Prireikė naktį ginekologo? Į Klaipėdą!

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-07-07
Peržiūrėta
1531
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prireikė naktį ginekologo? Į Klaipėdą!

Ką daryti vaikelio besilaukiančiai moteriai Palangoje, jeigu naktį skubiai prireikia akušerio ir ginekologo pagalbos? Skubiai kviesti taksi ir dumti į Klaipėdą, nes Palangoje naktį ginekologinė pagalba Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente, kitaip tariant, kurorto ligoninėje, neteikiama. „Klaipėda visai šalia, todėl nėra būtinybės turėti akušerį ar ginekologą kurorte naktį“, - gūžčiojo pečiais kalbinti pašnekovai.

 

Liko nemaloniai nustebinta

„Lankiausi Palangoje birželio 25-ąją. Mano nėštumas jau buvo aštuonis su puse mėnesio. Vėlai vakare pajutau, kad nejuntu vaikelio judesių, todėl nuvykau į Palangos ligoninę, kad patikrintų, ar plaka vaikelio širdelė“, - „Palangos tiltui“ pasakojo Eglė Raudytė-Utarienė.

Atvykusi į priėmimą, jauna moteris paprašė, kad ją apžiūrėtų ginekologas ar akušeris, bet buvo maloniai nustebinta atsakymu – tokio specialisto naktį ligoninėje nėra.

„Tada pasiprašiau, kad nors terapeutas apžiūrėtų. Laimei, toks specialistas buvo. Jis mane ir apžiūrėjo, pasakė, kad viskas tvarkoje. Tąkart nusiraminau, bet kažin ar kitą kartą, būdama nėščia aštuonis su puse mėnesio važiuočiau į Palangą žinodama, kad naktį kurorte negalima gauti ginekologo pagalbos“, - sakė ponia Eglė.

Ją stebina, kad kurorte, į kurį vasarą suvažiuoja tūkstančiai poilsiautojų ir kuris stengiasi lygiuotis į aukštesnio lygio kurortus, prireikus ginekologo naktį, tektų lėkti į Klaipėdą.

„Per vasarą toks specialistas turi būti“, - įsitikinusi moteris.

Nemaloniai Palangoje nustebintą jauną moterį „gandrai“ aplankė jau kitą dieną – Eglė pagimdė Klaipėdoje.

 

Klaipėda pasiekiama ranka...

Palangos miesto savivaldybės Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkas Giedrius Šatkauskas sako „puikiai suprantąs tokią situaciją“, bet savivaldybė nelabai galėtų ją išspręsti.

„Ginekologo ar akušerės kurorto ligoninėje, ypač vasarą, naktį, nėra nė dėl to, kad nėra tokio poreikio, o todėl, kad ligonių kasos neskiria tokiai medicininei paslaugai finansavimo. Kita vertus, iki Klaipėdos jūrininkų ligoninės yra vos dvidešimt minučių kelio, tad prireikus ją pasiekti nėra sunku. Be to, dienos metu ginekologą galima aplankyti Sondros Kulikauskienės sveikatos centre ar Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centre“, - sakė G. Šatkauskas.

S. Kulikauskienė „Palangos tiltui“ sakė, kad centre dirba keturi ginekologai.

„Jei įvyktų „ekstrinis“ atvejis, tereikėtų iškviesti greitąją pagalbą ir nuvažiuoti į Klaipėdą. Aš nelaikau tai problema“, - sakė S. Kulikauskienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 14 d., šeštadienį,  jau septynioliktąjį kartą Lietuvos muziejai atsivers naktį. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus jungiasi prie Europos muziejų nakties renginių ir kviečia lankytojus išgirsti intriguojančias istorijas iš aušrininko bei gydytojo gyvenimo. 


Ketvirtadienio vakarą ypač sustiprėjus vėjui, atsakingų Palangos tarnybų specialistai dirbo visą naktį, vėjo sukeltus padarinius komunalininkai šalina ir šiuo metu.


Palangos verslininkai ruošiasi šventiniam laikotarpiui. Pasukti galvas kuo sudominti kurorto svečius, teko tiek viešbučiams, tiek ir restoranams. Tikimasi, jog Palangą užguls ir linksmybių išsiilgę poilsiautojai, ir šeimos su vaikais. Skaičiuojama, kad jau dabar kurorto viešbučiai Naujametinei nakčiai užimti iki 80 procentų.


Liepos 18-osios naktį, apie 02.07 val., pastebėta, kad Palangoje, Žemaičių g., iš daugiabučio namo kiemo, pavogtas automobilis BMW. Žala – 110 tūkst. eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, pranešė delfi.lt


Penktadienio vakarą „Ramybės“ galerija pakvietė palangiškius ir miesto svečius į išskirtiniu tapybos stiliumi – kvadratėliais – paveikslus ir lietuvių liaudies drobes audžiančios dailininkės Dalios Kirkutienės parodos „Kai diena ilgesnė už naktį“ atidarymą.


„Tiek liaudies J. Basanavičiaus gatvėje nebūna net per vasaros sezono atidarymo šventę“, – prieš vidurnaktį besiiriant per žmonių jūrą link tilto ir iš kairės, ir iš dešinės skambėjo Palangon iš visų Lietuvos pakraščių suvažiavusių miesto svečių bei pačių palangiškių žodžiai. Ir išties tokios minios, kurioje...


Šventoji trumpiausią metų naktį kviečia sutikti prie jūros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvai laikas turėti Joninių sostinę, ir šis garbingas titulas atiteko Šventajai, kviečiančiai trumpiausią metų naktį sutikti jūros ir gamtos prieglobstyje. Joninių sostinės atidarymas Šventojoje – birželio 23 d


Palanga dieną ir naktį – kaip du skirtingi pasauliai  7

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 07 12 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar galima pykti ant veidrodžio, kad šis rodo tai, kas žiūrinčiajam nėra malonu? Visi supranta, kad tai – kvailas užsiėmimas. Priešingai, veidrodis reikalingas tiems, kas nori sužinoti realią tiesą. Tačiau Palangos valdžia, lyg Ledo karalienė iš pasakos apie Snieguolę, ant nemalonią realybę parodžiusio veidrodžio ėmė pykti. Mūsų gyvenimą atspindinčiu...


Prireikė naktį ginekologo? Į Klaipėdą!

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 07 07 | Rubrika: Miestas

Ką daryti vaikelio besilaukiančiai moteriai Palangoje, jeigu naktį skubiai prireikia akušerio ir ginekologo pagalbos? Skubiai kviesti taksi ir dumti į Klaipėdą, nes Palangoje naktį ginekologinė pagalba Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente, kitaip tariant, kurorto ligoninėje, neteikiama. „Klaipėda visai šalia, todėl nėra būtinybės turėti akušerį ar ginekologą kurorte naktį“...


Kam labiausiai reikalingas alkoholis naktį?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 03 20 | Rubrika: Miestas

Pradėjęs riedėti naujai išrinktos būsimos Palangos valdžios partnerių vežimas, regis, rimtai užkliuvo už pirmojo akmenėlio.  Liberalus tiesiog pašiurpino konservatorių programinė idėja mieste uždrausti alkoholio prekybą po vidurnakčio.  Liberalcentristų lyderis Saulius Simė ruošiasi net paprotinti kurorto konservatorius, kad šie atsisakytų savo minties. Anot, S.Simės, visa...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius