Šventosios mokykla šventiškai peržengė 80-ies metų slenkstį

"Palangos tilto" informacija, 2019-03-02
Peržiūrėta
2312
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasario 14-oji Šventosios pagrindinės mokyklos bendruomenei buvo ypatinga. Simbolinę meilės dienos pavakarę ugdymo įstaiga minėjo mokyklos aštuoniasdešimties metų jubiliejų. Šia garbinga proga mokykloje buvo surengtas jaukus ir šiltas šventinis renginys „Leisk palinkėti“, į kurį sukviesti esami ir buvę mokyklos pedagogai, mokiniai, darbuotojai ir garbingi miesto svečiai.
Iškilmingo šventinio koncerto pradžioje visus į gimtadienį susirinkusius svečius pasveikino šventinė mokytojų ir mokinių atliekama Vytauto Kernagio daina ,,Leisk palinkėti“. Vėliau meilės žodžiais mokyklai renginį pradėjo pradinių klasių mokytoja Rimantė Toliušienė, kviesdama šventės dalyvius šį vakarą linkėti mokyklai iš širdies arba „iš skrybėlės“ – skaitant moksleivių sukurtus sveikinimus mokyklai. Nuoširdų sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Valda Šarkienė, džiaugdamasi jau aštuntą dešimtmetį gyvuojančia, klestinčia ir laimingų vaikų juoku klegančia mokykla.
Šventinio vakaro metu žiūrovai turėjo galimybę išgirsti Šventosios moksleivių atliekamas dainas (mokytojas Edmundas Jucevičius), deklamuojamas eiles bei išvysti įspūdingus šokius, kurių choreografija rūpinosi mokytoja Monika Kažienė. Muzikinius sveikinimus ir nuostabią mokinių dailės darbų parodą mokyklai dovanojo Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai kartu su Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniais, vadovaujami mokytojų Birutės Čepienės, Virginijos Juškienės, Nijolės Daukšienės, Raimundo Žilio, Audronės Bukauskienės, Petro Barono. Visų širdis meile pripildė jautri dviejų Ievų – neformaliojo ugdymo mokytojos Ievos Jotkėlaitės bei pirmos klasės mokinės Ievutės Eglynaitės atliekama daina „Labas rytas“. Šiais pasisveikinimo žodžiais daugybę metų pradedamos pamokos, į kurias tais pačiais, prieš aštuoniasdešimt metų pramintais takais, kasryt atskuba mokyklos ugdytiniai – kasmet vis kiti, bet nuolat vedami to paties – pažinimo – tikslo. Ilgametę mokyklos istoriją renginio dalyviams pristatė informatikos mokytojo Rolando Kapicos sukurtas filmas „Šventosios mokyklos istorija”.
Svečių sveikinimų ir linkėjimų renginio metu taip pat netrūko. Nuoširdžius sveikinimo žodžius nuo savęs ir nuo Palangos miesto savivaldybės tarybos narių tarė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, gausiam būriui mokyklos darbuotojų ir pedagogų įteikęs padėkos raštus už ilgametį ir nuoširdų darbą Šventosios pagrindinėje mokykloje. Garbingo mokyklos jubiliejaus proga mokyklą pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo nario Antano Vinkaus atstovas Rimvydas Šakinis, Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Vargonienė ir specialistė Daina Petrulienė, Šventosios parapijos klebonas kan. Zenonas Degutis, Šventosios bendruomenės nariai – pirmininkas Domininkas Jurevičius ir kraštotyrininkas bei kolekcininkas, kuršių draugijos įkūrėjas ir vadovas Mikelis Balčius, visų Palangos miesto mokyklų, moksleivių klubo ir švietimo pagalbos tarnybos direktoriai, Šventosios lopšelio-darželio „Sigutė“ kolektyvas. Linkėjimai mokyklai atskriejo ir iš saulėtosios Ispanijos – video sveikinimą atsiuntė Palangos krepšinio klubo „Palangos kuršiai“ įkūrėjas, krepšininkas, buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos mokinys Renaldas Seibutis, kuris dėkojo mokyklai už suteiktas žinias ir šiltus prisiminimus. O prieš renginį gražaus jubiliejaus proga mokyklos bendruomenę pasveikino ir šio klubo direktorius Žygimantas Šeštokas. Nuoširdų sveikinimo raštą atsiuntė Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akademikas Eugenijus Jovaiša.
Per 80 metų Šventosios pagrindinėje mokykloje išties viskas neatpažįstamai pasikeitė – mokykla išaugo, prasiplėtė, patobulėjo, bet pagrindinis jos tikslas visada buvo, yra ir bus tas pats – išugdyti atvira širdimi į pasaulį žengiantį žmogų. „Mokykla nesensta – ji nuolat atsinaujina ir atsijaunina, keičiasi veidai, ženklai, tik raktai širdį atrakinantys išlieka tie patys, galbūt...“– tokiais žodžiais baigėsi renginys.
Mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems renginio dalyviams ir svečiams už nuoširdžius linkėjimus, skambias dainas, ritmingus šokius, margaspalvių gėlių žiedus ir prasmingą laiką, kartu praleistą gražios mokyklos sukakties šventėje.

Mokyklos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 16-oji išskirtinai svarbi diena mūsų tautai ir valstybei. Šventosios mokykla siekdama, jog mokyklos auklėtiniai ugdytųsi meilę ir pasididžiavimą Lietuva, kaip ir kasmet patriotiškai bei aktyviai paminėjo artėjančią Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Birželio 1 d. vyko projekto „Žalgiris – Tavo mokykloje!”, kuriame energingai dalyvavo ir Šventosios pagrindinė mokykla, baigiamasis renginys.


Šventosios pagrindinė mokykla skelbia atranką socialinio pedagogo ir psichologo pareigoms užimti.


Kovo 10 d. Šventosios pagrindinėje mokykloje iškilmingai paminėtas artėjantis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis, skiriant Lietuvai gražiausias dainas ir nuoširdžiausius žodžius.


Lapkričio 24 d. Kėdainiuose įvyko kasmet šimtus dalyvių sutraukiančios varžybos - Lietuvos kyokushin karate moksleivių taurė. Varžybose dalyvavo virš 900 dalyvių net iš 46 klubų. Klaipėdos mokyklą atstovavo 249 dalyviai. “SHODAN” klubo sportininkai iškovojo 19 aukso, 26 sidabro ir 51 bronzos apdovanojimą.


Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Vasario 14-oji Šventosios pagrindinės mokyklos bendruomenei buvo ypatinga. Simbolinę meilės dienos pavakarę ugdymo įstaiga minėjo mokyklos aštuoniasdešimties metų jubiliejų. Šia garbinga proga mokykloje buvo surengtas jaukus ir šiltas šventinis renginys „Leisk palinkėti“, į kurį sukviesti esami ir buvę mokyklos pedagogai, mokiniai...


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Šeštadienį Palangos senoji gimnazija, kuriai steigti švietimo ministras davė leidimą 1922 m. rugsėjo 15 d., atšventė savo 90 metų jubiliejų. Iškilmingame renginyje netrūko gražių žodžių bei oficialių sveikinimų. Dar daugiau gražių žodžių buvo ištarta šventiniame vakare, vykusiame „Palangos žuvėdroje“. O paklausti, kas jiems...


Kada daugelis diskutuoja, kaip turėtų atrodyti prestižiniai – pagrindiniai Lietuvos valstybės kurortinės vasaros sostinės Palangos miesto vartai, galima atsakyti: jie jau 20 metų yra, tai – Pradinės mokyklos rūmai, kuriuos projektavo neeilinio talento architektas, šviesaus atminimo vyras Gintautas Likšas. Yra ir observatorijos bokštas, apie kurio naują...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius