Prokurorai narplios UAB „Litesko“ veiklą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-06-04
Peržiūrėta
1964
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto daugiabučių namų esančių Žvejų g. 42  bei Taikos g.16 gyventojai kreipėsi į šalies generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ galimai padarytos nusikalstamos veikos. Daugiabučių gyventojai prokuratūros prašo pateikti kaltinimus minėtai bendrovei už neteisėtai naudojamą elektros energiją.

 

Moka gyventojai

Ne viename susirinkime palangiškiai kėlė klausimą dėl padidėjusių mokesčių už bendro naudojimo patalpų apšvietimą. Prieš daugiau nei mėnesį miesto Tarybos nariai Šarūnas Vaitkus ir Dainius Želvys  kartu su antstole Reda Vizgaudiene ir „VST“ atstovu  patikrino minėtų daugiabučių namų šilumos punktus, kuriuos valdo UAB „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“. Jo metu užfiksuotas juridinių aplinkybių faktas, kad be gyventojų sutikimo šilumos tiekėja jai priklausančius cirkuliacinius siurblius prijungė prie namų bendro naudojimo elektros tinklų. Tokiu būdu, už elektros energiją sumoka daugiabučių gyventojai. Nustatyta, kad Žvejų g.42 name yra pajungti 210 ir 60 vatų siurbliai. Iš viso 270 vatų. Per daugiau nei penkerius metus UAB „Litesko“ sunaudojo elektros energijos už 3 tūkst.891,89 litus. Gyventojai taip pat nurodė, kad  dalis šio namo butų šilumos tiekimas necentralizuotas, tačiau ir šių būstų savininkai taipogi sumoka už galimai neteisėtai pasisavintą elektrą.

Taikos g.16 daugiabutyje UAB ‚Litesko“ yra pajungusi 460 ir 60 vatų siurblius, o tai sudaro 520 vatų. Šiame name per dvejus metus galimai sunaudota elektros energijos už 1 tūkst.680,81 litą.

 

Privalo apmokėti šilumos tiekėjas

Šiuose namuose gyvenantys miestelėnai prokuratūrai pateiktame kreipimęsi  nurodė  Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos siųstą Lietuvos Šilumos tiekėjų asociacijai raštą dėl AB „Panevėžio energija“ elektros energijos sunaudojimo šilumos punktuose. Ministerijos paaiškinta, kad jei šilumos punktas ar kita įranga (šilumos apskaitos prietaisai, nuotolinio nuskaitymo įranga) nepriklauso namo patalpų savininkams bendrosios nuosavybės teise, tai jie neprivalo apmokėti išlaidų, susijusių su jų naudojimu, eksploatavimu ir priežiūra. Konstatuota, jog už elektros energiją, suvartotą naudojant minėtą įrangą, turi apmokėti jų savininkas.

Kurorto gyventojų pranešime taip pat sakoma, kad UAB „Litesko“ galimai padaryta nusikalstama veika turi visuomeninę reikšmę, nes minėtai bendrovei nuosavybės teise priklauso virš du šimtai daugiabučiuose esančių šilumos punktų, kuriose situacija gali būti analogiška.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga jau renovavo daugiau nei pusę visų kurorte esančių senų daugiabučių namų, ir renovacija tęsiasi. Prie renovuotų namų tvarkoma ir gyvenamoji aplinka. 


Kurorte intensyviai gražinama daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka – tvarkomi dalies namų kiemai, įvažiavimai į juos, dalyje iki šiol neapšviestų kiemų įrengiamas apšvietimas. 


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, įvertinusi Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės argumentus dėl VRM ketinimo atsisakyti Palangoje esančios sanatorijos „Pušynas“, nusprendė kreiptis į Vyriausią tarnybinės etikos komisiją, Generalinę prokuratūrą, STT ir FNTT bei prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos nusikalstamos veikos ir galimos korupcijos.


Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai tvarko teritoriją ties S. Nėries gatvės 7 numerio daugiabučiu namu. O Sodų gatvės 26, 28, 30 numeriais pažymėtų namų aplinka jau atnaujinta: padidinta automobilių stovėjimo aikštelė, pastatyti nauji elektros stulpai su elektros energiją taupančiu LED...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančią Ingą Visockytę prašydamas neleisti uždaryti Palangos pirmojo pašto, įsikūrusio Klaipėdos plente, didžiausiame daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale. Šis klausimas trečiadienį iškeltas ir...


Ketvirtadienį į valdžion išrinktuosius kurorto politikus trijų Palangos daugiabučių gyventojų vardu kreipęsis Pranas Gelžinis prašė jų pagalbos. Aštuoniolika metų kaimynai negali sutarti dėl įvažiavimų į Ganyklų g. 29, 35, 37, 41 namų kiemus bei aikštelę, o bandymai spręsti ginčą administraciniu būdu – parengus kvartaliuko koncepciją – gyventojų...


Palangos miesto tarybos sprendimas rengti  žemės sklypo Jūratės g.24 ir žemės sklypų prie  daugiabučių namų Jūratės g.26 ir 28 detalųjį planą, kuriuo numatoma keisti Palangos miesto centrinės dalies detaliojo plano sprendinius ir planuojamojoje teritorijoje, esant galimybei prie sklypo Jūratės g.24 prijungti du arus laisvos valstybinės žemės, suneramino gyventojus. Kaip „Palangos...


Prokurorai narplios UAB „Litesko“ veiklą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 04 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto daugiabučių namų esančių Žvejų g. 42  bei Taikos g.16 gyventojai kreipėsi į šalies generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ galimai padarytos nusikalstamos veikos. Daugiabučių gyventojai prokuratūros prašo pateikti kaltinimus minėtai bendrovei už neteisėtai naudojamą elektros energiją.


Palangiškiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 18 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę 120 Palangos miesto daugiabučių namų kvartalo gyventojų raštu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisiją prašydami apginti viešąjį interesą. Gyventojai prokurorų prašo ištirti aukšto Palangos valdininko veiksmus.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius