Pristatyti sanatorijos „Gradiali“ plėtros planai: daugiau gydomųjų bei sveikatinimo procedūrų

Palangos tiltas, 2020-07-09
Peržiūrėta
2086
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pristatyti sanatorijos „Gradiali“ plėtros planai: daugiau gydomųjų bei sveikatinimo procedūrų

Palangoje įsikūrusios sanatorijos „Gradiali“ atstovai ketvirtadienį Savivaldybėje pristatė artimiausius plėtros planus. Įgyvendinus juos, atsiras galimybė palangiškiams ir kurorto svečiams pasiūlyti daugiau gydomųjų bei sveikatinimo procedūrų.

Susitikime su „Gradiali“ atstovais dalyvavo miesto vadovai – meras Šarūnas Vaitkus, mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Savivaldybės tarybos nariai – Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Skritulskas, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas Dainius Želvys bei šio komiteto nariai – Julius Tomas Žulkus (pirmininko pavaduotojas) ir Vaidas Šimaitis, mero patarėjas Pranas Žeimys, taip pat – Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Žydrūnas Žvirblis ir miesto vyriausiasis architektas Vytautas Indreika.

Šiuo metu sanatorijoje „Gradiali“ yra 166 kambariai, maitinimo salės, nedidelis restoranas bei gydymo paslaugoms teikti skirtos patalpos – pacientams teikiamos vandens procedūros, siūlomos įvairios vonios (masažinės, vertikalios ir kt.), vyksta ir fizioterapijos seansai. Tačiau šiandieninė situacija poreikių jau nebetenkina, tad numatyta sanatorijos „Gradiali“ plėtra.

Pirmuoju darbų etapu, kuris bus realizuojamas pavasarį, panaudojant esamas virtuvės patalpas, planuojama išplėsti pirmame aukšte esančią maitinimo salę. Taip pat bus padidintas ir sanatorijoje esamų kambarių skaičius – papildomai bus įrengtas dar 101 kambarys, tarp kurių bus vienviečių, dviviečių, taip pat – apartamentų.

Antruoju etapu numatyta išplėsti pirmame aukšte esančią gydymo zoną. Planuojama įrengti 25 metrų trijų takelių plaukiojimo baseiną, pramoginius baseinus, taip pat – vertikalias vonias. Projektuojamos ir masažinės, mineralinio vandens, purvo ir kt. vonios – vonių iš viso numatyta įrengti 26. Pramoginėje zonoje atsiras ir keletas pirčių.

Įgyvendinant antrąjį etapą taip pat numatyta papildomai įrengti 173 kambarius antrajame, trečiajame ir ketvirtajame aukštuose.

Projektuotojai akcentavo, jog įgyvendinat šį sanatorijos plėtros projektą, laikomasi detaliojo plano reikalavimų, tad pastato intensyvumas ne tik nedidės, bet netgi sumažės. Numatyta, kad pastatas bus 5 aukštų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Seimas apsispręs, ar leisti kurortuose įrengti daugiau automobilių aikštelių ir jų saugyklų už Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšas, skiriamas savivaldybėms.


Su praėjusį penktadienį, rugsėjo 3 d., Palangoje apsilankiusiu susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu kurorto meras Šarūnas Vaitkus aptarė ne vieną miestui aktualų klausimą. Kurhauze vykusio susitikimo metu, kuriame dalyvavo gausi Susisiekimo ministerijos delegacija, taip pat – Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys...


Šiandien, kovo 13 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.


Palangoje įsikūrusios sanatorijos „Gradiali“ atstovai ketvirtadienį Savivaldybėje pristatė artimiausius plėtros planus. Įgyvendinus juos, atsiras galimybė palangiškiams ir kurorto svečiams pasiūlyti daugiau gydomųjų bei sveikatinimo procedūrų.


Balandžio 28 d. Palangos botanikos parke vyko XII-asis sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“ („Cura te Ipsum“), skirtas medicinos darbuotojų dienai paminėti, kurį organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų institutas (LSMU NI) ir LSMU NI Palangos klinika. Sulaukėme daugiau nei šimto dalyvių, atvykusių ne tik iš Palangos...


Praėjusią savaitę Palangos miesto taryba išplėtė gatvių, kuriose bus apmokestinamas automobilių stovėjimas, sąrašą. Šiuo sprendimu piktinasi vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ vadovas Kęstutis Speičys, nes pacientams netaikomos jokios išimtys, tad ir jie turės mokėti nustatytą rinkliavą.


Dvylika Palangos šaulių aktyviai prisijungė prie IX-ojo sveikatinimo renginio „Pasirūpink ir savo sveikata“, skirto Medicinos darbuotojų dienai pažymėti.


  Palangoje sparčiai plečiama gydomųjų paslaugų pasiūla – viena po kitos duris atveria atsinaujinusios sanatorinės įstaigos, kuriose kiekvienas norintis gali ne tik atgauti jėgas, bet ir pasinaudoti sveikatinimo procedūromis.


Palangos turizmo informacijos centrą (TIC) kasmet lanko gausus būrys poilsiautojų, kuriems aktualiausia informacija randama būtent šioje vietoje. Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, gelbstintis ne tik darbuotojams, bet ir turistams. Juo labiau, kaip paminėjo Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius