Prokuroras paskelbs, ar „Litesko“ teks eiti į teismą

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-09-05
Peržiūrėta
1166
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dainius Želvys, Palangos miesto Tarybos narys, gyvenantis Žvejų g. 42, dėl galimai nusikalstamos šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“  veiklos buvo užsimojęs plačiu mostu – dėl „Litesko“ reikalavimų mokėti už neva neteisėtai „Litesko“ naudojamą elektros energiją daugiabutyje šių metų birželio pradžioje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Bet pareiškimas nesudomino jos, o buvo persiųstas Palangos miesto prokuratūrai. Savo ruožtu ši ikiteisminį tyrimą pavedė atlikti Palangos miesto policijos komisariatui.

 

Sprendimas gali paliesti ir kitus miestus

Kaip sakė ikiteisminį tyrimą vykdžiusi Palangos miesto PK tyrėja Dainora Andrijauskė, surinkta medžiaga išsiųsta Palangos miesto prokuratūros prokurorui Gintui Pikčiūnui. Jis „Palangos tiltui“ sakė, kad  sprendimą priimsiąs artimiausiomis dienomis. Jis gali dar labiau pakaitinti aistras – priėmus sprendimą, kad „Litesko“ nepagrįstai reikalauja namo gyventojų apmokėti elektros sąskaitas už cirkuliacinių siurblių eksploatavimą minėtame name, ir teismui nusprendus, kad prokurorų reikalavimai yra teisėti, „Litesko“ būtų priversta keisti esančią praktiką ne tik Palangoje, bet ir kituose šalies miestuose, kuriuose šilumos ūkį valdo „Litesko“. Ne paslaptis, sprendimas galėtų dar labiau pakurstyti politines aistras – „Litesko“ klausimas – ne vieno miesto politiko darbotvarkėje.

 

Galimai padaryta nusikalstama veikla?

Priminsime, kad pareiškime Generalinei prokuratūrai D. Želvys rašė, kad UAB „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“ (cituojame-aut.) „be gyventojų sutikimo slapta naudoja gyventojų elektrą šilumai tiekti“. Kitaip tariant, „Litesko“ kaltinamas, kad jai priklausančius cirkuliacinius siurblius prijungė prie daugiabučio namo bendro naudojimo elektros tinklų. Už visą name sunaudotą elektros energiją moka patys namo gyventojai.

Dainius Želvys kreipėsi į Generalinę prokuratūrą po to, kai  kartu su antstole Reda Vizgaudiene ir „VST“ atstovu  patikrino minėto daugiabučio namų šilumos punktus, kuriuos valdo UAB „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“.

Jo metu buvo užfiksuota, kad be gyventojų sutikimo šilumos tiekėja jai priklausančius cirkuliacinius siurblius prijungė prie namų bendro naudojimo elektros tinklų. Buvo nustatyta, kad Žvejų g.42 name yra pajungti 210 ir 60 vatų siurbliai. Tarybos nario skaičiavimu, per daugiau nei penkerius metus UAB „Litesko“ sunaudojo elektros energijos už 3 tūkst.891,89 litus.

Panaši padėtis yra ir kitame kurorto daugiabutyje: Taikos g.16 daugiabutyje UAB ‚Litesko“ yra pajungusi 460 ir 60 vatų siurblius. Šiame name per dvejus metus  buvo galimai sunaudota elektros energijos už 1 tūkst.680,81 litą.

 Pareiškėjas, atstovaujantis namo gyventojams, prokuratūrai pateiktame kreipimesi  nurodė  Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos siųstą Lietuvos Šilumos tiekėjų asociacijai raštą dėl AB „Panevėžio energija“ elektros energijos sunaudojimo šilumos punktuose. Ministerijos paaiškinta, kad jei šilumos punktas ar kita įranga (šilumos apskaitos prietaisai, nuotolinio nuskaitymo įranga) nepriklauso namo patalpų savininkams bendrosios nuosavybės teise, tai jie neprivalo apmokėti išlaidų, susijusių su jų naudojimu, eksploatavimu ir priežiūra. Konstatuota, jog už elektros energiją, suvartotą naudojant minėtą įrangą, turi apmokėti jų savininkas.

Kurorto gyventojų pranešime taip pat buvo konstatuota, kad UAB „Litesko“ galimai padaryta nusikalstama veika turi visuomeninę reikšmę, nes minėtai bendrovei nuosavybės teise priklauso virš du šimtai daugiabučiuose esančių šilumos punktų, kuriose situacija gali būti analogiška.

 

Piktinasi, kad pavedė tirti Palangai

D. Želvys piktinasi, kad Generalinė prokuratūra atsainiai pasižiūrėjo į jo pareiškimą ir jį „nuleido“ Palangos prokurorams, kurie, savo ruožtu, pavedė Palangos miesto Vyriausiajam policijos komisariatui pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Apklausoje, kurią vykdė komisariato tyrėja ( Dainora Andrijauskė- aut.) buvau jau labai seniai. Iki šiol nei aš, nei kiti namo gyventojai nesame informuoti apie kokius nors sprendimus. Aišku viena – tyrimas stringa. O stringa todėl, kad jis Generalinės prokuratūros buvo pavestas Palangos teisėsaugos institucijoms. Sprendimas bus labai svarbus, nes jis turėtų pakeisti esamą praktiką ne tik Palangoje, bet ir dar 12 šalies miestų, kur šilumos ūkį valdo „Litesko“, - sakė „Palangos tiltui“ D. Želvys. Jis stebisi, kad Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, kuriam buvo pranešta apie ydingą tvarką, iki šiol nesiėmė jokių veiksmų.

„Gal dėl to, kad pats R.Palaitis yra įsipainiojęs į „Rubikono“ reikalus?“ – spėjo politikas. „Rubikonas“ turi apie trečdalį „Litesko“ akcijų. Paskui Liberalcentristų partiją, kuriai priklauso R. Palaitis, ilgai vilkosi įtarimai dėl buvusio partijos pirmininko ir buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko ir „Rubikono“ verslo grupės neskaidrių finansinių sandėrių.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 183-ią straipsnį, kuris numato atsakomybę už pasisavinimą patikėto svetimo turto.

 

Paskelbs sprendimą netrukus

Palangos VPK tyrėja Dainora Andrijauskė užvakar sakė, kad visą ikiteisminę medžiagą yra perdavusi Palangos miesto prokuratūros prokurorui Gintui Pikčiūnui.

„Jis ir priims sprendimą. Aš negaliu nieko komentuoti apie ikiteisminį tyrimą“, - sakė ji.

G. Pikčiūnas patvirtino, kad jis turi ikiteisminę medžiagą.

„Baigiu ją nagrinėti. Sprendimą byloje priimsiu artimiausiu metu – galbūt jau kitą savaitę“, - sakė prokuroras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad š. m. birželio 1 d. buvo atlikti Palangos miesto vaikų žaidimų aikštelių smėlio parazitologiniai tyrimai, kurių metu parazitologinės taršos neaptikta.


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Naujajame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje rašome, kad miesto Taryba jau pažymėjo savo pusiaukelę. Ta proga „Palangos tiltas“ šnekino įvairius miesto politikus, buvusius Tarybos narius. Dainius Želvys, vienas labiausiai patyrusių miesto politikų ir šios Tarybos narys, „Palangos tiltui“ sakė, kad viskas, kas buvo suplanuota...


2020 m. gruodžio 21 d. vykusią atranką Skuodo rajono policijos komisariato viršininko pareigoms užimti laimėjo Palangos miesto PK Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus. Konkurse dalyvavo trys pretendentai.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Sausio 5-ąją, sekmadienį, į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi moteris, kuri teigė, jog buvo apgauta sukčių.


Dainius Želvys, Palangos miesto Tarybos narys, gyvenantis Žvejų g. 42, dėl galimai nusikalstamos šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“  veiklos buvo užsimojęs plačiu mostu – dėl „Litesko“ reikalavimų mokėti už neva neteisėtai „Litesko“ naudojamą elektros energiją daugiabutyje šių metų birželio pradžioje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Bet pareiškimas nesudomino...


Prokurorai narplios UAB „Litesko“ veiklą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 04 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto daugiabučių namų esančių Žvejų g. 42  bei Taikos g.16 gyventojai kreipėsi į šalies generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ galimai padarytos nusikalstamos veikos. Daugiabučių gyventojai prokuratūros prašo pateikti kaltinimus minėtai bendrovei už neteisėtai naudojamą elektros energiją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius