Praktiniai patarimai: į ką atkreipti dėmesį įrengiant dušo kabiną?

Palangos tiltas, 2021-08-25
Peržiūrėta
2756
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praktiniai patarimai: į ką atkreipti dėmesį įrengiant dušo kabiną?

Kiekvienam darbui reikia plano, todėl nors ir vonios kambarys atrodo visiškai lengvai suprojektuojamas - planas jam reikalingas. Didžiausia dilema kyla tada, kai reikia pasirinkti vonią arba dušo kabiną, nes tiek viena, tiek kita turi savų privalumų bei trūkumų. Tiesa, sakoma, kad šiuolaikiniams žmonėms vis reikia laiko, o dušo kabina jiems gali jo ir sutaupyti.

Planavimas

Pirmiausiai pradedant dušo kabinos projektą, reikia įvertinti vonios kambario būklę t.y. ar jums tinkami vandentiekio ir kanalizacijos įvadai bei atkreipti dėmesį į vamzdžių būklę - ar jie nėra surūdiję ir tinkami naudojimui. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į sienų lygumą, grindų nuolydžius, 90 laipsnių kampus ir ar bus kažkas montuojama į grindis (šildomos grindys). 

Sutvarkius santechnikos klausimus, pereinama prie apdailos: turite tinkamai paruošti sienas ir grindis. Paviršius turi būti lygus, ypač tada, jeigu planuojate klijuoti plyteles. Kai paviršius bus išlygintas, pagalvokite apie hidroizoliacija, kuri turi apimti sienas ir grindis.

Nusprendus, kad vonios kambarį puoš dušo kabina, reikia nuspręsti, koks jos bus aukštis ir dydis. Renkantis nestandartinius dydžius, greičiausiai turėsite sumokėti daugiau, nes tai bus pagal jūsų užsakymą, bet jeigu pasirinksite standartinę - brangiai kainuoti neturėtų. Standartas yra 80 x 80, 90 x 90 ir 100 x 100 cm, kurios yra tinkamos montuoti ant tokio paties standartinio matmens dušo padėklų. Jeigu ieškote tvarių ir kokybiškų dušo kabinų - spauskite čia!

O kaip su vonios plytelėmis?

Jeigu nusprendėte, kad norite grindų šildymo dušo kabinos plote, tuomet turite pagalvoti apie jos montavimą toje vietoje, kur netrukdytų norimoje vietoje sumontuoti dušo sienelių laikiklių ir sifono. Dušo sieneles, kuriuose yra ribojamas plotas, dažnai yra apklijuojamos kitų spalvų plytelėmis nei yra visas (didžioji dalis) vonios kambarys. Taip išskiriama dušo zona. Taip pat yra ganėtinai populiaru plytelėmis klijuoti tik tas vietas, kurios gauna daugiausiai vandens, o kitas sienas - nudažyti. Šiuo atveju dušo sienelę reikia montuoti ant plytelių pabaigos linijos. 

Grindys, kurias galima atrasti dušo kabinoje

Dažniausiai dušo kabinos yra įrengiamos vonios kambariuose ant grindų su nuolydžiu. Taip yra todėl, nes dušo kabina be padėklo atrodo estetiškiau ir lengviau įsilieja į bendrą vaizdą. Rekomenduojama rinktis 1,5%, nes didesnis gali būti itin jaučiamas ir nepatogus, o jeigu rinksitės mažesnį nei 1,5%, tuomet vanduo negalės tinkamai išbėgti iš dušo kabinos. 

Dušo kabina su nuolydžiu yra labai praktiškas pasirinkimas, bet prieš įrengiant reikėtų tam tinkamai pasiruošti: į grindis yra įleidžiamas trapas, tuomet kruopščiai hidroizoliuotas patalpos sienos ir grindys, o iš plytelių suformuojamas nuolydis. Jeigu šiuos faktorius pamiršite, teks vėliau rinktis dušo kabiną su padėklų. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. 2017 m. Globėjų diena įtraukta į atmintinų dienų sąrašą ir minima kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį.


Vasario 11-ąją minima Pasaulinė ligonių diena. Šią dieną Vilniaus universiteto profesorius, Širdies ir kraujagyslių klinikos kardiologas Pranas Šerpytis nori atkreipti dėmesį į vieną dažniausių mirties priežasčių Lietuvoje – širdies ir kraujagyslių ligas.


Nors vasarą norisi džiaugtis geru oru, mėgautis atostogomis ir įvairiomis pramogomis, augantis COVID-19 atvejų skaičius vis labiau neramina visuomenę.


Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras atkreipia dėmesį, kad dabartine geopolitine situacija gali pasinaudoti ir finansiniai sukčiai. Socialiniuose tinkluose prisidengę fiktyviais paramos fondais, jie gali raginti pervesti lėšas Ukrainai, bet pervedami pinigai gali atsidurti sukčių sąskaitose. Norint to išvengti, rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelis paramos gavėjo ženklus, kurie...


Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Buitinę techniką dažniausiai keičiame kas 5-10 metų, todėl nusprendus įsigyti naujus įrenginius vertėtų pakankamai dėmesio skirti jų savybių vertinimui. Rasti tinkamiausius pasirinkimus bus galima gerokai paprasčiau, jei vadovausitės žemiau pateiktais patarimais: tikėtina, kad jie padės jums įvertinti pagrindinius buitinės technikos kriterijus, todėl dėl priimtų sprendimų tikrai neteks...


Kiekvienam darbui reikia plano, todėl nors ir vonios kambarys atrodo visiškai lengvai suprojektuojamas - planas jam reikalingas. Didžiausia dilema kyla tada, kai reikia pasirinkti vonią arba dušo kabiną, nes tiek viena, tiek kita turi savų privalumų bei trūkumų. Tiesa, sakoma, kad šiuolaikiniams žmonėms vis reikia laiko, o dušo kabina jiems gali jo ir sutaupyti.


Ieškote vietos, kur galėtumėte stebėti vakaro rungtynes ir esate pavargęs nuo to, kad jūsų pasirinktas baras rodo jūsų varžovų komandos rungtynes, o ne jūsų? Čia mes pateikiame kelis greitus aspektus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ieškant sporto baro. 


Nauji mokslo metai jau visai ne už kalnų, todėl mokyklinių prekių paiešką naudinga pradėti jau dabar. Turbūt nesuklysime, jei pasakysime, kad  vaikiškos kuprinės yra vienos svarbiausių  mokyklai skirtų prekių, todėl jų paieškai vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Būtina pasirūpinti, kad kuprinė būtų pakankamai tvirta ir patogi, todėl atsižvelkite į keletą svarbių kriterijų, kurie...


Gineso rekordas padės atkreipti dėmesį į hepatitą

Artūras Povilaitis, LITPA valdybos pirmininkas, 2013 07 29 | Rubrika: Miestas

Vilniaus Katedros aikštėje, minint Pasaulinę hepatito dieną, buvo fiksuojamas „Guinness“ Pasaulinis rekordas. Šios akcijos organizatoriai – Pasaulinis hepatito aljansas ir Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija džiaugiasi, jog Vilniuje pavyko užfiksuoti rekordą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius