Palangos meras Šarūnas Vaitkus: „Noriu patikinti, kad apie medžių kirtimą prie bažnyčios negali būti jokios kalbos“

"Palangos tilto" informacija, 2021-07-18
Peržiūrėta
2991
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos meras Šarūnas Vaitkus: „Noriu patikinti, kad apie medžių kirtimą prie bažnyčios negali būti jokios kalbos“

Ar netrukus Palangos centre, Vytauto gatvėje esanti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia bus „plika“? Be žalios lapijos apdaro?  Pasklidus gandams, kad medžiai bus kertami, sujudo, subruzdo ir palangiškiai, ir kurorto bičiuliai.

Sekmadienį, liepos 18 d., Palangos meras paprašė „Palangos tilto“ paskelbti tokį pareiškimą: „Spaudoje pasirodė informacija, kad neva bus kertami medžiai prie bažnyčios. Noriu patikinti, kad apie medžių kirtimą negali būti jokios kalbos, ir jie NEBUS KERTAMI. Tiesiog (dėl to) vyko diskusija su visuomene ir klebonu. Visuomenė klebonui aiškino, kad medžiai buvo pasodinti sovietmečiu, kad specialiai užstotų  bažnyčią. Tačiau įsigilinus paaiškėjo, kad medžiai buvo pasodinti tuomet, kai tik buvo pradėta stayti bažnyčia – 19 amžiaus pabaigoje, todėl niekas jų nesiruošė ir nesiruošia pjauti. Tiesa, yra keli medžiai šventoriuje, kurie yra blogos būklės, išpuvę. Kai ateis laikas, juos teks pašalinti, kad jie neužgriūtų ant žmonių ar pačios bažnyčios. O sveiki ir stiprūs medžiai ir toliau augs bei teiks pavėsį,“ – sako Š. Vaitkus.

Kaip sužinojo PT, iškirsti bažnyčios šventoriuje augančias liepas pageidavo ir Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į Dangų parapija ir jos klebonas Kęstutis Balčiūnas. 

O tokio noro priežastis? Girdi, liepos užstoja bažnyčios vaizdą.

Buvo kalbama, kad sovietai norėdami, kad bažnyčia nesimatytų, prisodino šventoriuje medžių, kad geriau išryškėtų sovietų karių paminklas.

Tą patį tvirtino ir klebonas K.Balčiūnas: girdi, liepos šventoriuje atsirado tuomet, kai priešais buvo įkurdintas paminklas per Antrąjį pasaulinį karą žuvusiems kariams, tam, kad bažnyčia neužgožtų paminklo.

Palangos savivaldybės ekologė Reda Kairienė sakė, jog ji tokių kalbų, kad būtų ruošiamasi iškirsti liepas bažnyčios šventoriuje, nėra girdėjusi.

Anot jos, jei to būtų pageidaujama, turėtų būti pateikiamas atitinkamas prašymas, jį svarstytų Želdynų apsaugos ir priežiūros komisija. 

Anot R. Kairienės, šiuo metu jokio prašymo dėl senųjų liepų nėra gauta.

Tačiau, regis, tašką medžių istorijoje padėjo meras Šarūnas Vaitkus: medžiai bažnyčioje nebus kertami.

Jūsų komentaras:

YSIVAIZDUOJU 2021-07-21 11:34 (IP: 162.158.183.192)
Atvazioja zmones pasiziyureti baznycios,ne i kurorta,bet atsistoti ten kazkur ir ziureti,ziureti i baznycia,nes tai yra svarbeusei vazioti is vilneus ar baltarusijos.ir jie pyst,pamato baznycia. ai anmksceu nesimate.ir ziuri,ziuri.ir varo namo. paskui kiti atvaro,ziuri ziuri ir lieka su grazeis prisiminimais,nes daugeu niera i ka ziureti. baznycia,jiega. be baznycios nebus gyvenimo palangoje.liudna,kada tokie mastymai. laikykites mielas Mere.

Saulius 2021-07-21 10:54 ([email protected] / IP: 162.158.202.245)
Saugokit medžius. Gamta yra Palangos išskirtinumas, o ne mūrai.

OB 2021-07-21 07:06 (IP: 162.158.222.135)
Atsistokite Basanaviciau gatvės pradžioje ir pažiūrėkite, jei nebūtų medžių, kaip didingai atsivertų bažnyčia. Tai išties įspūdingas ir gražus pastatas. O dendrologai gali pasiūlyti daug kitų variantu:zemaugiu medžių su plačią laja

Jūratė 2021-07-19 11:13 (IP: 162.158.183.192)
Jau ir aš ketinau kriuktelėti baisiausiai pasipiktinusi, kad meras ir klabonas klauso kažkokių plepių-neišmanėlių, o nepakviečia specialisto-dendrologo, kuris jiems viską gražiai paaiškintų. Senieji palangiškiai ir aplinkiniai, kurie pokariu važiuodavo į Palangą į šv. Roko atlaidus, prisimename medžius šventoriuje buvusius jau didelius ir teikiančius malonų pavėsį. Gaila, kad tokiomis nesąmonėmis buvo bepatikįs klebonas... Ne be reikalo aš vis prisimenu ir pasiilgstu buvusio klebono dekano Mariaus...

Taip pat skaitykite

Šis incidentas, apie kurį šiandien rašau, iš tikrųjų yra sukrečiantis, brutalus ir nesuvokiamas – nelegaliai, neturint leidimo, net nebandant imtis įstatymų numatytų veiksmų, kai norima teisėtai ir turint tam priežastį nukirsti medį, ryžtasi savavališkai pakelti ranką prieš didžiulį plotą saugotinų želdynų.


Konservatorių partijos viršūnėms prakalbus apie pirmalaikius rinkimus kaip priemonę užgesinti vadinamąjį „čekučių skandalą“, nerimas bei nepasitenkinimas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) gretose auga.


Per dešimt metų Palangoje registruota beveik 12 milijonų nakvynių, ir, jei ne pandeminiai 2020 ir 2021 metai, šis skaičius būtų buvęs dar didesnis.  Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, pernai buvo pasiektas nakvynių rekordas:  Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais tie, kurie turėjo prievolę deklaruoti duomenis (viešbučiai, poilsio namai ir kiti juridiniai asmenys)...


Kaip gyvensime rytoj ir artimiausius mėnesius?  „Situacija išskirtinai sudėtinga,“ – pripažįsta Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Pirmadienį, rugsėjo 12-ąją, šalies Prezidentas Gitanas Nausėda su savo komanda darbo dieną leido Klaipėdos regione, kur jis susitiko su pajūrio krašto savivaldybių merais ir aptarė infliacijos poveikio savivaldai, energijos resursų brangimo, savivaldybių...


Į žinią Delfi.lt, kad, Palangą talžant didelei vėtrai, penktadienį, sausio 21 d., įgriuvo poilsio namai „Auska“, sureagavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris penktadienį, sausio 21 d., vakare savo Facebook paskelbė tokį įrašą.


Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Ar netrukus Palangos centre, Vytauto gatvėje esanti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia bus „plika“? Be žalios lapijos apdaro?  Pasklidus gandams, kad medžiai bus kertami, sujudo, subruzdo ir palangiškiai, ir kurorto bičiuliai.


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Vakar vakare, apie 21 valandą, Palangos miesto savivaldybė, kaip ir kitos šalyje, gavo Sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimą dėl asmenų izoliavimo savivaldybių administracijų numatytose patalpose. Šį sprendimą privaloma įgyvendinti nedelsiant, bet ar įmanoma padaryti tai, kam valstybė yra...


„Aš labai džiaugiuosi, kad esu mokykloje, kad dirbu čia. Kad turiu tikrai kūrybingų mokinių, iš kurių ir pati gaunu energijos“, – profesinės šventės – Mokytojų dienos – išvakarėse paklausta, kaip gyvena mokytojai XXI-ojo amžiaus mokykloje, atsakė Palangos senosios gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Jūratė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius