LVŽS frakcija prašo ištirti ministrės Agnės Bilotaitės galimai nusikalstamą veiklą

Palangos tiltas, 2021-12-15
Peržiūrėta
2329
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, įvertinusi Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės argumentus dėl VRM ketinimo atsisakyti Palangoje esančios sanatorijos „Pušynas“, nusprendė kreiptis į Vyriausią tarnybinės etikos komisiją, Generalinę prokuratūrą, STT ir FNTT bei prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos nusikalstamos veikos ir galimos korupcijos.

Ministrė viešai paskelbė, kad „Pušyno“ veikla neatitinka VRM būdingų funkcijų ir viešoji įstaiga bus likviduota, o sanatorijos turtas – ant jūros kranto esantys pastatai ir beveik 2 ha sklypas, bus perduotas Turto bankui. Ministrė savo sprendimą motyvuoja nuorodomis į 2016 metų Konkurencijos tarybos rekomendacijas ir Vyriausybės programą.

Tačiau A. Bilotaitė nepranešė, kad VRM sprendimą atsisakyti „Pušyno“ galimai įtakojo Šventosios seniūnė Veronika Skeberdytė, kuri yra ministrės A. Bilotaitės bendrapartietė ir planavo tapti jos patarėja Seime. Nors A. Bilotaitė teigia, esą ji ir V. Skeberdytė yra tiesiog tos pačios Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narės, viešai paskelbta informacija leidžia pagrįstai manyti, kad abi moteris sieja draugystė. Artimus A. Bilotaitės ir V. Skeberdytės ryšius įrodo daugybė viešoje erdvėje skelbiamų nuotraukų iš politikių rinkiminių kampanijų. Maža to – paaiškėjo, kad valstybės tarnautoja V. Skeberdytė yra pateikusi prašymą Palangos savivaldybės administracijos direktoriui suteikti leidimą jai dirbti Seimo narės A. Bilotaitės politinio (asmeninio) pasitikėjimo patarėjų komandoje.

Ši informacija skelbiama 2021 m. gruodžio 12 d. socialiniuose tinkluose Facebook ir YouTube  žurnalisto Skirmanto Malinausko tyrime.

Viešai paskelbtoje informacijoje teigiama, kad dėl žemės, esančios sanatorijos „Pušynas“ teritorijoje adresu Žvejų g. 1, Palangoje jau šešis metus bylinėjasi Šventosios seniūnės V. Skeberdytės uošviai Hermegeldilda ir Stasys Liutikai. Minėti asmenys siekia susigrąžinti žemės sklypą atkurdami nuosavybės teises. Pažymėtina, kad A. Bilotaitės bendrapartietė gyvena ir augina tris vaikus su partneriu Tauru Liutiku, kurio interesus valstybės tarnautoja atstovauja teismuose dėl nuosavybės teisės į žemės sklypus atkūrimo. Bandymas perimti sanatorijai priklausančią teritorijos dalį yra ne pirmas. Teismas jau anksčiau yra pripažinęs, kad žemės sklypų sugrąžinti negalima, nes juose stovi visuomeniniai pastatai, skirti rekreacijai ir visuomenės poreikiui tenkinti.

Svarbu paminėti, kad VRM ministrės sprendimas Turto bankui perduoti sanatoriją „Pušynas“ su jai priklausančiais žemės sklypais galimai sudarytų sąlygas V. Skeberdytės uošviams ir partneriui be kliūčių atkurti nuosavybę.

LVŽS frakcijos narių nuomone, viešojoje erdvėje paskelbta informacija kelia abejones, ar nebuvo naudojamasi tarnybine padėtimi siekiant susigrąžinti žemės sklypą, ar detaliojo plano koregavimo ir naujo grąžintinos žemės sklypo, esančio sanatorijos „Pušynas“ teritorijoje, suformavimo procesai buvo skaidrūs. Be to, turimais duomenimis, V. Skeberdytė nedeklaravo, nors ir privalėjo, savo ryšių su partneriu Tauru Liutiku ir uošviais, kurių interesus valstybės tarnautoja atstovauja teisme.

Todėl LVŽS išvardintų institucijų prašo pradėti tyrimą dėl valstybės tarnautojos V. Skeberdytės elgesio ir galimo viešųjų bei privačiųjų interesų supainiojimo. Taip pat prašoma pagal kompetenciją įvertinti TS-LKD narių ir galimai gerų draugių A. Bilotaitės ir V. Skeberdytės galimus susitarimus. 

Prašoma ištirti, ar A. Bilotaitė, pasinaudodama savo įtaka ir dėl užimamų pareigų jos žinioje esančia informacija bei tarnybine padėtimi, nesiekė padėti savo bendrapartietės ir draugės šeimai sugrąžinti milijoninės vertės žemės sklypus Palangoje.

LVŽS komunikacijos grupė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdoje ir Palangoje per pastarąsias dvi paras pas kelis žmones buvo rasta galimai narkotinių medžiagų, pranešė uostamiesčio policija.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Klaipėdos apskr. VPK KP NNTV pareigūnai kratų metu rado daug galimai vogtų daiktų – kelis paspirtukus, statybinių ir žvejybos įrankių, kitų daiktų.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo atsiliepti automobilių vairuotojus


Kainoms toliau augant, gyventojai diržų veržtis neplanuoja ir galimai artėjantis sunkmetis žmonių negąsdina, sako ekonomistai.


2022-05-26 apie 15.20 val. Kretingos r., Padvarių k., patikrinę automobilių stovėjimo aikštelėje stovėjusį automobilį „Audi A6“, jame buvusio 1993 m. gimusio vyro drabužiuose rado ir paėmė du plastikinius maišelius, kuriuose buvo 21 folijos lankstinukas su augalinės kilmės, žalsvos spalvos, galimai narkotine medžiaga ir keturi paketėliai su baltos spalvos, biria, galimai narkotine...


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, įvertinusi Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės argumentus dėl VRM ketinimo atsisakyti Palangoje esančios sanatorijos „Pušynas“, nusprendė kreiptis į Vyriausią tarnybinės etikos komisiją, Generalinę prokuratūrą, STT ir FNTT bei prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos nusikalstamos veikos ir galimos korupcijos.


Miesto Tarybos narei Renatai Surblytei paskelbus apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos, kuri po R. Surblytės pasitraukimo iširo, jos buvusi seniūnė ir Palangos socialdemokratų pirmininkė Svetlana Grigorian kol kas į kitas Tarybos frakcijas...


Policija informavo, kad pirmadienį, rugpjūčio 10 d., apie 17.33 val., Palangos paplūdimyje, ties Nemirseta, rastas, galimai, nuskendusio, 1993 m. gimusio vyro kūnas. Pirminiais duomenimis, mirusiojo kūnas be smurto požymių


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Prokurorai narplios UAB „Litesko“ veiklą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 04 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto daugiabučių namų esančių Žvejų g. 42  bei Taikos g.16 gyventojai kreipėsi į šalies generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ galimai padarytos nusikalstamos veikos. Daugiabučių gyventojai prokuratūros prašo pateikti kaltinimus minėtai bendrovei už neteisėtai naudojamą elektros energiją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius