P.Žeimys rinkimų maratoną pradės konkurentus užleidęs į priekį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012-04-12
Peržiūrėta
568
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

P.Žeimys rinkimų maratoną pradės konkurentus užleidęs į priekį

Politikoje niekada negalima sakyti „niekada“. Politikoje ilgiau išliks tas, kuris neduos tvirtų pažadų nurodydamas konkrečius terminus, nes politikas negali garantuoti tai, kas nuo jo nepriklauso. Kalbėdamas apie ateitį jis negali būti konkretus, nes ir pats nėra tikras, kaip viskas pasisuks.

Tai yra nerašyti politikos pradžiamokslio dėsniai, kurių nesilaikantys ilgai politikoje neišbūna.

Tačiau tvirtą žodį davęs politikas privalo jo garbingai laikytis. Tai irgi būtina išlikimo politikoje sąlyga.

Keista, kad politikos senbuvis, beveik ketverius metus Lietuvos politikos olimpe gyvenantis Pranas Žeimys per kelis mėnesius net du kartus sulaužė politikos aksiomas.

Visų pirma, jis visuomenei pernelyg kategoriškai tvirtino artėjančiuose rinkimuose į Seimą nekelsiantis savo kandidatūros vienmandatėje Pajūrio apygardoje, kuriai priklauso Palangos miestas.

„Kodėl tas pats žmogus turi Seime sėdėti 20 metų? Ar Lietuvoje nėra protingų, veiklių ir skaidriai dirbančių žmonių? Reikia duoti galimybę ir jauniems pakliūti į Seimą, dirbti Lietuvai. Šaliai reikia šviežio kraujo“, – taip P.Žeimys „Palangos tiltui“ kalbėjo vasario pradžioje.

Politikas teigė, kad Seimo konservatorių frakcijos seniūnas Jurgis Razma jį kalbinęs vėl kandidatuoti į Seimą Palangoje, bet P.Žeimys atsisakė. Kad yra galutinai apsisprendęs nedalyvauti rinkimuose į Seimą, jis ne kartą viešai tvirtino ir anksčiau.

Šitaip ryžtingai ir neleidžiančiu abejoti tonu paskui save sudeginęs visus tiltus, kuriais dar būtų galima sugrįžti, nepraėjus nė dviem mėnesiams P.Žeimys pats į miltus sumalė savo, kaip patikimo politiko, įvaizdį.

Kovo pabaigoje jis „Palangos tilto“ skaitytojams praneša sutikęs, kad jo kandidatūra būtų pateikta rinkimams į Seimą.

„Mano apsisprendimą nulėmė įvykiai FNTT ir, žinoma, labiausiai R.Palaičio elgesys. Negalima leisti, kad į Seimą vėl pakliūtų žmogus, kuris „spjovė“ į Vyriausybės ir Seimo nuomonę, „dergia“ viešąją nuomonę. Kuris, užuot pats gynęs teisingumą, iki paskutinės akimirkos buvo įsikibęs į savo kėdę. Jeigu jis turės drąsos eiti į Seimo rinkimus, noriu, kad juose aš būčiau stipri atsvara melui ir neteisybei“, – ko gero, vienu įkvėpimu laikraščiui išpyškino P.Žeimys.

Dar būtų galima pateisinti, jei Seimo narys savo pasikeitusią nuomonę aiškintų tuo, kad partijos vadovybė jį privertė kandidatuoti Pajūrio apygardoje, nes čia neranda tinkamo kandidato.

Tačiau sulaužytą žodį teisinti tariama R.Palaičio grėsme Lietuvai – šūvis pro šalį. Juo labiau, po to, kai pats pirmas apie kandidatavimą vienmandatėje apygardoje paskelbęs R.Palaitis po FNTT skandalo pamažu stabdo arklius ir teigia klausimą dėl dalyvavimo rinkimuose spręsiąs iš naujo, kai įvertins susidariusią situaciją.

Kitais žodžiais tariant, prieštaringai vertinamus principus demonstravęs ir valstybės valdymo krizę sukėlęs palangiškis suvokia, kad jo laikysena skandalo metu šalies visuomenėje ir toje pačioje Palangoje buvo sutikta priešiškai ir dabar stipriai suabejojo savo sėkme būsimuose rinkimuose.

Tuo tarpu aukodamas savo, kaip žodžio besilaikančio politiko autoritetą, P.Žeimys kyla į kovą mušti jau parklupusio priešininko. Juo labiau keistas Seimo nario argumentas, kad šitaip jis ruošiasi sutrukdyti į Seimą pakliūti negeram žmogui. O kas sakė, kad R.Palaičiui pergalė rinkimuose yra garantuota, kai pats buvęs ministras tuo nebėra tikras?

Šitaip P.Žeimys netiesiogiai leidžia suprasti, kad konservatoriai prisibijo net skandalo metu politiškai apipešioto R.Palaičio, kuris interneto komentatorių jau vadinamas politiniu lavonu.

Nežinau, ar laikraštis kovo pabaigoje tiksliai perteikė P.Žeimio mintį (bent jau apie citatos pataisymą neteko skaityti), tačiau net ir paskelbdamas apie savo dalyvavimą Seimo rinkimuose, politikas lygioje vietoje daro dar vieną rimtą klaidą.

Savo pasisakymą P.Žeimys baigia žodžiais: „Jeigu jis (R.Palaitis) turės drąsos eiti į Seimo rinkimus, noriu, kad juose aš būčiau stipri atsvara melui ir neteisybei“.

O jei R.Palaitis neras drąsos ir atsisakys kandidatuoti vienmandatėje apygardoje? Ar P.Žeimys taip pat atšauks savo kandidatūrą? Tačiau prasidėjus rinkiminei kampanijai vienmandatėje apygardoje tai padaryti yra labai sudėtinga. Tokiu atveju Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai Pajūrio apygardoje lieka be savo kandidato arba jo tektų ieškoti labai skubiai.

Be to, tokiu savo teiginiu P.Žeimys savotiškai įsipareigoja nebekelti savo kandidatūros Seimo rinkimuose, jei tik kandidatų sąraše Pajūrio apygardoje nebus R.Palaičio. Ar P.Žeimys pasiryžęs tesėti ir šį žodį?

Kita vertus, po tokios konservatoriaus nuomonių kaitos, gerokai sumenko ir jo paties reitingai. Stiprią atsvarą R.Palaičiui pasiruošusio duoti P.Žeimio raumenys kiek subliuško, nes neabejotina, kad jo citatas apie šviežią kraują Seime ir atsisakymą dalyvauti rinkimuose rudenį valkios visi jo konkurentai.

Baisiausia, kad sau padarytos žalos P.Žeimys nebepanaikins. O jei tai ir mėgintų daryti, politiko argumentai privalo būti tokie stiprūs, kad užglaistytų rinkėjams kilusias abejones.

Vieši politikų pasisakymai, juolab, apie politinę ateitį, nėra bobutės paplepėjimai, kai vieną kartą ji laikraščiui gali papasakoti vienaip, o kitą kartą – priešingai. 

Jūsų komentaras:

Ahmad 2013-01-05 15:24 ([email protected] / IP: 63.238.72.56)
Dėl Stoukerio nenoriu labai ginčytis knyga tariki galinga. O štai religijos kalba apie sielų nemirtingumą po mirties čia skirtingi dalykai. Čia tiesiog norėjau parodyti, kad ne Borgesas pirmasis apie tai prabilo, todėl ir nurodžiau prie kūrinių datas. Dar aišku buvo galima paminėti C.D.Simak apsakymą Šokančių elnių grota ( Nebula ir Hugo apdovanotas ), tačiau jis rašė gerokai po Borgeso 1980 metai. Ir, ko gero, tai pagal jį pastatytas tavo minėtas filmas.Tiesa seminaras nebuvo apie nemirtingumą, o apskritai apie Borgeso kūrybą, apie jo žaidimą su įvairiomis filosofinėmis idėjomis. Aš aprašiau tik tai, kas man įstrigo. O šiaip buvo galima dar kalbėti apie sapnus, labirintus, susidvejinimus ir susivienodinimus..ir etc.Bet ačiū, kad skaitai tave visada malonu čia užtikti:D

Onute 2012-05-30 00:04 (IP: 78.61.197.9)
Manau, kad P. Žeimys yra persilpnas būti seimo nariu ir atstovauti Palangos miestą, aš siūlau žmonėms pagalvoti prieš balsavimą, nes vėl išsirinksim tokius, kurie miegos ir nieko neveiks, kad žmonėms būtų geriau gyventi.

nulipk nuo pjedestalo 2012-05-02 18:38 (IP: 86.100.62.110)
zeimy. Ka tu ten aplamai seime veiki, kiek kartu pasisakei? kiek? niekada taves negirdejom atstovaujancio Palangos. Kam toks esi reikalingas minksta.iausis, be savo nuomones?

uz Prana 2012-04-17 15:08 (IP: 78.61.15.193)
as irgi uz Prana, bet tik ne ta, yra ir kitas Pranas

Janina19540718 2012-04-15 18:57 ([email protected] / IP: 78.61.72.218)
as tik uz Prana Zeimi,jis tai irode savo saziningu darbu,stiprybes ir ryzto toliau dirbant Lietuvos zmoniu labui

Birutė 2012-04-13 23:36 (IP: 78.61.175.229)
Nesupratau.

už Prana 2012-04-13 17:45 (IP: 78.61.214.75)
Palaitis gali kokius nori išsako uosius straipsnius užsakyti. Aš vivien balsuosiu už Prana !

Taip pat skaitykite

Ar netrukus Palangos centre, Vytauto gatvėje esanti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia bus „plika“? Be žalios lapijos apdaro?  Pasklidus gandams, kad medžiai bus kertami, sujudo, subruzdo ir palangiškiai, ir kurorto bičiuliai.


Jau šį sekmadienį vyksiantys naujojo Seimo rinkimai įeis į Palangos istoriją. Ne tik „kovido“, apsauginių veido, bet ir dėl rekordinio kandidatų į Seimą naujai suformuotoje Mėguvos rinkimų apygardoje skaičiaus. Jų – net 12. Atstovauti Palangai ir daliai Klaipėdos bei Kretingos rajonų siekia (pagal abėcėlę – aut.) Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio –...


Nedidelės maisto, apgyvendinimo ir kuro kainos, interaktyvūs muziejai, leidžiantys savo kailiu išbandyti gyvenimą kone šimto metų senumo povandeniniame laive ir akis į akį susidurti su didžiausiomis savo fobijomis, po kurių laukia ką tik pagautos žuvies vakarienė pilies ir jūros apsuptyje – tokie ryškiausi įspūdžiai įsiminė neseniai iš kelionės Baltijos...


Kai skaitote šį interviuką, Jonas Simutis, palangiškis LNK žinių reporteris, ko gero, jau skuodžia pas kitą dienos įvykio herojų. Per vieną savaitę pašnekinęs ir prezidentą Valdą Adamkų, ir kadenciją baigusią Dalią Grybauskaitę, jis labiausiai norėtų nors trumpučiam pokalbiui susėsti su savo kumyru, buvusiu JAV prezidentu Baraku Obama. Bet politikos mokslų ir tarptautinių...


Bandė neteisėtai užvaldyti valstybinę žemę. Tokį kaltinimą išgirdęs Palangos verslininkas Saulius Čepkauskas tikino, kad net ir pasibaigus ikiteisminiam tyrimui negali suvokti, kokį nusikaltimą padarė. „Aš negaliu patikėti, kad galiu būti kaltinamas tokiu absurdu“, – kalbėjo keleivių vežimo paslaugas teikiančios bendrovės „Vlasava“ savininkas...


Nesantuokinio vaiko susilaukęs kovotojas už šeimos vertybes Seimo narys Petras Gražulis „Palangos tiltui“ sakė, kad yra laimingas, jog jis, „senas vyras“, Lietuvai padovanojo dar vieną pilietį. Juolab, kad apvaisino moterį, kuri ilgai negalėjo pastoti. „Čia man – kaip Dievo ženklas, tikras stebuklas“, – sakė politikas, praėjusį savaitgalį...


Į politiką merą Šarūną Vaitkų atvedęs Mindaugas Skritulskas, ko gero, didžiausias Palangos konservatorių strategas, šypteli, pastebėjus, kad jis esąs bene vienintelis žmogus, į kieno žodžius įsiklausąs meras. „Manau, kad meras klausosi visų, o jeigu teigiate, kad jis mano žodžiams skiriąs daugiau dėmesio, tai malonu, nors yra atvejų, kai jis neįsiklausė ir į mano...


„Ar žinote dar bent vieną kitą savivaldybės Tarybos narį, kuris turi numatęs asmeninį darbų planą kiekvieniems darbo metams Taryboje?“ – retoriškai klausė kurorto centristų lyderis ir Lietuvos centro partijos pirmininkas Albinas Stankus. „Aš tokį planą pasirengiau dar prieš tris metus, gavęs mandatą Taryboje. Šią kadenciją be bendrų...


Ar Žemaičių partija turi šviesią ateitį Palangoje? Ar palangiškiai yra tikri žemaičiai ir puoselėja savo paveldą?


Politikoje niekada negalima sakyti „niekada“. Politikoje ilgiau išliks tas, kuris neduos tvirtų pažadų nurodydamas konkrečius terminus, nes politikas negali garantuoti tai, kas nuo jo nepriklauso. Kalbėdamas apie ateitį jis negali būti konkretus, nes ir pats nėra tikras, kaip viskas pasisuks.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius