria kurorto svečiai net iš Kaliningrado, Vilniaus, rajonų.

 

Vaikai didžiuojasi, tėveliai remia naujas iniciatyvas

Man patiko ši mokykla,

                                                 Aš išmokau daug dalykų.

                                                  Man patiko tie draugai,

                                                  Kurie mokėsi gerai.

 

                                                   Aš išmokau daug dainų

                                                   Ir eilėraščių gražių.

                                                    Aš pamėgau šią mokyklą,

                                                  Kaip tėtuką ir mamytę.

 

Šiose aštuoniose eilėraščio eilutėse dar 2007 metų birželyje sutilpo didelė mokyklos auklėtinės Beatričės Bugenytės širdelės padėka, pagarba ir meilė. Pasišventėliško mokytojų kolektyvo įvertinimas. Girsi ar negirsi, o palangiškės mokyklos geradarbiai, kuriems nuo pirmosios dienos tebevadovauja Angelina Komarova, regimi, kaip mūsų Gintaro muziejaus inkliuzai pasaulinėje parodoje „EKSPO 2012“ Pietų Korėjoje.

Praėjusį penktadienį gerbiamos direktorės A.Komarovos kabinete, dalyvaujant iniciatyvioms, kūrybiškoms iš valingo Skuodo krašto kilusioms pavaduotojoms Nijolei Sabaliauskienei ir Loretai Dumčienei tarsi jau nuo pasakiško Laimės kalnelio mintimis perbėgome, nusižvalgėme nueinančius istorijon svarbiausius mokyklos kolektyvo šių mokslo metų darbus ir ką reikėtų nedelsiant ir vieningai padaryti, kad tūkstančius Palangos svečių pasitiktų tikri Šviesos namai, o ne begėdiškai baigiantys sugriūti savo metus seniai „pamiršę“ beverčiai pastatėliai prie daugelio miesto vadovų žadėto, bet taip ir neišasfaltuoto, murzino keliuko. Juk dažnas remontas – brangus. O ar kas mūsuose, Palangoje, iki galo užbaigta?“ – klausia žurnalistą ir vienas kitą palangiškiai. Čia vėl balsuose išgirsti viltį, jog ir tos buvusių „limonadinės“, „kiaulidės“, „katilinės“ liekanos grafams priklausiusiose žemėse, vieną kartą bus nušluotos nuo žemės paviršiaus, čia bus želdynai, o svečiai teirausis bilietų į mokyklos pasididžiavimą – veikiančią observatoriją. Labai gerai prisimenu visų ne tik palangiškių gerbiamo iškilaus architekto Gintauto Likšos mintis, išsakytas „Tarybinės Klaipėdos“ dienraščiui dar 1988 metais, kad „labai gaila“, jog nepavyko laiku pastatyti prie Vaikų – pionierių rūmų dar ir erdvios vidinės salės, kurioje galėtų susirinkti Palangos miesto bendruomenės atstovai, o kieme būtų jaukus graikiško stiliaus amfiteatras – čia būtų galima susirinkti įvairių švenčių proga, net ir Palangos svečiams. O stadiono kompleksas galėtų vienyti ir kelių miesto mokyklų vaikus. Tai būtų nuostabūs, iš toli matomi Palangos kurorto vartai.

Gerai, kai žmonės – rinkėjai būna kantrūs iki pat savo išrinktųjų kadencijos pabaigos. Kol kas meras Š.Vaitkus ištikimas žodžiui gražinti gimtąją Palangą. Jau per vienerius metus tarsi naujai atgimė Taikos gatvė, kuri duso nuo automobilizacijos, išasfaltuota Sodų, viliamasi, kad naujos šaligatvių plytelės atnaujins ir pro Pradinę mokyklą tarytum upeliu tarp Naujamiesčio ir Senosios Palangos srūvantį Virbališkės taką, kuris šiuo metu susidėvėjęs, tarsi prieškarinė valstiečio sermėga. Tikėkime, jog visus savo sumanymus jaunasis meras, padedant miesto tarybai įgyvendins, – juk ir Maskva ne per vieną dieną pasistatė.

Šia proga – gal kiek „linksmai rimtas“ intarpas, „Interviu su milijonieriumi“:

                      „– Sakykit, kas jums padėjo uždirbti tiek pinigų?

                      – Kantrybė, tik kantrybė!

                      – Bet mes juk žinome daugybę dalykų, kur jokia kantrybė nepadėtų. Tarkim, jei nešiotum vandenį rėtyje, tai kad ir kiek besistengtum, vandens neprineštum.

                      – Kodėl gi ne? Tereikia sulaukti žiemos...“

Mažųjų skaitovų raiškiojo skaitymo konkurse Palangos pradinėje mokykloje daugybės meniškų darbų sumanytoja ir vykdytoja, mokytoja Lijana Krapikienė 2008 metų Vasario 16-ąją pasakė: „Visi žodžiai, kuriuos ištariame kiekvieną dieną, yra LIETUVA. Visi daiktai, kurie mus supa, yra LIETUVA“...

Aš patyliukais pritariu: LIETUVA YRA MEILĖ, kuri kalba ČIA mūsų ir vaikų lūpomis, o švelniausiai – širdimis. Stenkimės, kad ji būtų graži, kaip Palangos parkas. Vis dar atsiranda žmonių, kuriems nemieli... savi namai, sava, jauki, šilta, šviesi, klestinti Lietuvos valstybė.

„Gerumas – profesija“, – mėgsta kartoti ne itin padorumu, gal pavydžiu goduliu net savo bendradarbiams garsėjęs žinomas nesenos praeities „Palangos vadovaujančio „elito“ lyderis.

Atleiskite, argi mes – už agresiją, chamizmą, chaosą? Ne – gerumas, inteligento karūna, mandagumas visada yra Išminties broliai. „Mano kiemas – mūsų Lietuva“. Lietuva ir lietuviai nuo amžių garsėjo ir darbštumu, ir gerumu. Mokykla pirmučiausia yra gėrio sėjėja ir ugdytoja. Kaip ir žydinčių našlaičių kereliai aplink Palangos pradinę mokyklą. Gyvenimą Lietuvos ir Palangos pedagogikai pašventusi mokyklos direktorė Angelina Komarova, kurią jaunuose metuose Klaipėdoje mokė iškilūs Mažosios Lietuvos šviesuoliai Angelė ir Albinas Stubros (jis rašytojos Ievos Simonaitytės pusbrolis, dar ir žinomas fotožurnalistas), ir pavasariškai darbščios, sąžiningos, kūrybingos, kaip visos mokytojos čia, jos pavaduotojos Nijolė Sabaliauskienė ir Loreta Dumčienė mokslo metams baigiantis labai džiaugiasi mokinių tėvelių parama mokyklai. Su tėvais palangiškių (ir apie tai bus parašyta jau paruoštame naujame laikraštyje „Mano mokykla“ numeryje) vaikučių – pradinukų mokytojos, drąsu sakyti, giminiuojasi, tariasi kaip namiškiai. Ūkiniais, meno, kelionių, remontų reikalais. Tėveliai ir šį pavasarį aktyviai dalyvavo Angelinos Komarovos sumanytoje akcijoje „Papuošk mokyklos aplinką žydinčiais žiedais“. Mokykla – tarp pavyzdingiausiai aplinką tvarkančių Lietuvoje. Tos iš Virbališkės tako vietos gyventojų ir svečių iš toli pastebimos dovanotos našlaitės – tai mylinčių tėvelių akys. Tai ir yra gerumas, atsivedantis išminties sklidiną meilę ir švelnumą, ko dabar ypač stinga ne tik mokiniams, bet ir suaugusiems.         

O pirmasis noras būtų – linkėti sutvarkyti kelelį, vedantį į Palangos pradinę mokyklą, į reprezentacinius Šviesos rūmus.

 

Linkėjimai, Palangos mokyklose baigiantis mokslo metams

Iš Kunigiškių kilęs, čia daug žavaus patyręs ir iš jūros ištvermės pasisėmęs, daug tauraus Lietuvos valstybės labui su jį mylinčia šeima nuveikęs rašytojas, žurnalistas, pedagogas, buvęs Lietuvos Televizijos ir radijo komiteto generalinis direktorius Laimonas Tapinas, kurį gyvenimui, sunkios ligos pakirstą, prikėlė jį mylinčių artimųjų kantrybė, šį pavasarį išsakė savąjį priesaką tautiečiams:

„Norėčiau, kad mano anūkai pasaulį suvoktų įvairiapusiškai – kaip malonų, įdomų, svarbų, neretai skausmingą ir pavojingą, tačiau netrumpą nuotykį, išgyvenamą vienąkart Lietuvoje... Svajoju, kad tą jų nuotykį lydėtų tikėjimas, meilė ir viltis“. O šalia šių sakralių jaunystės dienų kolegos Vilniuje žodžių Jo tėviškės mokytojams ir mokiniams 2011-2012 mokslo metų baigimo proga pacituosiu savo eilėraštį „Maža pamokėlė dideliems“. Jis yra vaikams skirtoje knygelėje „Neišsigandusi šventė“, kurios leidybos 2008 metais rėmėja – Palangos miesto savivaldybės administracija. Iliustravo – Palangos pradinės mokyklos mokytoja, dailininkė Lijana Krapikienė, – tegul daug įkvepiančių ir šviesių įspūdžių po darbų maratono jai ir kiekvienai bendradarbei šioje ir visose Palangos mokyklose atneš artėjanti atostogų vasara, te „medumi gerumas į jūsų širdis sulašės“...

                      ...Skambės visų mažųjų dienos

                          Smagių pavasarių takais,

                          Neliūdi Palangoj nė vienas –

                          Nei skruzdėliukai, nei vaikai.

 

                          Nusišypsokim, jei suaugę

                          Nepasimoko iš vaikų,

                          Net keista: auga, auga, auga,

                          O nesupranta, kas puiku.

 

                          Mažasis nieko daug neprašo,

                          Juokais, dainom, spalvom smagus ...

                          Nesensta pasakėlės mažo,

                          Mažiausio – DIDELIS DANGUS.

Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės 2023 metų biudžetas Savivaldybės tarybos buvo partvirtintas 2023 m. vasario 3 d. sprendimu.


Trečiadienį, balandžio 26 d., šaukiamas pakartotinis pirmasis dešimtojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis. Jame visiems 21 Tarybos nariams ir merui teks prisiekti iš naujo. Kaip jau skelbta, praėjusį pirmadienį, balandžio 17 d., Palangos miesto dešimtojo šaukimo savivaldybės taryba jau rinkosi į pirmąjį savo posėdį, jame prisiekė ir naujosios kadencijos vietos politikai, ir...


Moteriški džemperiai tapo kasdienės stilizacijos dalimi ir nė akimirkai neišeina iš mados. Mylime juos, nes yra patogūs ir universalūs. Kaip juos derinti, jei norite atrodyti madingai? Kaip nešioti moteriškus džemperius? Peržiūrėkite 4 įvaizdžius, apie kuriuos tikriausiai net negalvojote!


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Palangos miesto mokyklos naujiems mokslo metams pasirengusios

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto mokyklos naujuosius metus pasitinka atsinaujinusios – ugdymo įstaigose ne tik pagal poreikį suremontuoti kabinetai, bet ir atlikta daugiau svarbių darbų, kad teigiamus pokyčius pajustų tiek pedagogai, tiek ir mokiniai.


Vasario 14-oji Šventosios pagrindinės mokyklos bendruomenei buvo ypatinga. Simbolinę meilės dienos pavakarę ugdymo įstaiga minėjo mokyklos aštuoniasdešimties metų jubiliejų. Šia garbinga proga mokykloje buvo surengtas jaukus ir šiltas šventinis renginys „Leisk palinkėti“, į kurį sukviesti esami ir buvę mokyklos pedagogai, mokiniai...


„Palangos dienos 2016“ prasidėjo teatralizuotos parodos „Palangos vartai“ atidarymu Palangos autobusų stotyje praėjusį ketvirtadienį. Parodoje miesto svečiai ir patys miestiečiai turi galimybę susipažinti su miesto istorija. Joje eksponuojamos nuotraukos iš Palangos gyvenimo apima 95-erius metus, nuo tada, kada kurortas buvo grąžintas Lietuvai.


Vasario 12 d. Palangos pradinėje mokykloje vyko tradicinis miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Į jaukią, Laisvės paukščiais papuoštą mokyklos salę susirinko gausus būrys dalyvių, žiūrovų, atėjusių išgirsti ir įvertinti jaunuosius skaitovus, kurių būta net 26. Renginį pradėjo buvusios Palangos...


Kada daugelis diskutuoja, kaip turėtų atrodyti prestižiniai – pagrindiniai Lietuvos valstybės kurortinės vasaros sostinės Palangos miesto vartai, galima atsakyti: jie jau 20 metų yra, tai – Pradinės mokyklos rūmai, kuriuos projektavo neeilinio talento architektas, šviesaus atminimo vyras Gintautas Likšas. Yra ir observatorijos bokštas, apie kurio naują...


Ką daryti, kad mokykla taptų įdomesnė?

Alfredas PUMPULIS, 2012 05 07 | Rubrika: Miestas

Tikriausiai kiekvienam yra tekę sėdint mokyklos suole skaičiuoti lėtai slenkančias minutes iki pertraukos. Tačiau ar tai normalu? Ar tokia turi būti pamoka? Palangos jaunimas, paklaustas, kokių priemonių būtų galima imtis, jog mokykla nebūtų tik „kankinimo namai“, idėjų nestokojo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius