Praktiški patarimai įsirengiantiems naują būstą

***, 2020-02-04
Peržiūrėta
2284
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kol naujų būstų paklausa Lietuvoje auga tarsi ant mielių, natūralu, kad pasitaiko ir būsto įrengimo klaidų ar netikslumų. Žmonės neapgalvoja, pamiršta arba nesusistemina svarbios informacijos ir taip apsigyvena būste, kuriame nėra išspręsti svarbūs klausimai, gyvenimo kokybę mažina būsto trūkumai ir t.t. Daugumos iš jų galima išvengti susipažinus su ganėtinai paprasta informacija. Štai keli patarimai tiems, kurie planuoja įsirengti naują būstą.
Garso izoliacija
Dažna naujų būstų problema – tragiška garso izoliacija. Dėl greito pastatymo ir pigesnių medžiagų rangovai linkę kompensuoti komfortą. Ne tik naujos statybos namuose, tačiau ir daugiabučiuose gyvenantys žmonės gali girdėti kone viską, ką daro jų kaimynai. Grindys, lubos, sienos ir visa kita erdvė itin lengvai gali perduoti garsą.
Kad to neįvyktų jūsų namuose, reikia rinktis tinkamas medžiagas bei konstrukcinius pastato ypatumus. Plaukiojanti grindų danga, pvz. parketas, kuris dengs garsą izoliuojantį sluoksnį – dažnas ir efektyvus sprendimas. Taip pat grindims neretai pasirenkamas gipso plaušo masyvas su papildomo izoliaciniu posluoksniu. Sienoms – analogiški sprendimai, kuriuos padės išsirinkti statybų ekspertai.
Patikėkite, geriau išleisti kiek daugiau nei kasdien po 5 kartus girdėti kaimynų kivirčus ar tada, kai jie nuleidžia vandenį tualete...
Atsparumas drėgmei
Tie, kas Kaune, Vilniuje ar kitose Lietuvos vietose gyvena cokoliniuose, žemėje esančiuose butuose žino, kaip rimtai drėgmė gali kenkti gyvenimui būste. Pelija sienos ir palangės, grindys, dėl drėgmės sankaupų atsiranda iškilumų ant paviršių, šlampa sienos, langai hermetizuoja ir t.t.
Visgi ne tik nuliniame ar „minusiniame“ aukšte tokios problemos gali susidaryti. Prastesnė izoliacija bei būsto apdaila, netinkami inžineriniai sprendimai priveda prie to, kad kaupiasi drėgmė ir suprastėja gyvenimo kokybė. Hidroizoliacija yra priemonės bei apdaila, kurios saugo nuo drėgmės ir vandens daromos žalos. Vonios kambaryje, tualete, net ir virtuvėje tokia apdaila reikalinga. Hidroizoliacija padės apsaugoti sandūras, apdailą bei viso gyvenimo kokybę.
Tuščiau – geriau nei perkrauta
Jeigu galvojate apie interjerą – nepersistenkite. Pirkdami būstą su daline apdaila arba dar neįrengtus namus, užsirašykite į konsultaciją su interjero dizaineriais. Nebūtina paslaugų pirkti, tačiau gauti profesionalią nuomonę tikrai yra verta.
Svarbu, kad į naujus namus įsikeltumėte be perteklinio daiktų kiekio. Per daug rakandų, baldų, buitinės technikos ar kitų dalykų jau nuo pirmos akimirkos gali sumenkinti jaukumą ir sumažinti gyvenimo kokybę. Dabar rinkoje dominuoja minimalizmas, o ir šiaip, reikėtų, kad namuose būtų daug vietos praėjimui. Didesnė erdvė leis ir mankštintis ar sportuoti bei papildyti būstą vėlesniu metu.
Komfortas
Beveik visada, kada kalbama apie būsto įrengimą, žmonės užmiršta komfortą. Na kokie namai šiais laikais be interneto, televizoriaus, Wi-Fi ryšio... O ir reguliuojamas apšvietimas, signalizacija, dūmų detektoriai, išmanūs termostatai yra komforto pridedantys, bet beveik arba išties būtini sprendimai.
Nepamirškite to, kad naujame būste jums arba nuomininkams reikės gyventi, todėl komfortas – ne ką mažiau svarbi gyvenimo detalė nei pats stogo virš galvos faktas. Ir televizorių įsigyti reikia. Svarbu neperspausti su tokiais pirkiniais ir geriau „sumedžioti“ nuolaidas ar akcijas. Sužinokite, kur vyksta televizorių akcijos ir TV arba panašias komforto prekes įsigykite už gerokai mažesnę sumą.


Parengta pagal: Varle.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

NT brokeris Paulius Viluckis padės ne tik įsigyti svajonių būstą pajūry, bet ir jį tinkamai įvertinti. Tel. 8 625 93257


Seimo nariai socialdemokratai Gintautas Paluckas ir Linas Jonauskas ketvirtadienį ketina pateikti Seimui įstatymo pataisas, siūlančias leisti visoje Lietuvoje jaunoms šeimoms įsigyti pirmąjį būstą su valstybės parama.


Praėję metai net tik Vilniaus, bet ir Palangos, Šventosios NT rinkoms nebuvo patys geriausi ir svajojantys apie būstą pajūryje jau trina rankomis – šie metai gali būti lemtingi.


Siūloma sudaryti sąlygas jaunoms šeimoms su valstybės parama įsigyti būstą visoje Lietuvoje, o ne tik regionuose, kaip yra dabar.


Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


 Pristatant iš čia , mes norime kad mūsų siuntą Norvegijoje gautų kuo greičiau, sklandžiau ir aišku nepažeistą. Ar siunta bus nepažeista priklauso ne tik nuo  gabenančios kompanijos ir kurjerių, tačiau ir nuo mūsų. Labai svarbu, kaip mes ta siuntą paruošime. Tad kokie yra pakavimo patarimai siuntoms į Norvegiją.


Kol naujų būstų paklausa Lietuvoje auga tarsi ant mielių, natūralu, kad pasitaiko ir būsto įrengimo klaidų ar netikslumų.


Nuo kitų metų pradžios savivaldybės galės lengviau pasirūpinti žmonėmis, kuriems būtinas socialinis būstas. Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymų pakeitimams, pagal kuriuos sudaromos sąlygos savivaldybėms išsinuomoti būstą iš fizinių ar juridinių asmenų ir pernuomoti jį žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto.


Neįgalieji ar vaikus su sunkia negalia auginančios šeimos, jei reikia pagal specialiuosius poreikius pritaikyti būstą ar gyvenamąją aplinką, dėl paramos su prašymais gali kreiptis į Savivaldybę.  


Svajonės apie naują būstą dūžta į šipulius

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 28 | Rubrika: Miestas

Šių metų pradžioje bendrovės „Big City Lt“ vadovas ir vienintelis akcininkas Dainius Meškys kreipėsi į teismą dėl įmonės bankroto. Minėta Klaipėdoje registruota nekilnojamojo turto bendrovė pernai Palangoje, Medvalakio gatvėje, pradėjo statyti du penkiaaukščius namus, bet dėl milijonus litų siekiančių skolų buvo priversta skelbti bankrotą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius